TAVASZ (Újabban van ilyen egyáltalán?)

  • 95 válasz
  • 47049 megtekintés
*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:TAVASZ (Újabban van ilyen egyáltalán?)
« Válasz #30 Dátum: 2015. Március 19. 11:59 »
Petro!

Én is nézegetem folyamatosan az akác rügyek állapotát és még a legvédettebb és legmelegebb helyen lévő fákon sem láttam tegnap a rügyek megpattanását. Ez minimum 8-9 nappal korábbi szokott lenni, mint a környékemen a nagy átlag, úgyhogy én is úgy gondolom, hogy konihoney aggodalma még korai. Az állítólagos jövő hét közepére prognosztizált felmelegedés után viszont már nagyon nem kéne fagy, mint az akác, mint a kajszi rügyeinek, virágainak. Az, hogy itt írta le az aggodalmát, az szerintem azt jelenti, hogy az itteni fórumozókkal akarja megosztani aggályait és itt vár esetleges vélemény megerősítésre, vagy cáfolásra nem a ződön. Ezen a fórumon még nem került komment az akác topicba, úgyhogy nincs is szó fölösleges ismétlésről!

Üdv.:Nb18

Re:TAVASZ (Újabban van ilyen egyáltalán?)
« Válasz #31 Dátum: 2015. Március 19. 13:15 »
Most tavasszal még nem hinném, hogy megpattant volna, elég rendszeresen voltak éjszakai fagyok. A kérdés inkább az, hogy nem fagyott-e már meg egyes helyeken decemberben? Azelőtt ugyanis volt olyan időszak, hogy 1-1,5 hónapig nem volt fagy. Nagyon nagy kár nem hinném, hogy lenne, de néhol akár már decemberben megcsíphette.

Re:TAVASZ (Újabban van ilyen egyáltalán?)
« Válasz #32 Dátum: 2015. Március 19. 13:43 »
A kérdésre a válasz: nem!

Most is hajtatok vázában néhány akác-vesszőt, az előzetes vizsgálódás (rügy-metszet) alapján az akác gond nélkül kitelelt ezidáig. Ha gond lehet, az már csak a kései fagyok miatt lehet, nem az áttelelés mián.

Re:TAVASZ (Újabban van ilyen egyáltalán?)
« Válasz #33 Dátum: 2015. Március 19. 18:02 »
Az akác még nem pattant meg,legalábbis nálunk!
A kertem végéből startol egy akácerdő,mondhatom napi rendszerességgel ellenőrzöm,és bizton állíthatom hogy nem pattant meg!
Isti84

Re:TAVASZ (Újabban van ilyen egyáltalán?)
« Válasz #34 Dátum: 2015. Március 19. 19:28 »
Sziasztok!


Szerintem még nincs gond a faggyal de ezután minden nappal közeledünk a legveszélyesebb időszak felé.Remélem kegyes lesz hozzánk a természet.Ez szerencsére nem ránk  van bízva ezért csak az izgalom marad.


ÜDV KARCSI

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:TAVASZ (Újabban van ilyen egyáltalán?)
« Válasz #35 Dátum: 2015. Március 21. 07:09 »
QUQURIQ!!!

Tavasz a télben…

Ma hajnalra a tanyámon – 7C volt.
Szerintem a kipattanás előtt álló sárga barackomat jóízűen megette a fagy.
Ha tudtam volna, hogy ennyire korai (három évvel ezelőtt ültettem), nem szereztem volna be, Őt és a
porzóját, nagy nehézségek árán. Oranzs Red. Óriás sárga barackok, akkora, mint egy karalábé.
Vasárnap hajnalra még hidegebbet mondanak.
Baráti társasággal ma szedjük ki és dugványozzuk a rózsaszín akác gyökereket.
Mivel senki nem csinálja, így „magad uram, ha szolgád nincsen”… kellene 3000 tő.
Az idei év még csak kísérlet, amit bográcsozás, tárkonyos raguleves, és ezt a káposztás malac zárja....
Ha nem sikerül a dugvány, volt egy jó buli, amit szilva pálinkával kezdünk, a káposztás malacot meg tokai borral öblítjük…
Mi lesz ebből estére?????
Lehet, hogy a dugványozást meg kell ismételni???

Az erdő telepítő Kiskakas!  ;D:o::):-[, :-X:'(.....

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:TAVASZ (Újabban van ilyen egyáltalán?)
« Válasz #36 Dátum: 2015. Március 21. 17:25 »
A méhcsaládok felét átnéztem ma. A méz nagyon megfogyatkozott. Fiasítás 2-5 lépben. Kiterjedése annál nagyobb minél több lépre kiterjed, tehát a népességgel arányos. A népességgel nem vagyok elégedett. Februárban egyformábbak voltak. Mostmár sokkal nagyobb a különbség. Várok még az egyesítésekkel. A fiasítás még nem igazán egyenletes, de valószínűleg egy hét múlva ez is rendeződik.

Láttam itt-ott megcsillanó friss mézet is. Megkóstoltuk, finom volt. Természetesen ezt a méz egyetlen hideg nap és eltűnik.

Találtam két olyan szép népes méhcsaládot, ami a napokban lett anyátlan. Felszámoltam őket. Zsongatással egyesítettem a szomszéd családdal. Kutatás nem volt az egyesítés során, tehát ma volt a fűzön nemcsak virágpor, hanem nektár is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:TAVASZ (Újabban van ilyen egyáltalán?)
« Válasz #37 Dátum: 2015. Március 21. 19:39 »
Sziasztok!

Nálunk elég jó az idő szerencsére. Az anya fiasít, van szépen fedett f
iasítás a kaptárakban, és baromi sok virágpor. Ibolyáról hordanak nagyon sokat. Élelem is van még, de természetesen fogy. A kérdésem az, hogy a biztonság kedvéért lehet-e berakni pluszban olyan keretet, amin van mézkoszorú? Mert ősszel úgy beetettem  (meg ők is gyűjtöttek), hogy 10 kereten volt mézkoszorú, de a szűkítés miatt kellett kivennem. Amiket kivettem, be lehet adni pluszban? Vagy inkább ne bővítsem még a fészket ezzel? Meg azokon a kereteken, amiket elvettem, van olyan rész, ahol még nem tudták beérlelni, és habosodott meg folyik stb. Viszont nagy részén szép fedett élelem van. Azokat úgy ahogy van beadhatom, vagy inkább ne, nehogy hasmenésük legyen?

Válaszokat előre is köszönöm
Zoli

Re:TAVASZ (Újabban van ilyen egyáltalán?)
« Válasz #38 Dátum: 2015. Március 21. 20:56 »
Szia Zoli!
Azokból a lépekből amelyekben híg löttyöt látsz, mindenképpen rázd ki belőlük.
Azért folynak ezek a lépek, mert a párát, nedvességet magába szívták.
Valami takarási hibát vétettél.
Most tavasszal gondot okozhat, később amikor szépen kifejlődnek a méhcsaládok, már nem.
Azzal sem teszel rosszat, ha esetes sziruppal utána meglocsolod ezeket a lépeket, természetesen előtte kirázod.
Gyönyörűen kitakarítják, és ha ezen a lépen mézkoszorú is van, azt felkarcolva,bővítésre is jó.
Mindenki látott, és tapasztalt már hasonlót.
Nagyernyei Attila

Re:TAVASZ (Újabban van ilyen egyáltalán?)
« Válasz #39 Dátum: 2015. Március 22. 15:38 »
Köszönöm, Attila. Rendben, akkor kirázom, vagy kimosom belőlök a megromlott részt. A fedett mézkoszorú pedig jó lesz etetésre.

Re:TAVASZ (Újabban van ilyen egyáltalán?)
« Válasz #40 Dátum: 2015. Március 23. 20:22 »
Üdv, 
Ma az Alföldön nagyon érezhető és élvezhető volt a tavasz :)
Szinte minden hazatérő méhecske virágporral tért haza. Erős tolongás volt a kijárókban. Gyönyörű volt.
Sétáltunk egyet a Tisza parton, megnéztük a fűzfákat. Messziről semmi mozgás, de még közelből sem.
Megálltunk egy fűzfa alatt, mondom mi ez a hang? Erre látjuk a fák tetejében szépen dolgoznak, gyűjtögetnek a méheink. A kaptár belsejében nálam, felső fiókokban a keretek léctől lécig fiasok, körben szép sárga virágpor.
Üdv: sztenli




*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:TAVASZ (Újabban van ilyen egyáltalán?)
« Válasz #41 Dátum: 2015. Április 01. 17:32 »
QUQURIQ !!!

Tél a tavaszban!

Pár perccel ezelőtt lekényszerített az időjárás a létrám legfelső fokáról! (metszettem)
Miért?
Mert nem győztem a fülembe kapaszkodni a nagy szélben. A fekete felhőkből rám zúduló hópelyheivel ijesztgető égi tünemény bekényszerített!
Fura ez a mai nap!!!
Minden a visszájára fordul?
A gonosz tél utolsókat rúgja, be akarja minden áron bizonyítani az igazát és nagyságát…
Ki-kitől tanulta?
Az OMME vezér kara az időjárástól, vagy az időjárás a vezérkartól?
Minden esetre, már jövő héten itt a végérvényes tavasz, minden kivirágzik, csiripelni fognak a madarak, és minden szörnyűség megy a múltba….

A tavaszt váró Kiskakas!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Április 01. 21:08 írta kiskakas »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:TAVASZ (Újabban van ilyen egyáltalán?)
« Válasz #42 Dátum: 2015. Április 01. 17:50 »
Hasonlót éltem én is át. Öt perces jégdara eső széllel. Utána kisütött a nap és tájoltak szépen a méhek. Még a kaptárba is be lehetett nyúlni. Csodálatos táblás fiasokat láttam. Meg is döbbentem rajta.

A mostani tavasz nagyon igazi tavasz. Olyan mint gyerekkoromban.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:TAVASZ (Újabban van ilyen egyáltalán?)
« Válasz #43 Dátum: 2015. Április 01. 23:18 »
Ez valóban igazi tavasz. Reménykedjünk, hogy fagy nem lesz.  :-\ A családok eddig nincsenek lemaradva a természethez képest.

Re:TAVASZ (Újabban van ilyen egyáltalán?)
« Válasz #44 Dátum: 2015. Április 02. 08:26 »
Nállunk vihar tombolt egész nap, így szóba sem jöhetett kaptárbontás. Néha sütött kicsit a nap, de az csak arra volt jó hogy kicsalja a méheket, vissza már alig tudtak repülni. A hőmérséklet is csak 11-12 fok körül volt, az üvöltő szélben ez sokkal hidegebnek tűnt. Hogy nem menjen teljesen veszendőbe a munkanapom, néhány kaptárat lefestettem de csak bent a faházam oltalmában lehett ezt megtenni. Néha olyan erővel tombolt a szél, mintha gyorsvonat robogott volna el a bódém mellett. Még kesztyűt is előkellet kerítenem, mert a robogón lefagyott a kezem.