Előadás után

  • 32 válasz
  • 18870 megtekintés
Előadás után
« Dátum: 2015. Február 20. 19:32 »
Bross Péter Szekszárdi előadása után megbeszélhetjük pl. azt, hogy holnaptól mit fogsz másképp csinálni vagy nem csinálni.
Másképpen: mennyit vagy hajlandó leadni a kényelmedből (profitodból) a méhek javára?

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Előadás után
« Válasz #1 Dátum: 2015. Február 20. 19:46 »
 :)

Megmondom én!
2 hónapig árultam a fölös kaptárjaimat. 35db nagy többségben újakat most sikerült eladnom.
Mert nem kell több méhcsalád. 100-120 között mozgó állományra szeretnék beállni.
Méheket soha nem adok el, mert szerintem aki méheket ad el az saját maga alatt vágja a fát!
Röviden ennyi.

Mások mit tesznek???????????

Re:Előadás után
« Válasz #2 Dátum: 2015. Február 20. 20:50 »
Aki méheket ad el, az saját maga alatt vágja a fát??? ??? Én hülye...

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Előadás után
« Válasz #3 Dátum: 2015. Február 20. 21:17 »
 :) De nem így van?  Aztán meg durrogtok, hogy mennyi méhész van.
Én a saját bőrömön tapasztaltam,  10 családdal szerettem volna kezdeni, de csak 8-at tudtam nagy nehezen 2 helyről összekapirgálni.
ha egy darabig szüneteltetnétek az eladást megtorpanna ám a méhsűrűség.

Re:Előadás után
« Válasz #4 Dátum: 2015. Február 20. 21:31 »
Nyolcat tudtál venni? Kéthelyről? Marcali mellől? :D Annyi rajom van egy gyenge napon májusban ???

Komolyan mondom: ami hülyeséget naponta összehoztok itt, az megfekszi ám a normális gyomrot emésztgetés közben. Szerinted azért emelkedett meg a családszám, mert van akinek a méztermelés közben szaporulata is van, amit éveken át veszteség nélkül teleltet és nem tud egy idő után több ezer családdal dolgozni? Kénezzem le őket. Az vigasztaljon, hogy én pl. Hunorral dolgozok, amit ugye nehéz betelelni, és mint naponta olvashatjuk, azok éhen vesznek. Akkor erre azért nagy a kereslet ;D aha.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Előadás után
« Válasz #5 Dátum: 2015. Február 20. 21:37 »
gondolkodj egy kicsit...
csinálod ahogy akarod én a véleményemet írtam le. néhány év és úgyis vége a mókának.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Előadás után
« Válasz #6 Dátum: 2015. Február 20. 21:38 »
ja és nézd meg az előadást mégegyszer!

Re:Előadás után
« Válasz #7 Dátum: 2015. Február 20. 21:43 »
Te is nézd meg az előadást!https://www.dropbox.com/s/q3tef2avannyd4d/Moln%C3%A1r%20Jen%C5%91%20-%20M%C3%A9h%C3%A9szeti%20El%C5%91ad%C3%A1s%202012.02.10..avi?dl=0
Négy órás, le kell tölteni.

Túl van terhelve, de itt is meg van:
https://docs.google.com/file/d/0B-KF6HFKQBqzUnpVd21BTER1YlU/edit

 Én meg  a valóságot mondtam el.
Minek vége? A méhészkedésnek? Még a hülye is látja mekkora pénz van benne, de neki nincs ???
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 20. 23:06 írta kivancsi111 »

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Előadás után
« Válasz #8 Dátum: 2015. Február 20. 21:47 »
holnap este megnézem!
De mi is volt a kérdés?? Te mit teszel a méhsűrűség ellen  és a fenttartható méhészkedésért?

Re:Előadás után
« Válasz #9 Dátum: 2015. Február 20. 22:00 »
Valaki felállított egy ilyen célt? "Tegyünk a méhsűrűség ellen?" Nem emlékszem ilyesmire. Tenni ellene meg senki vagyok, és ezt tudom is magamról.
Fenntartható méhészkedés? 13 éve nem volt egy pusztulásom sem. Nekem sikerült fenntartanom. Akinek meg sok, az kerüljön el. (Nem vándorlok, tehát senkinek nem vagyok útban.)
Mi is volt a kérdés? Nekem nem kellett a Péter előadását mégegyszer megnéznem. Tudom miről beszélt. Sokan csak hiszik, hogy tudják. Amitől félni kell, azon én már rég túl vagyok. A 3 hordó sem annyi :o pacsaiban tartom ;D ;D ;D
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 20. 22:54 írta kivancsi111 »

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Előadás után
« Válasz #10 Dátum: 2015. Február 20. 23:04 »
Mondtam, csinálod ahogy jónak látod nem is vitatkozni akarok! Mindenkinek a helyzete más.Lehet, hogy neked meg épp svájci hiteled van ami elnyeli azt a sok pénzt. Én nem vagyok telhetetlen nekem ennyi család bőven elég, amit ezek adnak beosztom és kész. Én így látom jónak te meg úgy. Ennyi.

Re:Előadás után
« Válasz #11 Dátum: 2015. Február 20. 23:15 »
Nincs, és nem is volt hitelem soha, főleg nem svájci. De most abbahagyom mert reggel indulok (korán) Svájc ;) irányába. Holnap Grazban méhésztalálkozó :-*

Re:Előadás után
« Válasz #12 Dátum: 2015. Február 21. 06:55 »
Tisztelt Méhészek!
Azt nagyon örvendetesnek tartom ha valakinek nincs téli vesztesége!
Pont én írtam a MÉHÉSZET-ben, az Emlékeztetőben, hogy a méhcsaládok teleltetése, a méhész bizonyítványa.
De! Annak ellenére, hogy sok méhész minden tőle telhetőt elkövet, lehetnek veszteségei.
Saját példámat mondom el, hogy értsétek.
Néhány évvel ezelőtt egy vaddisznó csorda tévedt a méhészetembe.
8 kaptáramat borogattak fel egymás mellett. Mind a 8 elpusztult.
Volt amikor az Országos Méhésztalálkozón bóklásztam Székesfehérváron, akkor jött a hír, hogy megint fellöktek az állatok néhány kaptáramat.
Ekkor határoztam el, hogy villanypásztor rendszert építtetek.
Elmondhatom,hogy kevesebbe került mint az elvesztett 8 méhcsalád!
A méhészkedés nem olcsó mulatság!
Sok kezdő azt számolja, hogy mennyi hordó méz lesz az állományától, és azért mennyi lóvét kap.
Sajnos, mint Bross előadásából kitűnt, ezt még támogatják is.
Az én számból nem tűnik túl szimpatikusnak, de egy 24 óra alatt megszüntetnék minden támogatást!
Hát nem piacgazdaságban élünk? Nem az a verseny, hogy aki bírja csinálja, csak az jöjjön?
Ugyan ez van a borászoknál!
Csilli villi borházak, mutyipincék a föld alatt, a kétkezi gazda meg szenved.
Micsoda verseny az, ahol az egyiket teletömik pénzzel, a másiknak meg középső ujj felfelé?
Van még egy megoldás.
Mindenki kapjon!
Nagyernyei Attila
http://www.youtube.com/watch?v=D15_5Cq_LuU

"Kevesebbet tanulunk a sikerből, mint a kudarcból.
A kudarc bölcsességre és alázatra tanít,
és mindkettő drága kincs."
Marina Fontaine

« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 21. 07:15 írta Nagyernyei Attila »

Re:Előadás után
« Válasz #13 Dátum: 2015. Február 21. 09:05 »
Egy biztos: a változás. A fennmaradás azon múlik, hogy elég gyorsan tudunk-e alkalmazkodni a változásokhoz. Aki nem tud alkalmazkodni az kihal. Evolúció.
Vannak dolgok amelyek saját hatáskörbe tartoznak, vannak amelyek a közösség hatáskörébe, végül olyanok amelyek felett nincs semilyen befolyásunk (pl.időjárás).
Össze KELL dugni a fejünket, mert egyedül sem okosnak lenni, sem túlélni nem lehet. Szerintem.

Re:Előadás után
« Válasz #14 Dátum: 2015. Február 21. 09:45 »
Jaj, gyerekek olyan negatívak vagytok!Változtatni?Minek?Minden tök happy,megmondták nagyjaink is. ;)

Komolyra fordítva a szót,mi már évek óta egyszerre önkorlátozunk és legelőt bővítünk.Az,hogy ezért sokan hülyének néznek,már nem hat meg annyira.Majd az idő eldönti,hogy ki választott jó stratégiát.

Gond az van bőven,ez szerintem tény.Van akinek kényelmesebb homokba dugni a fejét. Végül is ez is egy stratégia.Csak az a bibi,hogy a hátsó fele ilyen pozitúrában védtelen szokott maradni az embernek…
Az egyik facebookos csoportban is ez volt a téma a héten.Érzek ott is „némi kis” feszültséget,tehát betalált az „üzenet” kezdőnél és öregnél egyaránt. Most a makacs tagadás állapotában leledzünk. Van aki megreked ebben a fázisban és csakazértis rádupláz. Lesz aki szinten tart,mert nehogymá az én párszáz családom okozzon gondot,amikor XY-nak kétszerannyi van,csökkentsen ő,meg különben is zárjuk ki inkább a kezdőket,a hobbiméhészeket stb. ..Persze az újbelépők is fel vannak háborodva.(Őket ugyan ne korlátozza senki,akit zavar a méhsűrűség az hagyja abba,akkor legalább nekik több helyük lesz. Na meg az öregek is milyenek,én bezzeg százszor különb vagyok.)
Aztán van, aki csöndben gondolkodik.
Elvileg elkerülhető lenne a krach,ha mindenki ugyanarra a döntésre jutna,de mivel emberből vagyunk és itt most nem a kedvtelésből tartott 1 db kutyánkról van szó,hanem javarészt bevételi forrásról,ezért gyanús,hogy ha valaki csökkent,akkor mások majd növelnek vagy újak belépnek a „megüresedett” helyre. Lesz, aki abbahagyja, mert az őt ért veszteségek anyagilag, vagy lelkileg lenullázzák. (Hacsak be nem jön a képbe egy újabb „tutibiznisz slágerszakma”,ami felszívja a potenciális újbelépők egy részét és a számításaikban csalódókat.)

Én most azt látom,hogy sokkal gyorsabban keményedik a szituáció,mint amire pár éve számítottam. Lassan eljutunk arra a szintre,hogy szép lehetsz,de okos nem.(Maximum kevésbé hülye és piszok szerencsés.)Leegyszerűsítve az lesz a kérdés,hogy ki meddig tud talpon maradni és ki hányszor tud felállni.(Ha eggyel többször,mint ahányszor pofára esett,az már siker. Ehhez azért kell némi fanatizmus.) Persze ez attól is függ,hogy kire mekkora „ház” dőlt rá.
Lesznek romok (már most is vannak) kisebbek,nagyobbak. A romok alatt új élet fakad,mert ilyen a természet. Amíg vagy magunkat,vagy a méheket ki nem pusztítjuk,addig lesznek méhészek. Hogy mi leszünk-e azok,vagy mások,az majd kiderül. Lassan meg lehet mutatni,hogy ki mennyire fanatikus. ;)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”