GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI

  • 228 válasz
  • 103329 megtekintés
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #210 Dátum: 2018. Március 06. 18:17 »
Laci!
Nagyon örvendenék, ha nem itt oktatád az ügyvédeket!
Belső dolgaitok nem biztos, hogy a világhálón lelnek megoldásra.
Szerintem ezt "házon belül" kéne megoldanotok.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #211 Dátum: 2018. Március 06. 18:23 »
Laci!
Nagyon örvendenék, ha nem itt oktatád az ügyvédeket!
Belső dolgaitok nem biztos, hogy a világhálón lelnek megoldásra.
Szerintem ezt "házon belül" kéne megoldanotok.
Nagyernyei Attila
Szerintem is házon belüli ügy.
Nem én raktam fel ezeket a papírokat. Én is ebben az órában látom először.

Egyébként meg egy ügyvédnek nyílt levélben megfogalmazott álláspontja nyugodtan kritizálható. Amikor Soós ügyvéd úr kapott itt a fórumon hideget, meleget, azt még nagyon vidáman elviselted. De természetesen tiszteletben tartom kérésedet és ha az ügyvéd úr nem nyílt levelet fog írogatni, akkor egy betűt le nem írok kritikaként.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #212 Dátum: 2018. Március 11. 10:48 »
Végül is annyiból nem belső ügy, hogy precedenst teremt arra nézve, hogy az is összehívhat e közgyűlést, aki nem elnök.

Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #213 Dátum: 2018. Március 11. 12:16 »
Gondolom, ez oda-vissza értendő. Mármint, hogy ha - tegyük fel - szabálytalanul lett valaki megválasztva, akkor nem ő az elnök, tehát nem is hívhat össze közgyűlést. Abban sem vagyok biztos, hogy egy szabályos választás esetén mikortól lenne "jogerős" az illető elnökisége, megtámadható-e az valamely indokkal, és ez a megtámadás felfüggesztő hatályú-e a jogkör gyakorlását illetően.
A méhek nem hazudnak.
Sem arról, hogy mivé kellene változtatnunk a környezetünket, sem arról, hogy végül mivé sikerül.

Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #214 Dátum: 2018. Március 11. 13:41 »
Mindkét "elnök" küldött meghívót. Az egyik pl. 13:30-ra, de nem tisztelte meg a tagokat, csak 14:30-kor! Mi a véleményetek?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #215 Dátum: 2018. Március 11. 16:36 »
A moderátor kérte, hogy a Gödöllői Méhészegyesület belső élete ne legyen tárgya az itteni méhészklubnak, én ezt igyekszem betartani, de jelzem, hogy csacsi állítása hamis.

Viszont arról már érdemes beszámolni, hogy Vámos Alex ugyanolyan kiváló előadó élőben, mint amilyen jó előadónak láttam az interneten.

https://www.youtube.com/watch?v=YhCkkrwhotU

Ez a videó inspirálta a meghívást. Hiánypótló témáról tartott előadást
"A viasz, a méhek aranya"

címmel.

Alex nem titkolja tudását. Amit a viasz termeléséről, szennyezettségéről, minősítéséről, sőt hamisításáról megismer, azt ő mind el is mondja őszintén. Hozott magával műlép és viaszmintákat. Ezeket az előadás után megnézhettük és rengeteget kérdeztek is tőlünk. Szerintem hívjátok meg, minden méhész tanul a módszeréből.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #216 Dátum: 2018. Március 11. 18:57 »
Húúúúú. Most akkor önbevallással is lehet valaki egyesületi elnök?

Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #217 Dátum: 2018. Március 12. 08:33 »
Húúúúú. Most akkor önbevallással is lehet valaki egyesületi elnök?

A szó, amire gondoltál, szerintem az önbeiktatás, és a Sárga Garnizon tapasztalatai alapján igen jól működik  ;)
A méhek nem hazudnak.
Sem arról, hogy mivé kellene változtatnunk a környezetünket, sem arról, hogy végül mivé sikerül.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #218 Dátum: 2018. Március 13. 21:26 »
A Gyűrűk Urában, a királyt Gandalf a Mágus koronázta meg.
 De azóta már eltelt sok sok év, és Csuja meg tudja koronázni saját magát is. Nem kevésbé, mert ő is egy mágus......

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #219 Dátum: 2018. Március 13. 21:44 »
Vivaldi! Kirúgott a feleséged az ágyából és itt találsz orgazmusra? Szórakozz azzal, amivel egy idős vagy, ha már értelmeset nem tudsz írni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #220 Dátum: 2018. Március 14. 20:30 »
Éljen az új elnök! Csuja.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #221 Dátum: 2018. Március 14. 21:57 »
Vivaldi!

Soha semmi nincs kőbe vésve.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

BAP

  • *
  • 6
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #222 Dátum: 2018. Március 29. 23:11 »
2018. ÁPRILIS 7.
Tisztelt Méhésztárs!
 
Egyesületünk 2018. április 7-én (szombaton) 14:30 órai kezdettel tartja a következő  Közgyűlését, melynek helyszíne a Gödöllői Szent István Egyetem I. előadó helyisége.
 
1. 14:00: Beszámoló a választott tisztségviselők bírósági bejegyzéséről.
2. 14:15: Beszámoló az Egyesületünk ellen benyújtott eljárásokról. Hozzászólások.
3. 14:30: Közgyűlés. Napirendi pontok:
 3.1. Közgyűlés megnyitása, határozatképesség megállapítása.
 3.2. Jegyzőkönyvvezető, jegyzőkönyv-hitelesítők, levezető elnök megválasztása.
 3.3. Szavazatszámlálók megválasztása.
 3.4. Alapszabály-módosítás. A bírósághoz benyújtott változásbejegyzési kérelem hiánypótlása értelmében Alapszabályunk módosítása szükséges a tisztségviselők változása miatt.

4. 15 órától az előadás meghallgatása:
Laczikó Tamás: Használjunk-e probiotikumokat a méhészetünkben?
Az előadó ingyen vállalta el az előadás megtartását egyesületünkben. Kérdések és válaszok az előadással kapcsolatban.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 29. 23:21 írta BAP »

*

BAP

  • *
  • 6
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #223 Dátum: 2018. Május 24. 04:33 »
A Gödöllői Méhészegyesület új elnökségét a bíróság 2018.04.07-ei hatállyal bejegyezte.

Sajnos azonban egyesületünket (nem meglepő módon) beperelték (mivel a volt elnök nem ismerte az alapszabályt sem). Így érdemi munka helyett peranyagot elemzünk, ügyvédekkel konzultálunk, ahelyett, hogy (a mások által sokat hangoztatott) tényleges érdekképviseleti munka, mézfogyasztás népszerűsítése, tagoknak előadás szervezése (és nem utolsó sorban a méhészkedés) töltené ki szabadidőnket.

Szeretném mindenki figyelmébe ajánlani hétvégi programnak a Gödöllői Természetfilm Fesztivált, remek kikapcsolódás gyerekekkel is!

(Lett volna lehetősége az egyesületünknek is megjelenni egy sátorban, vagy akár előadásokkal is, de a fenti okok ebben meggátolták a megválasztott vezetést.)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 24. 04:36 írta BAP »

*

BAP

  • *
  • 6
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #224 Dátum: 2018. Augusztus 29. 11:56 »
2018. szeptember 15-én 15 órától Méhegészségügyi tapasztalatok a térségben címmel beszámolót tartanak a környékbeli méhegészségügyi felelősök, vendégünk lesz dr. Járosi Linda hatósági állatorvos is.

Előadás helye Gödöllő, Szent István Egyetem I.előadó

Részletes programot csatoltam.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!