GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI

  • 228 válasz
  • 103320 megtekintés
*

crx7

  • *
  • 14
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #30 Dátum: 2015. Október 08. 15:24 »
szia!

köszi! ott leszek!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #31 Dátum: 2015. Október 08. 20:58 »
Alakul a novemberi program. Hegedűs doktor pótolja az elmaradt előadást.

A méhcsaládok téli felkészítése
címmel
Dr. Hegedűs Dénes állatorvos méhész tart előadás
2015 november 14-én 15 órakor
Gödöllő Szent István Egyetem V. előadóteremben
Az előadás nyilvános. Mindenkit szeretettel látunk.

Terveink szerint
a Gödöllői Önkormányzattal közösen november 22-én a Szent István Egyetem területén az OMME nagy rendezvényén egy standon látjuk vendégül méhésztársainkat.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 08. 21:03 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #32 Dátum: 2015. Október 13. 08:24 »
Tisztelt fórumozók! Első bejegyzésem azért történik mert nem bírom tovább magamba tartani azt a látványt, ami történik a gödöllői egyesületben. A mostani elnök személye rendkívül megoszja a tagságot. De a programok és a meghívott előadók méginkább. /kivéve Hegedűs doktor/. A novemberi főzőcskélés pedig olyan politikai ízű. A tagoknak semmi kedvük ezt látni hallani. Fogy a részvétel, egyre több az aki nem tag csak szimpatizál, az elnök elleneséggel. Én sem szeretem a Mészáros elnök urat ott látni ahol van , de lassan lejár a mandátuma és le kell váltani. Annak idelyén a Mészáros úr mellett döntött a gödöllői tagság/ az akkori elnök rábeszélésére/mert nagy volt a bizalom az elnök iránt. Rá fél évre már az ellenkezőjét hallották a tagok. Így nem lehet egyesületet vezetni! Az Elnök mindig maradjon középen, és a tagság teljes véleményét képviselje! A a Csuja Úr mellett lett volna másik elnök jelölt akkor biztosan nem lesz elnök! Egyedül indulni és úgy győzni nem nagy érdem szerintem!
Kívánok jobbulást mindenkinek!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #33 Dátum: 2015. Október 13. 11:40 »
Tisztelt Messzelátó!

Az egyesületi élet mindig és mindenhol ilyen. Én szívesebben látnám, ha Szabó György méhészmester vinné továbbra is a Gödöllői Méhészegyesület ügyeit elnöki pozícióban. Visszagondolva a történtekre látom, hogy Gyuriban a 2014 november 16 és november 30-i OMME Küldöttgyűlésen történtek véglegesítették a szándékot, hogy mandátuma lejártával nem indul újra az elnöki székért. A küldöttgyűlés előkészítettlensége, az alapszabálytervezetben elrejtett demokráciát romboló szándékok és a két küldöttgyűlés kivételesen diktatórikus levezetése véglegessé tette döntését. Ezt a szándékát időben tudomására hozta a tagságnak is. Ezek után volt több hónap gondolkodási idő, majd egy eredménytelen választási közgyűlés és amikor az egyesület működését veszélyeztette a lemondás utáni helyzet, akkor vállalta el Csuja a jelöltséget. Miért ilyen soká döntött Csuja? Egyszerű az oka, reménykedett, hogy Szabó Gyuri mégis vállalja az elnöki tisztséget, hiszen iránta a tagságnak erős bizalma van. Az előzményekhez képest a választás gördülékenyen ment és jóval kétharmad fölötti szavazattal lett a Gödöllői Méhészegyesület elnöke Csuja László.

A jelenléti íveket ha összehasonlítjuk, az új elnök által szervezett rendezvényeken is akkora a részvételi arány, mint korábban. Gyakorlatilag a közel 200 fős tagságból van egy 50 fős törzsgárda, akik rendszeresen járnak, a többiek pedig ízlésük és szabad idejük szerint jönnek. Azon természetesen egyáltalán nem vagyok meglepődve, ha olyan személyek mint te, nem jöttök el a rendezvényekre és kifogásotok van, de ezzel élünk együtt, hiszen 100 % elégedettségre lehet törekedni, de lehetetlen elérni.

Ha a meghívott előadókkal elégedetlen vagy, akkor kérlek tegyél javaslatot. Szerintem nemcsak Hegedűs Dénes jó előadó és jó szakember, hanem Nagyernyei Attila és Fendrik doktor is. Javaslatodat szívesen beterjesztem szombaton a tagság elé és ha jónak látják meghívjuk.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 13. 11:46 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #34 Dátum: 2015. Október 13. 12:49 »
Tisztelt Rövidlátó, bocsánat Messzelátó!
Személyemet érintő hozzászólásodra reagálnék.
Ezt írod:
"A mostani elnök személye rendkívül megoszja a tagságot. De a programok és a meghívott előadók méginkább. /kivéve Hegedűs doktor/."
Őszintén örülök, hogy Dr.Hegedűs Dénest tiszteled, viszont engem nem annyira, mert én megosztom a gödöllői tagságot.
Az elmúlt hét végén tartottam előadást a ceglédi egyesületnek.
Annyira megosztottam őket, hogy egy hét múlva személyesen is ellátogattak a családi méhészetünkbe.
Szakmapolitikáról ezeken a szakmai összejöveteleken nem beszélek.
Ha kíváncsi vagy szakmai előadásomra, és nem vagy rövidlátó, akkor szívesen látlak a hallgatók között.
Amennyiben úgy mondasz rólam véleményt, hogy soha nem hallgattál meg engem, úgy használj messzelátót, és fülhallgatót, mert szerintem nem arra készülsz amit én közzé adok.
Másik téma, de szeretném itt is kifejteni a véleményem.
Az elnökötök szemére veted, hogy ő is a jelenlegi elnökre szavazott, és mégis hogy megfordult.
Nézzük engem!
Én kampányoltam is Dr.Mészáros László mellett, úgy mint sokan mások.
Itt egyedül Baldavári Lacit említem, de jóval többen voltunk!
És mi lett a választás utáni percekben?
Az addigi ügyvezető (Dr.Mészáros László) is indult az elnöki tisztségért.
A helyszínen tartott kampánybeszédét többször is megzavarta az Intéző Bizottság (IB),leginkább Fekete József alelnök, de így is el tudta mondani, hogy ha nem őt választjuk meg elnöknek, akkor lemond az ügyvezetői megbízatásáról, mert a jelenlegi IB tagjaival nem tud együtt dolgozni!
Hatalmas tapsvihar, és több mint 2/3-os arányban győzött Dr. Mészáros László, az IB jelöltjével, Egyed Árpáddal szemben.
Az-az, a küldöttek többsége az IB által támogatott jelölt ellen szavazott!
A megválasztott elnök villámgyorsan meggondolta magát, és a mai napig mégis együtt tud dolgozni az IB-vel ! Gyakorlatilag az összes küldöttet becsapta, akik rá voksoltunk.
Majd leestem a döbbenettől a székről!
Én nem fél év múlva,hanem ott a teremben azonnal tudtam, mellényúltunk.
Na nem mintha Egyed Árpád jobb lett volna, de ki tudja. (Remélem soha nem tudom meg.)
Tehát kedves messzelátó, ne légy az első bejegyzésed után rövidlátó.
Ha szakmapolitikában nem tudod összerakni a mozaikokat, szívesen segítek!
Sokan vagytok így, ezért hamar ítéltek.
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila

Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #35 Dátum: 2015. Október 13. 13:43 »
Geddekas!
" jóval kétharmad fölötti szavazattal lett a Gödöllői Méhészegyesület elnöke Csuja László."
Azért mert nem volt más lehetőség, nem volt más jelölt! Vagy Csuja, vagy megszűnik az egyesület.

"Azon természetesen egyáltalán nem vagyok meglepődve, ha olyan személyek mint te, nem jöttök el a rendezvényekre" :Általában ott vagyok, én vagyok a törzsgárda egyik tagja.
Attila!
Nem a szakmai előadásodat vontam kétségbe! Etikátlan az hogy elvi bajtársak szerepeltetik egymást! Meghallgattam mikor hunoroztál, meghallgattam mikor a váltásról beszéltél, meghallgattam mikor az NB technológiáról beszéltél.
Ismerem a multad, figyelem a jelened.
Azért legyünk őszinték, ezekért az előadásokért fizetnek, amit minden előadó megérdemel, te is!
De! Etikátlan elfogadni annak aki a rendszer működtetőjének a vezetőjét vágja mint a répát!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #36 Dátum: 2015. Október 13. 13:54 »
Meszelátó!

Idézet
Etikátlan elfogadni annak aki a rendszer működtetőjének a vezetőjét vágja mint a répát!

Tévedsz. Ezt a rendszert nem az OMME működteti, hanem az Európai Unió és a Magyar Kormány társfinanszírozásban. A felelős sem az OMME, hanem az Magyar Vidékfejlesztési Hivatal. Az OMME ebben a rendszerben éppen olyan rangú szervezet, mint a Gödöllői Méhészegyesület. A rendszer működésének az OMME egyik legnagyobb haszonélvezője (évi mintegy 300 millió Ft-tal). Ha már így van, akkor tehetné az OMME nagyobb alázattal és egyenrangú félként a dolgát. Na ezt hiányoljuk Messzelátó, szóval a valódi és működőképes demokráciát hiányoljuk!!!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #37 Dátum: 2015. Október 13. 18:56 »
Messzelátó!
Ezt írod:
"Ismerem a multad, figyelem a jelened."
Akkor Te vagy a védőszentem?
Így folytatod:
"Etikátlan az hogy elvi bajtársak szerepeltetik egymást!"
Még nem estünk el a háborúban!
Akkor azok akik meghívnak mind a bajtársaim?
Hurrrá, nem is vagyunk olyan kevesen.
Írásod legvége sem gyenge:
"Azért legyünk őszinték, ezekért az előadásokért fizetnek, amit minden előadó megérdemel, te is!
De! Etikátlan elfogadni annak aki a rendszer működtetőjének a vezetőjét vágja mint a répát!"
Nem vagyok én Mészáros, hogy vágjam mint a répát!
Orvosi szikével, szépen operálok, éppen most egy etikai vizsgálatot kezdeményeztem pont a "rendszer működtetője" ellen.
Ő a rendszernek nem a működtetője, hanem az élvezője!
Aki megírta, létrehozta meg a szenvedője!
A versikének vége, álmodjatok szépet.
Én ebből meggazdagodni nem fogok, viszont jól esik, hogy a méhészek hálásak.
Sok előadásomat a mai napig ellenszolgáltatás nélkül tartom!!!!!!!!!!!!
A méhészetembe nagyon sokan méhészcsoport eljött már.
Kérdezd meg őket mit fizettek nálunk?
Általában én vendégelem meg őket mézes pálinkával, (legutoljára forralt borral), mézespuszedlivel.
Egyáltalán nem érzem magam tolakodónak, hogy néhány előadásomért a Nemzeti Programunkból részesülök.
Szólj az OMME vezetőinek, hogy tiltsák meg számomra a kifizetést, szerintem simán megteszik.
Én akkor is mentem (1999-ben) amikor még NP sem volt!
És láss csodát, én fizettem a szállást útiköltséget.
Ha a Méhészklub nem lett volna, nem fejthettem volna ki gondolataimat, és nem reagálhattam volna  a sok átokra amit az OMME-ból kaptam, már rég a depressziósok táborát gyarapítanám.
Nem tűröm el a korrupciót, a csalást, sumákolást, a titkolódzást, megalkuvást a hazugságokat!
Biztosan nagy hibám, de bízok abban, hogy egyszer leteheted a messzelátód, és magad elé nézve megtapasztalod a valóságot, és felsóhajtasz.
"A ku..va életbe! Talán erről beszélt az Attila?"
A választ nem kell megadnod!
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #38 Dátum: 2015. Október 13. 20:30 »
QUQURIQ !!!

Messzelátó, aki rövid látó!

 „Etikátlan elfogadni annak aki a rendszer működtetőjének a vezetőjét vágja mint a répát!”

Nem a répavágó vezető adja az előadási honoráriumot, hanem az M.V.H. a kifizető!
Etikátlan, a répavágó vezetőnek, olyan dolgokat állítani az országos elnököknek, ami nem igaz!
Etikátlan felvenni úgy a súlyos milliókat, hogy a küldöttközgyűlés nem szavazta meg!
Etikátlan a közhasznúság elsumákolása, a tagok félrevezetése, (Téged is)!
Etikátlan az általunk, (nem jó szántunkból) létrehozott Kft. pénzügyeinek az elhallgatása!
Messzelátó!
Mégis el kell menned szemészetre?

Kiskakas a szemorvos…

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #39 Dátum: 2015. Október 13. 20:50 »
QUQURIQ !!!

Tisztelt szem beteg! (Messze látó , nem Messzire látó)!

Ezt Te írtad!

„ A a Csuja Úr mellett lett volna másik elnök jelölt akkor biztosan nem lesz elnök! Egyedül indulni és úgy győzni nem nagy érdem szerintem!”
1.   Vagy nem mentél el a tisztújító közgyűlésetekre…
2.   Vagy aludtál…
3.   Vagy suta vagy, hogy Te Messzelátó nem tudtál senkit jelölni…
4.   Vagy nem mertél jelölni…
…és most utólag osztod az észt nagy felháborodva???
Ezt is Te írod!
„Én sem szeretem a Mészáros elnök urat ott látni ahol van , de lassan lejár a mandátuma és le kell váltani. Annak idelyén a Mészáros úr mellett döntött a gödöllői tagság/ az akkori elnök rábeszélésére/mert nagy volt a bizalom az elnök iránt.”
NO!
Mi a fene?
Mégis csak hiteltelen számodra is az OMME elnöke?
Az nem etikátlan, hogy hitelességét veszítve  még is felveszi a Te, és a többi méhész pénzéből befizetett fizetését?
Csak hogy tudd, ez nem a Nemzeti Programból van finanszírozva!!!
Nem is elemezem tovább amit írtál, mert túl hosszúra nyúlna…

Üdvözlettel: Kiskakas!

Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #40 Dátum: 2015. Október 13. 21:06 »
Attila te elvi bajtársa vagy Csujának? Tegnap azt írta egyre messzebb kerül az OMME Kontroll Csoporttól, csak nem szálltál ki te is és egy új frakciót nyitottatok. Mi van itt a háttérben?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #41 Dátum: 2015. Október 13. 21:24 »
Szerintem semmi különös nincs. A stílusunk, módszereink különböznek és így könnyebben végezheti tevékenységét mind a két fél.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #42 Dátum: 2015. Október 14. 07:41 »
RavAasz!
Az én tempóm egyenletes, a célom nem változott, maradtam az ami.
Rengeteg privát üzenetet írogatok napi szinten, mert sok a "billegős", akik el sem hiszik azokat a történeteket amik a Fekete-Fehér Méhészklub nélkül nem kerültek volna napvilágra.
Talán a legnagyobb vihart az OV-n elhangzott "Ki kezeli az OMME méhészetét" kérdésemmel kavartam.
Ugye erre jött egy frappáns mellébeszélés, és ezzel a "kormány oldal" sok hívét elvesztette.
Tehát az OMME Kontroll Csoport működik, és az OMME-n belüli szabálytalanságok feltárásán túl, egy új irányt is fog mutatni.
Nincs semmi titkos paktum a háttérben, viszont az óvatosság nem árt.
Az OV hangulata elég konszolidált volt, de ez ne tévesszen meg senkit.
Ez rajtunk múlott, nem rajtuk.
Ahogy közelítünk a választások felé, véleményem szerint úgy fog keményíteni az OMME vezetése.
Részünkről egy sima kampány várható.
Nagyernyei Attila


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #43 Dátum: 2015. Október 17. 22:14 »
Köszönjük Nagyernyei Attilának a mai előadást a 67 jelenlevő méhésztárs nevében. Élmény volt az előadása. Nemcsak a szakszerűsége és a tapasztalatinak őszinte átadása miatt, hanem azért is, mert tudja, hogyan lehet a feszültséget oldani, hogyan lehet kedves emlékké tenni egy méhészeti előadást.

Élénken tiltakozott Messzelátó méhésztársunk a novemberi főzőcske ellen. Ma méhészgyűlésünkön részletesen megbeszéltük, hogyan fogjuk csinálni. Megszólalhatott volna, tiltakozhatott volna. DE MEG SE SZÓLALT. Egyelőre 10 méhésztárs jelentkezett, hogy reggel 6 órától munkájával segíti a rendezvényünket. Sőt három gimnazista is jön segíteni, hogy önkéntes munkában részt vegyen.

November 14-i Küldöttgyűlésre a küldötteink készülnek. Az alapszabályról szóló napirendhez javaslatainkat le fogjuk tenni a küldöttgyűlés asztalára és kérni fogjuk a vitáját és megszavazását. Ezt megtenni erkölcsi kötelességünk, ahogy az is erkölcsi kötelességünk lesz, hogy felhívjuk a figyelmet a szabálytalanságokra is.  Természetesen a döntés nemcsak rajtunk áll.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #44 Dátum: 2015. November 16. 21:59 »
November 14-én vendégünk volt Dr. Hegedűs Dénes. Meggyőző és tapasztalatokkal teli előadást tartott és utána még fél órán keresztül kérdezgették. Köszönjük szépen az előadást. Jövő évi meghívónkat már most átadtuk neki.

November 22-én Gödöllőn a méhészrendezvényen
várjuk szeretettel méhésztársainkat
Bográcsban főtt vörösboros szarvaspörkölttel
ízes mézes Palacsintával
forró teával
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.