GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI

  • 228 válasz
  • 103308 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #15 Dátum: 2015. Április 13. 06:26 »
QUQURIQ !!!

Mi is megyünk, ha garantáltan nem kakaspöri lesz!

Kiskakas!

Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #16 Dátum: 2015. Április 13. 09:25 »
Már azt hittem, leleplezted a mézhamisító maffiát.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #17 Dátum: 2015. Április 13. 14:45 »
Tisztelt Bogár Tamás!

Szerintem a szülés nőgyógyász szakorvos egy gyerek megszülésében kompetens személy, de az anyuka reumás fájdalmai tekintetében indokolatlan lenne bármit kérdezni tőle. Kérdésed tehát messze menően mutatja tájékozottsági szinted alacsony voltát arról, hogyan is értelmezed az méhészeti érdekvédelmi munkát.

A Gödöllői Méhészegyesületnek még a Szabó Gyuri elnöksége idején született egy olyan közgyűlési határozata, hogy kéri felvételét a Növényvédelmi Tanácsba. Ennek a tanácsnak a működtetője a Jordán László igazgató, NÉBIH alelnök. A GME döntését elküldtük Jordán úrnak, egyben felkértük, hogy ebben a tárgykörben tartson előadást. Jordán László a növényvédelmi és környezettoxikológiai hatóság legfelső szakmai felelőse és szakigazgatási vezetője.

Teljesen érthető, hogy kérésünkre eljött előadást tartani és teljesen érthető, hogy ebben a tárgykörben.

Kedves Bogár Tamás! Remélem a válaszom teljes mértékben kimerítő és pontos volt.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

gewi

  • **
  • 78
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #18 Dátum: 2015. Április 13. 15:44 »
Szerintem Tamás az üst méreteire célzott..
Nagy Zoltán

Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #19 Dátum: 2015. Április 13. 17:34 »
Persze hogy arra. Ahogy elkezdtem olvasni a bejegyzést, azt hittem valami nagyüzemi szörpkészítés lesz belőle. :)

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #20 Dátum: 2015. Szeptember 04. 18:51 »
A méhcsaládok téli felkészítése
címmel
Dr. Hegedűs Dénes állatorvos méhész tart előadás
2015 szeptember 26-án 15 órakor
Gödöllő Szent István Egyetem V. előadóteremben
Az előadás nyilvános. Mindenkit szeretettel látunk.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #21 Dátum: 2015. Szeptember 11. 11:11 »
KÉTNAPOS MÉHÉSZ KIRÁNDULÁS A NYÍRSÉGBE ÉS DEBRECENBE

Október 3-án szombaton hajnalban indulunk Gödöllőről az Egyetemi Sportcsarnok elől. Egy buszt rendeltem, tehát nem több, mint 50 fő tud jönni.

Reggelit mindenki hozzon magával és út közben fogyasztjuk el. Kisüsti ébresztőnek nincs megtiltva.

Szombaton nagyon hamar leérünk Érmellékre és az Érmelléki méhésznapon találkozunk méhészbarátainkkal.
Ott is ebédelünk, de ennek részletei még nincsenek lefixálva

Este jövünk vissza Debrecenbe.

A SZÁLLÁSFOGLALÁSRÓL AZ ALÁBBI LEVELET KAPTUK A KOLLÉGIUMTÓL

2015. október 03-án 1 éjszakára 50 fő részére előreláthatólag a Gulyás Pál Kollégiumban (Debrecen, Sumen u. 3.) tudok szállást biztosítani 4 ágyas szobák igénybevétele mellett, az alábbi feltételek szerint:
(Amennyiben a már beérkezett foglalások és a későbbi szakmai foglaltság miatt a csoport elhelyezése a Gulyás Pál Kollégiumban nem megoldható, úgy a szomszédos Deák Ferenc Kollégiumban (Debrecen, Tímár u. 1.) tudjuk a vendégeket fogadni.)
A szállást elfoglalni október 03-án szombaton az érkezés napján legkésőbb 22.00 óráig, a szállást 04-én vasárnap de. 9 óráig el kell hagyni.
A szállásdíj bruttó 3000.-Ft/fő/éj idegenforgalmi adóval együtt. A 18 év alattiak ill. a diákigazolvánnyal rendelkezők mentesülnek az idegenforgalmi adó megfizetése alól.

Vasárnapi reggelit a buszon megbeszéljük, hogyan intézzük. Vigyázat! Vasárnap nagyon kevés bolt van nyitva.

Reggel utazás Nyíradonyba.

VASÁRNAPI EBÉD 2500 Ft/fő
NYÍRADONYBAN RÓZSA PRESSZÓBAN október 4-én leves rántott hús, cigánypecsenye, savanyúság, üdítő. Aki vegetáriánus előre szóljon, s neki más főfogást készítenek.

A kirándulás szervezés újabb híreiről folyamatosan tájékoztatlak benneteket.

A kétnapos kirándulás költsége várhatóan 12 000 Ft/fő. Ezt az összeget legkésőbb szeptember 26-i méhészgyűlésünkön lehet befizetni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #22 Dátum: 2015. Szeptember 26. 11:02 »
Figyelem!
Ha valaki hozzám hasonlóan tervezett menni, nemrég tudtam meg, hogy Dénes ma délután máshol tart előadást, az alábbi már nem érvényes.

A méhcsaládok téli felkészítése
címmel
Dr. Hegedűs Dénes állatorvos méhész tart előadás
2015 szeptember 26-án 15 órakor
Gödöllő Szent István Egyetem V. előadóteremben
Az előadás nyilvános. Mindenkit szeretettel látunk.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 26. 11:06 írta zombee »

Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #23 Dátum: 2015. Szeptember 26. 11:34 »
Igen jó az információd Zombee!
Dr.Hegedűs Dénes előadása ma 14 órától Szentlőrincen lesz, ahol a Gazdanapok szoktak lenni.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #24 Dátum: 2015. Szeptember 26. 12:52 »
Sajnos ezen a héten mondta nekem is Hegedűs doktor, hogy Szentlőrincen az eredetileg szombat délelőttre ütemezett előadását áttették délutánra és ezért kéri, hogy más időpontban hallgassuk meg őt.

Előreláthatólag november második szombatján fog Hegedűs doktor nálunk előadást tartani.

De nem marad előadás nélkül a Gödöllői Méhészegyesület mai összejövetele:
Jandácsik Attila a Méhészeti Nemzeti Program aktualitásairól fog beszélni, azt követően pedig Hegedűs doktor javaslatára Csuja László fog előadást tartani a "Szerves savak használata az atkairtásban" címmel. Ezt az előadást Hegedűs doktor már hallotta és jó véleménye van róla. Remélem használható tanácsokat fognak hallani akik eljönnek.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #25 Dátum: 2015. Október 03. 19:38 »
Ma voltunk az Érmelléki Méhésznapon. Szíves fogadtatást kaptunk és igazi lelkes, gazdag falusi vendéglátásban volt részünk. 

Tolmácsolással ment az előadás. Román előadót magyarra, magyar előadót románra fordították. Itt láthatóan békében él a két nép egymással. Volt kirakodó vásár is. Magyarországi és helyi  árusok is voltak.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #26 Dátum: 2015. Október 03. 19:42 »
Október 17-én Gödöllőn a Szentistván Egyetemen lesz Nagyernyei Attila előadása délután 3 órakor. Méztermelés, kaptár típus összefüggései.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #27 Dátum: 2015. Október 07. 19:54 »
Köszönöm a meghívást!
Némi pontosításra szorul az információ.
Előadásom címe:
"A Kaptártípusok összehasonlítása az akácméz-termelés tükrében."
Ebbe az előadásomba "csempésztem" bele, az "Igazi rendszerváltás, a Hunortól az NB 18-ig" előadásomat.
Annyian kérdezték mi az oka a visszafejlődésemnek, hogy ezt a kérdést nem tudtam kihagyni.
Aki időt szán rá, hogy meghallgasson szívesen várom.
Nagyernyei Attila

*

crx7

  • *
  • 14
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #28 Dátum: 2015. Október 08. 14:30 »
Attila!

Kicsit közelebb (Baranya-Tolna megye) nem tartasz előadást a közeljövőben?

Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #29 Dátum: 2015. Október 08. 14:40 »
Szia,

Kalocsa, november 11. 17h / előadás 18h tól

üdv.