GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI

  • 228 válasz
  • 103339 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Dátum: 2015. Február 08. 20:57 »
A tavaszi félévben két előadást és egy kirándulást szervezünk. A kirándulás helyszíne még nincs kiválasztva.
De a két előadási időpont és helyszín viszont igen.

2015 március 7-én

2015 április 11-én

Helyszíne a Szent István Egyetem, Gödöllő.

https://www.google.hu/maps/place/Szent+István+Egyetem/@47.5950494,19.357216,17z/data=!4m7!1m4!3m3!1s0x4741c919397e8e8b:0x2bb374a0c753b816!2zUMOhdGVyIEvDoXJvbHkgdS4sIEfDtmTDtmxsw7YsIDIxMDA!3b1!3m1!1s0x0000000000000000:0x6cd9b0787222bd38

Megközelíthető
- autóval a Szabadáság útról (3-as út városon átmenő szakasza) kell bekanyarodni a tűzoltóság mellett a Páter Károly utcába,
 - HÉV végállomásról vasúti felüljárón keresztül 3 perc gyalog,
 - vasúttal Gödöllő állomástól szintén a vasúti felüljárón 3 perc gyalog,
 - buszpályaudvartól kicsit messze van 15 perc gyalog.

Mivel szombaton tartjuk mindig az összejöveteleinket, ezért csak a főépületi portán lehet bejönni. A portások mindig szívesen irányítják a vendégeket a méhészgyűlés helyszínére.

Előadásaink délután 3 órakor kezdődnek. Ha ettől bármilyen ok miatt eltérünk külön jelezzük.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #1 Dátum: 2015. Február 08. 21:10 »
2015 március 7-én délután 3 órakor tartandó előadásunk címe:

Hogyan tudjuk a Magyar Méhészeti Nemzeti Program támogatásait maximálisan kihasználni saját méhészetünk fejlesztésére?

Helyszíne:
https://www.google.hu/maps/place/Szent+István+Egyetem/@47.5950494,19.357216,17z/data=!4m7!1m4!3m3!1s0x4741c919397e8e8b:0x2bb374a0c753b816!2zUMOhdGVyIEvDoXJvbHkgdS4sIEfDtmTDtmxsw7YsIDIxMDA!3b1!3m1!1s0x0000000000000000:0x6cd9b0787222bd38

Gyűlésünkön részt vesz a megyei szaktanácsadónk Jandácsik Attila is.

Kérem a méhészeket, ne üres bukszával jöjjenek, mert tagfelvétel lesz, tagdíj fizetés lesz, esetleg már kirándulási költségekre is lehetséges a befizetés. Pénztárosunk már 14 órától várja a befizetőket.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #2 Dátum: 2015. Február 10. 14:24 »
2015 március 13 pénteken délelőtt 9 órától

Hogyan bővítsük termékváltasztékunkat?
és
A méh világa


Utána kóstoló és termékbemutató

Előadók egyike a mézkirálynő vagy udvarhölgye, valamint Farkas János OMME szaktanácsadó.

Helyszin a Gödöllői Szent Norbert Gimnázium ebédlője.

Várjuk a környékbeli méhész kollégákat. Hozzanak és kínálják, kóstoltassák finomságaikat.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 11. 12:59 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #3 Dátum: 2015. Február 11. 15:34 »
Idézet
Hogyan tudjuk a Magyar Méhészeti Nemzeti Program támogatásait maximálisan kihasználni saját méhészetünk fejlesztésére?

Miért nem erre az előadásra hívtad meg Vivaldit??
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #4 Dátum: 2015. Február 11. 19:45 »
Minden előadásunk nyilvános, tehát bárkit szívesen látunk a rendezvényeinken. Mindig is szoktak jönni Pesten élő méhészek, holott a budapesti egyesület is rendszeresen szervez előadásokat.

Megegyeztünk a mai vezetőségi ülésen abban, hogy most tavasszal tartunk egy bemutató méhészet látogatást a Méhészeti Kutatóintézetnél. Természetesen a végén bográcsolásos bulit tartunk. Erre várjuk a jelentkezést az egész országból. Az időpont még nincs tisztázva.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 11. 19:50 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #5 Dátum: 2015. Február 11. 20:28 »
QUQURIQ!!!

Remélem, hogy GMO mentes Kiskakas pöri lessz a menü, sok, sok kakastökével...,
Azért ,hogy maradjatok olyan tökösek mint idáig voltatok...

Az alapanyag Kiskakas!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #6 Dátum: 2015. Február 11. 21:22 »
Ötleted kiváló! Megkérjük az országút másik oldalán levő baromfisokat, hogy megfelelő mennyiségű kakast bocsássanak rendelkezésünkre.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #7 Dátum: 2015. Március 08. 14:57 »
2015 március 7-én vezettem először a Gödöllői Méhészegyesület gyülését. Tagdíjbefizetések délután 2 órától folyamatosan mentek. Fél háromra érkezett Jandácsik Attila szaktanácsadó és intézte a Nemzeti Programos ügyeket. Három órakor kis zavar volt, a laptopok és a projektorok összehangolásával, tovább volt egy kis vita, hogy az előadás alatt lehet-e további tagdíj befizetést csinálni. Természetesen a tagság Baldavári Laci előadását akarta hallgatni.
Megérkezett Fekete József általános elnökhelyettes József és Tukacs Zsófia Nemzeti Programos koordinátor is.
63 OMME tag írta a lá a jelenléti ívet, de többen voltak.

Baldavári Laci előadása kerek egész volt. A közönségnek voltak kérdései is.
Negyed óra szünet volt az előadás után, ami alatt élénk kiscsoportos beszélgetés volt.

Szünet után először annak a gimnáziumnak a diákköri vezetője szólt néhány percet a jövő pénteken a gimnáziumban rendezendő előadásunk miért fontos a gimnázium tanulói számára. Utána Jandácsik Attila mondta el az OMME aktualitásokat és a Nemzeti Programmal kapcsolatos aktualitásokat. Majd nekem kellett beszámolnom arról, hogy mi hogyan látjuk az OMME-ban zajló folyamatokat. Arról, hogy miért indítottuk a pert, mi volt az OMME Országos Vezetői ülésén. Mit látunk objektív hiányosságnak az országos érdekképviseleti munkában. Nem volt sok hozzászólás, de láthatóan érdeklődve és szimpátiával figyelték beszámolómat.

Nyilván kíváncsiak vagytok arra, hogy az OMME általános elnökhelyettese és program koordinátor szólt-e hozzá? Nem.

Gondolom arra is kíváncsiak vagytok, hogy fog-e születni itt a Tolna megyeihez hasonló OMME árnyékszervezet. Gyorsan áttekintettem a tagdíj befizetéseket. Akik általam is ismert OMME pártiak voltak, már befizették ide a tagdíjukat. Egyébként se látok nagy aktivitást egy konkurens szervezet létrehozására, pedig Dr. Mészáros László OMME elnök, akinek az egység felé kellene elmozdítani a dolgokat, azt hangoztatja, hogy majd minket lenyom egy megalakuló helyi OMME szervezet. Kíváncsi leszek. Természetesen azon leszek, hogy ha mégis létrejönne egy ilyen helyi csoport, akkor mi százszor gyorsabban reagáljunk bármilyen eseményre.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #8 Dátum: 2015. Március 08. 15:20 »
A beszámolód alapján úgy veszem észre elég erős kontroll alatt tartja az OMME az egyesületeteket :o. Ahhoz képest, hogy egy hete az OV-n az egyesület kizárását eröltette egy két az asztalnál ülő személy. Nem e lehet ez ráhatás, esetleg megfélemlítés? Elgondolkodtató.

Üdv. jani bátya

Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #9 Dátum: 2015. Március 08. 17:56 »
Jani bátya!
SzurkeVerb 79 hozzászólásával válaszolok,mely így szól:
"Aztán vannak a diktatúrák, ahol sokszor csak azért, mert más a véleménye barátilag felakasztják, bebörtönzik, családját fenyegetik és ilyesmi. Ugye rémlik történelemből, hogy ez milyen gyakran megtörténik. "
Reméljük itt még nem tartunk!
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #10 Dátum: 2015. Március 08. 19:45 »
Az
Idézet
erős kontroll
szerintem egy nagyon enyhe megfogalmazás. Következetes és erős vezetés kell az önálló szervezetek élére és akkor nagy gondok nem lehetnek.

De a tegnapi méhészgyűlésen az is látszott, hogy a 83 %-os választási eredmény - amivel elnöknek választottak - egy valós támogatottságon alapult. Nekem még most is nagyon erős támaszom az előző elnök, Szabó Gyuri és én kérem is a segítségét. Így a tagság látja, hogy folytonosság van, ami nekik is nyugalmat ad.

Szerintem, ha azt látta volna Fekete Józsi, hogy zilált a gödöllői csapat és erős hasadékok vannak benne, akkor biztosan megszólalt volna.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 08. 19:50 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #11 Dátum: 2015. Március 19. 14:27 »
2015 április 11-én 15 órától a Gödöllői Szent István Egyetemen növényvédelem és a méhek tárgykörben két nagyon neves személyiség fog előadást tartani:

Jordán László igazgató (Növény-, Talaj- és Agrárkörnyezet-védelmi Igazgatóság) a növényvédő szer okozta méhpusztulásokról
és
Simon Gergely vegyésza növényvédőszereknek a megporzó rovarokra - főleg a méhekre - való hosszú távú káros hatásáról fog beszélni. Tehát nem azokról a hatásokról szól, amelyek nem csapják agyon azonnal a méhecskét, hanem az élettartamot rövidítik, a tájékozódást rontják, a fiasítást károsítják, elnéptelenítik a méhcsaládot.

Javasolom, hogy aki teheti jöjjön el, mert olyan tudással gazdagodhattok, amit (ne kelljen, de) már a szezon elején is hasznosíthattok.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #12 Dátum: 2015. Április 12. 11:00 »
Kedves Méhésztársak!

Fogok részletes beszámolót írni a GME tegnapi rendezvényéről, de most méhegészségügyi feladataim elszólítanak.

Elöljáróban annyival jellemzem Jordán úr és Szabó Gergely előadását, hogy vastapsot kaptak és egy teljes órás jó hangulatú vita bontakozott ki előadásuk után.

Szabó Gergelyt jól ismerjük. A Szekszárdi tavaszvárón és tavaly is több helyen tartott előadást, hirdetve a környezet és természetvédelem eszméjét, a méhek és más beporzó rovarok védelmét. Elmondta a rovar és gombaölő szerek méhekre és más beporzó rovarokra való káros hatását. Szabó Gergelynek a dolga könnyű és a vegyünk példát az Ő magatartásáról, hiszen az OMME dolga is ilyen könnyű lenne, ha vállalná, hiszen egyértelmű, egyérdekű álláspontot kell képviselnie, viszont Jordán László a növényvédelmi államigazgatás fejeként és a NÉBIH alelnökeként többféle érdek ütközését kell elviselnie. Jordán úrban nem csalódtam. Korrekt volt, őszinte és még azt is mondhatom, hogy lehetőségeihez képest is kezdeményező kész karizmatikus vezető. Látunk a további együttműködésre lehetőséget.

Ezt követően következett a közgyűlésünk, ahogy Szabó György volt elnök tartotta a múlt évi munkánkról a beszámolót és a 2015-ös munkatervet már én vezettem fel. Minden szavazás egyhangú elfogadó volt. Az őszi egyesületi munkatervünknek két kiemelkedő pontja lesz. Október első hétvégéjén elutazunk az Érmelléki Napokra, tehát a határon túlra, továbbá november elején regionális rendezvényként a HÁGK-val közösen és külső előadók meghívásával (pl DR. RUSVAI MIKLÓS) rendezünk egy méhegészségügyi regionális konferenciát.

Az Érmelléki Napokra már most szervezzük az utazást és folyamatosan várjuk a jelentkezést bárhonnan az országból.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #13 Dátum: 2015. Április 12. 22:21 »
QUQURIQ !!!

Hű, ha!
Ilyen jó gödöllői méhésznek lenni?
Ennyi jó program?
És még kirándulás is?
Nehogy kiskakas is elkapirgáljon a verdájával Gödöllőre…

A kíváncsi Kiskakas!  :o

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:GÖDÖLLŐI MÉHÉSZEGYESÜLET PROGRAMJAI
« Válasz #14 Dátum: 2015. Április 12. 22:46 »
Mai napon 4 méhésznél méhegészségügyi vizsgálatot végeztem. Az egyik méhésznél megláttam egy 300 l-es üstöt.
Megkérdeztem, hogy mire használja?
Szabadtéri rendezvényeken főz, süt.
Kérdeztem, hogy vállalna-e a Gödöllői Méhészegyesület rendezvényén is főzni valami igazi látványos kaját.
Semmi probléma. - mondta.

Tehát lesz ősszel olyan rendezvényünk, amire várjuk a méhésztársainkat egész családjukkal és nem akármilyen ebédet rendelhet meg. Olyat, ami a szeme láttára szabad tűzön fog elkészülni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.