Az MMNP megújítása

  • 63 válasz
  • 36798 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #60 Dátum: 2016. Március 07. 20:18 »
QUQURIQ !!!

Egy kis új hír!

 FM: elkészült a 2016-2019-re vonatkozó Magyar Méhészeti Nemzeti Program

2016. március 7. 15:30


Elkészült a 2016-2019-re vonatkozó Magyar Méhészeti Nemzeti Program - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) hétfőn az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint az új méhészeti nemzeti programot az agrártárca vezetője által felkért és kinevezett szakértőkből, továbbá a program végrehajtásában résztvevő szervezetek képviselőiből álló bizottság a közvetlen termelői jelzések, valamint a szakmai szervezet javaslatainak figyelembevételével összeállította.

A fejlesztési igények középpontjában a költséghatékony termeléshez szükséges eszközök és az ehhez kapcsolódó élelmiszerbiztonsági követelményeknek való megfelelés áll. Az új belföldi és export piacokon való megjelenés ugyanis csak a feldolgozottság szintjének javításával, valamint a szavatoltsági és nyomon követhetőségi igények kiszolgálásával érhető el.

Erre tekintettel az új programidőszakban is kiemelten kezelik azokat a pályázati jogcímeket, amelyek a minőségi elmozdulást segítik. Így a figyelem elsősorban az elméleti ismeretterjesztés; a korszerű élelmiszerbiztonsági feltételeknek megfelelő mézkinyerési és kiszerelési eszközök; a méhek kártevői és kórokozói elleni engedélyezett védekezési módok; a hatékony vándorláshoz, és ezáltal az irányított megporzáshoz; a magasabb jövedelemtermelő képességhez szükséges eszközök biztosítása; a minőségi genetikai alapokkal rendelkező szaporító anyag használat, továbbá a kutatás-fejlesztés, a piac-monitoring és termékfejlesztés területeire irányul.

A Magyar Méhészeti Nemzeti Programot az Európai Bizottsághoz 2016. március 15-ig kell előterjeszteni elfogadásra.

A kérelmezők támogatásra való jogosultsága csak azon intézkedések esetén áll fenn, amelyeket a jóváhagyott nemzeti program tartalmaz, és a tárgyév augusztus 1-jétől a tárgyévet követő július 31-ig kerülnek megvalósításra - olvasható a tájékoztatásban.

(MTI) (Kiskakas)

*

linen

  • ***
  • 117
Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #61 Dátum: 2016. Március 11. 08:13 »

Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #62 Dátum: 2018. Szeptember 23. 21:48 »
Neo méhésztárs ezt nagyon rosszul tudod:
"Ezzel csak az a gond, hogy a nagy taglétszámmal rendelkező befizeti a saját maga, mint természetes személy után járó tagdíjat, és még egy méhcsalád után. Ezután pedig kéri az ötszáz méhcsalád után járó támogatást."
Biztosan Te is szoktál a szaktanácsadóddal konzultálni, valamint ha már adtál be támogatásra kérelmet akkor ki kellett töltened az OMME igazolási kérelmet is.
Ebben az áll, hogy az méhegészségügyi felelős által ősszel felmért méhcsaládok száma.
(Ennek kell passzolnia a TIR-ENAR rendszerben közölt adattal!)
Aki támogatást ad be, ő csak a valós méhcsaládszámot tudja beírni, mert ezt vagy az OMME, vagy a szakik ellenőrzik.
Amikor én is intéztem ezeket a kérelmeket olyannal viszont találkoztam, hogy valaki több méhcsalád után fizetett tagdíjat mint a valós.
Ezt egyébként nem érdemes meglépni, mert a helyszíni ellenőrzésnél nagy bukta lehet.
Mindenhol vannak kiskapuk, de a jelenlegi rendszert nehéz kijátszani.
Egyébként a gyógyszer-cukor támogatások szabályának megváltoztatása pont hasonló stikli miatt történtek.
Valaki vett 1 perizint, meg 100 mázsa cukrot.
Azonnal megváltoztatták a rendeletet!
Kicsit legyél körültekintőbb, mert  a fent idézett  részét rosszul tudtad, úgy ahogy ezt a részét is:
" Hiszen a méhész befizette a tagsági díját. A méhcsaládok pedig nem OMME tagok. Tehát nincs mit visszautasítani. A támogatás alapja nem az OMME-nél nyilvántartott méhcsaládszám,.."
Tudom ezt sokan kifogásoljátok, hogy a támogatáshoz kötelező az OMME tagság.
Aki támogatást kér, mint írtam, a szakik ellenőrzik a valós méhcsalád számokat.





De még Te mennyire rosszul tudod Attila. Pedig ha valakinek tudnia kellene, az egy volt "szaki".
Na 111. Ezt már megszoktuk, nem is neked írom, -csak címzem-, hanem azoknak, akik még valamire vihetik a szakmában.

...r ki kellett töltened az OMME igazolási kérelmet is.
Ebben az áll, hogy az méhegészségügyi felelős által ősszel felmért méhcsaládok száma.



NEM-I-GAZ!
Ez igaz:
Az igénylő aláírásával nyilatkozik az alábbiakról:
 - a támogatást a méhcsaládok tulajdonosaként igényelem, a 2017/2018. támogatási
időszakban a TIR nyilvántartásba 2017. szeptember 30-i fordulónapra bejelentett
méhcsaládok száma: …………… db

Aztán:
 - az OMME tagszervezet neve: ………………………………………………………………..,
amelynél a 2018. évben tagként regisztráltak és ahol a 2018. évi tagdíjamat befizettem

Ehunvanni!

http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2014/10/4_egyoldalas.pdf


Aki támogatást ad be, ő csak a valós méhcsaládszámot tudja beírni, mert ezt vagy az OMME, vagy a szakik ellenőrzik.


EZ-SEM-I-GAZ!

Azt tudják ellenőrizni, hogy a TIRben szereplő méhcsaládszám azonos-e a tagdíjbefizetési bizonylaton lévővel. Hoppá.
Tehát ha a koma 30 családdal rendelkezik, de 80 után fizet tagdíjat, és ennyit vall be a 2153-on szept 30-ig, akkor annyira fog támogatást igényelni, és ha megfelel a (számlák) feltételeknek, azt a lét át is utalják neki. Soha senkit nem érdekel, hogy a méheüs mit írt be. Az más tészta.


Egyébként a gyógyszer-cukor támogatások szabályának megváltoztatása pont hasonló stikli miatt történtek.
Valaki vett 1 perizint, meg 100 mázsa cukrot.

EZ-SEM I-GAZ!
Kilobbizta a gyógyszerpiac, hogy vegyél szart, mert karban tart. Ha nem veszed, nem kapsz cukrot, amire szükséged van. Most éppen annyi cukor jár max 5/(2)Euróért, amennyi szart veszünk.


Tudom ezt sokan kifogásoljátok, hogy a támogatáshoz kötelező az OMME tagság.

EBBEN-LEHET-IGAZSÁG.
Valójában a támogatások megítéléséhez valamilyen szakmai egyesület tagjának kell lenni.  Az nem is lenne baj, ha így működik. De jól működik?

Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #63 Dátum: 2018. Szeptember 24. 10:25 »
Tisztelt Méhésztársak!
Ez a rovat is rendkívül rossz irányt vett, gyakorlatilag ha így hagynám, sikerülne a Fekete-Fehér Méhészklubot szétverniük.
Ezt az örömöt nem fogom számukra biztosítani.
De van ettől súlyosabb indok is a rovat bezárására.
Mivel a világháló nem csak az óvodás gyermekek homokozója (mert sokan ennek tekintik az oldalunkat), hanem rendszeresen látogatja a hatóság is!
Akármilyen hihetetlennek tűnik, de oldalunkról már a NAV is idézett, valamint vizsgálatok is indultak az itt beírtak miatt.
Ezért a méhésztársak érdekének védelmében nem engedem azt, hogy csalással vádoljanak tisztességes embereket!!!!
Mivel személyesen én felelek a Fekete-Fehér Méhészklubon történt nyilatkozatokért, hozzászólásokért ezért úgy döntöttem, hogy a rovatot korlátlan ideig bezárom.
Megértéseteket köszönöm.
Nagyernyei Attila
Klubvezető