Az MMNP megújítása

  • 63 válasz
  • 36789 megtekintés
Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #30 Dátum: 2015. Február 04. 19:33 »
Barátaim!


Nem a rossz szándék vezérli senki  ujját mikor erről a témáról ír. Viszont az is igaz hogy vannak jogszabályi feltételek amiket be kell tartani,vagy ezek mentén olyan döntéseket hozni ami megfelel annak ami azokban leírásra került.Én a fiatal gazda támogatást azért kerültem mivel szerintem nem a mi NP-al kapcsolatos.Az más kérdés jó e vagy nem.Ha méheladással foglalkozok akkor jó tavasszal,ha mellém költözik akkor meg nem jó ősszel.De mint azt leírtam a ,járulék, hivatalosan elköltött pénz,a vállalkozási adózási forma+vállalt hivatalos és kötelező árbevétel szerintem elég fék illetve ellensúly ahhoz ha valaki megfelelő alapos, számol akkor csak megfelelő szakmai háttérrel próbál nekifutni mivel a környezeti tényezőkre nincs ráhatásunk és kockázati elemként épp elég az is  sok egyéb máson kívül.23éve hogy kiváltottam a vállalkozói igazolványom ezért van egy ici-pici rálátásom arra hogy jön ott a pofon még onnan is ahonnan álmodban se várnád.Visszatérve az NPre tudom hogy jogszabály ismeret nélkül ötletelni hasonlít ahhoz mint amikor a hülye okoskodik viszont ha nem tárjuk fel az aktuális problémákat akkor az se teljesen jó hogy legalább gondolatébresztőként ezeket leírtuk?Tudom ez a téma nagyon sok érdeket sért de nem biztos hogy a gyógyszer ,eszköz, vagy kereskedői oldal érdekei egybehangzanának a saját érdekünkel.Ezt azért merem határozottan leírni mivel nem titok hogyha nem lenne gyógyszer-cukor akkor gyógyszer oldalon tisztulna a piac mind ár mind minőségi oldalon.Emberek vagyunk nem vagyunk egyformák de egy kezdő vesz méhcsaládokat és nem az az első kérdése mit kellene a következő időszakba csinálni velük hanem az hogy milyen lóvét lehet ezekre felnyalni???Tegyük fel ez a jóképű 1-2 év aktív támogatás saját és környezete számára aktív atkában ill mindenféle technológiai hibával tűzdelt sok-sok álmatlan órát okozva szomszédainak csendesen abbahagyja az egészet akkor ki az aki számon kéri azt a pénzt amit ő teljesen feleslegesen elbaltázott?Adózni biztos nem fog mivel jövedelmet  igazából nem termel akkorát hogy őstermelőire elírva 1ft-ot is kellene adóznia.Akkor még mindig inkább a fiatal gazda mivel ott termeléshez(eladott mézmennyiséghez)kötik a pályázatot és ha nem teljesít hülyére büntetik.Tehát igazából sorolhatnám még a gyarló emberi oldalt is de azt már régebben leírtam de nem is ez a fontos ,hanem az hogy ez a problémakör attól hogy nem beszélünk róla attól még nem fog megoldódni.Szerintem senki nem tudja azt a megoldást hozni ami az egész méhész társadalom egyetlen tagjának sem sérti az érdekeit. Ez azért is biztos mivel hála istennek sokszínű a méhészközösség. AZ viszont hogy a mi céljainkat segítendő "Támogatás" másoknak extraprofitot nekünk pedig aranyáron valami kis v kicsit nagyobb rakás sz...t hozzon pl gyógyszer oldalon.Rendszeresen felajánlásokat szoktam kapni hogy nem e kell ez v.az a gyógyszer 1/3-áron csak a csomagolást adjam vissza?!Ebbe igazából az a jó hogy a kényszerből bevásárolt gyógyszer előbb vagy utóbb a kukába landol mivel mint tudjuk a romlott gyógyszer az veszélyes hulladék.Van itt min javítani de ha így marad az is jó.Nem lehet világot megváltani 1-2 nap alatt de ha éppen csak előre toljuk a szekeret akkor is halad.Ha nem jó az irány majd megmondják azok akik ehhez jobban értenek ill döntési jogkörük van ebben a témában viszont a jelzések őket is segíthetik abban hogy letisztultabban lássák azokat a dolgokat amiket mi testközelből gondnak vélünk.



ÜDV:Karcsi

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #31 Dátum: 2015. Február 04. 19:50 »
QUQURIQ!!!

Karcsi!

Az írásod 3/! részével egyetértek, csak az utolsó pár mondatoddal vitatkoznék!
Qu…..va lusta ember vagyok, így azt a szekeret egy cm-el sem szeretném céltalanul tologatni…
Te igaz ilyen fazonokat reggelizel mint én Kiskakas vagyok, Te jókedvvel tologathatod azt a szekeret ami be is van fékezve!
Én addig tolom, ameddig magától gurul! ha egy kicsit is nehezebben gurul, megzsírozom. Az irányzéknál meg iránytűt használok, mert az sem mindegy, hogy az a szekér kőrbe-kőrbe megy…
(lehet, hogy a kiskakas nem tolja, inkább húzza azt a szekeret!
Elől az idő dimenzióján közelebb állok a célhoz, mint a hátul tologatók!

A Kiskakas!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #32 Dátum: 2015. Február 04. 20:08 »
Egy kérdés. Látott már olyat valaki, hogy a fiatal gazda pályázat feltételeinek be nem tartása miatt megbüntettek volna bárkit egy üveg sörre?

Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #33 Dátum: 2015. Február 04. 21:12 »
Vivaldi!
Olyant nem láttam, hogy egy üveg sörre megbüntessék, viszont olyan halottam, hogy a házát elvették!
Nekem is ajánlották bebukott fiatal gazda méhészetét.
10.000 Ft/ méhcsalád kaptárastól indult a licit.
Közelebbit nem írhatok, mert sokan ráismernének kiről van szó.
Ezzel a fiatal gazda pályázatosdival  csak óvatosan.
Van egy nagyon friss, konkrét eset, az is kemény.
Annyit elárulok, hogy aki megnyerte a pályázatot, fél a méhektől!
Kiadta egy méhésznek, összevesztek.
A többit gondolhatjátok. Ha valami nagyon rosszul van kitalálva a pályázatok közül, ez az.
Senkit nem kérdeznek meg, hogy ki alkalmas ekkora állományt ellátni, és ilyen gyorsan.
Méhész szakmunkás? Ezekkel a feltételekkel?
Erről meg van a saját véleményem.
Az év méze, és az év méhésze sincs körbejárva.
Semmi komoly feltétel, helyszíni szemle, semmi. Én megtapasztaltam, nagyon komoly, nem publikus véleményem van róla!
Az év borászát a már győztesek választják ki! Annyira kemény a kiválasztás feltétele, hogy aki ezt elnyeri úgy jár mint a Dúzsi Tamás. Szekszárd város díszpolgárává avatták, mivel ő lett az év borásza!
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #34 Dátum: 2015. Február 04. 22:38 »
QUQURIQ!!!

Én is hallottam egy másfél milliós bírságról, adatszolgáltatás késése miatt!

A Kiskakas!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #35 Dátum: 2015. Február 05. 08:01 »
Lehet, mindig vannak kivételek. De ahhoz már nagyon hülyének kell lenni.

Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #36 Dátum: 2015. Február 05. 09:58 »
"Mint Jenő megértette: nem támogatja az Unió a rendeletben megadott jogcímektől eltérő támogatásokat. Pont."

a 1234/2007/EK rendelet II.rész, I. cím, IV. fejezet, VI. szakasz 106. cikke leírja milyen támogatható intézkedéseket lehet a méhészeti programba belevenni:

a, technikai segítségnyújtás a méhészeknek és méhészek csoportosulásainak
b, varroatózis elleni védekezés
c, vándorméhészet ésszerűsítése
d, a méz fizikai-kémiai tulajdonságait elemző laboratóriumok támogatására irányuló intézkedések
e, a Közösségben található kaptárak állománypótlásának támogatására irányuló intézkedések
f, együttműködés a szakosított szervekkel a méhészettel és a méhészeti termékekkel kapcsolatos alkalmazott kutatási programok végrehajtása terén


Én nem látom benne:
1, monitoring vizsgálat
2, szaktanácsadói hálózat
3, bemutató méhészetek látogatása
.
.
stb

Ezzel csak arra akartam utalni, hogy az EK rendelet egy keretet ad, a részletes kidolgozás az adott ország feladata. Pont.
Miért nem lehet módosítani a MMNP-t? Hol van ez leírva?

A rendelet 109. cikkében

"A méhészeti program kidolgozása a képviseleti szervezetekkel és a méhészeti szövetkezetekkel szoros együttműködésben történik."

Az OMME mi, ha nem képviseleti szerv?

Szabó József 

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #37 Dátum: 2015. Február 05. 10:04 »
Vivaldi!

Nem üldözési mániám, hanem tapasztalatom van Fekete Józsival kapcsolatban. Az egész IB-be együtt nem szorult annyi "varázslási" képesség, mint ami benne van. Két rafinált vezető van az IB-ben az egyik ő, a másik az OMME elnöke, a többi személy cselekedete és akarata átlátható és következetes. Nem véletlen, hogy mind a ketten követtek már el nagy nyilvánosság előtt - OMME OV illetve OMME Küldöttgyűlésen teljesen ellentmondásos nyilatkozatokat.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #38 Dátum: 2015. Február 05. 10:22 »
a 1234/2007/EK rendelet II.rész, I. cím, IV. fejezet, VI. szakasz 106. cikke leírja milyen támogatható intézkedéseket lehet a méhészeti programba belevenni:
Értelmezzük hát az egyes pontokat

Idézet
a, technikai segítségnyújtás a méhészeknek és méhészek csoportosulásainak
Ide tartoznak a kis és nagyeszköz támogatások
Idézet
b, varroatózis elleni védekezés
No ez a gyógyszer-cukor támogatás
Idézet
c, vándorméhészet ésszerűsítése
Az a sejtésem, hogy ebből valósul meg a legkevesebb, mert például idetartozik a fenológiai hálózat valamint az időjárás megfigyelő hálózat eszközeinek megvásárlása és működtetése
Idézet
d, a méz fizikai-kémiai tulajdonságait elemző laboratóriumok támogatására irányuló intézkedések
A termelői méz vizsgálata, de valószínűleg a Tóth Péter féle monitoring bizonyos költségei is innen kerülnek kifizetésre. Továbbá innen fizethető a mézek fajtavizsgálata stb
Idézet
a Közösségben található kaptárak állománypótlásának támogatására irányuló intézkedések
Kaptárvásárlás támogatása? Nem tudom
Idézet
f, együttműködés a szakosított szervekkel a méhészettel és a méhészeti termékekkel kapcsolatos alkalmazott kutatási programok végrehajtása terén
Az 1,4 milliárd Ft-ból nem több, mint 20 millió Ft évente.

Én sem látom, hogy a fenébe sikerült ebbe az EU programba belezsúfolni a szaktanácsadói hálózat bérének kifizetését. És persze sok egyéb sem. Az oktatás, továbbképzés se tudom hogy fér ebbe bele, holott a legfontosabb ez lenne.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #39 Dátum: 2015. Február 05. 11:38 »
A MMNP ezt írja:

f) Együttműködés a szakosított szervekkel a méhészettel és méhészeti termékekkel kapcsolatos
alkalmazott kutatási programok végrehajtása terén [R. 106. cikk f) pont]
fa) fenológiai és meteorológiai méhészeti megfigyelő hálózat kialakításához, működtetéséhez
fb) méhegészségügyi és környezetterhelési monitoring-vizsgálathoz (szerintem ez a Tóth Péter féle monitoring vizsgálat)

Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #40 Dátum: 2015. Február 05. 11:41 »
e) A Közösségben található kaptárak állománypótlásának támogatására irányuló intézkedések
[R. 106. cikk e) pont]

ebben pedig a párzott és párzatlan méhanya valamint az anyabölcső van!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #41 Dátum: 2015. Február 05. 11:47 »
Idézet
e) A Közösségben található kaptárak állománypótlásának támogatására irányuló intézkedések
[R. 106. cikk e) pont]

ebben pedig a párzott és párzatlan méhanya valamint az anyabölcső van!
Ha ez így van, akkor rossz a fordítás, vagy a jogértelmezés,
ugyanis létező fogalom az eszközállomány, ezen belül a kaptárak állománya, de akkor ebbe nem illek bele a méhanya támogatás,
egy egészen más fogalom a méhcsalád állomány támogatása, amibe valóban beleillik az anyatámogatás.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #42 Dátum: 2015. Február 05. 11:53 »
Idézet
e) A Közösségben található kaptárak állománypótlásának támogatására irányuló intézkedések
[R. 106. cikk e) pont]

ebben pedig a párzott és párzatlan méhanya valamint az anyabölcső van!
Ha ez így van, akkor rossz a fordítás, vagy a jogértelmezés,
ugyanis létező fogalom az eszközállomány, ezen belül a kaptárak állománya, de akkor ebbe nem illek bele a méhanya támogatás,
egy egészen más fogalom a méhcsalád állomány támogatása, amibe valóban beleillik az anyatámogatás.

az MMNP ide vonatkozó szövege:

"e) A Közösségben található kaptárak állománypótlásának támogatására irányuló intézkedések [R. 106. cikk e) pont]
Az elmúlt támogatási időszakban több mint ezer méhész vette igénybe ezt a támogatást.
Csak hatóságilag ellenőrzött, regisztrált méhtenyésztő, anyanevelő hozhat forgalomba
méhanyákat. Anyanevelő telepről származó párzott, petéző anyákkal történő, illetve e
telepekről származó egyéb állománypótlás támogatható. A támogatás célja a
méhállomány szinten tartása párzott és párzatlan méhanyákkal, anyabölcsőkkel. A
méhészek az állomány mind állategészségügyi, mind genetikai szempontból történő
cseréjét a hatékony méhészkedés alapvető feltételének tekintik. E jogcím keretében
összesen 61 000 szaporítóanyagot (párzott-, illetve párzatlan anyát, bölcsőt) vásároltak a
méhészek.
A program folyamatos fenntartása a 2013-2016. közötti időszakban kiemelten indokolt.
A támogatás összege: 296 414 euró/év/I. és III. időszak; 297 284 euró/év/II. időszak.

Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #43 Dátum: 2015. Február 05. 12:01 »
Én is felvetettem már a kaptár kérdését.
Azt a választ kaptam, hogy az már a termelésre irányuló támogatás, amit valóban nem támogatott az EU.

Na de az atka elleni gyógyszer, a cukor, a méhanya nem az?

Re:Az MMNP megújítása
« Válasz #44 Dátum: 2015. Február 05. 12:25 »
"Én is felvetettem már a kaptár kérdését.
Azt a választ kaptam, hogy az már a termelésre irányuló támogatás, amit valóban nem támogatott az EU."

Kaptár nem? Konténer igen? Nem is jelentéktelen összeggel, hogyan is van ez?

Üdv. jani bátya