Lélektorna

  • 373 válasz
  • 159639 megtekintés
Re:Lélektorna
« Válasz #240 Dátum: 2016. December 29. 19:44 »
Ezt írja nagy büszkén Vivaldi!
"Ha például 2 köbméter deszka fele rögtön le akar csúszni az utánfutóról, mert a felrakás után 2m-rel belementél egy kátyúba és a felső részt csak a lélek tarja, azonkívül a szlovák rendőr is megállít, hogy figyelmeztessen, hogy mindjárt lecsúszik, és ennek ellenére hazaérsz. Ezt pozitív kisugárzású embernek nevezik."
Szerintem meg a közlekedést veszélyeztetőnek, felelőtlen embernek!
Csináld ezt a mutatványt meg Ausztriában, vagy Németországban!
A speditőr akkora cekket állít ki, hogy az egész pereputtyod nem ér annyit.
Ha a szembejövőbe beleállt volna egy elrepülő deszka.....
De az is lehet, hogy Vivaldi egy igazi "lélekbúvár".
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Lélektorna
« Válasz #241 Dátum: 2016. December 29. 20:30 »
Nem csak ez az egy ügy volt ez csak példa. Mert hagytuk el például a hátsó konténer kereket is. És még csak észre se vettük. Csak mikor nem jött utánunk a kolléga, megálltunk mert megállt a kereket felszedni. És még csak nem is hagytunk egy alig látható, vékony csíknál többet az aszfalton.
 Szóval ez a kolléga mindenkivel szót értett, hihetetlen fazon volt. Ő az egyik a 3 barátom közül akik meghaltak.
Olyan dolgok is sikerültek neki ami másnak nem. A deszka egyébiránt az árokba csúszott volna, ha lecsúszik. és kb 5km-es sebességgel mentem 19km-t, ami azért nem volt nagy távolság.
 De, ha találkoztál vele, mindjárt mondott valamit amivel mosolyt csalt az arcodra.
 No , mindegy. Attila, én tudom akárhogy is a Csuja azért régi kontrollos harcos társad, barátod, ezért megvéded. /pont ilyen volt a kontroll csoport is mint Csuja/ De az én barátom ennek teljesen az ellenkezője volt.
 Mindenesetre nem irigyellek, mert akinek ilyen barátja van, nincs annak szüksége ellenségre.

Re:Lélektorna
« Válasz #242 Dátum: 2016. December 29. 20:42 »
"Te szereted, ha bejönnek a környékedre, és úgy leterhelik az erdődet, hogy tovább nincs hordás?
Te hová mész olyankor amikor a saját telephelyeden, és erdődben ellehetetlenülsz?
 Te nem pénzből élsz?
 Te kurvára imádod, ha behoznak a telephelyed mellé, egy kis nyúlóst? Az atkáról már nem is beszélek?
 Arról nem is beszélek, hogy mindenféle előzetes tábla meg bejelentés, és engedély nélkül akárhová letesznek több száz család méhet,"

Üdvözöllek Gödöllőn!
Az utóbbi 20 évet (amiből 16 nyúlós zárlat) jól körül írtad!
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Lélektorna
« Válasz #243 Dátum: 2016. December 29. 21:59 »
Ha elkezdjük ezt a vitát, és most ezt nem rád értem Walkerkám, akkor ez nagyon messzire nyúlik. Többek között odáig, hogy ahol megélni joga van mindenkinek, ezt én is aláírom. De vajon meggazdagodni is joga van más legelőjén?
 Amúgy meg kedves Mózes barátom kurvára utálom az álszentséget. Mert ugye mondja már meg nekem valaki, hogy valahol a világon van e olyan hóbabukott egyén, aki annak örül ha jönnek mások, és kiveszik a zsebéből a pénzt. Mert a túlterhelt legelőkön ez történik.

Re:Lélektorna
« Válasz #244 Dátum: 2016. December 29. 22:21 »
  Vivaldi
  Igazad van ,senki nem szereti ha a komfort zónáját zavarják. Amiről te írogatsz  az téged zavar, tehát olyasmi történik  veled amit nehezen viselsz, pláne egy kollégától.
  Ezek a problémák meg lennének oldva ha mindenki betartaná azt a bizonyos ETIKAI szabályt , íratlan törvényt ami mindenkire vonatkozik, úgy  a méhészre, mint a tulajdonosra. Nem lenne ennyi probléma.
 Csak egy példa rajtad keresztül-
        - az utánfutót, hogy tudtad úgy megpakolni és közlekedni vele
        -tudtommal ha másik országból hozol be bármit x összeg felett vámot kell fizetni
        -az ,h kiesik egy kerék és nem veszitek észre????
     Ezek mind szabályokhoz vannak rendelve , be tartottad ? szerintem nem. Ez a magyar virtus ugye.

 Azok akik a te erdődbe mennek és ott nem úgy viselkednek ahogy te azt elvárod, ne csodálkozz mert ők nem olvasták ,de még nem is hallottak róla,h van valami tisztesség vagy mi ami mindenkire vonatkozik, a méhészre és a tulajra is. Van a vendég és van a vendéglátó, a kialakult helyzetben sok múlik az alkalmazkodó képességen. Tolerancia. Nincs megfelelő etikai kódex, nincs megfelelő alap szabály, és ezek után mit vársz el bárkitől is? Van egy mondás "élni és élni hagyni", sok minden van ebben.
  Ilyen és ehez hasonló dolgokért emeli fel a szavát a kontról csoport, amit te figyelmen kívül hagysz.Jó lenne már túl lépni azokon a saját sérelmeken, és haladni előre mert lemaradunk a nagy vitatkozás közepette.
 senkinek sem jó.

 Albert

 ui:Most olvasom közben reagáltál, az áll szentségről csak annyit, nekem a tanyámat szinte minden évben fel törik , hol méh család, hol mézes kanna mézzel, hol tyúk, és egyéb apróság tűnik el,. Hidd el át tudom érezni a helyzetedet. A túl terhelésről csak egy naív kijelentés ,van elég hely a földön, mindenkinek meg kell élni. apropó terhelés- egy kolléga azt mondta, h sok a méhész, sok a méh . Kérdeztem tőle miért nem csökkented a család számodat 400-ról 300-ra. Válasz, miért én ott vannak a kicsik. Szerinted ez jó válasz? :-[ :-X

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Lélektorna
« Válasz #245 Dátum: 2016. December 29. 22:42 »
Mózeskám ébredj már fel 2016 van, te hol akarsz vámot fizetni mikor a határon már nincs senki, és mióta az idióta unió tagjai vagyunk nincs vám sem. Ez ilyen coculista becsípődés nálad?

Kerék ügyben. A szerelvény úgy néz ki nekik, hogy egy Skoda teherautón van egy fix konténer, és a vontatott póton egy másik.. és a pót jobb hátsó kereke esett ki, ezért nem vettük észre. A dolog csak példa akart lenni. Ezt is megúsztuk. De még tudnék mesélni.

Ál szentséget azért írtam, mert olyan hős vándorlovagok is csak akkor emlegetik az etikát, ha máshová mennek vándorolni, otthon ők se szeretik ha leterhelik a legelőjüket.
 No most te írod, nincs etika. Tehát mi van? Ne dugjuk a homokba a fejünket, te is tudod én is. Védekezés van. Azon a területen községben, tájegységben ahol megfelelő számú helyi méhész van, kezdenek összefogni. Tudnék mondani ide is példát. Mert nem írkálják le itt mint én, csak csinálják. Mert az a világ jött el, hogy aki nem védi a saját érdekeit az bizony rosszul jár.

Re:Lélektorna
« Válasz #246 Dátum: 2016. December 29. 23:06 »
  Sajnos nem érted a logikát, szerinted az erősebb kutya .......szabály a követendő. Mi van akkor ha te kerülsz ilyen helyzetbe, te előtted is becsukják a kaput nem engednek letelepedni a naprára v repcére. Nem egészen ez a megoldás , az akció reakciót szül.

 Albert

Re:Lélektorna
« Válasz #247 Dátum: 2016. December 30. 07:58 »
"De vajon meggazdagodni is joga van más legelőjén?"

Aztán Te úgy titokban olyan földes úr féle vagy nem a régi értelembe vett aki a másikkal is törődik,
hanem olyan oligarchás típusú csak nekem és még, még, még NEKEM típusú?
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Lélektorna
« Válasz #248 Dátum: 2016. December 30. 09:14 »
Vivaldi írta:

"Ál szentséget azért írtam, mert olyan hős vándorlovagok is csak akkor emlegetik az etikát, ha máshová mennek vándorolni, otthon ők se szeretik ha leterhelik a legelőjüket."

De nem ám! Mindig megy a köpködés.
Üdv:robi

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Lélektorna
« Válasz #249 Dátum: 2016. December 30. 09:42 »
"De vajon meggazdagodni is joga van más legelőjén?"

Aztán Te úgy titokban olyan földes úr féle vagy nem a régi értelembe vett aki a másikkal is törődik,
hanem olyan oligarchás típusú csak nekem és még, még, még NEKEM típusú?

Nyugodtan legyetek megoldódik a dolog szépen csendben. Mert mindenki rájön lassan, mi az érdeke. Ez már túl van azon a határon, hogy megvitassuk.  A kutya ugat, a karaván halad.  Nem hinném, hogy érdemes lenne lefolytatni azt a vitát ami a helyi méhészek és az őket kitúrni akaró /esetünkben nagy/ méhész között folyik. Ez parttalan vita. Nem érdemes lefolytatni kitudja hanyadszor, mert eddig sem volt semmi eredménye.
 
 De azért még valami. A világon minden erőforrást valamilyen jogon, engedéllyel, koncessziós, vagy tulajdon jogon aknáznak ki. Hogy messzire ne menjek, ha te néhány szarvasmarhát a más legelőjére viszed, úgy zavarják el a teheneidet, ahogy  csak tudnak szaladni a tehenek.
 No most sok mindent felülírt, ha kell szociális alapon, az, hogy mindenkinek meg kell élni. Ez azt jelenti, hogy valamilyen, lehet ilyen szociális alapon, mindenkinek joga van más erdőjén legeltetni a méheit. De, ez csak addig érvényes ameddig megélhetés, és nem meggazdagodás, és nem a mások ellelhetetlenítése az ára.
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 30. 09:52 írta Vivaldi »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Lélektorna
« Válasz #250 Dátum: 2016. December 30. 09:45 »
Ez a beszélgetés lélektorna, de látványosan nem emeli a lelket.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Lélektorna
« Válasz #251 Dátum: 2016. December 30. 10:30 »
Ó, és jött a nagy Csuja-Gedekas aki bírót játszik és eldönti......
 
Tudod miért beszélünk róla, mert égető probléma és nincs kitárgyalva.
 És még ha a valóságos, igaz problémát feszegeted, itt is mint a politikában megjelennek a "Mózesok", akik nagyon szeretik a tabu témákat. Mert úgy gondolják a probléma addig nem probléma még nem emlegetik. Úgy látszik megszokták, még régen.......

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Lélektorna
« Válasz #252 Dátum: 2016. December 30. 11:00 »
A méhlegelő közlegelő volt és marad örökre. Ennek használatát közösségi módon lehet csak korlátozni. Kinek adható ebben előjog vagyis erősebb jog, kvázi döntési jog? A helyben állandó telephellyel és azon élő gondozott méhcsaládokkal rendelkező méhészeknek.

Előbb utóbb lesz a jelenleginél jóval szigorúbb méhlegelő szabályozás. Ez csökkenteni fogja a vándorméhészek számát és a vándorlási kedvet is. Persze a viták ettől még maradni fognak, de az élet kicsit rendezettebb lesz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Lélektorna
« Válasz #253 Dátum: 2016. December 30. 11:39 »
Nincs és nem is lehet megoldás. És itt ezen a helyen be is fejeztem.
 Azoknak akik ellehetetlenítenek másokat, azok nem szeretnek róla beszélni, mivel az igazság az ő érdekük ellen való, tehát nekik jobb ha marad tabu téma.
 Azok pedig akik úgy érzik kitúrják ellehetetlenítik őket a saját hazájukban, nem tudnak tenni semmit egymagukban.
 Ezért nem beszélnek róla, hanem a fű alatt szervezkednek.
 Példának okáért, azon a helyen ahol négy éve voltunk napraforgón, és megtámadtak, hogy miért vagyunk ott, azóta minden évben ki van verve egy tábla, egy helyi méhészé, ám a 3 év alatt még senki sem volt oda lepakolva.

Re:Lélektorna
« Válasz #254 Dátum: 2016. December 30. 13:19 »
Van megoldás erre a problémára!
Úgy hívják légtér bérlet.
Van ahol már alkalmazzák.
(Megfizetik a parasztot, hogy a területére senkinek ne adjon engedélyt letelepülni, csak akivel megállapodott és fizettek neki, akár éves bérletet.................)
Vadászat tekintetében ez már bevett gyakorlat, hogy a helyi földterülettel rendelkező gazdák csak bizonyos szolgáltatás vagy pénz fejében engedik a területükön a vadászatot.
(Közülük többen a tagságot választják, hogy a területükön egész évben jogosan fegyvert tarthassanak maguknál!
Vajon miért?  ;))

Itt jön képbe a saját földtulajdon legyen az bármilyen pici, pl fasor, erdőfolt, ahonnan nem űzhet el senki, de viszont gondoznod kell!
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!