Lélektorna

  • 373 válasz
  • 159660 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Lélektorna
« Válasz #165 Dátum: 2016. Május 18. 08:12 »
Udvarias szívesen vagyok és bocsánatot fogok kérni, ha előbb bocsánatot kér Izsó itt a fórumon amiért megsértette a méhészeket. Pont ő sértegeti, aki állítólag választott tisztségviselő volt és a tagdíjunkból kapott fizetést.
Ébresztő uraim! A dolgoknak van súlya! Tartsuk be a rangsort.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 18. 08:34 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.


Re:Lélektorna
« Válasz #167 Dátum: 2016. Június 07. 14:13 »
Attila ! Sajnos erre a méhészek nem képesek !!!!!!!!

Re:Lélektorna
« Válasz #168 Dátum: 2016. Június 07. 15:46 »
De igen, képesek. Ennek többször adták már jelét. Amikor téglajegyekből építkeztek, amikor egyetlen méhész miatt tüntettek, ...

Meggyőződésem, hogy ez a jövőben is meglesz, mert van még kihívás épp elég. A Mi generációnknak is jut. És bajban, segítésben össze fogunk fogni.

Re:Lélektorna
« Válasz #169 Dátum: 2016. Június 07. 20:10 »
Hát akkor lássuk azt az összefogást ;)
http://faktor.hu/faktor-mehcsalad-nyirmada-kaptar-mereg
Én egy családdal támogatom az újrakezdését a kollégának.
Kezdésnek ennyi, a részletek majd kialakulnak.

Re:Lélektorna
« Válasz #170 Dátum: 2016. Június 08. 08:35 »
De igen, képesek. Ennek többször adták már jelét. Amikor téglajegyekből építkeztek, amikor egyetlen méhész miatt tüntettek, ...

Meggyőződésem, hogy ez a jövőben is meglesz, mert van még kihívás épp elég. A Mi generációnknak is jut. És bajban, segítésben össze fogunk fogni.
Nem lehet kérdés, hogy szükséges-e a méhész összefogás ! Csak egy példát hozok a közeli jövőből:                           2017-től tervezik csökkenteni néhány mezőgazdasági termék áfáját csökkenteni. Természetesen egyetértek vele!
Viszont: a MÉZ -ről szó sincs !   Ezzel már nem értek egyet!
A mézfogyasztást ,méhészeti termékek előnyeit ,az egészséges táplálkozást-nem is ecsetelem !
Most van egy közös ügyünk!   MÉZ  ÁFA-jának  csökkentése 5 % -ra. 
                           üdv. E. János


Re:Lélektorna
« Válasz #171 Dátum: 2016. Június 10. 09:49 »
Nem számítottam nagy tolongásra, de ettől azért többre... :o

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Lélektorna
« Válasz #172 Dátum: 2016. Június 10. 13:12 »
"Fogjunk össze csináljuk azt amit én mondok, nektek kuss."

/még mielőtt valami nagy humorértő megsértődne, ez irónia akarna lenni./

Re:Lélektorna
« Válasz #173 Dátum: 2016. Június 10. 15:23 »
Ne ironizálj, hanem lökd a felajánlásod.  ;D  ;)

Re:Lélektorna
« Válasz #174 Dátum: 2016. Június 10. 17:20 »
Mi hasznunk származna, a méz ÁFA csökkentésből? Közvetlen értékesítéssel 0% százalékos az áfa. Nem érdekem az ÁFA csökkentése. A multik egyébként is hajlamosak beakciózni a mézet.... ha nagyon utánna számolnánk lehet hogy még a beszerzési ár sem jönne ki, főleg ha rengeteg kézen átmegy. Én akkor vagyok elégedett ha minél magasabbak a bolti árak. Akkor nekem sem kell lefelé vinni az árakat. Ja, mivel 16 éve vagyunk jelen a piacon és még szeretnénk egy ideig, szutykot nem kínálunk a vevőknek, sem mézpótló mézízű készítményt.

*

nata

  • ***
  • 175
Re:Lélektorna
« Válasz #175 Dátum: 2016. Június 10. 20:05 »
Az biztos, hogy a piacozó méhészek jócskán megszívnák az áfacsökkentést. Mondjuk azt nem tudom, hogy az államnak mi az érdeke. A piacon árusítók azért sok nyugtát nem állítanak ki. Jó tudom a jelenlévők kivételek, de akkor is...

Re:Lélektorna
« Válasz #176 Dátum: 2016. Június 11. 01:18 »
A kettőnek nem sok köze van egymáshoz, nem tudsz a piacon annyi mézet eladni hogy kilépj az áfamentes körből. Ha igen akkor nagyon jó környéken piacozol. A méhészek többsége gazdaságilag lemaradott régiókban tevékenykedik. Mostanában többször volt már, hogy még a bezin árát sem árultuk ki.  A méz ÁFA csökkentése is csak időleges hatású lenne, mert a kereskedők szépen fokozatosan lenyelnék a külünbséget. Egyébként meg mi garantálná, hogy magyar méz kerülne a boltok polcaira? Egyébként sem kell tartani a méz ÁFA csökkentéstől, a méz nállunk nem alap élelmiszer. Nem volna politikai hozadéka. Fölöttébb irreális gondolat azt hinni hogy azt a rengeteg mézet amit eddig elvittek tőlünk nyugatra, a kis országunkban majd vevőre talál. Ha nem sikerül valamit elérni a méz exportunk helyreállítása terén, meszeltek a magyar méhészeknek. De gondolom hogy ezel nem sok újat mondtam.

Re:Lélektorna
« Válasz #177 Dátum: 2016. Július 05. 09:25 »
 ;)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Lélektorna
« Válasz #178 Dátum: 2016. Július 15. 07:28 »
De szép is lenne,ha az országok ilyesmikben próbálnák összemérni az erejüket,nem pedig abban,hogy kinek hány rakétája meg katonája van...
http://www.erdekesvilag.hu/kozel-50-millio-fat-ultettek-el-indiaban-egy-nap-alatt/
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Lélektorna
« Válasz #179 Dátum: 2016. Július 18. 12:10 »
:)