Lélektorna

  • 373 válasz
  • 159515 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Lélektorna
« Válasz #15 Dátum: 2015. Február 10. 12:38 »
lindzzy!
Aranyosak vagytok a B Janival együtt, és pont az ilyen esetek miatt szervezem Székesfehérvárra a klubtalálkozót.
Remélem ott lesztek!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Lélektorna
« Válasz #16 Dátum: 2015. Február 10. 12:59 »
Már alig várom Sz.fekhérvárt, ill. a klubtalálkát, egyébként meg minden évben ott vagyok. Bár a helyszín nekem kicsit "bizarr", a hatalmas tumultus miatt.
A Szekszárdi helyszín volt rendkívül jól kiválasztva. Az az "elszigetelt" előadó : jeles

Üdv: Bercsényi

Re:Lélektorna
« Válasz #17 Dátum: 2015. Február 10. 16:40 »
Készülünk Fehérvárra mi is,reméljük nem jön közbe valami cudar idő.Viszont még nem láttam programot.Tudtok erről valamit?Vagy meglepi lesz? :)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Lélektorna
« Válasz #18 Dátum: 2015. Február 11. 21:27 »
"Két fajta ember létezik. Az egyik hazugságokkal épít csillogó életet, de hideg van házában, s lelke kong az ürességtől. A másik szeretettel kövezi ki otthonát, mely felfűti napjait, s minden pillantásával a jót építi. Az egyik féli az éjt, nem lát túl rajta, s képtelen hinni a csodát. A másik az égre emeli tekintetét, gyönyörködik a csillagokban, és nincs lehetetlen számára.

Mondom, két fajta ember létezik... Az egyik folyton másokat hibáztat, mindig mindent jobban tud, és soha semmi sem elég jó neki. A másik igyekszik fejlődni, élete végéig tanul, és az apró csodákat is meglátja az életben. Az egyik folyton panaszkodik az időjárásra, szíve évről évre sötétebb, s nem látja a fényt. A másik mosolyogva tartja arcát az esőbe, elfogadja, mit az élet kínál, s ő maga válik fénnyé az éjszakában.

Elmondom, szerintem miért téved az első csoport. Mert nem az határoz meg, hogy mit birtokolsz - jó kocsi, hatalmas ház, menő állás, vaskos bankszámla - hanem, hogy milyen a szíved, s hogy miként bánsz másokkal. S csak akkor leszel boldog, ha része vagy a világnak, az életnek, ha a belső hangod szerint élsz. A görögök mindig azt kérdezték, ha meghalt valaki: ,,Vajon volt benne szenvedély?" Nos, ez hát a lényeg. Bármit is csinálsz, lángoljon benne a szíved. Tedd alázattal, kitartással, és szenvedéllyel! Legyen az csók, ölelés, karrier, álmok, vagy csak egy nap a munkahétből. Élj végre tiszta szívvel, mint a gyerekek, s ne hagyd elfutni a perceket! NE FELEDD, AMIT SZÍVBŐL CSINÁLSZ, AZ ÉLNI KEZD! :) És csak így lehetsz boldog. Nemdebár?" :)
Peter Noel
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Lélektorna
« Válasz #19 Dátum: 2015. Február 12. 10:26 »
" A felelősség nem más mint a létszükségletekre adott válasz." Detlephsen

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Lélektorna
« Válasz #20 Dátum: 2015. Február 13. 19:51 »
     8 lépés a boldogsághoz!

1. Adj hálát, mindazért, amid van.
2. Szeresd önmagad.
3. A gyakorlatban is valósítsd meg azt, amit magadról állítasz.
4. Ne irigyelj senkit azért amije van, vagy ami ő maga.
5. Ne őrizgess szívedben haragot, senki iránt.
6. Ne vedd el azt ami nem a tiéd, emlékezz, hogy a természet törvényei szerint, ha valakitől elveszel valamit,   
    akkor holnap elvesznek tőled valami értékesebbet annál, amit elvettél.
7. Ne bánj rosszul senkivel.
8. Mindig mosolyogva kelj fel, és fedezd fel a szépséget és a jót, a téged körülvevő dolgokban. Figyeld meg az 
    embereket, és fedezd fel bennük a jó tulajdonságaikat, nekik is add át a titkot, hogy győztessé váljanak.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Lélektorna
« Válasz #21 Dátum: 2015. Február 15. 18:08 »
Vannak dolgok,amik megfizethetetlenek.Amikor a bál utáni pakolás majdnem olyan jó buli,mint maga a bál.Igaz kicsit másként,de ez is jó volt.A kevesebb néha több.Régen beszélgettünk szerintem ilyen jót.Nekem személy szerint ez többet ér mindenféle támogatásnál.  :)
Kalocsán is jól sikerült a buli?
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

hang

  • *
  • 23
Re:Lélektorna
« Válasz #22 Dátum: 2015. Február 15. 18:26 »
A számodra megfelelö társadág minfennél többet ér.
Az igazi támogatás az az mikor mindig, a körülményektől függetlenül is számithatsz a barátaidra.

Re:Lélektorna
« Válasz #23 Dátum: 2015. Február 18. 20:15 »
Buddha, akit nem ismertek

Buddha egy fa alatt ült, és a tanítványainak magyarázott.
Odament hozzá egy férfi, és beleköpött az arcába.
Buddha megtörölte az arcát, és visszakérdezett: – És most? Akarsz még mondani valamit?
A férfi kissé összezavarodott, mert nem számított arra, hogy ha valakinek az arcába köpnek, az képes megkérdezni: “És most?” Ez még egyszer sem történt meg vele. Ha megsértett valakit, az feldühödött, és visszavágott. Vagy ha gyáva volt és puhány, akkor mosolygott, és megpróbált a kedvében járni. De Buddha egyikhez sem hasonlított; nem volt dühös, egyáltalán nem sértődött meg, és gyáva sem volt. Csak tárgyilagosan megkérdezte: “És most?” És más nem történt.
Buddha tanítványai viszont nagy haragra gerjedtek, nem gondolkodtak, hanem reagáltak. Legközelebbi tanítványa, Ánanda így szólt: – Ez túl sok, ezt nem tűrhetjük el. Te csak tartsd magad a tanításaidhoz, mi meg majd megmutatjuk ennek az embernek, hogy ilyet nem tehet! Meg kell büntetnünk érte! Máskülönben mindenki elkezd majd ehhez hasonló dolgokat cselekedni.
Buddha ezt felelte: – Hallgass! Ő nem okozott nekem fájdalmat, de te igen. Ő új ember, idegen. Bizonyára hallott felőlem valamit, hogy “ez a férfi vallástalan, veszélyes ember, aki letérít másokat a helyes útról, egy forradalmár, egy erkölcstelen gazember”, és ezek alapján alkotott rólam képet. Nem engem köpött le, hanem a saját elképzelését, azt a képet, amelyet rólam alkotott – hiszen nem ismer engem, akkor hát hogyan köphetett volna le engem?
- Ha mélyebben belegondolsz – mondta Buddha -, a saját elméjét köpte le. Én nem vagyok része, és látom, hogy ez a szegény férfi bizonyára valami mást is akar mondani, mert ez is a közlés egyik módja – a köpés is egy eszköz arra, hogy elmondjunk valamit. Vannak pillanatok, amikor úgy érezzük, hogy a nyelv alkalmatlan – a mély szerelem, az erős harag, a gyűlölet, az imádság idején. Vannak olyan intenzív pillanatok, amikor a beszéd kevés. Ilyenkor tennünk kell valamit. Amikor nagyon szerelmesek vagyunk, és megcsókoljuk vagy megöleljük a kedvesünket, mit teszünk? Elmondunk valamit. Amikor haragszunk, rettenetesen haragszunk, és megütjük vagy leköpjük a haragosunkat, azzal is mondunk valamit. Én megértem ezt az embert. Bizonyára valami mást is akar mondani, ezért kérdeztem meg tőle: “És most?” A férfi még inkább összezavarodott.
Buddha pedig azt mondta a tanítványainak:
- Ti nagyobb fájdalmat okoztatok, mert ti ismertek engem, évek óta velem éltek, és még mindig visszatámadtok.
A férfi meglepetten, összezavarodva tért haza. Egész éjjel nem tudott aludni. Ha valaki találkozik egy buddhával, rendkívül nehéz, lehetetlen ugyanúgy álomba merülnie, mint előző éjszaka. Szüntelenül ott kavarog a fejében az élmény. Nem tudta megmagyarázni magának, mi történt. Egész testében remegett, és verítékezett. Még sohasem találkozott ilyen emberrel; Buddha darabjaira törte egész elméjét, minden megrögzött szokását, egész múltját. Másnap reggel újra odament. Buddha lábaihoz vetette magát, aki újra megkérdezte: – És most? Hiszen ez is egy módja annak, hogy elmondjunk valamit, amit szavakkal nem lehet kifejezni. Amikor idejössz, és megérinted a lábamat, azzal olyasmit mondasz, amit szokványos eszközökkel nem lehet elmondani, amihez minden szó kevés; nem fér el bennük. Aztán így folytatta: – Nézd, Ánanda, ez a férfi megint itt van, és mond valamit. Olyan ember, akiben mély érzelmek dúlnak.
A férfi felnézett Buddhára, és azt mondta: – Bocsáss meg azért, amit tegnap tettem!
Buddha így felelt: – Bocsássak meg? De már nem vagyok ugyanaz az ember, akivel tegnap azt tetted. A Gangesz szüntelenül áramlik; soha nem marad ugyanaz a Gangesz. Minden ember egy folyó. Az az ember, akit leköptél, már nincs itt; én csak hasonlítok rá, de nem vagyok ugyanaz, sok minden történt ebben a huszonnégy órában! A folyó nagyon sokat haladt előre. Ezért nem tudok neked megbocsátani, mert nincs bennem semmi neheztelés irántad. És te is más vagy. Látom rajtad, hogy már nem vagy ugyanaz az ember, aki tegnap idejött, mert az a férfi dühös volt – milyen dühös volt! Ő köpött, te pedig meghajolsz előttem, megérinted a lábamat; hogyan lehetnél ugyanaz az ember? Nem vagy ugyanaz, ezért felejtsük is el a dolgot. Az a két ember, aki köpött, és akit leköptek, már nincs többé. Gyere közelebb! Beszélgessünk valami másról!
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Lélektorna
« Válasz #25 Dátum: 2015. Február 19. 18:50 »
                                                                                 Kiválasztották a nemzeti pálinkákat

A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) felkérésére a Földművelésügyi Minisztérium (FM) független szakértőiből álló Pálinka Bíráló Bizottság választotta ki azokat a pálinkákat, amelyeket nemzeti italunkként Magyarország konzulátusain és nagykövetségein mutathatunk be.
Öt kategóriában történt meg az értékelés. Kategóriánként a legjobbnak ítélt első két pálinka-kiválóság vesz részt a KKM Carton Hungaricum Programjában; vagyis képviselik a magyar pálinkát külföldön.
A legjobbnak ítélt tételek a Márton és Lányai Pálinkafőzde vilmoskörte pálinkája, az Árpád és Vadász Pálinkák Bársony Birspálinkája, a Cruxx Gemina Gyümölcsház Szilvapálinkája, valamint Feketeribizli pálinkája, a Bestillo Pálinkaház Barackpálinkája, a Schieszler Pálinka Madárberkenye pálinkája, illetve az Agárdi Pálinkafőzde Miraculum Muskotályos szőlőpálinkája voltak.
Bekerült még a Zimek Pálinka Manufaktúra kései meggy-szőlő pálinkája, a Brill Pálinkaház Kft. Merlot törkölypálinka 2011 tétele, és a Szóráth Kisüsti Pálinka Főzőmester Kft. Tölgyfahordóban Érlelt Tokaji Törkölypálinkája.
A Pálinka Bíráló Bizottság tagjai közül a válogatáson Béli Géza, Gervai János, Kielmayer Kristian, Kovács András, Takács László és Soós Kálmán bírálók vettek részt.
A kiválasztási módszer alapjául az FM által tavaly kidolgozott Pálinka Országkóstoló szolgált.


Egészségetekre kedves méhésztársak ;)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Lélektorna
« Válasz #26 Dátum: 2015. Február 21. 20:14 »
Történt egyszer, hogy a kisvárosi borbélyhoz bement egy virágárus megnyiratkozni.
Amikor a fizetésre került sor, a borbély azt mondta:
- Nem vehetem el tőled a pénzt, mert ezen a héten ingyen, társadalmi alapon nyírok.
A virágárus megköszönte és elment.
Másnap reggel, amikor a borbély sietett kinyitni az üzletét, az ajtó előtt talált egy köszönő levelet és egy tucat rózsát.
Aznap betért hozzá nyiratkozni a pék, de amikor fizetésre került sor, a borbély ismét azt mondta:
- Nem vehetek el tőled pénzt, mert ezen a héten ingyen, társadalmi alapon nyírok.
A pék is megköszönte és elégedetten távozott.
Másnap reggel a borbély az üzlet ajtaja előtt megint talált egy köszönő levelet és egy tucat süteményt.
Eljött nyiratkozni a képviselő is, és amikor fizetni készült a borbély neki is csak azt mondta:
- Nem fogadhatom el a pénzt, mert ezen a héten társadalmi alapon, ingyen dolgozom.
A képviselő ennek igen csak megörült és sietősen tovább ment.
Másnap, amikor a borbély megérkezett az üzlete elé, látja ám, hogy az ajtó előtt tucatnyi képviselő, több kormánytag, tizenöt tanácsos, a polgármester, valamint több miniszter és azok feleségei, gyermekei - mind, mind az ingyenes nyiratkozásra várnak.
Bizony kedves barátom, itt rejtőzik a különbség az egyszerű dolgos emberek, és a "becsületes, köztiszteletben álló" emberek csoportja között, akik bennünket irányítanak.
Kérlek, a legközelebbi választásokon figyelmesen és tiszta lelkiismeretedből szavazz.
... és még valami:
1. Az egyszerű tolvaj tárgyakat lop: pénzt, órát, ékszert, autót, mobiltelefont, és számtalan más ostobaságot.
2. A politikus tolvaj többet lop: egészséget, tetőt a fejed felől, az oktatást, a nyugdíjadat, a pihenésedet, a munkádat, sőt, a lelkiismeretedet.
3. Az egyszerű tolvaj téged választ.
4. A politikust pedig, te magad választod.
Gondolkodj el ezeken. Minden jót kíván,
a Borbély




Re:Lélektorna
« Válasz #27 Dátum: 2015. Február 21. 21:31 »
2. A politikus tolvaj többet lop: egészséget, tetőt a fejed felől, az oktatást, a nyugdíjadat, a pihenésedet, a munkádat, sőt, a lelkiismeretedet.

Bizalmat, hitet, önzetlenséget, jóindulatot s mindent, ami magasztos ellopnak és kiirtanak. Ez egy embertípus, általában közepes kvalitásokkal és fenntartások nélküli gátlástalansággal. Sajnos a politikusok között ez a típus a társadalom egészét tekintve is felül van reprezentálva.

Re:Lélektorna
« Válasz #28 Dátum: 2015. Február 22. 19:50 »
Többször leírtam már, hogy a méhészeket, hogy átvágják választott nagyjaink.
Amit ők mondanak (állítanak) sokszor köszönő viszonyban sincs a valósággal.
Például azt állítja az OMME szakmai stábja, hogy évről évre kevesebb a nyúlós.
És a közelmúltból:
Magyarországon nem igazolható, hogy a méhpusztulásokhoz köze van a neonikotinoidoknak.
Nézzünk erre egy idézetet:
Két módon tehetnek bolonddá.
Az egyik, hogy elhitetik veled a hazugságot.
A másik, hogy visszautasítod az igazságot.

Soren Kierkegaard"

Re:Lélektorna
« Válasz #29 Dátum: 2015. Február 23. 19:12 »
CSENDESEBB UTAKON...
Szepes Mária

Boldog vagyok Uram, hogy
kiállhattam a sorból, hogy mindenki
előttem rohan és hagyom már, hogy
félrelökjenek és minden konc után az
enyémnél gyorsabb kezek nyúljanak...

Nehéz volt először megállni a dolgok
áradó sodrában, a lárma fülledt
ütemében, ó mert forró, halálos
izgalom hörgött a rohanók hangjában és a
város lobogó, fénylő öléből gigászi
kapuk tárultak tüzes öleléssel...

Most, hogy az elhagyott úton felismertem a
Békét, a virágok szelíd arcában az
Örömet és a fák égfelé ringásában az
imákat, messze kerülöm a hangos,
fényekben izzó várost és az éjszakát a
csendes ég alatt töltöm inkább, hol
csodálatos álmok és örök sejtelmek
hajolnak hozzám a csillagokból...
 
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”