Lélektorna

  • 373 válasz
  • 159898 megtekintés
Re:Lélektorna
« Válasz #300 Dátum: 2017. November 10. 20:04 »
Régen írtam ebbe a rovatba.
Éppen itt az ideje.
Nekem 3 kutyusom is van, az egyik befogadott, de ettől hálásabb állattal még nem találkoztam.
Szeretem mindhármukat, de a következő cikk igen megrázó.
A rövid videót is nézzétek meg a végén.
https://mindenamikutya.hu/4-honapon-keresztul-eheztette/
Nagyernyei Attila

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Lélektorna
« Válasz #301 Dátum: 2017. November 25. 19:01 »

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Lélektorna
« Válasz #302 Dátum: 2017. November 25. 22:40 »
Nem semmi film.
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Lélektorna
« Válasz #303 Dátum: 2017. November 26. 12:27 »
Háát nem! Amolyan lélektorna....

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Lélektorna
« Válasz #304 Dátum: 2017. December 02. 22:26 »
Na még egy kis lélektorna vagy akár mézmarketingnek is jó lehet. Érdemes megnézni:
https://www.youtube.com/watch?v=FVx6XxkwyEU

Re:Lélektorna
« Válasz #305 Dátum: 2017. December 06. 19:58 »
Ugye manapság nem kell a szomszédba menni azért, hogy panaszt haljunk, befelé fordult, rossz közérzetű emberekkel találkozzunk.
Ebben a szomorú világban egy színfolt a Csizmazia család.
Őket a Szekszárdi Tavaszváró Méhésznapra járó méhészek már megismerhették, mivel 3 évvel ezelőtt ők voltak a házigazdái a szakmai rendezvényünknek.
Minden szünetben egy-egy verssel köszöntötte Dóri a méhészeket, anyukája pedig bekonferálta a következő előadót.
Most Dóri 16 éves, kész nő, és már jó pár éve kajakozik.
Ezt olyan szinten űzi, hogy az ifjúsági válogatott tagja!
Múlt héten a nemzeti Színházban 3. helyezett lett egy nívós szavalóversenyen.
Az idén számtalan szavaló, és versmondó versenyen indult, mindenhol aranyéremmel díjazták produkcióját.
Ezektől a sikerektől, és Dóri  boldogságától az egész családról családról sugárzik a jókedv, a kiegyensúlyozott vidám hangulat.
Így, nem túl messze Karácsonytól azt  kívánom minden méhésztársamnak, hogy ilyen boldogan éljetek a családotokban!
Ez a vidámság, jókedv ragadós!
Nekem is kellemes napom lett a Csizmazia családtól.
Nagyernyei Attila

Re:Lélektorna
« Válasz #306 Dátum: 2017. December 11. 07:50 »
Szervusztok kedves barátaim!Lassan itt vannak az ünnepek,keressük fel szerényebben élő ismerőseinket,főleg azokat,ahol gyerkőcök is vannak,és ajándékozzuk meg őket néhány kedves szó mellett,nagyon finom mézeinkkel,és csaljunk egy kis mosolyt az arcokra,esetleg át is hívhatjuk őket advent idején egy meleg ebédre.És köszönjük meg ez évi segítségüket minden méhészkollégának,vándorhely tulajdonosnak,stb,és kívánjunk nekik boldog ünnepeket!És persze köszönjük meg a Jézuskának is hogy mindenben segít minket!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Lélektorna
« Válasz #307 Dátum: 2017. December 12. 15:15 »
Kedves Méhésztársak!

Ma egy történelmi pillanat volt Gödöllőn. Reggel 1/2 9 órakor volt a Csuja László kezdeményezte magánvádas pernek a tárgyalása. A tárgyaláson részt vett Csuja László vádló és Tomipapa vádlott. A bírónő kérte, hogy ha lehet, akkor szülessen megegyezés. A felek kijelentették, hogy megegyezésre törekszenek. Tomipapa vállalta, hogy ebben az ügyben írásban a szakmai közvélemény előtt karácsony előtti adventi időszakban megteszi a szükséges lépéseket. Ha lehetséges, akkor később ugyanezt a küldöttgyűlés nyilvánossága előtt is meg fogja tenni.

Miért jó ha ezek a dolgok így megtörténnek?

Gyógyító hatású lehet a szakmai közéletünk számára, ha nyilvánossá válik, hogy úgy is lehet különböző véleményeket képviselni, elmondani, ütköztetni, hogy a szakmai vagy érdekképviseleti viták hevében egymás emberi méltóságát nem sértjük meg.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Lélektorna
« Válasz #308 Dátum: 2017. December 14. 07:51 »
Hamarosan Karácsony!
Gondoljunk szeretteinkre, legyünk figyelmesek.
A következő pár percet szánjátok erre!
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=431907247208498&id=206460606419831
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Lélektorna
« Válasz #309 Dátum: 2017. December 18. 22:45 »
A gyászoló család nevében is köszönjük mindenkinek, ami ma délután ott volt velünk Magyaregregyen, hogy utolsó útjára kísérje Pista Bácsit.
A nem túl barátságos idő ellenére sokan voltunk. Család, barátok, tanítványok, méhészek. Ebből is látszott, mennyien szerették. Az általa alapított dalárda nagyon nívósan előadott dalokkal, a polgár mester asszony -könnyeivel küszködve- megható beszéddel, végül Bross Péter elnök a méhészek részéről szintén egy megható, szép beszéddel búcsúzott tőle (Pista bácsi régóta mondta, kérte, hogy ha eljön az idő, akkor Péter mondjon beszédet a temetésén). Sok olyan méhész kolléga ott volt, akik talán a mindennapokban nem értenek egyet, de most ott állva együtt mi voltunk a méhészek. Ma nem voltak viták, nézeteltérések, és azt hiszem, ha ezt Pista Bácsi látta volna, nagyon örült volna neki! Egy igazi tanítótól, baráttól köszöntünk ma el. Emlékét szívünkben őrizzük. Ég veled "Mecsek legszebb legénye"
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Lélektorna
« Válasz #310 Dátum: 2017. December 21. 19:31 »
"Egy orvos vallomása!
Orvosként segíteni szoktam a nőknek életük legnehezebb és legszebb pillanatában és amikor a szülőszobában vagyunk, imádkozni szoktam Istenhez, hogy áldja meg az összes édesanyát.
Leírhatatlan a fájdalom, amin átmennek, nem számítva azt a 9 hónapot, miközben türelmesen viselik a terhességet. Sok nehézségen mennek keresztül, hogy új életet hozzanak létre.
Ma sírnom kellett. Zokogott a lelkem, mert elvesztettem egy nőt. Mindig arra kérem Istent, hogy ez soha ne történjen meg, de néha Istennek más tervei vannak.
Miért annyira fájdalmas ennek a nőnek az esete? Férjével 14 évig küzdöttek, hogy gyermekük születhessen. Mindet kipróbáltak, beleérve a mesterséges megtermékenyítést. Az emberi tudásnak köszönhetően, a petefészek ciszták ellenére végül teherbe esett és úgy tűnt, hogy minden rendben van és éreztem, hogy Isten velünk van.
9 hónap múlva férjével rohantak a kórházba, és én mindent megtettem, hogy segítsek neki a szüléskor. Órákig tartott a vajúdás, a fájdalom pedig intenzíven erősödött, ezért úgy döntöttünk, hogy megcsászározzuk.
A nőt elvesztettem, a baba pedig túlélte. Mielőtt utolsó lehelletét kibocsátotta, karjába vette a kisbabát és elmosolyodott, majd így szolt: “Csodálatos Istenünk van”, aztán átadta lelkét.
Töprengeni kezdtem, nagyon szomorú voltam és nekem kellett közölnöm a szomorú hírt a férjével. Amikor közöltem vele, hogy mi történt, a férfi elájult. Tragédia érte őket életük legboldogabb napján.
Ma egy életet veszítettünk el azért, hogy egy másikat megmenthessünk.
Mindenkit arra kérek, hogy tartsák tiszteletben a nőket, mert néha a halál völgyén mennek át azért, hogy új életet adhassanak. Tiszteljétek édesanyátokat, feleségeteket, nővéreteket!
Nem kicsi feladat 9 hónapig egy kisbabát hordozni és a szülés is nagy erőfeszítéssel jár. Ne feledjétek, hogy mekkora áldozatot hoztak éretted!
Mindennap azért imádkozom Istenhez, hogy védje meg azokat, akik ezt a cikket olvassák, különösen a terhes nőket.
Kedves férfiak, tiszteljétek feleségeiteket, mert megérdemlik. Isten óvja és védelmezze az összes terhes nőt, és segítsen nekik sikeresen átmenni a születés csodáján!
Ne feledd másokkal is megosztani ezt a cikket, osszátok meg minden nővel, hiszen ők adtak nekünk életet!
Isten áldja meg a nőket!"

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Lélektorna
« Válasz #311 Dátum: 2017. December 22. 19:40 »
Szerintem ez is lélektorna:

http://greenpeace.blog.hu/2017/12/20/a_vegyipari_lobbi_ezuttal_legyozte_a_tudomanyt_es_az_europai_lakosok_akaratat_de_nyerteskent_vegul_a

A tőzsde és a politika az ember teste, lelke és egészsége ellen. Szegény emberiség.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Lélektorna
« Válasz #312 Dátum: 2017. December 23. 17:24 »
Mi a véleményetek?


"Lehet-e ma karácsonyt ünnepelni? Van-e még békesség a földön? Hiszen annyi minden vesz bennünket körül, ami ennek ellentmond. Az emberek közti viszálykodás, az önzés, a fukarság. Életveszélyes lett élni! Hisz naponta döbbentenek meg borzalmasabbnál borzalmasabb események. Embereket ejtenek túszul, másokat pedig lemészárolnak. Terjed az erőszak nemzetközi méretekben, de kicsiben is. A városokban a sötétség beálltával már nem szabad bemerészkedni egyes negyedekbe. Százezrek ülnek igazságtalanul börtönben, milliók éheznek. És így akar az egyház karácsonyt ünnepelni? Ugyan!"
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Lélektorna
« Válasz #313 Dátum: 2017. December 23. 18:33 »
A karácsonynak már hangulata is alig van. Ezzel a kérdéssel nem vagy egyedül. Többen is felteszik velem együtt.
Nyugger hobbi méhész

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Lélektorna
« Válasz #314 Dátum: 2017. December 23. 19:09 »
Bizony! Sajnos elfelejtik az emberek a karácsony lényegét. A szeretet ünnepét!!! ::)
A gyerekeknek pl az jön le, ha nem kapják meg a drága ajándékot, nem szereti őket a szülő......

Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.