Humor

  • 650 válasz
  • 258547 megtekintés
Re:Humor
« Válasz #480 Dátum: 2018. Július 09. 19:16 »
Idézet
Többször leírtam, és előadásaimban is kifejtem váltásom okait.
Amin az előadásaid után jókat szoktak mosolyogni ahogy hallottam.
Idézet

Azt mondják jobb mint egy Maksa, és ingyen van. Viszont csak méhészek röhögnek nagyokat, a laikusok komolyan gondolják, sőt van aki kipróbálja.

Re:Humor
« Válasz #481 Dátum: 2018. Július 09. 21:32 »
Jenő!

Miért gúnyolod Attilát?
Miért jó ez Neked?
Hova vezet ez?
Attila kiváló méhész,az ahogy méhészkedik
példa értékű!
Semmivel nem dolgozik fajlagosan többet egy
családjával mint Te,mert hatékony a technológia
amit csinál.
Attilán keresztül az összes fekvőst is bántod!
Egyébként ez nem nem a gúny topic!

Csányi Anti
« Utoljára szerkesztve: 2018. Július 09. 21:44 írta Csányi Antal »

Re:Humor
« Válasz #482 Dátum: 2018. Július 09. 21:47 »
Anti!

A dühöngőbe kellene írni a felháborodást, amit az a számtalan szakmaiatlan és hihetetlenül értelmetlen marhaság kivált a méhészekből amit naponta eléjük tár? Írjam oda? Látott már rakodó kaptárt? Elolvasod Te amiket ír? Hát nem röhej?
Neked miért jó, hogy hülyeségeket kérdezel? Nekem az is vicces, amikor a permetezéses mérgezést később csávázószeresként éled meg. Hova vezet ez Anti? Aki folyamatosan hülyeségeket ír, az hiteltelenné válik. Vicces egy idő után. Ez nem gúny. Talán az sem tűnt fel, amikor egy nap alatt bepetézik azt az NB lépet a szűkítés után? Hogy lehet ekkora baromságokat leírni naponta? 10 000 feletti pete egy nap alatt :o ::) :-[ Te meg számon kéred rajtam, hogy hova vezet ez? Az hova vezet ahova segítettétek a méhészeket megvakítva a sok baromsággal, miközben halomra hullanak a méheik?

Jaj közben még írtál hozzá. Na akkor én is folytatom. Dehogy bántom én a többi fekvőst. Próbálod elterelni a gondolatokat és melléd állítani egy tábort, akik segítenek veszekedni, miközben teljesen mást jelent Attila marhaságaira felhívni a figyelmet.  Elvannak ők magukban. Senkinek semmi baja velük, átlátják ők a helyzetüket, hidd el! Nekem az lenne jó, ha kötelezővé tennék annak a méhésznek ennek használatát, ha egy is van nála. Megvédem a kezdőket és éppen wr-nek szóló iszonyatos butaságait próbálom az arra értelmes fejekből kitúrni.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Július 09. 21:57 írta kivancsi111 »

Re:Humor
« Válasz #483 Dátum: 2018. Július 09. 22:33 »
Jenő!

Sokszor érzem azt amit most!
Egy fajta értetlenséget.
Nem értem a másik ember miért kell gyalázni?
Szenttamásinak is ez a hibája mint Neked.
Nem látjátjátok,hogy olyanokat írtok ami már gyalázkodás.
A másik embert csak azért mert más a véleménye emberileg is megsértitek.
Ti nem vitáztok,nem szakmai csörte van,hanem megpróbáljátok
megszégyeníteni azt aki másként látt valamit mint Ti.
Észre se veszitek!
Ezt már Tomipapának is megmondtam!
Olyan példát hoztál ismét fel amin kár rugózni!
Attila nyilván képletesen kissé eltúlozva írta vagy mondja azt,
hogy egy nap alatt bepetézi az anya az egy NB-t.
Mi is NB-vel kezdtünk.Mi is agyon szűkítettük.
Kíváló technika!
Április 5 körül,amikor már több a méh mint a telelő népesség
kapták a bővítést 2 Nb,öt nap múlva megint 2 keret
Jól megpetézték!Nyilván nem teljesen.
Ma is ezt csináljuk a langstroth-al is.
A munkatársaink ezt jól tudják csinálni.
Így az egy fias az egy fias,ha csak nincs eszméletlen jó tavasz:
Eddig egyszer “szorult le” egy telephely a méztől tavasszal.
A szűk fészek fiasai mind nagyok,ha ügyes a méhész,
így lehet egységesíteni vagy osztani-szorozni alkalmazottakkal is a családokat.
Az utolsó mondatodat nem értem.mi a francot csináltunk mi?
Ki az a mi?

Csányi Anti

Re:Humor
« Válasz #484 Dátum: 2018. Július 09. 22:54 »
Nem nem! Az a gyalázat amit naponta leír, és néhányan megpróbáljuk a valóságba visszaterelni a kificamodott gondolatait a kevésbé gyakorlott méhészeknek.
Többen megpróbálták a sikeresen telelt állományuk néhány családjánál elhagyni a szűkítést. Ugyan olyanok voltak mint a szűkítettek. Többé nem csinálják. Volt aki soha nem próbálta Hunor (14!!! keretes) fészekben,( na akkor miért ne?)  ??? és a takarón kívülre ment az anya a 10. keretre, amikor Attila még a "nehogy már elhiggyétek, hogy valakinek 6H kereten van fiasa" mondatot leírta. Azóta a méhész nem olvasott ezen a  fórumon, csak sajnálkozva mosolyog, ha bármikor szóba hozom, és gyakran kérdezi, "Te még ezek között írogatsz?"
Az NB-nél kötelező, mert hiányzik a kaptár határoló oldala (ez lesz a takaró , oldalszűkítő feladata), és nem illeszkedik a magas lép sem az induló fészekhez tavasszal. Hunor vagy ahhoz hasonló mértékű lefelé a fejlődés, amit a szűkítéssel próbálnak teljesebbé tenni. Felesleges. Olyat meg nem írunk még véletlenül sem (már aki ad valami súlyt írásainak), hogy egy NB-t a szűkített család anyája egy nap alatt bepetézik, mert van aki elhiszi. Habár ez a  humor topik, itt lehet ;D
Ki kéne hagyni Tomipapát, főleg azért, mert egy idő után már csak egy vélemény és stílus lehet, az pedig Attiláé. Engedjétek vissza, aztán észérvekkel győzzétek meg! ;D Szerencsére jól fog az agya, és emlékszik a hülyeségekre, aztán szép finoman odarúg. Láttam hányszor fájt :o
« Utoljára szerkesztve: 2018. Július 09. 23:03 írta kivancsi111 »

Re:Humor
« Válasz #485 Dátum: 2018. Július 10. 05:32 »
Olvasgatom kivancsi111 szánalmas írásait, de nem kívánok rá reagálni.
Azt viszont elismerem, hogy az NB lépet 1 nap alatt nem petézik be az anyák!
Nem számoltam utána, csak lazán csuklóból szemléltetni kívántam, hogy egy meleg fészekben milyen lendülettel petéznek az anyák, táblásra.
Hiba volt,ha ez bűn, véssétek majd a fejfámra.
27 évig nyomtam a Hunort, nagyon szerethető kaptártípus.
Elmondtam, hogy még szaktanácsadóként volt lehetőségem sok-sok méhészetben megfordulni.
Akkor döntöttem el, hogy felhagyok a kacatokkal.
Jól érzem magam az NB 18-ban, és azt üzenem a fekvős kollégáknak, hogy soha ne váltsanak, mert megbánják.
Ez a típus a nyugalom szigete.
Ha idegeskedni akarnak, derékmasszázsra járni, no meg pakolászni.....
Nagyernyei Attila

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Humor
« Válasz #486 Dátum: 2018. Július 10. 07:37 »
Anti!

Senki nem gyaláz itt senkit. Jenőnek van egy stílusa, ami ugyanúgy mindenkinek van, ettől szép az élet, hogy véletlenül sincs két egyforma ember. Kifiguráz bizonyos írásokat amikkel nem ért egyet? Na bumm.
Az ok ami miatt én is reagálni szoktam az az, hogy Amiket Attila a rakodózás hátrányaként említ, az 80-90%-ában egyáltalán nem igaz, legalábbis az én 3x9-es rendszeremben biztosan nem. Mégis mit kellene csinálnom? Bólogatni rá?
Leírja pl., ráadásul előnyként, hogy milyen jó hogy nem kell kéneznie a lépeket, mert bent hagyja azt a kaptárakban télen nyáron. Az lenne az előny, hogy szerencsétlen méheknek egész ősszel a molyokat meg a darazsakat kell kergetni a fészken kívüli lépekben, miközben szeretnének inkább minél jobban összehúzódni? Hidd el, láttam ilyet eleget. Fekvőben a fészektől távoli lépeken hármasával szaladgálnak a molyok, a méhek meg párban utánuk. A darázs meg ugye olyankor is mozog még amikor a méhek már nem, és beszökik a kijárón, és a méhek által nem takart lépeken keresgél.
Nálam nem keresgél. A molyok sem.
Aztán a következő "előny" a tavaszi fejlődés, a folytonos szűkítgetéssel, takargatással, bővítgetéssel? Ha nekem egész tavasszal ezt kellene csinálnom, már nem méhészkednék. Érdekes, nem csinálom, mégis mire a bővítésre kerül a sor, tele van a fészek táblás fiassal. Ha elkések, még a szélső keret is!
És ugye, egy méhészetben mi a legnagyobb munka? A pergetés. Még akkor is, ha csak 2-3 van belőle egy évben. Azt nem lehet gépesítés, vagy segéderő nélkül megcsinálni, mert megszakadna az ember. Szóval nagyon nem mindegy, hogy ezt a legnagyobb munkát hogyan, milyen formában, mennyi idő alatt végzem el. Azóta nem megy el az életkedvem pergetés közben, amióta nem kell sepregetnem. Reggel-délelőtt le vannak kapkodva a fiókok, utána egész nap a pergetőhelyiségben van az ember pólóban, rövidnadrágban és papucsban. Este meg vissza vannak pakolva a fiókok, nincs küzdelem a méhekkel.
Szóval ezekre az apróságokra világít rá néha az ember, a maga módján, stílusában.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Humor
« Válasz #487 Dátum: 2018. Július 13. 20:41 »
Tisztelt Elnökség!
Tisztelt Választott Tisztségviselőink!

Egy vicc az amit az OMME művel érdekképviseletként. ;D ;D ;D
Erkölcstelen álszent és korrupt módra viselkedett a múlt évben a növényvédelem ügyében és most itt a baj.

Szégyellje magát valamennyi választott tisztségviselőnk! Tavalyi évben egyetlen lépést nem volt hajlandó tenni senki, hogy a mostani katasztrófa ne következzen be. Most bezzeg kapkod és mosakodik.

Hát Antal József néhai miniszterelnök szavai ide nagyon érvényesek:
Idézet
Tetszettek volna forradalmat csinálni.

Csuja László tavaly figyelmeztette a méhészeket, tüntetést is szervezett. Az OMME és ennek a fórumnak a moderátorai is Csuja ellen hangolták az embereket. Pedig akkor kellett volna lépni, hogy most ne legyen katasztrófa.

Nem értem, hogy mi a jó ló@szra számítottak az OMME vezetői? Azt hitték, hogy nem lesz katasztrófa? Hogy a méreg nem mérgez?

Vicc az amit olvasok az OMME honlapon. Most azok akarják kisegíteni a mocsárból a méhészeket, akik belelökték őket? A meghalt méheket nem támasztja fel senki és az üres hordókat se tölti meg senki. 

Nem inkább testületileg le kéne mondaniuk? Mi a véleményetek? Bár az se lehetetlen, hogy ez a posztom le lesz törölve, ezért nem tudom meg, hogy mások szerint mennyire vicces az OMME vezetése.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Humor
« Válasz #488 Dátum: 2018. Július 14. 06:22 »
Egyáltalán nem vicces a hozzászólásod Geddekas.
Még azt sem állítom, hogy nincs igazad!
Viszont egy komoly problémáról te is megfeledkezel, ami a jelenlegi helyzetet létrehozta.
Ez pedig a politikai vonal!
Erről beszélt Jordán László az OMME Küldöttgyűlésén.
Abban a környezetben véleményem szerint öngól lett volna tüntetni.
Az egyesület egy olyan adok-kapok helyzetbe került volna, amelyet az ellenzék kihasznál, és ezt senki nem vállalta.
Most pedig okafogyott lesz tüntetni, mert az agrárminiszter ígérete szerint nem ad ki több szükséghelyzeti engedélyt a NÉBIH.
Annak örülök, hogy nem te vagy az OMME elnöke, mert akkor már az összes gazdával, hatósággal szembefordultunk volna.
Kínos a helyzet, ezt mindenki érzi, de a józanság, a szakmai alapon szerveződő tárgyalások meg fogják hozni a megnyugtató megoldást.
A méheket és a méhészeket én is rettenetesen sajnálom, valamint az én méhészetem sem úszta meg teljesen az elnéptelenedést.
Mégis úgy látom, hogy jó irányba mennek a dolgok, ezen pedig egy asztalfelrúgással biztosan nem segítenénk.
Nagyernyei Attila

Re:Humor
« Válasz #489 Dátum: 2018. Július 16. 15:58 »
AZ ELMÚLT 15 ÉV VESZTESÉGEI NEM TUDNAK KIJÓZANÍTANI / nincs min viccelődni / , AZ ELMÚLT 15 ÉV TEHETETLENSÉGÉRE NINCSEN MAGYARÁZAT , AZ ELMÚLT 15 ÉV NEM VOLT MÉRGEZÉSTŐL-MÉREGTŐL /dühtől / MENTES , ELMÚLT 15 ÉV ÉS LASSAN MEGNYUGSZOM / belefáradtam / , NEM LESZNEK MÉHEIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2018. Július 16. 16:02 írta mézengúz »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Humor
« Válasz #490 Dátum: 2018. Július 16. 20:42 »
Attila!

Jordán László arról beszélt, hogy végrehajtotta Zsigó Róbert államtitkár parancsát, aki azóta már kegyvesztett. Sőt már akkor is az volt, csak a választások előtt nem cserélték le. Ha vette volna a fáradtságot Bross, akkor meg is találta volna azokat a partnereket a fideszben, akik még tavaly szeptemberben leállíthatták volna a szükséghelyzeti engedélyek kiadását(Persze ehhez tüntetni is kellett volna) és akkor nem mondanánk a mostani vezérkarunkra, hogy luzer, megalkuvó. Nem mondhatnánk, hogy vicc és nem vezetés.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Humor
« Válasz #491 Dátum: 2018. Július 16. 20:46 »
AZ ELMÚLT 15 ÉV VESZTESÉGEI NEM TUDNAK KIJÓZANÍTANI / nincs min viccelődni / , AZ ELMÚLT 15 ÉV TEHETETLENSÉGÉRE NINCSEN MAGYARÁZAT , AZ ELMÚLT 15 ÉV NEM VOLT MÉRGEZÉSTŐL-MÉREGTŐL /dühtől / MENTES , ELMÚLT 15 ÉV ÉS LASSAN MEGNYUGSZOM / belefáradtam / , NEM LESZNEK MÉHEIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pont ez a céljuk, ne dőlj be...

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Humor
« Válasz #492 Dátum: 2018. Július 16. 21:07 »
 ;D

Re:Humor
« Válasz #493 Dátum: 2018. Július 17. 00:40 »
Attila!

Jordán László arról beszélt, hogy végrehajtotta Zsigó Róbert államtitkár parancsát, aki azóta már kegyvesztett. Sőt már akkor is az volt, csak a választások előtt nem cserélték le. Ha vette volna a fáradtságot Bross, akkor meg is találta volna azokat a partnereket a fideszben, akik még tavaly szeptemberben leállíthatták volna a szükséghelyzeti engedélyek kiadását(Persze ehhez tüntetni is kellett volna) és akkor nem mondanánk a mostani vezérkarunkra, hogy luzer, megalkuvó. Nem mondhatnánk, hogy vicc és nem vezetés.

Jobb előbb tájékozódni, mint tájékozatlanul összevissza beszélni. Szerintem.

https://www.magro.hu/agrarhirek/aktualis-agrarhirek/nagy-valtozasok-az-agrartarcanal-ot-uj-allamtitkar-erkezik/

A Fidesz partnerekről meg egy régi vicc jut eszembe, mikor a királyfi még álmodozik Hófehérke szüzességéről:  Nem tudom Királyfi, hogy hány éves vagy, de nem gondoltam volna, hogy még mindig hiszel a mesékben.

"Nagy István lapunk kérdésére megerősítette: hazánk mind ez idáig azért tartott ki a neonikotinoidok használata mellett, mert minden olyan szer, amely a helyettesítésére szolgálhatott, tízszer-tizenötször nagyobb környezetkárosítással járt volna, miközben az említett csávázószer szabályos és szakszerű felhasználásával minimalizálni lehetett a beporzókat érintő veszélyt."
Az idézet innen való  http://magyarmezogazdasag.hu/2018/05/23/uj-rovaroloszer-valthatja-ki-betiltott-csavazoszereket-repceben

Jobb, ha hiszel Attilának, ő biztosan közelebb ül a tűzhöz. Nem régen olyan szépen beszélt ezekről a dolgokról. Lehet, hogy inkább el se vetik ősszel a repcét, tavasszal meg a szotyit és a kukoricát sem. A miniszter megígérte Attilának.
https://hirtv.hu/hirtv_gazdasagi_hirei/tomegesen-pusztulnak-a-magyar-mehek-2464400   

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Humor
« Válasz #494 Dátum: 2018. Július 17. 02:04 »
Demeter!

Isten legyen irgalmas a méhekhez, ha Zsigó Róbert marad a posztján. Ha tavaly a "nép az Isten adta nép" vagyis a méhészek fellázadtak volna Zsigó ellen, akkor szóba se jöhetett volna választás után. Merthogy egy államtitkári posztra mindíg vannak jelentkezők. És azok most is tülekszenek. Nem tudom hogyan tudta újra megszerezni Zsigó a posztot, de megnyugtatlak, nincsenek nyugodt éjszakái. Merthogy volt ősszel trónkövetelő a Zsigó székére és az megígérte nekem, hogy az összes neo-t eltünteti a forgalomból, ha Zsigó eltűnik a porondról. Demeter, Vazze! Te is temetheted a méheidet. Marhára örülsz mi, hogy most éppen neked van igazad?

Mennyire van közel a tűzhöz Attila? Első kezű híreket nem kap, legfeljebb tudatos szivárogtatásokat.

Idézet
Nagy István lapunk kérdésére megerősítette: hazánk mind ez idáig azért tartott ki a neonikotinoidok használata mellett, mert minden olyan szer, amely a helyettesítésére szolgálhatott, tízszer-tizenötször nagyobb környezetkárosítással járt volna, miközben az említett csávázószer szabályos és szakszerű felhasználásával minimalizálni lehetett a beporzókat érintő veszélyt.
Finoman szólva marhaságot nyilatkozott. Egy növényvédőszer környezeti kárait nem kilóban mérik Vazze, hanem az elpusztított természetes élővilág kontra elpusztított kártevő arányában. Márpedig ebben toronymagasan vezetnek a neonikotinoidok. A neo 1 kártevő mellett 1 millió más élőlényt pusztít el.
Hasonlattal élve: olyan környezetet képesek teremteni, hogy a tehénszar se bomlik le. A neo és a többi felszívódó hosszú hatású méreg gyakorlatilag úgy működik mint egy apró atombomba ami minden állatot pusztít a környezetében. Szóval még a galacsinhajtó is elpusztul. Az, hogy mi mindent képes elpusztulni a neo környezetében, arról Kíváncsi111 tud neked mesélni. Elnémul a világ a neo hatására, mert még a madarak is elpusztulnak. Ragozzam még neked a neo jó tulajdonságait aranyapám?

Ha te is egy véleményen vagy a miniszter úrral, akkor azt kívánom, hogy csak és kizárólag csak neo-val kezelt méhlegelőd legyen.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.