Humor

  • 650 válasz
  • 258653 megtekintés
Re:Humor
« Válasz #600 Dátum: 2019. Október 05. 14:57 »
Kedves Mikulás!

Tudsz Te ennél jobbat is!!!  ;D

Hú! Vazze Mikulás. Diós kezem is világosabb mint a Krampuszod.

-Mikuáspácsi! Szehetnék egy új kistesvéhet.
-Semmigond Aranyom. Küldd be Anyukádat!

Re:Humor
« Válasz #601 Dátum: 2019. Október 07. 07:36 »


Kedves Aladár!
Te ezer nick nevű,kedves,jószándékú méhészklubbot szebbé,jobbá tevő,galamblelkű fórumozó!


Melyik nick néven keserítetted  eddig a jóérdeműt?
Hubikám!Macikám!Ne mán!

Édes Jómadaram!


Hubi! Hagy abba! Elég volt, Te ezer nicknevű, aki keseríti a "jóérdeműt."
Anti ne hagyd magad! Így tovább. Nagyon okosat írtál ismét.  ::) ;) ;D
Nehéz szülés lehetett, jobban jártál volna egy abortusszal, mint a hubertusszal. ;D

Ismét gőzöd sincs semmiről, de valakit megvádolsz a sejtésed alapján. Mujko2.

« Utoljára szerkesztve: 2019. Október 07. 07:54 írta kivancsi111 »

Re:Humor
« Válasz #602 Dátum: 2019. Október 09. 20:06 »
"virágzik a dió is!"
Jó neked Zoli, legalább kapsz egy esélyt arra hogy ne maradjon el a karácsonyi diós beigli. ;)


Van ennek története.
Ugye németül a dió Walnuss. Az ilyenkor virágzó dió, majd a fagyok beköszöntével fog teremni. Ebből lesz a fagyott dió, amiből kialakult egy másik szó, a mínussz. Ez volt hülyeség része...

Nem írok sokat a diótermesztésről mert egyrészt még mindenki most tapogatózik a nyugati dióburok fúrólégy életviteléről és szexuális szokásairól,
"feketekór". :'(


másrészt hátha megcimmognak ismét mint nemrég, mert azért valamennyi diót sikerült megvédenem az egyik méhész- diótermesztő haverom segítségének is köszönhetően (majd elmagyarázom). No meg aztán hátha valaki ismét azt is felveti, mint a méhcsaládoknál, hogy ezzel reklámozom itt a diómat, sőt esetleg még
Jenő, nem a zsebedben akarok túrkálni, ezért kérlek, ha annak veszed, mond, hogy ez magánügy.
a mennyiség is magánügy.
Én sem kérdezem, mennyi kolbász termett, de azért azt megjegyezném, nagyon kell vigyázni, mert a kolbásznak is van kártevője. Tapasztalatból tudom, éppen a minap hallottam erre is bizonyító történetet, hogy a kutyák és a macskák imádják a fokhagymát, képesek egy csipetnyi fokhagymáért egy egész kolbászt összerágni. ;D

Na, most már tényleg komolyan.
Van egy feromonos speciális lapocska, amelyet reggelente kirak a diós gazda a diósába, és megszámolja rajta a befogott legyeket. Itt a cikkben látható egy kártevő légy.

https://www.agrarszektor.hu/noveny/igy-vedheto-a-dio-a-burokfurolegy-ellen.11636.html

Ha megjelennek, akkor azonnal permetezni kell. Mi Mospilan-t használtunk. 2 éve rájöttünk, hogy van még egy rajzás. Ezért 12-14 nap múlva ismét permetezni kell. Tavaly már volt egy utórajzás is, vagy mi a csuda. Sajnos az idén ez már folyamatos volt. Egy hete még néhány eddig megvédett zöld dióburokban ismét találtunk éppen látható nyüveket. Ember esze megáll. Tomipapa mondta, hogy lesz egy pár év múlva folyamatos rajzás. Bejött.
A Mospilán nem bántja a méheket, de azért én csak a méhek elülése után permeteztem. Gombaölővel keverni tilos. Állítólag a rezet kivéve, azt szabad. Ha valaki részben megtudja védeni a diót, és a burok nem feketedik rá a csonthéjra, akkor a bél nem fog megbarnulni. Viszont ha nem szedik fel 2 napon belül a lehullottat, akkor megpenészedik. Mosni nem szabad a fekete maradékot, mert szintén megpenészedik a bél. Nem egyszerű.


Re:Humor
« Válasz #604 Dátum: 2019. Október 18. 09:43 »
"Aki gáncsoskodni akar jobb ha még az elején feláll.
Az OMME elnökségében is ezt kellett volna tenni, no de majd a következő választásnál.
Szerintem most egyszerűbb a helyzet....de nem adok taktikai tanácsokat."

Ha kopasz fejre parókát tesznek, jön egy új év......(vagy név?)

Ez az-e? ;D ;D ;D

http://m.zeneszoveg.hu/m_dalszoveg/30762/vmoto-rock/uj-ev-zeneszoveg.html

Re:Humor
« Válasz #605 Dátum: 2019. November 09. 22:39 »
Tisztelt Fekete-Fehér Méhészklub olvasók!
Takács Ferenc az Aranynektár Kft. tulajdonosa megkért, hogy nyílt levelét tegyem ITT közzé.
Ennek eleget téve, íme a levél:
"
Kedves Mindenki,

Barátom és üzlettársam érdekében szólalok meg annak ellenére, hogy tudom emiatt be fog "rágni" rám.
Anti néhány nappal ez előtt fölírt erre az oldalra egy nagy hülyeséget:

"méz lehet szuper jó ha van benne akár 10-20 % a cukorból"

Amikor felhívtam és megkérdeztem tőle, hogy ezt komolyan gondolja-e azt mondta, hogy nyilvánvalóan nem. Akkor miért írsz ilyet kérdeztem?! Válasz, mert felmérgesítettek!
Látszik, hogy próbálja elmagyarázni, hogy arra gondol t,  amíg a méheket etetni kell addig valamennyi cukor elkerülhetetlenül bekerül a mézbe. És, hogy szélsőséges esetben jó szándék, jó gyakorlat mellett is nagy ritkán bekerülhet ennyi cukor a mézbe. De az is látszik, hogy ebből a helyzetből jól nem tud kijönni. Így nem is lehet. Szerintem jobban tette volna ha leírja az igazságot: "hülyeséget írtam, dühömben írtam ilyet" Na aki ismeri Antit, ez neki nem megy!

Mindenesetre nagy örömet szerzett annak a pár embernek aki folyamatosan önti az "epét" nem csak rá, hanem szinte mindenkire aki eredményt tudott felmutatni, vagy akart csak tenni jó ügyek érdekében.
Van köztük úgy látom olyan is akinek az élete nem is szól másról!

Szóval, hogy véglegesen mindenki számára világos legyen ez a kérdés. Nem lehet egy méz "szuper jó" ha van benne ennyi cukor! Sőt méznek nevezni sem lehet! És ezt valójában Anti is így gondolja!

Érdemes lenne viszont azon elgondolkodni, amit nem dühében írt! Mert Antinak abban teljesen igaza van, hogy most Európában a méznek címkézett üvegek nagy részében 20%-nál sokkal több mesterséges cukor van. És ez a "cukorméz" teljes mértékben Kínából és más ázsiai országokból származik. És abban is teljesen igaza van, hogy ez ellen nem teszünk semmit!

Mellékesen jegyzem meg. Alapvetően az a baj azért van válságban egész Európában a méhészkedés, mert kevés olyan nagy mézcsomagoló van mint az én vállalkozásom, hogy elkötelezetten csak közvetlenül európai termelőtől származó mézet csomagolunk.

Takács Ferenc"


Csak ennyi? Nincs hozzáfűznivaló?

Hozzáfűzni-való?

Ehhez a szózathoz...?

Viccelsz?

Akkor a válasz menjen a helyére...
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 09. 23:04 írta Fehér Viktor »

Re:Humor
« Válasz #606 Dátum: 2019. December 15. 18:36 »

Re:Humor
« Válasz #607 Dátum: 2019. December 17. 01:57 »
Salvete Amicis !

Éljen TÓth Péter. Éljen Tóth Péter. Éljen stb.
Most aztán kampányoltam. És mi lett? Gondolom az összes kűldött összeszarta magárt tőlem. Most ébredtek fel, és most már mind T P-re szavaz.
Kedves Prokunsul. /Ez egyébként egy emberelőd maradvány neve is, a melyet az Olduvai szakadékban fedezett fel Leakey házaspár. Most nem tudom te melyik vagy , első konzul, vagy egy csomó ásatag csont./ nagyon hízelgő rám nézve ha túlbecsülik jelentőségemet, de jobb ha maradunk az igazságnál, a küldöttek akik majd szavaznak, magasról tesznek rám, ugyan úgy mint a tagságra. Sajnos. Mert a küldötteknek a tagságot kellene képviselni, de nem azt teszik. Meg se kérdezik őket. Ezért is manipulálhatók.
Mert ha a tagságon múlva, már rég a nemzetközi űrállomáson lennétek mind.
Bross, Takács, a kontroll csoport, a vezetőség, a küldöttek akik odaszavazták, és te is kedves Római.

AranyoS Fekete Lyuk!

Éljen Simon Zoli! Éljen Simon Zoli! Éljen Simon Zoli!

......................Abban viszont komoly tévedésben vagy, hogy a mi proconsulunkra érvényes: "és te is kedves Római"...

A francot, nem consul-viselt consul-pótló helytartó, hivatalnok ő, hiszen még köszönni sem tud tisztességgel.

Vivaldi...  :) :D ;D

Te nem pótcselekszel. Te szépen sunyin kampányolsz, ajvéknak álcázva.. Jáááj meghalunk mind, a világ egy pöcegödör... Mondom, rejtett erőforrás vagy! Aztán meg ha valaki csinál valamit, na az nem jó...  :D  Csináld csak! Hamar itt van az április nem kell már sokáig feszülj.

Izsó úrtól meg jön a szokásos. Most hogy a kedvenc brancsa Tóth Pétert indította, akkor jön a régi duma: Nincs is baj a neo-val..  ;D ;D ;D ;D

Akkor tudnám, miért kiabálta vöröslő fejjel egy éve az őszi küldöttgyűlésen, hogy Ő bizony levelét megírta, csak azt nem küldték tovább, mert Ő aztán megmondta, hogy a neo milyen veszélyes.  :) :D ;D

No! Akkor most veszélyes, vagy sem? Mellesleg meg miért nem küldte el Ő? Elfeljtette a címet???  :o  ;D ;D ;D ;D

Na ÁVE!

A római üdvözlést ékezettel írja, ráadásul soha nem köszönt még római elköszönéskor "Ave!"-vel, arra a "Vale!" köszönés szolgált...

A mi Proconsulunk azt sem tudja, hogy az ókorban így üdvözölték egymást a rómaiak: egyes számban Ave! Salve!, többes számban Avete! Salvete!

Az Ave! köszöntést ritkán használták (elsősorban az Ave Caesar, morituri te salutant!, azaz a gladiátorok császárt üdvözlő köszöntése révén került a köztudatba. A köznapi üdvözlő köszöntés a Salve!, Salvete! volt, Ave!-t leginkább csak a gyertya, mécses bevitelekor mondtak: "Ave, lux amica!"

Búcsúzáskor: egyes számban Vale! többes számban Valete! volt a köszönés...



No, de hogy legyen némi humor is a mi Proconsulunk "rómaiságával" kapcsolatban:

Idézetet írta: Kecskefészek

Egyszer a románok nagy ásatásba kezdtek, hogy hátha találnak valamit, ami igazolja, hogy ők már a római-korban is ott voltak.

A szorgos munka meghozta gyümölcsét, találtak egy régi nagy kőtáblát a következő felírattal "Ave Cezar Vavan"

Megörülnek, hiszen kezükben a bizonyíték, már nem érheti szó a ház elejét, csak a "vavan" szót nem értik, de a többi egyértelműen igazolja, hogy római-kori. De a hiányzó részt majd a tudósok kitalálják, addig is a Bukaresti Nemzeti Múzeumban a helye.

Jöttek is a látogatók, ám egyszercsak a sokaság arra figyel fel, hogy egy székely paraszt iszonyatosan röhög. Oda is súgja neki a múzeumőr:

- No, te székely! Ne nevess ilyen hangosan, mert elvisz a Szekuritate.

De a székely csak nevet, és nem bírja abbahagyni. Be is viszik kihallgatásra és kérdezik, min nevet ennyire.
-Hát, csak azon, - mondja a székely - hogy nem az van oda írva "Ave Cezar Vavan", hanem az, hogy "A Véce Zárva Van" 

Valete Amicis !


*

leo

  • ***
  • 198
Re:Humor
« Válasz #609 Dátum: 2019. December 20. 17:50 »
Maradjunk a tényeknél. Józsi bácsi bocsánatot kért tőlem . Tőlem meg Pista bácsi.

Re:Humor
« Válasz #610 Dátum: 2019. December 21. 10:24 »

Re:Humor
« Válasz #611 Dátum: 2019. December 23. 16:34 »
... Teréz anyát például azért nem lehet mert nem indul, ami abból is következik, hogy már meghalt.
...


Igen meghalt, és a sírjára egy tíz emeletes kollégiumot akartak építeni, de az orvosok világszervezete közbenjárására ezt megakadályozták. Tudja valaki, hogy miért?

Re:Humor
« Válasz #612 Dátum: 2019. December 28. 20:27 »
Mivel válasz nem érkezett...............
Na azért kellett ezt megakadályozni, mert nagyon megnőtt volna az érrendszeri megbetegedések miatti halálozás. Már régóta tudjuk, hogy ezeknek fő okozója a magas kolesz-terin.

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Humor
« Válasz #613 Dátum: 2019. December 28. 20:59 »
Értem én a szóviccet, még úgy is, hogy nem vagyok egyetemi
D
K.

Re:Humor
« Válasz #614 Dátum: 2019. December 29. 06:43 »
... kolesz-terin.

Húúúú, ez övön aluli volt!   ;D

Két találós kérdés:

Hogyan készül házilag a polipropilén?
Hogy hívták Árpád vezér feleségét?