Humor

  • 650 válasz
  • 259120 megtekintés
*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Humor
« Válasz #570 Dátum: 2019. Június 26. 20:07 »
Egyébként végig kacagtat, nem csak a végére kell koncentrálni!

*

oszkár

  • *****
  • 1128
Re:Humor
« Válasz #571 Dátum: 2019. Június 26. 23:26 »
A
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:57 írta oszkár »

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Humor
« Válasz #572 Dátum: 2019. Június 27. 13:48 »
Ha ilyen emlékeid vannak mellé akkor biztos még jobb volt végignézned.
Valóban nagyon elgondolkodtató.

*

oszkár

  • *****
  • 1128
Re:Humor
« Válasz #573 Dátum: 2019. Június 27. 18:21 »
I
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 21:19 írta oszkár »


Re:Humor
« Válasz #575 Dátum: 2019. Augusztus 04. 15:24 »
 ;)
“Ha észreveszed, hogy döglött lovon ülsz, akkor szállj le róla!”
A menedzserek azonban gyakran kigondolnak más stratégiákat is:
1. beszerez egy erősebb ostort.
2. Lecseréli a lovast.
3. Azt mondja: “mindig is így lovagoltunk.”
4. Felkeres helyeket, hogy lássa, hogy lovagolnak máshol döglött lovakon.
5. Kitágítja a minőségi standardokat a döglött lovak meglovagolására.
6. Létrehoz egy task force-ot a ló újraélesztésére.
7. Szervez egy tréninget, hogy jobban tudjanak lovagolni.
8. Összehasonlítja a különböző módon meghalt lovakat.
9. Megváltoztatja a kritériumokat, amely szerint a ló halott.
10. Külső embereket vesz fel, hogy ők lovagoljanak a döglött lovon.
11. Megállapítja, hogy “nem lehet egy ló annyira döglött, hogy ne lehetne azt megülni”.
12. Pótlólagos eszközöket szabadít fel, hogy a ló teljesítményét növelje.
13. Készít egy tanulmányt arról, hogy léteznek-e olcsóbb tanácsadók, akik megállapítják, hogy a ló tényleg döglött-e.
14. Megállapítja, hogy az ő lova “jobban, olcsóbban és gyorsabban” döglött.
15. Átdolgozza a teljesítmény szempontokat a döglött lovak számára.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Humor
« Válasz #576 Dátum: 2019. Augusztus 12. 12:52 »
... Nem kellene nekünk a mézelőállítással foglalkozni, zsírosan meg tudnánk élni abból, ha Amerikába adnánk el méheket!...

.

Hiába lehet igaz ez az állításod, alá is kellene támasztani. Ennek is megvan a lehetősége, kotorászol egy kicsit a tarsolyodban (tudod, amilyen kivancsi111-nek, meg nekem is van).

Továbbá...
... mert ezt a játékot én találtam ki éppen most, másrészt tényleg kurva kíváncsi lennék, a jó Jogerős tudja-e a választ, ...!

arra, hogy ez kimeríti-e az üzletrontás fogalmát? ;D ;D ;D

*

neo

  • *****
  • 947
Re:Humor
« Válasz #577 Dátum: 2019. Augusztus 14. 10:39 »
Le van védetve? Ha nincs, akkor így jártál. A tarsolyt is sokan elorozták már Tőled. Főnix is, meg odaát valami Arisztaiosz is. Szerintem jobban tennéd, ha bevonulnál a szabadalmi hivatalba. Megélnél a jogdíjakból is.

Re:Humor
« Válasz #578 Dátum: 2019. Augusztus 14. 12:11 »
Zoli!

Ez a Kivancsi Fancsi (copyright Geddekas) úgy vélte, hogy az üzletére nézve valóban rontás, ha a nagy Ámerikába repítünk méhcsaládokat, hiszen Ő olyan őskövület, aki a "legméhésznyomorítóbb", teljesen korszerűtlen és Európa-Amerika-inkompatibilis méhlakásokban állít elő méhcsaládokat. Mintha mondta volna, hogy tervezi az átállást, csak még nem tudja, melyik kaptártípusra gyúrjon, s dolgozzon ki egyszemélyes technológiát, vagy mint a jó Klubvezető, a béke és nyugalom szigetét jelentő méhlakást válassza, azaz térjen vissza a gyökerekhez és a ruszki lőszeresládákhoz. Majd este megkérdezem, mi lesz a jövő útja...

Szerintem ilyesmi "Méhcsaládokat a fejletlen Nyugatnak" ötlete volt már egykor a Takács (Fulmer) méhészetnek is, biztos, hogy nem csak a "lépesméz-előállítás" okán választották a Langstroth-rendszert. Nem hallottam, hogy átütő sikert értek volna el a tervvel, csakúgy, mint ahogy a feromonos mézeltetéssel és a skandináviai megporzási kiruccanással sem. Nem firtatom, Jenő talán majd előhúzza a tarsolyából, neki biztos megvannak ezek.

Meg hát azt az "amerikás" technológiát is le kellene védetni, csak azt nem tudom, hogy lenne gazdaságos a fuvar. Repülővel nemigen, akkor viszont maradna a hajó. Ha jó a hajó, akkor lehetne kompatibilis konténeres technológiát kitalálni, azaz itthon a méhész-konténert betelepíteni, a lépkészletet kiépíttetni az előző évben, aztán konténer a hűtőházba, ott telel, majd konténerszállító hajóra rakni, s egyszerűen áthajózni Kaliforniába (kb. 1 hét kényelmesen) a mandulavirágzás kezdete előtt kb 1 hónappal, onnan lehetne tovább menni a citrusültetvényekre is. Gyakorlatilag a legjobb a hűtőhajókkal majd konténerszállító trélerekkel helyszínre történő szállítás lenne, azaz az itthon megfelelően áttelelt családokat +3-4 C fokon szállítva olcsón és veszteségmentesen lehetne elérni Kaliforniát, majd ott kitelelni és go ( virágport lehetne magukkal vinni mondjuk néhány konténernyi Fenpoll-csemege formájában).

Számításaim szerint akár a terjes hazai OMME-méhállomány is áthajózhatna így az Újvilágba, (itthon a Fulmer és rapsic-méhészetek majd megoldják a megporzást), az itthoni dömping mézmennyiség sem nyomasztana senkit, legfeljebb a kint pörgetett mandula-őszibarack-citrusmézek-etetőszirup-kombó jöhetne haza hordóban hajóval (ez esetben legalább lenne értelme Bross citrusmézes-enzimaktivitásos-pollenszegény-paraméter-mutatványának, s csak arra kellene vigyázni,hogy a zümiszürcsibe ne kukoricaszirup kerüljön...). No, majd agyalunk még rajta, de az ötleted megindította a fantáziánkat, Zoli!

Az sem igaz, hogy Jenő véletlenül Főnix ex-fórumtárs tarsolyából talált idézni, sajátja az a tarsoly, de ahogy Neo-tól, úgy Főnixtől is vannak abban a saját tarsolyban idézetek... Tényleg le kellene védetni azt a tarsolyt, de legjobb lenne inkább valahová jól elzárni, mert nem csak mély szakmaisággal átitatott és humoros dolgok vannak ám abban, hanem  -mint Pandora szelencéjében- olyan rút dolgok is, melyektől -ha a szelence fedelének feszegetése miatt valahogy ki találnának onnan szabadulni-, nagyon sokan elfutnának még a méhészeti ágazat közeléből is... Arról már nem is beszélve, hogy a többi tarsolytulajdonossal konzorciumban talán még csodákra is képes lehet a jó Kivancsi111...

*

neo

  • *****
  • 947
Re:Humor
« Válasz #579 Dátum: 2019. Augusztus 14. 13:17 »
A  viccet félretéve a repülőút költségeit nem ismerve, csak becsülgetve, valóban nem tűnik túlzottan gazdaságosnak. Tulajdonképpen abból indultam ki, ha tulipánt megéri repülővel szállítani, akkor méhcsaládok szállítása lehet feltétlenül veszteséges. A Fedex  Ausztráliából viszi a rajokat, biztosan nem  veszteséges módon. A megporzásra szánt méhcsaládok elfogynak. Erre most rátesz, hogy az amerikaiak sem jutnak hozzá a fumagillinhez. Hát ha eddig is gondot okozott a szükséges családszám előállítása (hiszen a mandulabeporzás díja egyre csak emelkedett eddig is), akkor ezután mi lesz? Az atkáról még nem is beszéltünk. Nekünk pedig itt lehetne a szomszédban a fumagillin gyár, ami csak nekünk állítana elő gyógyszert, ha mi vagyunk azok a megrendelők, akiknek nem tilos  használni, hiszen nem élelmiszertermelésre szánt állatoknak fogjuk adni. A géncsendesítés tudtommal az atkánál sem működött, meg aztán az ára sem vetekedhet a fumagillinnel szerintem. Aztán persze a dolgokat mindig a matematika dönti el. Az pedig a méztermelés esetében egyre rosszabb eredményeket hoz ki. A kérdés az, hogy fel lehet-e állítani egy másik egyenletet?

Re:Humor
« Válasz #580 Dátum: 2019. Augusztus 14. 13:27 »
Zoli!
... s dolgozzon ki egyszemélyes technológiát, vagy mint a jó Klubvezető, a béke és nyugalom szigetét jelentő méhlakást válassza, azaz térjen vissza a gyökerekhez és a ruszki lőszeresládákhoz. ...

Majd akkor, ha én is

Hülyülök már erősen.
;D ;D ;D
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 14. 13:30 írta kivancsi111 »

Re:Humor
« Válasz #581 Dátum: 2019. Augusztus 14. 20:03 »
Én csak azt nem értem egy OMME-n kívülinek mi köze az egyesület dolgaihoz?
Ha én nem vagyok egy közösség tagja, akkor miért kotyogok  bele olyan dolgokba amihez semmi közöm?
Fehér Viktor egy letűnt korszak (Arisztaiosz) néven futó alteregója.
Még a "Ruszki lőszeres láda" szintjét sem üti meg.
Egy ilyen őskövületet már a gyerekek sem vesznek komolyan amikor mikulásnak öltözik, bár váljon előnyére füstös szakálla legalább eredeti.
Nagyernyei Attila

*

linen

  • ***
  • 117
Re:Humor
« Válasz #582 Dátum: 2019. Augusztus 15. 07:40 »
Nagyon szelektív a hallásod, vagy az olvasási képességed Attila, vagy már szenilis vagy és felejtesz.
Korábban te írtad az akác paraméterének lerontása kapcsán, hogy Brossnak joga van bármit írni mivel nagykorú, és az hatással lesz mindenkire ha tetszik, ha nem.
No pontosan ezért szól bele a rapsic az OMME dolgaiba mert érinti őt is annak a folyamatnak a vége amit a főnököd elindított.
Ha csak alattad vágja a fát, az a kettőtök dolga és nem lesz semmiféle kotyogás.
Felénk a kotlós meg régi kotyogós kávéfőző "kotyog",aki pedig a véleményét kinyílvánítja értelmesen az szerintem beszél.
Szekszárd környékén ezek szerint kotyogás útján kommunikálnak az emberek ha számodra ez a természetes megnevezése  a kommunikáció ezen formájának.
Annyira szelektíven kezeled a fórumon az információkat, hogy az néha fáj és kedvem sincs válaszolni mert elbagatelizálod az egészet.
Sajnos ez nem vicc, ez a való világ pedig ez a vicc kategória itt.

Re:Humor
« Válasz #583 Dátum: 2019. Augusztus 23. 20:45 »

Re:Humor
« Válasz #584 Dátum: 2019. Szeptember 22. 09:27 »
Már cseréltem elemet a fényképező gépben.
Először azt mondta feleségem ezt ne tegyem fel mert kicsit erős.
Én mégis úgy döntöttem, miért is ne.
Nagyernyei Attila

http://agyhalal.blogspot.com/2012/07/dragam-milyenek-az-uj-kepeim-szarok-jo.html
- Drágám, milyenek az új képeim?
- Szarok.
- Jó, de ha végeztél elmondod?
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 22. 09:31 írta kivancsi111 »