Özönfajok (akác, gyalogakác, vaddohány, aranyvessző) mint méhlegelők

  • 128 válasz
  • 56319 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Vivaldi!

Az akác sorsa pártfüggetlen kérdés. De te rendszeresen szereted ezt a gumicsontot rágicsálni.
 
1.
A természetvédelmi területekről (Natura 2000) - akár tetszik neked, akár nem - mindenképpen ki fogják az akácot takarítani. Azért kellene lobbiznia az OMME-nak, de semmit nem tesz ez ügyben, hogy ezeknek az akácosoknak a helyére méhlegelő szempontjából is értékes pl hársas erdők kerüljenek.
Az a te személyes problémád, hogy környezetedben mennyi természetvédelmi terület van, tehát mennyi akác kerül végleges kiirtásra.

2.
Pártfüggetlen módon országosan az akácterület nő és nőni is fog, mert haszonfa és gyors a vágási fordulója, ezért a gyenge termőértékű váztalajok tulajdonosai szívesen döntenek a szántó művelési ág megszüntetésén és az erdő művelési ágba soroláson.

Ha már nekünk kedves özönfajok kiirtásán aggódsz, jobban teszed, ha a többit félted a közmunkaprogramtól. Merthogy a gyalogakácot a vízügyesek, a vaddohányt mindenki írtja, a szolidágó területeket meg a természetvédelmisek.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Most van lista az özönfajokról 2007-ből vagy nincs? Ez a kérdés.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Akár van lista, akár nincs lista, az özönfaj az özönfaj. Arról nincs a szakmában vita, hogy az akác özönfaj, csak arról, hogy hol veszélyes. A természetvédelmi területekről ki fogják takarítani, akár tetszik neked, akár nem tetszik. A Natura 2000-es területeken nem maradhatnak.

Hogy a többi területen az adott ország vezetése mit enged meg polgárainak, azt egyenként eldönthetik, arra az EU hatásköre nem terjed ki. Vannak országok, ahonnan az út széléről is ki fogják takarítani az özönnövény kaktuszokat, mert ordítóan tájidegenek és különben is a kecskék is utálják. De az akácról Magyarországnak az a véleménye és az is volt (kormány és pártfüggetlen módon), hogy a természetvédelmi területek kivételével erdőtelepítésre lehet használni. Te most itt verheted a habot ez ügyben, de nem tudod bizonyítani, hogy a Magyar Állam bármikor is az akáctelepítéseket a természetvédelmi övezeteken kívül megakadályozta volna. Ha igazad lenne és valóban állított volna akadályokat, akkor nem növekedhetett volna évről-évre az akácerdő területek nagysága.

Szóval az akáckoalíció egy lufi volt, amit jól esett feleregetni a levegőbe a választási kampány idején. Harcolni könnyű a nem létező ellenség ellen, sőt azt le is lehet győzni látványosan. Diákkora óta ismerem Gladferdel Bélát. Nálam 10 évvel fiatalabb, ide járt a Gödöllői Agrártudományi Egyetemre. Együtt voltunk Fidesz tagok egy darabig, de ő az aktív politizálást vállalta, én nem. Már akkoriban szeretett ilyen húzásokat csinálni. Ügyesen csinálta a propagandát. Jópofa gyerek. Jókat nevettünk egy-egy akciója kapcsán.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Glattfelder Béla... ;)

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Hát, nem értünk egyet, és nem csak ebben, de hát nem is kell.
Tudod mit, én nyugodtabban vagyok ha akár hogy is, csak harcoljanak az érdekemben.
 Szerinted a probléma nem is létezett szerintem meg igen.
 Szerinted semmi nem számít, hogy volt e a listán vagy nem, szerintem meg igen. Sőt bűn volt, hogy nem tettek ellene akkor semmit, és feltették a listára, mert levenni már nem lehet.
Szerinted ez a vezetés mindent rosszul csinált, szerintem meg nem.
Szerinted mindent megoldana a személy csere, főleg az elnöké, szerintem meg semmit sem oldana meg.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Vivaldi!

Olyanokat adsz a számba, amit én nem mondtam és nem is akartam mondani. Nem mondtam se többet, sem kevesebbet, mint ami le van írva. Arról nem tehetek, ha te tévedsz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Én csak össze foglaltam amit az eddigi beszélgetéseinkből leszűrtem, egy olyan címszó alatt, hogy miben különbözik a véleményünk.
 Ja és felénk nincs Natura 2000-es terület, mégis irtják az akácot, és mást telepítenek a helyére.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Miért gondolod, hogy azért irtják a környékeden az akácot, mert özönfaj? Addig is irtották bizonyos erdőterületeken az akácot, amíg híre-hamva se volt az özönnövény listának. És akkor is az ország legnagyobb részén szabadon lehetett akácot ültetni. Az akácerdők területe nőttön nő. Ezt te képtelen vagy felfogni. Ez a növekedés nem az akáckoalíció érdeme.

Szöveged többi része nem tartozik ebbe a topicba, de azok is éppen annyira igazak, mint amennyire nem igazak. Pl. ha személycsereként Egyed Árpád helyet cserélne Mészáros Lászlóval, nem történne semmi javulás az OMME érdekvédelmi munkájában. Azt se állította senki, hogy mindent rosszul csinál a jelenlegi vezetés.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
De az akáckoalícióban az omme csak az egyik szereplő. Szerinted /szerintetek/ jobb lett volna, ha nem csatlakozik?
Vagy mit kellett volna tenni? Te mit tettél volna a helyükbe?
 Most a véleményedre vagyok kiváncsi.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Látod! Te szolgálsz példát arra, hogy vannak helyes döntései az OMME mostani vezérkarának. Helyes volt ebbe belépni, de nehogy azt hidd, hogy a te környékeden levő akácerdők ettől megmenekülnek. Azokat vagy a Natura2000 vagy egyéb erdőgazdálkodási ok miatt de lecserélik más növényfajokra.

Amit te tapasztalsz a saját környékeden az bizony csak lokális jelenség, mert országszerte viszont nő az akácterület az akác koaliciótól függetlenül.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Szóval akkor jó volt, hogy beléptek.
De, szerintem többet meg ők nem is bírtak tenni. A harmadik, hogy szó nincs róla, hogy az akác megmenekült. Ott van a listán ki fogják irtatni.
De, hogy kerülhetett fel a listára?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Persze hogy ott van a listán és ott is lesz mindig, hiszen letagadhatatlanul özönfaj.
DE!
A listán szereplés még nem jelent 100 %-os likvidálást. Ebben nem dönt az EU. Ebben minden ország maga dönt.

Szerintem az akác nem kap azonos elbírálást, mint Szicília szigetén a kaktusz vagy nálunk a parlagfű. A parlagfűnek és kaktusznak rendkívül sok káros hatása van, de az akácnak nagyon sok haszna van, ezért semmiben nem lesz szigorúbb a magyar szabályozás, mint évtizedeken keresztül volt. Ezt sem a kormánypárt, sem az ellenzék nem akarja. Szóval megint vitázol a vita kedvéért.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Hát akkor nem vitázok.
Nem mintha haragudnék valakire, de azt hiszem abba hagyom. Elfáradtam. Bevallom, nincs nekem semmi keresnivalóm itt sem. Minek erőlködni.
Azt azonban még elmondanám, hogy szerintem az összes baj ami az omméban van, mind Bross alatt keletkezett és onnan eredeztethető. Nagyon remélem még egyszer nem kerül vezető pozícióba.
Elvonulok mert az egész, reménytelennek tűnik. Az egész omme, vezetőségestül, ellenzékestül reménytelen.
Mindenkinek jó egészséget kívánok. Viszlát.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Ne menj el. Másik topicban válaszolok.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Kedvenc özönfajaink gyalogakác, vaddohány virágzásával mi a helyzet? Csökkent a területük. Ez évben hogy mézelnek?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.