Özönfajok (akác, gyalogakác, vaddohány, aranyvessző) mint méhlegelők

  • 128 válasz
  • 56329 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Özönfajok (akác, gyalogakác, vaddohány, aranyvessző) mint méhlegelők
« Válasz #90 Dátum: 2016. December 12. 00:03 »
Idézet
- Én sem értem, hogy az 1-2 évtizede kifejlesztett növényvédő szererek hogyan okozhatták azokat a CCD-s tüneteket amik egy 100 évvel ezelőtt kiadott könyben le van írva.
Mert el sem tudod képzelni, hogy teljesen különböző okok azonos tüneteket okoznak.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Özönfajok (akác, gyalogakác, vaddohány, aranyvessző) mint méhlegelők
« Válasz #91 Dátum: 2016. December 12. 17:41 »
"A növénytermesztő a saját szemszögéből és anyagi érdekéből nézi ezeket a dolgokat. Őt a fentiek nem fogják érdekelni. Az viszont igen, hogy az USA-ban pl a csúcs kukorica termés 72%-al, az öt éves átlag 58%-al magasabb mint Mo-n. "

- szívesen megnézném annak a kukoricának a beltartalmi értékeit, összehasonlítva egy régi hazai fajtáéval (nem hibriddel). Aztán megnézném, hogy milyen talajon termesztik, mennyi vegyszerrel képesek ezt elérni. Aztán megnézném még ott a talajéletet is. Az ember anélkül is lehet boldog, hogy szükségleten felül halmoz és halmoz.
A mezőgazdaság éppen az ellenkezőjét teszi annak manapság, mint amit kéne neki.
Pedig az elmúlt több száz és több ezer évből lett volna mit tanulni.
Természetesen töredéke ideig sem fogja ezt csinálni, mint az ősök, hiszen nem csak természet-ellenes, de ember-ellenes is. Ezt egyre inkább és egyre többen érzik és tudják.

Attila

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Özönfajok (akác, gyalogakác, vaddohány, aranyvessző) mint méhlegelők
« Válasz #92 Dátum: 2016. December 12. 18:58 »
Üdv.Uraim!
Megközelítőleg egyet lehet érteni bármelyik hozzászólóval!
És azért nem teljesen mert majdnem mind csak a saját érdekeit védi(ami egy picit valahol érthető,ha mindkét félre igaz)foggal körömmel.
Igen csak túlzó lenne vádolni a mezőgazdászt(akit itt illik parasztnak nevezni)hogy csak Ő nem elégszik meg a kevesebbel,ezt azért úgy hiszem Csányi Uram is alátámaszthatná,és még néhányan akik szívesen és nemes egyszerűséggel hivatkoznak a méhsűrűségre.
Már többször írtam,PÁRBESZÉD,és nem erőfitogtatás.
Amíg nem vagytok képesek felfogni hogy nem csak a méhbetegségek leküzdése okoz problémát az agráriumban,
párbeszédet folytatni is képtelenek vagytok.
Lehet hihetetlennek hangzik,nekem is van méhészetem,no nem giga,csak ami szerényen eltart engem.
És magam is védeni kívánom Őket,de nem úgy hogy közben mindenki pusztuljon el aki a közelemben,küszködve próbál megélni bármiből.
Azt aki permetezni merészel a szabályokat tiszteletben tartva,nem tartom sem gyilkosnak sem ellenségnek.
Az nem létezik hogy nem tudunk békében élni egymással,a szabályokat betartva.
A felmerülő problémákat normális párbeszédekkel el lehet hárítani.
Természetesen problémák bőven akadnak,az okozójuk felelősséggel tartozik,legyen az felhasználó,engedélyező,vagy gyártó.
De nem vádaskodásokkal, föltételezésekkel,hanem bizonyítékokkal,tényekkel,lehet és kell alátámasztani a panaszokat aggályokat.
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 13. 17:27 írta izso60 »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Özönfajok (akác, gyalogakác, vaddohány, aranyvessző) mint méhlegelők
« Válasz #93 Dátum: 2016. December 12. 22:25 »
Valószínű izsó bátyám rám gondolt a "paraszt" kifejezés felemlítésével. igaz én is így neveztem őket némi ironikus felhangal.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Özönfajok (akác, gyalogakác, vaddohány, aranyvessző) mint méhlegelők
« Válasz #94 Dátum: 2016. December 13. 18:53 »
Idézet
Azt aki permetezni merészel a szabályokat tiszteletben tartva,nem tartom sem gyilkosnak sem ellenségnek.
Az nem létezik hogy nem tudunk békében élni egymással,a szabályokat betartva.

Izsókám arra nem is gondol, hogy a méreg akkor is mérgez, ha a mezőgazda a szabályokat betartja. Nem véletlen, hogy betiltanak mérgeket és egyre többet.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Özönfajok (akác, gyalogakác, vaddohány, aranyvessző) mint méhlegelők
« Válasz #95 Dátum: 2016. December 13. 19:25 »
Üdv.Uraim!
Geddekas!
Drága jó és talán egyetlen jó biológusunk!
Ezért írtam hozzászólásomban (amiből szokásodhoz híven kiragadtál egy töredéket)a következőket!


Természetesen problémák bőven akadnak,az okozójuk felelősséggel tartozik,legyen az felhasználó,engedélyező,vagy gyártó.
De nem vádaskodásokkal, föltételezésekkel,hanem bizonyítékokkal,tényekkel,lehet és kell alátámasztani a panaszokat aggályokat.

Nagyon fáradt lehetsz vagy figyelmetlen esetleg egyszerűen rossz indulatú,ha az egész szövegből ennyi tudott megragadni az egyébként híresen hatalmas elmédben!
Máskor olvass értelmesebben és ídézz pontosan,mert elveszíted a "hitelességed"!


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Özönfajok (akác, gyalogakác, vaddohány, aranyvessző) mint méhlegelők
« Válasz #96 Dátum: 2016. December 13. 20:03 »
Izsó60 leleplezte önmagát a mai napon a hozzászólásaival.

Izsó60=Tomipapa De rajta kívül más is írogat Izso60 név alatt.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Özönfajok (akác, gyalogakác, vaddohány, aranyvessző) mint méhlegelők
« Válasz #97 Dátum: 2016. December 13. 20:54 »
Üdv.Uraim!
Geddekas!

Gőzölgő!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Özönfajok (akác, gyalogakác, vaddohány, aranyvessző) mint méhlegelők
« Válasz #98 Dátum: 2016. December 14. 10:26 »
Térjünk vissza tehát a tárgyhoz, az özönfajok mézelőképességéhez. Örülök, hogy az akác területe nő, de annak nem örülök, hogy a hegyvidéki akácainkat le akarják cserélni tölgyesekre. Nem bánnám, ha a hárserdők is szaporodnának. Ti láttok-e erre esélyt?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Özönfajok (akác, gyalogakác, vaddohány, aranyvessző) mint méhlegelők
« Válasz #99 Dátum: 2016. December 18. 06:20 »
A hárs az én emlékeim szerint nem özönfaj...
Egyébként tök egyszerű a hárserdőket "szaporítani": 1. földterület megvásárlása, 2. szükséges engedélyek beszerzése, 3.csemeték beszerzése, 4.csemeték kiültetése, 5. ápolási munkálatok,vadkár elleni védelem. Dióhéjban ennyi.Persze nem kis meló,meg pénzbe is kerül,de garantáltan működő,kipróbált módszer.  ;)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Özönfajok (akác, gyalogakác, vaddohány, aranyvessző) mint méhlegelők
« Válasz #100 Dátum: 2016. December 18. 09:35 »
Szerintem se özönfaj, csak nehéz rávenni az erdészeket, hogy ne tölgyre, hanem hársra cseréljék az akácot a nógrádi hegyekben. Ha már kötelező kiírtani a hegyi akácot.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Özönfajok (akác, gyalogakác, vaddohány, aranyvessző) mint méhlegelők
« Válasz #101 Dátum: 2016. December 18. 12:09 »
Majd Bross elintézi......

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Özönfajok (akác, gyalogakác, vaddohány, aranyvessző) mint méhlegelők
« Válasz #102 Dátum: 2017. Január 09. 21:11 »
QUQURIQ !!!

Csak egy kis összefogás kellene, nem pedig a támogatásra hajtani...
"sok lúd disznót győz"

Kiskakas

Re:Özönfajok (akác, gyalogakác, vaddohány, aranyvessző) mint méhlegelők
« Válasz #103 Dátum: 2017. Január 12. 09:17 »
Talán erre lenne való az ÉRDEKVÉDELEM !!????

Re:Özönfajok (akác, gyalogakác, vaddohány, aranyvessző) mint méhlegelők
« Válasz #104 Dátum: 2017. Január 12. 10:00 »
Én ebben az Ahmed világban inkább a disznókkal vagyok!  ;D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!