TÉL

  • 130 válasz
  • 59232 megtekintés
Re:TÉL
« Válasz #15 Dátum: 2015. Február 11. 20:40 »
bekesm! fiast lehet nem láttál ,de napospete már lehet. én a kontiban egy sort néztem meg (ott jó idő van) óvatosan füst nélkül jóformán, középről egy két keret , minde családnál volt minden korú fias legalább féltenyérnyi. egy családnál volt csak napospete. nb fészkem van  szép mézkoszoruval , nyolc léputcán telelnek , a tizedi keret helyén hungarocel, a keretek tetején hőtükör rajta vastag padlószőnyeg méretre vágva.a hőtükör a keretek tetején közvetlen, alatta egycentis léc középen keresztbe átjárást segíteni. mámma szépen tisztultak nosemának nyoma sincs , hulla minimális teljesen nyugodtan telelnek. amúgy  ez tél nem tél (legalábbis szolnok megyében meg kontiban) nincs abban semmi rendkívüli hogy fias van náluk, a biosz òrájuk ketyeg akkor aggódnék ha nem lenne,ilyenkor ilyen enyhe télbe, nálunk semmi hó sem volt, de láttam a tvbe másutt volt rendesen. nálunk a profiknál is van fias hidd el.
Üdv:robi

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:TÉL
« Válasz #16 Dátum: 2015. Február 11. 23:15 »
bekesm! fiast lehet nem láttál ,de napospete már lehet. én a kontiban egy sort néztem meg (ott jó idő van) óvatosan füst nélkül jóformán, középről egy két keret , minde családnál volt minden korú fias legalább féltenyérnyi. egy családnál volt csak napospete. nb fészkem van  szép mézkoszoruval , nyolc léputcán telelnek , a tizedi keret helyén hungarocel, a keretek tetején hőtükör rajta vastag padlószőnyeg méretre vágva.a hőtükör a keretek tetején közvetlen, alatta egycentis léc középen keresztbe átjárást segíteni. mámma szépen tisztultak nosemának nyoma sincs , hulla minimális teljesen nyugodtan telelnek. amúgy  ez tél nem tél (legalábbis szolnok megyében meg kontiban) nincs abban semmi rendkívüli hogy fias van náluk, a biosz òrájuk ketyeg akkor aggódnék ha nem lenne,ilyenkor ilyen enyhe télbe, nálunk semmi hó sem volt, de láttam a tvbe másutt volt rendesen. nálunk a profiknál is van fias hidd el.

Üdv!
Mivel te konténerben tartod méheid szeretnélek megkérni, hogy írj néhány sort a konténeres topicba mert rajtam kívül biztosan sokan olvasnának technológiai fogásokat.....
Gondolom jóval nehezebb, körülményeseb a mézelvétel mint a gyalogkaptáraknál!??
Előre is köszönöm.

Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:TÉL
« Válasz #17 Dátum: 2015. Február 12. 05:20 »
Köszönöm Belphegor.
1-2 családom mocorog csak. A többi mozdulatlan telel elöl, de felül már. Hátrafelé tudnak még menni a mézért.
Az előrejelzések szerint februárban már nem lesz tél.

Re:TÉL
« Válasz #18 Dátum: 2015. Február 12. 19:11 »
Zümi! én a méhekről daloltam , kontiròl csak annyit hogy abban vannak, nem is akarok többet. egyépként vannnak kaptárban is jól védett helyen jó családok ott is ez a helyzet. hangsúlyozom nálunk jóformán nem is volt tél a dunántúlhoz képest. nagy havat meg szelet a híradóban láttunk. na mindegy most már leírom ugyonúgy szöktetőt használok nem nehezebb se nem körülményesebb a pergetés. sőt a kontiba még vígan golgozok mikor a gyalog már felejtős.  a tolnai konti másabb tele van rakva fekvőkaptárral na oda már brigád kell , az szopás.
Üdv:robi

Re:TÉL
« Válasz #19 Dátum: 2015. Február 15. 14:15 »
Sziasztok ! Nem sok kell a barka virágzásának, már ki pattant , látszik a fehérje.  Űdv .  Antal

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:TÉL
« Válasz #20 Dátum: 2015. Február 15. 14:39 »
Eddig minden családom áttelelt. Mézük sok van. Örömmel szemléltem ma a repülésüket!

Re:TÉL
« Válasz #21 Dátum: 2015. Február 15. 16:42 »
Én is megnéztem ma őket. Mindegyik család mozgott szépen. Még a leggyengébb is életben maradt eddig. Valahonnan virágport is gyűjtenek. Jó alaposan be vannak takarva, és élelem is nagyon sok van nekik. Itatóra is sokan mentek.

Re:TÉL
« Válasz #22 Dátum: 2015. Február 15. 17:19 »
Üdv Mindenkinek!
Érdekes dolgot tapasztaltam ma az egyik kaptáramban.Elég sokáig volt fiasításuk ezért kíváncsiságból január közepén belestem a fólia alá,a fürt a kaptár hátsó falánál,gyors lepényfőzés,beadtam nekik...Ma a szép időben belenéztem ugyanabba a kaptárba fürt hátul,lepény enyhén fogy,kiemeltem középről 2 keretet,na ekkor jött a meglepetés a keretek első fele tele mézzel,a hátsó felében féltenyérnyi pete,viaszmorzsa is csak a kaptár hátsó felében látható.Valószínűleg hátul alakult ki a telelőfürt,de vajon miért?Nem tapasztaltam még ilyet...A többi család a helyén a kaptár elejében telel.

Re:TÉL
« Válasz #23 Dátum: 2015. Február 15. 17:51 »
Ősszel biztos véletlenül megfordítottad a kereteket.

Re:TÉL
« Válasz #24 Dátum: 2015. Február 15. 18:31 »
Üdv Tamás!
Nem fordítottam én semmit. :) De most gondolkozom rajta,hogy megforgassam-e.Hátrébb menni nem tudnak,hogy előre felé akarnak-e nem tudom.

Re:TÉL
« Válasz #25 Dátum: 2015. Február 15. 20:03 »
Találkozott már valaki olyannal,hogy a telelőfürt a kaptár hátuljánál alakul ki?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:TÉL
« Válasz #26 Dátum: 2015. Február 15. 20:08 »
QUQURIQ!!!

Áljál el a kaptár kijárója elől, kerüld meg, így jó helyen lesz a fürt!!!

Üdv. Kiskakas!

Re:TÉL
« Válasz #27 Dátum: 2015. Február 15. 20:20 »
Üdv Kakaska!
Az a baj hogy jó helyen álltam,a fürt nincs jó helyen...Csak 1 családnál a többi ok. :)De az előbb leírtam az egész történetet.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:TÉL
« Válasz #28 Dátum: 2015. Február 15. 20:53 »
QUQURIQ!!!

Szűkítsél amennyire csak tudsz. Gyúrt lepényt is tegyél rájuk. Gondos takarás, és várd a tavaszt.
Anya van, mert fiasítás is van.
Csak próba ként mondom, hogy egy kicsit húzzad hátrább a kaptárt kb 30 cm –el.
Csodát fogsz látni!
Ha az a dolog van amire gyanakszom, de ez maradjon az én titkom…

Üdv. Kiskakas!

Re:TÉL
« Válasz #29 Dátum: 2015. Február 15. 21:10 »
Köszönöm a tanácsot!
A héten gyúrok lepényt és kap mind.Valahogy hátrébb tolom őket és meglátom mi lesz.