EKAER

  • 39 válasz
  • 30133 megtekintés
Re:EKAER
« Válasz #15 Dátum: 2015. Január 09. 08:08 »
Tisztelt Méhészek!
Még csoda, hogy ezt a sok marhaságot, amit a nyakunkba akasztanak tudja valaki követni.
Nézzünk egy kis szösszenetet az utóbbi évek kifejezéseiből.
TIR-ENAR
EUME
HACCP
EMOGA
FELÍR azonosító
és a legújabb
EKÁER rendszer.
Ugye mindent értetek?
Szerintem akik ezt kitalálják földönkívüli lények.
Lassan értelmező szótár kell a kifejezésekhez.

Nagyernyei Attila

Re:EKAER
« Válasz #16 Dátum: 2015. Január 09. 08:18 »
Én úgy értelmezem a hozzászólások alapján, hogy bennünket méhészeket az EKAER közvetlenül nem érint sem cukor, sem pedig  mézünk és egyéb méhészeti eszközök szállításával kapcsolatban.
Más kérdés annak igazolása, hogy saját tételről van szó.

Javaslom, kérjük fel a fuvarozással is foglalkozó és kb. 1200 családos méhészettel is rendelkező  Varga Károly méhésztársunkat, hogy homályosítson fel bennünket: Ő ezt hogy értelmezi??? Mi a helyzet a saját áru szállításakor??? 

Ezúton felkérem Varga Károlyt mondja el véleményét, hiszen Ő ebben kompetensebb mint mi együtt.!!

Köszönettel: Bercsényi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:EKAER
« Válasz #17 Dátum: 2015. Január 09. 10:15 »
Biztos, hogy tudja egy felvásárló reggel, hogy estére hány tonna méz lesz az autóján és, hogy hányszor fog módosulni az útvonala? De mondjuk egy cukor fuvarozó elindul 7.5 tonnányi áruval és öt helyen lepakolja. De mi van, ha a vevő lemondja vagy változtat az igénylésen?

Mi van akkor, ha "km" nick nevű méhész elindul Pestre piacolni 5 q mézzel, de nem ad el csak 2 q-t?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

km

  • *
  • 3
Re:EKAER
« Válasz #18 Dátum: 2015. Január 09. 11:15 »
Kánya, elolvastam néhányszor, amit írtál, de többedjére se tudom, hogy mit akarsz közölni.

*

km

  • *
  • 3
Re:EKAER
« Válasz #19 Dátum: 2015. Január 09. 11:58 »
Nem tudom, miből gondolod, hogy én bármelyikük is vagyok, de én, én vagyok, nem más, nem ők!

Azért köszönöm a szívélyes fogadtatásodat!

Re:EKAER
« Válasz #20 Dátum: 2015. Január 09. 12:07 »
Biztos, hogy tudja egy felvásárló reggel, hogy estére hány tonna méz lesz az autóján és, hogy hányszor fog módosulni az útvonala? De mondjuk egy cukor fuvarozó elindul 7.5 tonnányi áruval és öt helyen lepakolja. De mi van, ha a vevő lemondja vagy változtat az igénylésen?

Mi van akkor, ha "km" nick nevű méhész elindul Pestre piacolni 5 q mézzel, de nem ad el csak 2 q-t?

Na például ezért egy nagy marhaság ez az egész. A felvásárló legfeljebb azt tudja tenni - ha be kell jelentenie, ami szállít -, hogy amikor mintázni megy, akkor le is méri. Aztán amikor szállít, akkor már tudja, mennyi lesz a súly.

Re:EKAER
« Válasz #21 Dátum: 2015. Január 09. 12:12 »
Javaslom, kérjük fel a fuvarozással is foglalkozó és kb. 1200 családos méhészettel is rendelkező  Varga Károly méhésztársunkat, hogy homályosítson fel bennünket: Ő ezt hogy értelmezi??? Mi a helyzet a saját áru szállításakor??? 

Nincs az OMME-ban véletlenül egy volt vám és pénzügyőr, akitől valóban szakszerű tájékoztatást tudnánk kérni, ahelyett, hogy itt találgatunk? :)

Re:EKAER
« Válasz #22 Dátum: 2015. Január 09. 21:34 »
Kedves Barátaim!


Mint fuvarozó csak 1 dolga van a páciensnek mégpedig az hogy megkapja az  ekáer számot mégpedig a rakodás előtt. Mivel az árú eladójának kell ügyfélkapun keresztül jelenteni az árú súját értékét a szállítás idejét és a célállomását számla számát adószámot teáor besorolást a vevőtelephelycímét adószámát
A fuvarozónak az a dolga hogy a pontból b pontba elszállítsa az árút. viszont ha útközben igazoltatják nála kell legyen az ekáer szám amit be kell mutatnia a hatóságnak.A célállomás mikor az árú odaért köteles jelentenie a nav  felé hogy minden ok az árú odaért.




Üdv Karcsi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:EKAER
« Válasz #23 Dátum: 2015. Január 09. 22:55 »
Karcsi!

Ezzel nem jutottunk előrébb.
Nekünk méhészeknek mikor van EKÁER kötelezettségünk és mikor nincs?
A te haverod az egész OMME vezérkar, neked már csak megmondták a tuttit.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Veszti1982

Re:EKAER
« Válasz #24 Dátum: 2015. Január 10. 13:04 »
https://ekaer.nav.gov.hu

Itt minden "részletesen" le van írva. Még a jogalkotók sincsenek minden részletével tisztában, hogy várod el bárkitől is, hogy olyan felvilágosítással szolgáljon, amit a későbbiekben nem lehet megtámadni.
Én kértem a http://nav.gov.hu/nav/e-ugyfsz/levelkuldes linken keresztül egy hivatalos állásfoglalást az engem érintő dolgokról, de egyenlőre csak annyi választ kaptam, hogy a kérelmemet befogadták, és mihamarabb válaszolnak.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 10. 13:08 írta Veszti1982 »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:EKAER
« Válasz #25 Dátum: 2015. Január 10. 17:19 »
Az idézőjeled nagyon jogos. Eléggé ellentmondásos a helyzet, ugyanis a kockázatos áruk esetében nincs korlát, jelenteni kell. De vajon mi a kockázat a mézben? Ugyanakkor meg az embert nyugtatgatják, hogy az őstermelőkre nem vonatkozik a bejelentési kötelezettség. Most tevékenység szerinti (őstermelői) mentesség az erősebb vagy a tárgyi (méz, cukor) kötelem?

Szerintem egy fuvarozónak is tudnia kell, hogy most a fuvaroztatónak van-e EKÁER kötelezettsége vagy nincs. Karcsi leírt egy ökölszabályt, ami esetenként érvényes, máskor viszont nem. Nyilván neked is, nekem is, sőt neki is az érdeke, hogy a méhészek esetében ne kelljen bajlódni ezzel a bürokráciával. Első lépésként persze áttolhat mindent a fuvaroztatóra, de ha ő nem tudja a szabályokat, akkor előbb-utóbb elfogynak a kuncsaftjai és olyan fuvarozóhoz mennek, aki képben van és segít.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:EKAER
« Válasz #26 Dátum: 2015. Január 10. 19:23 »
Konkrétan melyik méhészkedéssel szorosan összefüggő közúti szállításhoz gondoljátok,hogy kell ez a szám? :-[ Én továbbra is úgy értelmezem a dolgokat,hogy nincs szükségem rá.(Mondjuk ezt már október végén is leírtam,amikor kijött a törvényjavaslat.) Viszont lassan kezdek zavarba jönni. Vagy én egyszerűsítem le túlzottan a dolgokat,vagy ti agyaljátok túl... :)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:EKAER
« Válasz #27 Dátum: 2015. Január 10. 20:48 »
Van egy felsorolás a kockázatos árukról. Ezek esetében feltétlenül kötelező az EKÁER bejelentés. Ezek közé besorolták a cukrot és a mézet is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:EKAER
« Válasz #28 Dátum: 2015. Január 10. 21:11 »
Kedves méhésztársak!

A minap ezt az írást kaptam a szaktanácsadónktól:

-   EKÁER alapvető tudnivalók:
o   A saját megtermelt mézed tetszőlegesen szállítható, korlátlan mennyiségben bejelentés nélkül, hiszen – feltehetően – a telephelyed és a lakhelyed között fuvarozod és nem történik értékesítés. Ugyan ez a szituáció, ha piacon értékesítesz és az el nem adott mézedet hazaszállítod.
o   Kristálycukrot, szirupot…. szintén korlátlan mennyiségben szállíthatsz bejelentés nélkül az értékesítés helyszínétől hazáig vagy a telephelyedig, hiszen saját felhasználásra veszed így Te vagy a végfelhasználó
o   Kompenzációs árral felvásárolt méz szállítása esetén szintén korlátlan mennyiségben jelentési kötelezettség nélkül szállíthat a felvásárló is

A történethez hozzátartozik az is, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium  a megkeresésünket átpasszolta a NAV-hoz, akik írásban még mindig nem válaszoltak.
Ha valaki nagyon speciális kérdést tenne fel, ajánljátok nekik az illetékeseket:
https://ekaer.nav.gov.hu/ NAV Általános Tájékoztató Rendszere: 40/42-42-42

-   Változtak az útdíjak http://www.nemzetiutdij.hu/Dijfizetes/Dijtablazat-2015/ - Érdemes megnézni a D2 kategóriát és a hozzá tartozó U kategóriás vontatmány díjait.
D2 díjkategória: a D1 kategóriába nem tartozó valamennyi személygépkocsi, amely 7 főnél több személy szállítására alkalmas, valamint a legfeljebb 3,5 t megengedett legnagyobb össztömegű tehergépkocsi és a lakóautó;
U díjkategória: a D2 és a B2 díjkategóriába tartozó járművek vontatmánya, melyre a jogosultságot minden esetben a vontatmány rendszámára kell megvásárolni.
-   Idén is lesz de minimis támogatás, a rendeletben minimum benne lesz az, mint legutóbb, de az OMME tervezi bővíteni a kedvezmények sorát – részleteket majd a minisztérium jóváhagyása után.

Taklán az EKAER miatt nem kell tovább agonizálnia senkinek.

Az útdíjváltozás már keményebb dió, úgy tűnik a megyei matrica díj bevezetésével egyéb díjakat is ránk vertek nagyjaink.
De "az új útdíjakkal mindenki egyetért" mondta miniszterelnökünk a médiában. Hajrá!

Tisztelettel : Bercsényi


Re:EKAER
« Válasz #29 Dátum: 2015. Január 10. 21:44 »
A Pentele híddal kapcsolatban már elkezdtek próbálkozni a környékbeli polgármesterek.Van esetleg hasonló kezdeményezés a szekszárdi híddal kapcsolatban is?
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”