XI. Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap-Szakamai Konferencia

  • 50 válasz
  • 34860 megtekintés
Re:XI. Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap-Szakamai Konferencia
« Válasz #15 Dátum: 2015. Február 06. 13:32 »
De jó, kőszőnőm!  Űdv .  Antal

Re:XI. Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap-Szakamai Konferencia
« Válasz #16 Dátum: 2015. Február 06. 17:43 »
 Szia Admin!
Ez nagyon jó ötlet köszönöm a többiek nevében is. Ebben a rossz időben én nem merek elindulni az úton, bár magamra tudok vigyázni csak a " mazsoláktól" félek.
Köszönettel: Csabi

*

Admin

  • *
  • 24
Re:XI. Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap-Szakamai Konferencia
« Válasz #17 Dátum: 2015. Február 07. 09:25 »
Tisztelt Fórumozók!

A helyszíni technikai feltételek sajnos nem teszik lehetővé az élő közvetítést, azonban jó hír, hogy minden előadásról videofelvétel készül, amit a későbbiekben közzé fogunk tenni itt a fórumon!

Admin

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:XI. Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap-Szakamai Konferencia
« Válasz #18 Dátum: 2015. Február 07. 21:15 »
Gratulálok a rendezvényhez. Szép helyen, jól szervezetten zajlott. Kiváló előadások voltak. Kár, hogy a gödöllői közgyűlés miatt nem maradhattam végig ott.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:XI. Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap-Szakamai Konferencia
« Válasz #19 Dátum: 2015. Február 07. 21:23 »
Köszönet a rendezőknek a színvonalas rendezvényhez!

Re:XI. Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap-Szakamai Konferencia
« Válasz #20 Dátum: 2015. Február 07. 21:30 »
Tisztelt Méhészek!
Én is ugyan ezt írnám.
Köszönet a rendezőknek!
Akár milyen furcsa, nekem már csak a karmester szerep jutott.
Minden feladatot leosztottam, és működött.
Senkit nem szeretnék megsérteni azzal, hogy valakinek a szerepét felnagyítom.
A hólapátolás ugyan olyan fontos volt, mint bármi más.
Csapat munkából jeles, sajnos az időjárás közbe szólt.
Mindenkinek köszönet, aki a hóhelyzet ellenére ellátogatott Szekszárdra!
Svédországban az 1 méteres hó okoz ehhez hasonló problémát.
Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:XI. Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap-Szakmai Konferencia
« Válasz #21 Dátum: 2015. Február 08. 07:00 »
Kedves Méhészek!

Nagyon jóleső érzés, ezeket a szavakat olvasni, a XI. Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap-Szakmai Konferenciára látogatóktól.
Tényleg nagyon szép helyre vitte Attila ezt a rendezvényt. Az árusok nagy része a Márvány teremben volt elhelyezve.
Az előadások, a színházteremben voltak megtartva. Az ajtó mellet állók is élvezték az előadást, mert senkit nem zavart az ajtó másik oldalán zajló eszközbemutató és vásár "zaja".
A rendezvénynek helyt adó intézmény, a Szekszárdi Babits Mihály kulturális Központ részéről,  is pozitív a visszajelzés. Példa értékű az, ahogy az eszközgyártók, be illetve ki pakoltak, mert igen komoly mennyiségű árut, és gépeket vonultattak fel.  Ezért, a Kulturális Központ alkalmazottjai is többször körbejárták a területet, és azt látták, hogy mindenki úgy vigyázott az értékekre, mintha a sajátjuk lett volna.
Jól eső érzéssel nyugodtan kijelenthetem, hogy a "méhésztársadalom" megint jelesre vizsgázott, és megint bizonyítékát adta annak, hogy milyen egy igazi csapatmunka.
 
 
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:XI. Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap-Szakamai Konferencia
« Válasz #22 Dátum: 2015. Február 08. 07:57 »
Szerintem is jó volt minden!Jól éreztük magunkat.A hó mennyisége kicsit meglepett,nálunk kb. 1 marék hó van az egész utcában,pedig azért annyira nem vagyunk messze. :)
Szerintem jövőre se hagyjuk ki ezt a programot. :)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:XI. Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap-Szakamai Konferencia
« Válasz #23 Dátum: 2015. Február 08. 10:04 »
Köszönöm neked is Lindzzy!

Veszti a1982-nem is tetszett, mert ezt írja:
"Engem ma a Szekszárdi Tavaszváron Simon Gergely meggyőzött, hogy mennyire veszélyes a neonikotionid,..."
Szegényt nem meggyőzték, hanem átvágták, csak most jött rá.
Simon Gergővel hosszú ideje kapcsolatban állok, jobban védik a méhészek érdekét mint az OMME jelenlegi galerije.
Veszti, hogy fogy odaállni Tóth Péter, Dr. Cserényi Péter, és bábája Dr. Mészáros László "Császármetsző" elé, hogy átvágtatok fiúk! Közösen kimetszettünk Attila csapatából egy darabot, és így megvezettetek?
Veszti ezt ne tedd! Mond csak nyugodtan tovább amit ők az IB újság címlapján reklámoztak, hogy semmi gondot nem okoz a magyar méhészetekben a neonikotinoidok használata! Azért Bross is utalt arra, hogy Tóth Péter nem ért a dolgokhoz, viszont Te ilyent nem mondhatsz!
Neked lojálisnak kell lenned, és mélyen lehajolnod, bólogatnod. Nehogy kiejtsd a szádon, hogy a Greenpeace szakembere kipucolta az agyad!  Kicsit későn érő típus vagy, mert amit Simon Gergő állít én már 8 éve nyomom, az OMME nagy ellenszelében!
Sajnos rossz hírem van. Ezek a fiúk nem csak ebben a témában vágtak át Téged, és benneteket!
Bross ezt is kifejtette, egy olyan előadásban, hogy az egész OMME vezérkar lehidalhat.
Ennek az előadásnak csak jelenthetnek! Képzeljétek magatok elé azokat az arcokat, amikor a hangfelvétel összebújva hallgatják! Tanulni sosem árt górék!
Péter sajnos nem az OMME elnöke, de jobb is! Maradjon csak meg nekünk így, mert Isten malmai lassan őrölnek.
Igazából a méhészek nagy része meg sem érdemli Őt!
Akik a kereskedők között sürögtek, forogtak előadása alatt, és azon alkudoztak, hogy egy füstölő miért 7200 Ft, nem érdemlik meg Brosst!
Ha nem lenne nemzeti program, már rég két egyesület lenne!
Az egyik a Veszti féléké akik csak ugatják az érdekképviselet, a másik a miénk, akiket érdekelnek a méhészek napi problémái.
Csányi Anti, Varga Karcsi, Koós Péter is a teremben hallgatták Pétert.
Ha ezek a mega méhészek velünk vannak, az OMME urainak rezegjen a bugyijuk, mert a tavaszváró méhésznap takarítással kezdődött, és azzal is fejeződött.
Szépen haladunk az összeomlás felé, és akkor újrakezdve lesz igazi érdekképviseletünk, nem OMME HIVATALUNK, ehhez viszont még várni kell.
Jövőre természetesen más előadókat hívunk, hogy lássák a méhészek az OMME agymosó politikáján kívül is van élet.
Nagyernyei Attila

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:XI. Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap-Szakamai Konferencia
« Válasz #24 Dátum: 2015. Február 08. 11:29 »
Sajnos én nem tudtam részt venni a rendezvényen, de a helyszíni közvetítést rettenetesen jó ötletnek tartom, mindenképpen tegyétek föl a filmeket én nagyon kíváncsi vagyok rá.

Re:XI. Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap-Szakamai Konferencia
« Válasz #25 Dátum: 2015. Február 08. 12:23 »
Személy szerint köszönöm az előadásokat.

Szerintem erre van szükség, rámutatni,részletezni ,elemezni a méhészeket , méheket érintő problémákat még ha a megoldások lehetetlennek vagy nagyon távolinak tűnnek is. Azzal ha a szőnyeg alá söpörjük a problémákat és ellenkezőjét hirdetjük a valóságnak bizony nem vezet sehová, max meg hosszabbodik a pénz zsebbe vándorlásának az útja, és mint a tapasztalat ezt mutatja ez jó pár ember érdekében áll.
Szerény véleményem, hogy mindegyik előadás szakmai színvonala magasan meghaladta a "vezetés" előadásait.

Üdv. jani bátya

Re:XI. Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap-Szakamai Konferencia
« Válasz #26 Dátum: 2015. Február 08. 12:57 »
Feljutottam én is szerencsésen gond nélkül ragyogó úton az M60-on Szekszárdra.
Az előadásokról csak superlativusokban tudok beszélni. A szívemre teszem a kezem és nekem csak egy dolog fáj nagyon ,hogy rajtunk kívűl ezeket az előadásokat még 12000 kollégánk nem hallotta!!!
 A Simon Gergely és Bross Péter előadásában közöltek a neonikotinoidokról döbbenetesek , na azt hiszem ez MINDEN MÉHÉSZT ÉRINT !!
Attila köszönet nektek mindenért , egy szakmai napnak ilyennek kell lenni.
Köszönöm : Csabi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:XI. Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap-Szakamai Konferencia
« Válasz #27 Dátum: 2015. Február 08. 13:28 »
nagyon várom, hogy az internetre felkerüljenek az előadások. Javasolom, hogy letölthető is legyen, hogy méhészgyűléseken is lehessen vetíteni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:XI. Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap-Szakamai Konferencia
« Válasz #28 Dátum: 2015. Február 10. 19:23 »
Sziasztok!
Ma beszéltem a Greenpeace operatőrével, a hét végére az egész anyag kész a Tavaszváróról.
Az egyik blokk akár még ma is, de én ebben nem igen bízok.
Rajta vagyok, nem kell sokat várnotok!
Nagyernyei Attila

Re:XI. Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap-Szakamai Konferencia
« Válasz #29 Dátum: 2015. Február 11. 13:27 »

Figyelem!


Tisztelt Méhészek!
Mint ígértem készül a kisfilm.
Egyelőre a beharangozót, a néhány perces kedvcsinálót láthatjátok.
Az alábbi linkre kattintva!
https://www.youtube.com/watch?v=jvudctV4TVs