SZÖVETSÉGI JAVASLAT

  • 111 válasz
  • 51101 megtekintés
*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #30 Dátum: 2014. December 10. 21:52 »
Kiskakas !

" Csak méhész Őstermelőire lehetne cukrot venni! "
Úgy tudom hogy ez az üvegnél úgy működött ,hogy OMME tagsággal  kell(ett) rendelkezni, de hát mióta a kft "kezében" az üveg azóta ....  akár Mari néni , Julis néni is megveheti  >:(  :'(mert abban szebben mutat a befőtt meg a savanyúság. Szóval a cukorral sem lesz ez másként


Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #31 Dátum: 2014. December 11. 06:54 »
Kakaska!

Ha jók az infóim lehet hogy vágyaid(nem a legnagyobbak)amik a cukorral kapcsolatosak teljesülő félben vannak.A kiszerelésről nem tudom milyen lesz de ha minden igaz egy komoly ajánlat már körvonalazódik egyik nagy magyar tulajdonú cukorkereskedő részéről.Én is szurkolok kevesebb gond lenne mind minőségi mind ár oldalon a beszerzéssel.Azt hogy ki és milyen módon jut hozzá majd tisztázzák szerintem már az is egy pozitív dolog hogy lépések történtek remélem jövő évi serkentés/feletetés már kevesebb "izgalmat"hoz.


Üdv:Karcsi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #32 Dátum: 2014. December 12. 18:16 »
Karcsi!

Az OMME nem kereskedelmi ellátó vállalt. Ennek ellenére kezd úgy viselkedni.

A répa-nád cukorügy megoldható lenne verseny-semleges módon, az élemiszerkönyvről szóló jogszabály módosításával.

Ezt az OMME őszi OV-n elmondtam és kértem az OMME vezérkarát, hogy lépjen, kérje a VM miniszterét az élelmiszerkönyv módosítására. Süket fülekre találtam, hiszen már akkor azt mondta az OMME elnöke, hogy ezt az OMME kft-n keresztül akarja megoldani. Ez a megoldás nem verseny-semleges, éppen ezért drága lesz. Éppen ezért Karcsikám arra kérlek, hogy csak akkor támogasd, ha ebből neked mint üzletembernek (fuvarozásból, kereskedésből)  közvetlen hasznod lesz. Ha csak másnak lesz közvetlen haszna és a méhészeknek nem, akkor felejtsd az OMME vezérkara által javasolt megoldást.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #33 Dátum: 2014. December 12. 19:36 »
Kedves Laci!


Nem az én dolgom megítélni mi a jó és mi lesz a jó a méhészeknek én csak a saját infóim osztottam meg.Úgy gondolom az hogy milyen eredménye lesz azt majd ezután kiderül.Nem tudom hol írtam azt hogy az OMME  "kereskedelmi vállalat-ként"akarja megoldani ezt a problémát. Viszont azzal a gondolattal amit Kakaska leírt "25kg kiszerelés,logisztika, km arányos ár,ott lehessen kapni mint az üveget" szerintem nem kell hozzá biológusnak lenni hogy józan paraszti ésszel  átgondolva kinek az érdekeit is szolgálná mint a méhészekét?Az pedig hogy egy érdekvédelmi szervezet avval hogy koordinátorként részvállal a feladat elvégzéséből nem tudom milyen "verseny semleges" törvényt v. jogszabályt sért.De majd úgyis megtudom mivel előbb vagy utóbb majd csak följelenti valaki......



Üdv:Karcsi

Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #34 Dátum: 2014. December 12. 20:02 »
Szia Karcsi!

Tegnap egy OMME-s vezető tisztségviselő elmondta, hogy valóban 25 Kg-os zsákokban gondolkodnak.
Állítólag egyesületi felirat lesz rajta. Én ezt nem tarom jó ötletnek, de legyen.
A másik gondolat igen tetszik. Mégpedig, hogy 10-15 Kg-ban fogják maximálni a méhcsaládonként felhasználható cukrot.
Ezt azzal indokolta a vezető, hogy a mézhamisítást így talán vissza lehet szorítani.
Ez is egy vélemény, de első nekifutásnak támogatnám.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #35 Dátum: 2014. December 12. 21:20 »
Karcsikám!

Remélem neked a fuvarosnak nem kell elmagyaráznom, hogy mekkora költség a fuvarozás.

Ha a tőlem 800 m-re levő Penny-ben vagy CBA-ban garantáltan répacukrot kapok, mert az OMME azt csinálja ami feladata, amit kell neki csinálnia, és az érdekvédelmi nyomásra a VM minisztere által gondozott élelmiszerkönyv előírja a forgalmazónak, hogy a csomagoláson feltüntesse, hogy a kiskereskedelmi forgalomban kapható kristálycukor répából vagy nádból készült, akkor mi a jó lófülének menjek el a tőlem 40-100 km-re levő üvegforgalmazóhoz, ha mind a két helyen egyforma a termék ára. Illetve ha nem egyforma az ár, akkor is pillanatok alatt kiszámolom, hogy megéri-e a munkaidőm, az amortizáció és az üzemanyagár alapján oda meg visszadöcögni.

De persze barátom, ha neked nem jó üzlet, ha az OMME érdekvédelmi munkát végez, akkor bocsáss meg, hogy megzavartam a gondolataidat és az üzleti érdekedet.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #36 Dátum: 2014. December 12. 22:25 »
A méhészeknek nem cukor kell!
A méhészeknek érdekvédelem kell!Nem a vezetők önérdeke!
Az "OMME" felirat a mézeinkre kell nem a cukros zsákra!/önfényezés,2300Ft-os ingyen újság... :)/
Az általunk választott vezetőink limitálják a családonként felhasználható cukor mennyiségét?Nevetséges!
A hamisítás megakadályozásának ha ez a módja, akkor tiltani kellene a méhek takarmányozását!Nevetséges!
Adnak kapaszkodót,(-de hát ez OMME cukor-)az ügyeskedőknek!
A méhcsaládok számát így lehet növelni,igaz, csak papíron.Valahol,valakiknek ez bevétel :)...

OMME cukor....
OMME méz....
A vásárló nagyot néz...

Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #37 Dátum: 2014. December 12. 22:43 »
Lehet, hogy én ülök fordítva a lovon, de szerintem a becsületes méhészeknek pont az lenne az érdeke, hogy ne lehessen megkülönböztetni a nád- és répacukrot.  Vagy ugyanez fordítva: a hamisítóknak érdeke, hogy a kevésbé kimutatható  - bár a méheknek semmivel sem jobb -  répacukorral etessen. Mondjuk az is beszédes lesz, hogy ki veszi majd meg a várhatóan 10-15 ft-tal drágább, garantált répacukrot.
Idézet
Mégpedig, hogy 10-15 Kg-ban fogják maximálni a méhcsaládonként felhasználható cukrot.
Ezt azzal indokolta a vezető, hogy a mézhamisítást így talán vissza lehet szorítani.
Ez melyik vezető volt? Kim Dzsongun?  ;D

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #38 Dátum: 2014. December 12. 22:49 »
Erről beszélek!
Érdek?
Önérdek!

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #39 Dátum: 2014. December 12. 22:57 »
"Mondjuk az is beszédes lesz, hogy ki veszi majd meg a várhatóan 10-15 ft-tal drágább, garantált répacukrot."
Szerintem titkosítják mint az EB jegyzőkönyvet! ;D

Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #40 Dátum: 2014. December 13. 05:44 »
Kedves Laci!


Én mint" fuvaros" mikor elolvastam az előző hozzá szólásodat eltűnődtem ha legközelebb találkozunk a járókeretedet a nyakadra hajtogatom.De elnézést még csak a kósza gondolatért is mivel rájöttem a te olvasatodban a világ csak érdekek és ellenérdekek mentén képezhető le ezért mivel úgy gondolom saját szenvedésed(szigorúan lelki) önmagadnak köszönheted ezért nem lenne etikus agóniád megrövidítése.Szenvedsz te eleget önmagadtól kedves Laci de beteges gondolkodásod egyéni értelmezése az ha valaki nem ossza a te véleményed az "ördögtől való" + ami ebben az egészben még elgondolkodtató az hogy próbálsz a másik szájába olyan dolgokat belerágni amik még köszönő viszonyban sincsenek a valósággal.Na most mindezek után meg vonítasz hogy veled nem áll senki komolyan szóba.Szerintem csak komoly embereket lehet komolyan venni,de ha mindenkivel hasonlóan viselkedsz mint velem akkor nem nagy diploma kell ahhoz hogy mi az oka annak hogy téged miért mellőznek néhány olyan helyen ahová 10 körömmel kaparva se igen tudsz bejutni.Kedves Laci itt szeretet ünnepe előtt megkérnélek rá hogy állj meg ,gondold át életed(ne túl mélyen mert az végzetes lehet) mivel már annyit gondolkodtál mások helyett hogy belefájdult a fejed.Ne kínozd magad mivel az önsanyargatás ugyan úgy bűn  mint mások sanyargatása.Egyébként gondolataim köszönöm de nem zavartad meg,SŐT! mivel egyre jobban kirajzolódik a jellemrajzod előttem ezért megfelelő súllyal tudom kezelni az általad leírt "igazságokat".


Kedves Kas62!


Jó cimbora ez a Geddekas igaz?! Figyu tesó a duma minősíti az embert és nem mindegy hogy egy hülye okoskodik vagy egy okos hülyéskedik.Javasolnám először pici tájékozódás a témába és utána sablonosítani "OMME vezetés bűnös "logóra.Egyébként kár ezen rágódni mivel majd a méhészek megmondják hogy jó volt e a kezdeményezés mivel nem hiszem hogy kötelező lesz ezt használlniuk.Ha nem akkor is ráértek csámcsogni ezen a témán csak itt megint előre szaladtatok egy kicsit az időben.





Üdv:Karcsi

Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #41 Dátum: 2014. December 13. 06:43 »
Kedves Kas62,Pink Phanter!

Javasolnám tanulmányozásra az OMME újság 2014 dec.szám 16-17-dik oldalán olvasható Cserényi doki által leírt cikk tanulmányozását,ill. értelmezését.Lehet hogy nem szeretitek a cikk íróját de az még nem elég ahhoz hogy a benne leírtak alapján mást képzeljetek "midig van valami hátsó szándék" alapon a tartalom mögé.Szerintem elég jól kiolvasható a tenni akarás és a méhészek számára legmegfelelőbb út keresése a leírtak alapján.



Üdv:A segítőkész "fuvaros"

*

irido

  • ****
  • 488
Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #42 Dátum: 2014. December 13. 07:15 »
Hát Karcsi, az öt óra negyvennégy perckor íródott hozzászólásodra legszívesebben tíz lájkot adtam volna. De hát csak egyet lehet.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #43 Dátum: 2014. December 13. 07:40 »
Kedves Karcsi!
Nem gondolhatod, hogy minden ok nélküli, a méhészek félelme, reakciója, a Kft ügyeivel kapcsolatban.
Szerintem te is úgy látod, hogy nem egy sikertörténet kibontakozását látjuk, érezzük, tapasztaljuk.
Ha nem is igazán azzal foglalkozunk, hogyan alakult meg a Kft, nézzük az ez idő alatt eltelt működését.
Az hogy mi a neve, vagy az hogy mit csinálhat a Kft,(működési területe),  nem lehet oka a kudarcnak.
Szerintem, már az IB is látja, hogy az OMME, Kft-je által megtestesített hibák fő indoka, a Kft vezetője, vezetése.
Nem tudom, hogy az ügyvezetőnek mi a munkaköri leírása, de hogy szerintem, semmit nem csinál meg abból, amit egy hétköznapi (utcai) Kft ügyvezetőjének meg kell tennie ahhoz, hogy egyáltalán életben maradjon, az biztos.
Összegzés: A csodát nem elég várni, egy picit tenni is kell érte!
Én személy szerint nem úgy mérlegelek, hogy szeretek valakit avagy nem. Mert én is hiszem azt amit leírtál, miszerint:
Idézet
Figyu tesó a duma minősíti az embert és nem mindegy hogy egy hülye okoskodik vagy egy okos hülyéskedik.
Az akarásról, nekem a jó apám mindig azt mondta; "fiam a wc-n kell akarni" a többiért tenni kell.
Apropó, Te miért úgy írod, hogy "az OMME újság"? Csak nem azért lett, hogy a jelenlegi vezetés sztárolja benne magát?
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #44 Dátum: 2014. December 13. 09:07 »

Javasolnám tanulmányozásra az OMME újság 2014 dec.szám 16-17-dik oldalán olvasható Cserényi doki által leírt cikk tanulmányozását,ill. értelmezését.
Elolvastam. Visszakérdeznék: a mostanában hamisnak bizonyult mézek zöme olyan repceméz, ami csak kicsivel van a határ felett? Ha igen akkor visszavonom az állításomat.