SZÖVETSÉGI JAVASLAT

  • 111 válasz
  • 51117 megtekintés
Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #15 Dátum: 2014. December 07. 09:20 »
Egyetértek, és  egyben csatlakozom  Geddekas..."Tudjátok-e?" elnevezésű írásához..
Az alábbiakat gondolat/cselekvési/ébresztőnek szánom,azzal, hogy nagyobb és aktívabb fórumot lenne célszerű létrehozni,ugyanis a méhészeteket érintő probléma ma mindenkit érint, (Pl:étkezés,talaj. levegő ,stb)
Tudjátok-e? - hogy mikor volt az OMME-nak olyan  közgyűlése amikor az alapszabály szerinti   célokat,az azokhoz rendelt,ill. vállalt feladatokat elemezte a vezetés??
Tudjátok-e,hogy sok,és látszólag teljesíthetetlen a mostan felvállalt cél-és feladatrendszer ?
Tudjátok-e, hogy a szervezet felépítményének tükröznie kell a vállalt célok,és feladatok  teljesíthetőségét?
Tudjátok-e, hogy a Greenpeace többször hatékonyan lép fel a méhmérgezések,és használt növényvédelmi ,és ,agrokúltúrás szerek ellen, ill. az alkalmazott mezőgazdasági technológiák ellen mint a mi szervezetünk?
Tudjátok-e, hogy milyen hatékony az OMME a méheink védelme érdekében?
Tudjátok-e, hogy a tagságunk jókora része kisebb méhészettel bír, így őket érzékenyen érinti a megemelt tagdíj?
Tudjátok-e, hogy nem etikai hóhusz-pókuszokra ,hanem a méhészetek igazi védelmére van szükség?
Tudjátok-e miért nincsenek kiszűrve az ál/kontár/zúg/ügyeskedő/törvénykerülő/tolvaj/stb/,tehát,nem(szervezett) méhészek?
Tudjátok-e , hogy miért passzív-egyesületileg-oly sok  méhész ? 
Tudjátok-e miről ismerszik fel a nyitott egyesület ?
Tudjátok-e , hogy a világ folyamatos változásban van?  igen  (nem is lehet kérdés?)
Tudjátok-e, hogy az OMME Szervezetének ez   miért nem  tűnik fel ?
Tudjátok-e,hogy ...lehetne folytatni..
                       Nincs a zsebemben a "bölcsek köve" de nincs is szükség rá ! Ahány ház annyi szokás, -;a probléma megközelítése, és kezelése kapcsán! 
Jó lenne, ha a magyar méhészeket ,úgy ismernék szállóige szinten is, hogy "szorgalmas mint a magyar méhész",
és a híres akácmézünkről az jutna az emberek eszébe, hogy " világos, mint az akácméz" !
üdvözlettel:   kis méhész

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #16 Dátum: 2014. December 07. 10:35 »
QUQURIQ!!!

János!

Az a sok-sok kérdés? Lehetne még folytatni...
Ha csak egy kicsit tenne a vezetés a tagságért, a kérdések fele okafogyottá válna!
Vajon nem látják, nem érzik a kérdések súlyát?
Direkt nem tesznek érte semmit?
Így a kérdések csak szaporodni fognak…
A sok kérdőjel megferdíti a gerincüket?

A kérdések megoldását váró Kiskakas!



Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #17 Dátum: 2014. December 07. 14:39 »
Tisztelt Erdélyi János!
Nagyon jónak tartom kérdésedet.
Ezek nagy részét mi is megfogalmaztuk, de így egyben látva ütősebb.
Menjünk tovább ezen a gondolatsoron amit elkezdtél. Most egy kérdést szeretnék feltenni, és azt kitárgyalni.
Tudjátok e kedves méhésztársak, ha akác után serkenteni fogtok nádcukorral, akkor a hárs, selyemfű, napraforgó, vagy szolidágó mézeteket hamisítványnak minősíthetik?
Az élelmiszer hamisítás pedig bűncselekmény kategória.
Az egyik kereskedő az OMME központban volt tárgyalni pénteken a magyar méz minőségének védelme érdekében.
Én ki merem jelenteni, hogy Ő az aki kezén keresztül,még a Hungaronektár  idején több tízezer tonna méz ment exportra. Nem gondolnám, hogy a mézminőségi kérdésekkel kapcsolatban az OMME vezetése akár a közelébe is érne.
Szerintem még kérdezni sem tudtak tőle, de ez a magánvéleményem. Kicsit össze is különböztek, de ezt most hagyjuk. Valószínű Erzsébet ismeri, mitől kristályosodik a méz. Az a gáz, hogy nagyjaink egyike még ezt sem tudta!
A 2015. január első évadnyitó méhészklubunk vendége lesz Lénerné. Beszélnünk kell a hazai mézeink minőségéről, mert nagy gond van.
Az OMME ismét porba dugja a fejét, hallani sem akar róla, minden meghívást elutasít (lásd Dunavarsány),mert azt híreszteli, hogy ez a kereskedők gondja oldják meg ők.
Ez egy igazi "áll" érdekképviselő hozzáállása.
Csak nekem van gondom az OMME vezérkarával, vagy érdekel egyáltalán rajtam kívül valakit, hogy mi lesz a kín keservesen megtermelt mézünkkel, ha így megy tovább? Utolsó órában vagyunk a botrány előtt!
Én arra áldoztam most időm egy részét, hogy előadókat szerezzek a mézünk minősége védelmében.
Ha az OMME hallgat, majd lépünk mi.
Én azért méhészkedek, hogy minél gondosabb technológia mellett, kiváló minőséget termeljek, és magas áron tudjam értékesíteni. Ha nem ez lenne a célom akkor mi a frászért tartok méhcsaládokat?
Természetesen ettől függetlenül méhek nélkül már nem tudom elképzelni az életet.
Ha porba dugja az OMME a fejét attól még a dolog, a mézhamisítás létezik.
Érdekes, Bross Péter idejében, hogy vissza tudtuk szorítani, pedig még a csapból is ez folyt.
Egy kő kemény érdekképviseletnek kutya kötelessége védeni a méhészek jó minőségű termékét!
Ezek a látszatvizsgálatoknak nevezett csiri-biri nézelődések, a nagy semmi!
Betonkemény szankció, hamis mézek megsemmisítése, és büntetés.
Kikről van szó? Keresse meg aki akarja, de az elképesztő, hogy az egyik kereskedőnél kibukik a minőségi problémás méz, a másik meg zokszó nélkül megveszi. Ki és mit tesz bele nem érdekel!
Ezek a megtévedt emberek kiszorítják a piacról a tisztességes méhészek kiváló termékeit.
Addig fog menni ez a játék amíg nem lesz mézexport stop, akkor kisírt szemekkel előkerül az "áll" érdekvédelmi szervezetünk. Futnak az események után, pedig szólnak a vészharangok!
Egyre jobban csökken a termés, az export meg nő?
Hú ha. Nagy baj lesz ebből!
Egyet minden méhésznek meg kell értenie.
Ha visszadobnak egy szállítmányt, az nem úgy lesz kommunikálva, hogy X-Y méze nem megfelelő.
A magyarok méze hamisítvány!
Nem csak a kamion tartályában az egalizált mézünk közös!
A felelősséget kell ébreszteni mindenkiben a közösségünk iránt, mert az áruházak polcain már így jelenik meg:
                                          MAGYAR AKÁCMÉZ.
Legyünk erre büszkék, és ne szégyenkezzünk!

Nagyernyei Attila

*

irido

  • ****
  • 488
Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #18 Dátum: 2014. December 07. 16:01 »
Attila!
Szerintem hasznos lenne, ha leírnál konkrét adatokat. Erzsébet asszony biztosan partner lenne ebben. Fontos lenne tudni, hogy a mézek hány százalékában találtak oda nem illő anyagokat. Antibiotikumot,  azok közül melyiket, nádcukor stb. Mégiscsak abból lehet tanulni, amiről konkrét ismeretek vannak.

Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #19 Dátum: 2014. December 07. 16:49 »
Irido!
Nem szeretném, ha attól harsogna az OMME iroda, hogy már megint az Attila keveri a kakit.
Majd szépen elmesélik az előadók, ami ránk tartozik, biztos vagyok benne, hogy tanulságos lesz.
Már most jó előre megsúgom lesznek titkos részek, mert nem arról fog szólni a tájékoztatás, hogy receptet adjunk, ezt úgysem tudják kimutatni.
Léner Erzsébet anno a mézben előforduló antibiotikumokról, és a nem megfelelően használt méhészeti gyógyszerekről is tartott nálunk előadást.
Szerintem hasznos volt. Ez most másról szól, addig jó míg a média nem ugrik rá, és belülről tudjuk védeni a mundér becsületét.
Sorozatban, több ilyen előadást szervezek, mivel az OMME hallgat, pedig tudják a problémát.
Tudomásom van arról, hogy volt aki az OMME elnökét telefonon kereste, eljött utána ide hozzám panaszkodni, hogy nem foglalkoztak vele.
Nekem ilyen fehér kiskutyám van.
Nagyernyei Attila

Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #20 Dátum: 2014. December 07. 16:59 »
            Miden olvasó méhésznek +Kiskakas,+  N. Attilának !

A kérdőjelekről .- valóban sok,és nem is teljesség igényével  írtam!
Lehetne kevesebb is, ha az OMME :
civil szakmai része ;
a méhészeti szakmai;
az érdekérvényesítési,és egyéb részei 
súlyponti helyen lennének!! (rövid,velős megfogalmazás)
Pl:Vannak dolgok, amit ki kellene szervezni,független szakértői szintre!
A    N. Attila írása több olyan  gyakorlatot vet fel,amely a szervezési oldal felől is megközelíthető,és megfelelő hozzáértéssel csillapítható. Az Attila egyébként rendkívül felkészült , naprakész,problémaérzékeny,elkötelezett méhész,aki aggódik a méhészekért/méhészetekért,aki tudatos; felelősen cselekszik.

                üdvözlettel: kisméhész

Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #21 Dátum: 2014. December 07. 21:15 »
Iridó!

Nem figyelsz?
Attila leírta.
-"Egyre jobban csökken a termés, az export meg nő?"
Ez nagyon egyszerű,színtiszta fizika!
-"Tudjátok e kedves méhésztársak, ha akác után serkenteni fogtok nádcukorral, akkor a hárs, selyemfű, napraforgó, vagy szolidágó mézeteket hamisítványnak minősíthetik?"
Ugyanazt írhatnám amit az előbb.
Pár százalék nádcukor és már hamisító is vagy,
pedig csak nem tudtad mi van a zsákban.

Persze az OMME vezetői szerint ezekkel a problémákkal nem kell
foglalkozni,oldják meg a kereskedők!
Neked mint "semlegesnek" mi a véleményed?
Szerinted sem tartozik az egyesületre?
Nem veszekedni szeretnék veled.
Bocs a nyers fogalmazásért.

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 07. 23:36 írta Csányi Antal »

Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #22 Dátum: 2014. December 07. 23:43 »
Attila!

"Nekem ilyen fehér kiskutyám van."
Ne haragudj, de én ezt az utolsó írásodnál
nem értem.
Tényleg nem tudom mit akarsz ezzel mondani.
Bocs!

Csányi Anti

Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #23 Dátum: 2014. December 08. 08:06 »
Anti!

Gondoltam, hogy így lesz, sokan nem tudják mi ez a kutya sztori.
Aki nekem panaszkodott, úgy hívják Veszti. Ez mindkét fórumon a nick neve.
Ilyen fajta kutyusom van, viszont nem akartam megsérteni, mert sokan ismerik.
Nem tudtam jobban körbejárni, rákérdeztél most tudod.
Remélem Veszti nem ró meg érte, semmi hátsó szándékom nincs, viszont jó ha tudjátok az OMME elnöke tisztában van a mézhamisítás tényével, de hallgat.

Üdv:Attila

*

irido

  • ****
  • 488
Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #24 Dátum: 2014. December 08. 14:53 »
Anti és Attila!
Ebbe a kérdésbe aztán tényleg nem kellett volna olyan dolgokat belelátni, ami nincs benne. Engem konkrétan az érdekelne, hogy a mézek hány százalékában talál nádcukrot. Talán következtetni lehetne arra, hogy merjen-e az ember serkenteni, vagy hagyja éhen pusztulni a méheit, vagy ha úgy döntött, hogy etet 3 kiló cukrot akác után, akkor az utána jövő méz már nem pergethető. Az is érdekelne, hogy a mézek hány százalékában talál antibiotikumot? Idén több helyről hallottam, hogy a napraforgó mézben volt antibiotikum, Az is érdekelne, hogy melyik antibiotikum. Szulfonamid? Környezetterhelés miatt? Pár éve el akarták törölni a zéró toleranciát, mondván, hogy azt a kis kimutatható mennyiséget már bármelyik mézből ki lehet mutatni. Kérdeztem én, miért csak a szulfonamidokat ? Nézték-e a mézeket kokcidiosztatikumra is ? Azokból  évente több százszoros mennyiségben kerülnek a baromfitápokba, mint szulfonamid. Környezetterhelés esetén, de állattartó telep melletti méhészet esetén bekerülhet a mézbe antibiotikum. Ha viszont csak szulfákat,vagy otc-t és neomycint talál, ott a méhész lehet a hunyó. Tiszta otc esetén sertéstelep mellett komoly esélye van a táp eredetű szennyeződésnek (tiamulin és tilozin is lehetséges: előbbi nem valószínű, hogy méhész eredetű, utóbbi lehetséges).
Röviden az érdekelne, hogy az idei nyári  esetek ráfoghatók-e sertéstelep melletti kontaminációra az állítlagos virágporszegény idő miatt, vagy sem ?

Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #25 Dátum: 2014. December 08. 16:10 »
Irido!

A Tolna Megyei Méhész Egyesület rendezvényein folyamatosan erről lesz szó amit kérdezel.
Hamarosan felteszem az előadók névsorát, és a pontos helyszínt, időpontokat.
Most egyeztetek terem ügyben, holnap már többet tudok.
Teljes össztűz lesz a mézhamisítás ellen, az OMME majdcsak megmozdul egyszer.
Vagy az OMME vezetői már nem is méhészkednek?
Nagyernyei Attila

Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #26 Dátum: 2014. December 08. 16:11 »
A küldöttgyűlés előtt szolnokon járt az OMME elnöke.

Ott azt mondta többek között, hogy a kaposvári (ha jól emlékszem) cukorgyárral kötöttek egy megállapodást. A cukorgyár csak a méhészek részére cukrot fog gyártani. A cukrot a kft fogja forgalmazni.  Nem tudom ebben hogy áll a helyzet.

A másik dolog. Rádi Tibi ugyan ezen a gyűlésen tájékoztatta a jelen lévőket, hogy méz hamisítás miatt kizártak az OMME-ből egy szolnok megyei "méhészt"!

A gyűlésről még annyit,hogy alig voltunk vagy 40-en, bántóan sok üres szék volt.
Pedig szerintem 200 méhész biztosan van szolnok megyében.
Ennyire nem érdekli az embereket a méhész egyesület. Csak a támogatás meglegyen!

Szabó József

Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #27 Dátum: 2014. December 08. 16:19 »
Anubisz!

Tolna Megyében közel 800 méhész van regisztrálva a NÉBIH-nél!
Szolnok megyében közel ezer!
Akkor tényleg nem voltatok sokan 40-en.
A cukorgyári beszélgetésről hallottunk már az OV-n is.
Ez olyan mint a chip leolvasó az autópálya kapukban.
Jó róla elmélkedni de a valósághoz semmi köze!
Egyelőre még az idén senki nem rendelt chipet, esetleg "csipszet".
Akkor mit fog leolvasni a leolvasó?

Nagyernyei Attila

Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #28 Dátum: 2014. December 10. 19:07 »
Sziasztok!


Néhány nap kellett hogy idetaláljak. Olvasván a cukor ügyel kapcsolatban ami biztos az hogy a jelöléssel (csomagoláson) kapcsolatban tudomásom szerint történtek lépések és talán nem is a cukorgyár hanem cukorkereskedői oldal megkeresésével. Személyesen hallottam ezzel kapcsolatban több elnökségi tag véleményét.Minden olyan lépést ami a a jelöléssel kapcsolatos szerintem teljes vállszélességgel támogat az OMME nekem ez jött le azokból a beszélgetésekből amiket ezzel kapcsolatban folytattam.Mivel vezérkarunk is méhészekből áll nem értem mi azzal a probléma hogy ebben az ügyben nem foglalnak állást a kereskedői oldal bármely szereplője mellett. Attila te mint a termelői mézesüveg  kitalálója és megvalósításában sok -sok munkát szíved lelked beleadva dolgoztál, nem tudom mit szolnál hozzá ha ezt a munkát kereskedelmi oldalon is élvezhetnék?Ha jók az infóim(tuti jók)kereskedői oldalról volt OMME irányába nem is olyan rég megkeresés hogy az üveget szívesen használnák kis tételű nevesített bolti forgalmazású mézekhez.Ezt és azt is hogy beszálljanak kereskedők közti csörtébe mereven elutasította az OMME.Szerintem ez mivel a méhészeti érdek érvényesítés a feladat ezért az hogy nem áll oda a kereskedők mellé nem zárja ki az én olvasatomba azt hogy velük párhuzamban ne próbálnának tenni v. dolgozni ebben a témában.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:SZÖVETSÉGI JAVASLAT
« Válasz #29 Dátum: 2014. December 10. 21:07 »
QUQURIQ!!!

Karcsi Barátom!

Van éppen egy év, hogy rendeződjön a cukor jelölése!
Ez, igaz csak egy kis vágya a méhész és kereskedői társadalomnak!
A nagy vágyam, (no, azt nem írom le mert magánügy)…
…Hogy végre a méhészeknek gyártsanak le (előzetes felmérés szerinti) répacukrot 25 kg zsákokban, reális áron! A logisztikát és a tárolást ugyanazon a helyeken lehetne elérhető, ahol az OMME-s üvegeket.
A szállításra és a tárolásra egységes tarifa lenne, km függvényében!
Csak méhész Őstermelőire lehetne cukrot venni!

Most csak ennyi jutott abba a kiskakas eszembe!