OMMINO

  • 153 válasz
  • 81175 megtekintés
Re:OMMINO
« Válasz #90 Dátum: 2014. November 29. 08:13 »
Jani bátya!

Senki nem érzi, hogy történelmet írunk?
Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy nem látja a tagság, a küldöttek, OV tagok, hogy mi meg az OMME-ban.
Nem lehet ennyire érdektelen, passzív a társaság.
Vasárnap fel kell tenni azt a kérdést az elején, hogy ki packázik a szabadidőnkkel, az OMME pénzével, és egyáltalán miért vagyunk itt.
Hamarabb a dolgok végére érnénk. Ha állandóan becumizzák az elnök hasba-akasztó dumáját, akkor az OMME-ről csak múlt időben fogunk beszélni.
Mondjuk ez részükről jó taktika volt, hogy csak szépnek tűnő dolgaikat nyomták.
Mézes reggeli, kampánykoalíció, Hungarikum, Kaposvári Cukorgyárral való egyezség, startékdiai partnerségi megállapodás a FM-es stb.
Ebből a szemszögből nézve nem is rossz. Ezt nyomják a szabálytalanul létrehozott, ránk erőltetett bosszútól füstölgő IB újságban is.
Nézzük a bűnöket, ha van kedvetek olvasni.
Ki vétett az OMME alkotmánya ellen, ki nem teljesítette vállalt feladatát, mindezt miniszeri fizetésér?
Nem is megyek bele, mert ezerszer leírtuk, kitárgyaltuk.
Szerintem Bross Péterre ennyi átkot szórtak volna már rég elsüllyedne.
Lehet, hogy az általuk megfogalmazott rágalmak nem is igazak?
Mit állítottak rólunk, az OMME-ért aggódókról?
Szét akarjuk verni az egységet, miközben ők rombolnak!
Szégyen ez az egész banda!
Lesből támadnak, koholt aljas indokokkal vádolnak, miközben  mi folyton kongattuk a vészharangot, hogy baj lesz.
A CSINTÓ csapat legyen büszke magára! Már egy éve a 27 elnök megmondta, hogy új alapszabály kell, de azonnal!
Fekete József alelnök, és Rádi Tibor az etikai bizottság elnöke is eljött közénk.
Ott megtapasztalhatták, hogy időnket, pénzünket, energiánkat nem sajnálva gőzerővel dolgozunk egy új MÉHÉSZEK-nek szánt alapszabályon.
Erdélyi János el is készítette, vitára alkalmas formába öntötte!
Mi lett belőle az OV-n? Az OMME elnöke Jánost leültette, hogy majd 2016-ban ráérünk ezzel foglalkozni!!!!!!!!!
Itt a vége Tisztelt Méhészek!
Fel kell állítani őket, és azoknak az aktív méhészeknek akik végig egyesületünkért aggódtak lehetőséget kell adni a megújulást végrehajtani.
Ez vezéráldozatot követel, fájdalom nélkül nincs műtét.
Az OMME beteg!
A mételyt el kell távolítanunk most már, mert a beteg eltávozhat.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 29. 08:27 írta Nagyernyei Attila »

Re:OMMINO
« Válasz #91 Dátum: 2014. November 29. 09:16 »
Attila!

Kérdezed.
Mi kell még ahhoz, hogy a tagság felébredjen?
Egy hiteles,jó szónok ,aki a küldöttgyűlésen feláll
és elmondja a vezetés disznóságait.

Ez egy régebbi hozzászólásom eddig.
Ami most is aktuális.
Szerintem neked kellene felállítani őket,
elmondanod nyugodtan, higgadtan az összes fontosabb,
törvénytelenségüket,helytelen,tisztességtelen intézkedéseiket.
Te alkalmas vagy rá,hiteles vagy.
Sokat dolgoztál a méhészekért és az OMMÉ- ért.



Csányi Antal





« Utoljára szerkesztve: 2014. November 29. 09:20 írta Csányi Antal »

Re:OMMINO
« Válasz #92 Dátum: 2014. November 29. 10:50 »
"Emberileg megértem, ha egy felélt keresetet akarnak visszafizettetni valakivel, akkor az alól ki akar bújni. Más kérdés, hogy talán tényleg jobb lett volna időben okosabb döntést hozni."

Ezt így ahogy írtad, bárki megérti, az adókat sem szivesen fizeti az ember de muszály ha nyugodtan akarunk aludni.
Viszont tudva azt, hogy valami szabálytalan és törvény ellenes és ezek után minden változtatás nélkül még hosszú hónapokon  keresztül szándékosan az erő és helyzeti fölénnyel visszaélve, egyesületi érdekre hivatkozva félrevezetve és mellétájékoztatva a tagságot pénzeket felvenni, bizony legalább olyan vastag bőr kell az arcra mint amilyen a rinocérosz talpán van. A legnagyobb probléma ebben, hogy sok sok méhész NP-s támogatását is veszélyeztetik ezzel és magát az egyesület működését is. Ezt a problémát nem lehet az "ellenzékre " fogni, hiszen többször is fel lett rá hívva a figyelem. A legutóbbi az ügyészségi iránymutatás a vezető tisztségviselők összeférhetetlenségére.
Erre szinte a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" effektust lehet csak indokként felhozni.

Üdv.jani bátya

*

irido

  • ****
  • 488
Re:OMMINO
« Válasz #93 Dátum: 2014. November 29. 12:02 »
Én is azt gondolom, hogy ezt a dolgot tisztán, nyíltan kellene az OV-nak átbeszélnie. Kusza ez a dolog, mert ha emlékeim nem csalnak littera sok-sok évvel ezelőtt, még a Bross idejében felvetette, hogy az MMNP támogatásaiban való részvételnek OMME tagsághoz kötődő feltétele jogilag aggályos.  Azonban született ha nem tévedek egy alkotmánybírósági határozat is. Az AB ezt a Bencsik féle kezdeményezést visszautasította. A pontos indoklásra nem emlékszem. Tehát, hogy mikortól számít összeférhetetlennek az IB tagság és szaktanácsadói tisztség, valamiképpen talán inkább összefüggésbe hozható a közhasznú jogállással, mint az EU-s direktívákkal. Hiszen akkor már majd tíz éve összeférhetetlen a két dolog. Ezt akkor az AB-nek meg kellett volna állapítania szerintem, amikor vizsgálta az egész MMNP-t. Szóval sok helyen sántít az ügy, ezért én szándékosságot nem feltételezek az ügyben. Az viszont minimális elvárás a vezető tisztségviselőktől, hogy minden eszközzel próbálják meg tisztázni a helyzetet, nem pedig igyekezni eltussolni. Ennyi felelősségérzetüknek kell lennie. A majdani küldöttgyűlésen a küldöttek tudni fogják azt, hogy mire szavazzanak , ha Attila feláll és kezdeményezi a tisztújító közgyűlésre történő átváltást, ahogy kiskakas fogalmazott? Ehhez lenne joguk a küldötteknek a tagság véleményének megkérdezése nélkül? Persze arról sem tudok, hogy Mészáros László elnökségéhez  kikérték volna a tagság véleményét.

Re:OMMINO
« Válasz #94 Dátum: 2014. November 29. 12:23 »
Az előbbi témában ez olvasható:
http://public.mkab.hu/dev/dontesek.nsf/0/34BC6256AF522587C1257ADA0052843A?OpenDocument

Én ezt a határozatot nem keverném össze a most kialakult helyzettel.
Nem beszélve arról, hogy azóta létrejött egy új Ptk és egy új civil törvény.

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 29. 12:35 írta jani bátya »

Re:OMMINO
« Válasz #95 Dátum: 2014. November 29. 12:27 »
"A Magyar Méhészeti Nemzeti Program szerint a mai magyar méhészkedés színvonalára jótékonyan hatnak az évszázados hagyományok, a méhészek szakmaszeretete, a méhésztársadalom szervezettsége és szolidaritása. A magyar méhészetben kialakult egy sajátos, szervezeti-érdekvédelmi rendszer: 108 helyi méhész-szervezet és azok szövetsége, az OMME, mely közhasznú szervezet, önálló jogi személy."

Ezt viszont nagyon figyelembe kellett volna vennie dr Mészárosnak. Jelen pillanatban az OMME nem közhasznú, így nagyon könnyen támadható. A közhasznúság elvesztése pedig egyértelműen és határozottan a jelenlegi vezetés felelőssége.

Üdv. jani bátya

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:OMMINO
« Válasz #96 Dátum: 2014. November 29. 12:27 »
Jani bátya!

Senki nem érzi, hogy történelmet írunk?
Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy nem látja a tagság, a küldöttek, OV tagok, hogy mi meg az OMME-ban.
Nem lehet ennyire érdektelen, passzív a társaság.
Vasárnap fel kell tenni azt a kérdést az elején, hogy ki packázik a szabadidőnkkel, az OMME pénzével, és egyáltalán miért vagyunk itt.
Hamarabb a dolgok végére érnénk. Ha állandóan becumizzák az elnök hasba-akasztó dumáját, akkor az OMME-ről csak múlt időben fogunk beszélni.
Mondjuk ez részükről jó taktika volt, hogy csak szépnek tűnő dolgaikat nyomták.
Mézes reggeli, kampánykoalíció, Hungarikum, Kaposvári Cukorgyárral való egyezség, startékdiai partnerségi megállapodás a FM-es stb.
Ebből a szemszögből nézve nem is rossz. Ezt nyomják a szabálytalanul létrehozott, ránk erőltetett bosszútól füstölgő IB újságban is.
Nézzük a bűnöket, ha van kedvetek olvasni.
Ki vétett az OMME alkotmánya ellen, ki nem teljesítette vállalt feladatát, mindezt miniszeri fizetésér?
Nem is megyek bele, mert ezerszer leírtuk, kitárgyaltuk.
Szerintem Bross Péterre ennyi átkot szórtak volna már rég elsüllyedne.
Lehet, hogy az általuk megfogalmazott rágalmak nem is igazak?
Mit állítottak rólunk, az OMME-ért aggódókról?
Szét akarjuk verni az egységet, miközben ők rombolnak!
Szégyen ez az egész banda!
Lesből támadnak, koholt aljas indokokkal vádolnak, miközben  mi folyton kongattuk a vészharangot, hogy baj lesz.
A CSINTÓ csapat legyen büszke magára! Már egy éve a 27 elnök megmondta, hogy új alapszabály kell, de azonnal!
Fekete József alelnök, és Rádi Tibor az etikai bizottság elnöke is eljött közénk.
Ott megtapasztalhatták, hogy időnket, pénzünket, energiánkat nem sajnálva gőzerővel dolgozunk egy új MÉHÉSZEK-nek szánt alapszabályon.
Erdélyi János el is készítette, vitára alkalmas formába öntötte!
Mi lett belőle az OV-n? Az OMME elnöke Jánost leültette, hogy majd 2016-ban ráérünk ezzel foglalkozni!!!!!!!!!
Itt a vége Tisztelt Méhészek!
Fel kell állítani őket, és azoknak az aktív méhészeknek akik végig egyesületünkért aggódtak lehetőséget kell adni a megújulást végrehajtani.
Ez vezéráldozatot követel, fájdalom nélkül nincs műtét.
Az OMME beteg!
A mételyt el kell távolítanunk most már, mert a beteg eltávozhat.
Nagyernyei Attila
Vissza kérdezek: Te nem olvastad amit én irogattam?

Re:OMMINO
« Válasz #97 Dátum: 2014. November 29. 13:26 »
"A Magyar Méhészeti Nemzeti Program szerint a mai magyar méhészkedés színvonalára jótékonyan hatnak az évszázados hagyományok, a méhészek szakmaszeretete, a méhésztársadalom szervezettsége és szolidaritása. A magyar méhészetben kialakult egy sajátos, szervezeti-érdekvédelmi rendszer: 108 helyi méhész-szervezet és azok szövetsége, az OMME, mely közhasznú szervezet, önálló jogi személy."

Ezt viszont nagyon figyelembe kellett volna vennie dr Mészárosnak. Jelen pillanatban az OMME nem közhasznú, így nagyon könnyen támadható. A közhasznúság elvesztése pedig egyértelműen és határozottan a jelenlegi vezetés felelőssége.

Üdv. jani bátya


Ez pontosan így van. Az Alkotmánybíróság nem véletlenül rögzítette a határozatában, hogy az OMME közhasznú szervezet. (Az idézett bekezdésben vastaggal kiemeltem.) Ugyan elvárható lenne, de igen nagy valószínűséggel ennek a jelentőségét a Mészáros nem is érti. Mint ahogyan azt sem érti, vagy nem akarja érteni, hogy nem kapott felhatalmazást a Küldöttgyűléstől olyan irányú ügyvitelre, amely a közhasznú jogállás Bíróság által törlését eredményezi. Keveri a szezont a fazonnal, és az OV-val akar megszavaztatni olyan elképzeléseket, amelyek a Küldöttgyűlés kizárólagos hatáskörébe tartoznak. Az OV a Küldöttgyűlésnek van alárendelve, a Küldöttgyűlés az Egyesület legmagasabb szerve. A Mészáros László ezt sajnos nem érti, vagy szándékosan nem is akarja tudomásul venni. Már hónapokkal ezelőtt le kellett volna mondania, mert óriási károkat okoz az Egyesületnek 

*

irido

  • ****
  • 488
Re:OMMINO
« Válasz #98 Dátum: 2014. November 29. 14:00 »
Mégiscsak jól rémlett nekem a közhasznú státusz és az AB határozat kapcsolata. Geddekas múlt évi felvetése erről igenis helyénvalónak tűnik. Jegyzőkönyvezve van.
Ami az AB  határozatát érinti. Benne van, hogy az OMME tagság feltétele nem jelent hátrányos megkülönböztetést. Akkor azonban, ha valakinek az OMME tagságát felfüggesztik, vagy kizárják valamilyen támogatási céltól teljesen független ok miatt, akkor az szerintem kimerítheti a hátrányos megkülönböztetés fogalmát, mert a támogatás szakmai feltételeinek egyébiránt teljes mértékben megfelel (pl. OMME tag anyanevelőtől vett méhanyák után akar igényelni támogatást). Az OMME új alapszabályban szerintem ilyenre is kell figyelni, kit, mikor, miért lehet felfüggeszteni, kizárni, és az miként érinti a támogatási jogosultságát.
Jani bátya!
Foglalkozott az AB a szaktanácsadókkal is. Ha akkor az összeférhetetlen lett volna, akkor jelezte volna. Tehát a mikortól összeférhetetlen kérdés szerintem csakis ezutántól datálható. Az utolsó egy év egészen biztosnak tűnik, hogy nagyon gázos.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 29. 14:43 írta irido »

Re:OMMINO
« Válasz #99 Dátum: 2014. November 29. 15:06 »
Jani bátya!
Foglalkozott az AB a szaktanácsadókkal is. Ha akkor az összeférhetetlen lett volna, akkor jelezte volna. Tehát a mikortól összeférhetetlen kérdés szerintem csakis ezutántól datálható. Az utolsó egy év egészen biztosnak tűnik, hogy nagyon gázos.

Az AB az eljárása során az indítványban szereplő kérelmet vizsgálja, azonban az összeférhetetlenséggel kapcsolatban nem nyújtottak be indítványt. Így nem is vizsgálta az AB az egyesület szervein belül az összeférhetetlenséget, csak az ellátott feladatokat rögzítette.

Re:OMMINO
« Válasz #100 Dátum: 2014. November 29. 15:20 »
Dagad ez az egész massza, s ha eddig nem is tudott róla az ügyészség, előbb utóbb tudomást szerez róla.

A közhasznúság ügyében eljáró Fővárosi Törvényszék maga küldte meg a végzését a Fővárosi Főügyészségnek, tehát az Ügyészségnek hivatalból figyelemmel kell kísérnie az Egyesület tevékenységét. Amennyiben az nem jogkövető, akkor fel kell lépnie. Az elnök küldötteknek írt legutóbbi levele (kelt november 25-én) már nem kizárt, hogy az Ügyészség felhívására született. Mivel továbbra is megy a titkolódzás, ezt jelenleg csak feltételezem.

Re:OMMINO
« Válasz #101 Dátum: 2014. November 29. 19:16 »
Tisztelt hozzászólók!

Az összeférhetetlenséget csűrjük-csavarjuk hetek hónapok, sőt évek óta.
Lehet, hogy a vége az lesz, hogy nincs itt  semmiféle összeférhetetlenség?
Akkor jön a másik fogalom, az erkölcs és az etika.
Ezeknek is kiállja a próbáját a pozíciók halmozása?
Ezek a NP-ból finanszírozott előadás túrnék?
Van olyan egyesület még az országban aki doktor Urat nem hallotta vagy "nyóccó"?
Ez már az erkölcs kategóriája. Szaktanácsadóknak kötelező meghívni a főnököt.
Látjátok szegény ISUZU terepjáró az OMME-ban fehér.
Van ám neki fekete párja is.
Az a hír is járja, hogy a renitens elnökök valami szankcióra számíthatnak.
Alig várom (bár én mindennel egyet értek az IB-vel), hogy megtegyék, azonnal megyek az FM-be, az ombudsmanhoz, és talán néhányan busszal is felutaznánk Pestre az OMME központ elé.
Próbálkozni lehet.
Az utolsó gondolataimat a holnapi gyűlés elé egy üzenetnek szántam.
A célszemély a pizsiosztás előtt még szentségelhet egyet, hogy ezt meg honnan tudja az Attila.
Szánalmasok! Csak a bosszú, nemhogy az atkával, a méhegészségüggyel, a méhsűrűséggel, a szervezett méhes megporzással stb.foglalkoznának.
És lám csodát még nincs vége az ámokfutásnak.
Majd kedd este többet is írhatok, mert ezt megint elcseszték.
Már akkor kiderülnek a dolgok, hogy valami turpisságot eszel a vezérkar, amikor szervezik.
Szekszárdra jönni balhét csinálni, mindig veszélyes.

Nagyernyei Attila


« Utoljára szerkesztve: 2014. November 29. 20:37 írta Nagyernyei Attila »

Re:OMMINO
« Válasz #102 Dátum: 2014. November 29. 19:40 »
Egyesületünk működésében változtatásokra van szükség.
Meg kell találnunk azokat a vezetőket ,akik a másként gondolkodókat nem ellenségnek tekintik.
Olyan vezetők kellenek ,akik  meghallják a tagság véleményét,akikkel meg tudjuk vitatani ágazatunk
problémáit,akik nem zárnak ki olyan tagjainkat,vezetőinket akik sokat tettek értünk,egyesületünkért.
Nem kellenek olyan vezetők akik erővel,a egyesületi szabályok semmibe vételével  irányítanak.
Nem veszíthetünk el olyan nagy tudású,jó szándékú embereket,vezetőket, akik  méhészágágazatunkért,a közért  sokat tettek,és még sokat tehetnének, pusztán azért mert az egyesületi döntéseknél  az erő, az arrogancia lesz a döntő érv.
Ez így nem jó!
A teljesség igénye nélkül felsorolnám a közel múlt kiváló vezetőit, akik valószínűleg nagyrészt azért távoztak a közéletből,mert ezzel a vezetési "stílussal",gondolkodás móddal nem tudtak azonosulni:Nikovitz Antal,Kékes Gábor,Illés Kálmán,Gráf Ferenc,Hegedűs Dénes,Bross Péter,Kelemen Bálint,Nagyernyei Attila.
Attila azért írtalak a sorba téged is-ugyan te küzdesz még-de ha nem sikerül normális mederbe terelni az egyesületet, te is ebbe a sorba fogsz tartozni.
Az előző választások során alapvetően jó irányba ment az egyesület,óriási eredményeket értünk el.
Az elnöknek a jelentkező,vállalkozó személyek közül,mindig a legjobb lett megválasztva,ami azért jelentősen meghatározza az egyesület vezetését: Illés Kálmán hadrendbe állítása",szegény "Géza bácsi",Gráf Feri barátom,Bross Peti barátom megválasztása.
A választások előtt sokat"kampányoltunk" a megfelelő eredmény eléréséért.
Most is ezt kell tenni.
Megfelelő időben, a tagság elé kell állni egy új stílusú vezetés alternatívájával,egy új  programmal.Amennyiben úgy fogom érezni, az előző sorba illő lesz az új csapat,én is támogatni fogom,és meg fogok győzni sok küldöttet.

Itt az idő.
Ezeket a sorokat 10 hónapja írtam!

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 29. 23:12 írta Csányi Antal »

*

irido

  • ****
  • 488
Re:OMMINO
« Válasz #103 Dátum: 2014. November 29. 20:42 »

Az AB az eljárása során az indítványban szereplő kérelmet vizsgálja, azonban az összeférhetetlenséggel kapcsolatban nem nyújtottak be indítványt. Így nem is vizsgálta az AB az egyesület szervein belül az összeférhetetlenséget, csak az ellátott feladatokat rögzítette.
Ezt az érvet elfogadom. Mondjuk úgy, hogy a határozatban megemlítette. Ha ez a legkisebb mértékig is felvetette volna az AB-ben azt a gyanút, hogy ez összeférhetetlen, akkor nem lett volna törvényes lehetősége hivatalból történő eljárásra?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:OMMINO
« Válasz #104 Dátum: 2014. November 29. 22:05 »
QUQURIQ!!!

Kedves Mészi Laci!

Tudom, hogy  most ott ülsz a géped előtt és elmélkedsz egy pohár illatos vörösbor társaságában…
Talán irigyelnélek is, de nem azonos az értékvilágunk…
Igaz, még nem kínáltál meg a Verőcei borodból, pedig lehet, hogy a Kiskakas megérdemelne egy pohár barikolt vöröset. Gyertyafénynél ízlelgetnénk a pinceillatban.
Megennénk egy-egy zsíros kenyeret hagymával, és nagyot harapnánk az általam vitt finomra füstült kolbászból.
Látod, most megint kortyolunk egyet, nyelvünket bizsergeti a gyenge alkohol tüzes paripái…
Ugye milyen jó érzés?
Közben beszélgethetnénk a szőlő művelésről, a metszésről, a méhészkedésről stb…
Ugye milyen jó lett volna?
Sajnos mindenki maga fogyasztja a maga borát és eszi a zsíros kenyeret hagymával meg kolbásszal…
Szerintem sokat vesztettünk…
Így azután olvasgassál csak egyedül tovább, van mit…

Üdv. a koccintós Kiskakas!