OMMINO

  • 153 válasz
  • 81253 megtekintés
Re:OMMINO
« Válasz #105 Dátum: 2014. November 30. 15:52 »
Szomorú vagyok ez a küldött gyűlés egy szavazó gépezet másról nem szól!

Re:OMMINO
« Válasz #106 Dátum: 2014. December 01. 14:29 »

Az AB az eljárása során az indítványban szereplő kérelmet vizsgálja, azonban az összeférhetetlenséggel kapcsolatban nem nyújtottak be indítványt. Így nem is vizsgálta az AB az egyesület szervein belül az összeférhetetlenséget, csak az ellátott feladatokat rögzítette.
Ezt az érvet elfogadom. Mondjuk úgy, hogy a határozatban megemlítette. Ha ez a legkisebb mértékig is felvetette volna az AB-ben azt a gyanút, hogy ez összeférhetetlen, akkor nem lett volna törvényes lehetősége hivatalból történő eljárásra?

Az Alkotmánybíróság nem foglalkozik ilyen ügyekkel, nem ez a feladata. Amennyiben bővebben érdekel a téma, olvashatsz erről a neten is, ha az „alkotmánybíróság feladata” tartalomra rákeresel.

Az összeférhetetlenség témaköre nagyon kényes kérdés, hála az égnek, nekem nem kell ezzel foglalkoznom. Az Ellenőrző Bizottság vizsgálta a kérdést, az Elnök kért vagy kérni fog egy állásfoglalást ez ügyben az Igazságügyi Minisztériumtól. Emberek egzisztenciáját érinti ez a téma, ebből fakadóan számomra nagyon „nem szeretem kérdés” ennek a boncolgatása.
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 01. 14:33 írta Litterae »

Re:OMMINO
« Válasz #107 Dátum: 2014. December 01. 17:05 »
" Elnök kért vagy kérni fog egy állásfoglalást ez ügyben az Igazságügyi Minisztériumtól. "

Látod, milyen jóhiszeműek vagyunk, mi mindent elhiszünk. Sok, sok ígéret volt már részéről.
Mérget mernék rá venni, hogy ez a legutolsó ügy amely érdekében akár egy telefont is elenged, hogy ezek a dolgok tisztázva legyenek.

Üdv. jani bátya

Re:OMMINO
« Válasz #108 Dátum: 2014. December 01. 17:06 »
Ahogy már korábban is írtam, az egyszerű méhészek többségének -aki nem használ internetet, idősebb stb.- fogalma sincs a történésekről. Abban az egyesületben, ahol én is tag vagyok szó sincs közhasznúságról, alapszbályról, "összeférhetetlenségről" és egyebekről. Magam is csak a netről tájékozódom ebben a dologban.
Korábban egy illetékes vezetőnek többször szóvá tettem a méhészklubon olvasottakat de a reakciója csupán terelő volt. Az OMME vezetésének meg nyilván esze ágában sem sincs tájékoztatni a szélesebb méhésztársadalmat. Nem érdekli őket más csak a pénz és a "hatalom".
Ha jó a megérzésem, akkor bizony lehet itt bíróságra meg alkotmánybírósághoz fordulni az nem fog eredményre vezetni. Annál sokkal öszetettebbnek gondolom itt a problémát.
Elnézést, hogy meglehetősen pesszimistán látom a helyzetet, de szerintem ennek az egyesületnek ebben a formában annyi...
A méhészek nagy részét tulajdonképpen csak a támogatás érdekli, egyéb érdekképviselet nem. Ezért aztán amig kapnak némi pénzt addig nem is foglalkoznak a dolgokkal. Amíg kapnak...
A küldöttekben meg a téjékozatlanság mellett azért biztosan van némi érdektelenség és talán "félelem" is.

Re:OMMINO
« Válasz #109 Dátum: 2014. December 01. 18:10 »
" Elnök kért vagy kérni fog egy állásfoglalást ez ügyben az Igazságügyi Minisztériumtól. "

Látod, milyen jóhiszeműek vagyunk, mi mindent elhiszünk. Sok, sok ígéret volt már részéről.
Mérget mernék rá venni, hogy ez a legutolsó ügy amely érdekében akár egy telefont is elenged, hogy ezek a dolgok tisztázva legyenek.

Üdv. jani bátya

Ezt másként látom. Az Elnök kétségtelenül nem buta ember, és ebben a kérdésben a mozgástere is minimális. Az összeférhetetlenséggel kapcsolatos aggályok ismertek, a téma napirenden van, nyilvánvaló tudomással bír az esetleges összeférhetetlenségről. Büntetőjogi és vagyoni felelősség terheli az általa vitt ügyekben, az új Ptk. hatályba lépése óta ez már egyáltalán nem kérdés. Jól felfogott érdeke, hogy levédje magát, ezért mindenképpen kérnie kell egy hivatalos állásfoglalást. Ha az állásfoglalás megengedő lesz, akkor ad acta az ügy, ha nem lesz megengedő, akkor mindenki számára világos, hogy változtatni kell. 

Re:OMMINO
« Válasz #110 Dátum: 2014. December 07. 21:27 »
Ahogy már korábban is írtam, az egyszerű méhészek többségének -aki nem használ internetet, idősebb stb.- fogalma sincs a történésekről. Abban az egyesületben, ahol én is tag vagyok szó sincs közhasznúságról, alapszbályról, "összeférhetetlenségről" és egyebekről. Magam is csak a netről tájékozódom ebben a dologban.
Korábban egy illetékes vezetőnek többször szóvá tettem a méhészklubon olvasottakat de a reakciója csupán terelő volt. Az OMME vezetésének meg nyilván esze ágában sem sincs tájékoztatni a szélesebb méhésztársadalmat. Nem érdekli őket más csak a pénz és a "hatalom".
Ha jó a megérzésem, akkor bizony lehet itt bíróságra meg alkotmánybírósághoz fordulni az nem fog eredményre vezetni. Annál sokkal öszetettebbnek gondolom itt a problémát.
Elnézést, hogy meglehetősen pesszimistán látom a helyzetet, de szerintem ennek az egyesületnek ebben a formában annyi...
A méhészek nagy részét tulajdonképpen csak a támogatás érdekli, egyéb érdekképviselet nem. Ezért aztán amig kapnak némi pénzt addig nem is foglalkoznak a dolgokkal. Amíg kapnak...
A küldöttekben meg a téjékozatlanság mellett azért biztosan van némi érdektelenség és talán "félelem" is.

Re:OMMINO
« Válasz #111 Dátum: 2015. Január 16. 09:34 »
Tisztelt Méhészek!
Ha azt gondolnátok ez a rovat kimerült, csalódást kell okozzak.
Ma EB (Ellenőrző Bizottsági) ülés lesz az OMME központban, 10 órakor, tehát alig fél óra múlva!
Vannak igen érdekes napirendi pontjai, különösen az 5.
Ez nem szól másról, mit arról, hogy egy etikai bizottsági tag vizsgálatot kezdeményez az OMME elnöke ellen a sorozatos szabálytalanságai miatt.
Az anyag közzétételét a döntéstől teszi függővé az etikai bizottsági tag.
Részben örülök,részben szomorú vagyok, hogy mennyi nemtelen támadást kaptam én is személyesen, hogy miért bántom az elnököt, miért támadom. Hát ezért tisztelt Méhésztársak!
Az OMMINO az-az OMME-ban a Domino régen elkezdődött, de a mai EB ülés kicsit különleges játék.
Valaki olyan is részt vesz, aki már négy elnököt távozását segítette. Most jön az ötödik?
Amennyiben csak maszatolni megy, védeni a mundér becsületét, az is gáz, de én gyanítom.
Olyan csuka fogta róka esete. Ez van amikor az összeférhetetlent is összeférhetővé akarják tenni.
Amennyiben az EB nem kezdeményez vizsgálatot, magasabb szintre emelkedik a játék, de abban már az egész EB is érintve lesz.
Mi a fenének választottuk meg őket, ha szemet hunynak a szabálytalanságok felett?
A tagság jogai, az alapszabály szerinti működésért, pénzügyi dolgaink felett nekik kell őrködni!
Kíváncsian várom a bölcs döntésüket.
Az eljárás kezdeményezése már önmagában azt a kis csapatot igazolja akik végig szinte kiabálva tiltakoztunk a sorozatos súlyos szabálytalanságok ellen!
Vége a játéknak, lehull a lepel!
Nagyernyei Attila




*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMMINO
« Válasz #112 Dátum: 2015. Január 16. 18:39 »
Hát! Vajúdtak a hegyek és szültek egereket. Szóval a mai napon az Ellenőrző Bizottság nem döntött semmiben.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMMINO
« Válasz #113 Dátum: 2015. Január 16. 19:23 »
Tisztelt Méhészek!
Geddekas megelőzött.
Valóban semmi érdemi döntés nem történt, viszont az etikai bizottsági tag beadványát nem is tárgyalták.
Mi az, hogy tárgyalták. Jobb ha nem is tudjátok milyen hangnemben "beszélgetnek" nagyjaink.
Üvöltöznek, ordibálnak ha esetleg olyan kérdés merül fel ami kínos számukra.
Az EB tíz nap múlva újra ülésezik. A következő OV-n egy kérdésem biztosan lesz hozzájuk.
Miről beszélgetnek ilyen sűrűn a méhészek pénzén? Soha ne felejtsétek el, hogy az EB, IB ülésekre a tagdíjaitokból utazgatnak, aztán jót ordítoznak, esznek, isznak egyet aztán hazamennek.
És ez nem esti mese volt méhészeknek, hanem a valóság. Na ebből nem kért Bross!
Sokáig nem értettem mi baja, de rohadtul igaza volt, hogy elment.
Azok ordítoznak akik az egységre buzdítanak, és folyton azzal bombáznak bennünket, hogy szétverjük az OMME-t.
Szerintem is ezzel az alpári stílusú ordítozással lehet szépen irányítani egy 12.000 fős szervezetet.
Ezért lett volna értelme a javaslatomnak, hogy az ilyen bizottsági ülések legyenek nyilvánosak.
Természetesen egyhangúlag leszavazták, mert akkor kiderülne, hogy egy nagycsoportos óvodás különbül viselkedik mint akik a méhészeti ágazatot irányítják.
Az dicsérendő, hogy ezt mind szabadidejükben teszik, sima költségtérítés mellett.
2014-ben rekordot döntött az EB és IB ülések száma. Ez valamit jelent, de azt biztosan nem, hogy minden rendben. Kíváncsian várom a mai EB ülés határozatit. OV tagként talán megtehetem.
Egyébként az EB üléseken mit keresnek az OMME vezetők? Pont azok akiket érint a vizsgálat.
A jelenlegi huzavona, csak a bajok elmaszatolására irányul. Az elnök már hárítani próbálja a felelősséget, de nem fog menni. Ide már kevés a jogi végzettsége.
Ma még mindig nem dőlt a domino. Nem tudom minek kell még megtörténnie, hogy vége legyen ennek az ámokfutásnak. A Kft. beszámoló is olyan erőtlenre sikerült. Néhány kereszt kérdés és már kampó is a az ügyvezető mutatványa. Hiába aki ilyent soha nem csinált annak nagy falat egy Kft.
Nagyernyei Attila


Re:OMMINO
« Válasz #114 Dátum: 2015. Január 17. 16:16 »
"A jelenlegi huzavona, csak a bajok elmaszatolására irányul. Az elnök már hárítani próbálja a felelősséget, de nem fog menni."
Nem kérdés kinek kell fizetni a RÉVÉSZT.
Csak milyen mértékben, hogy nagyon ne fájjon vagy egyáltalán ne fájjon. Alkutárgya!!!
Vagy az EB vagy az Etikai bizottság kezdeményezésével, védeni a mundér becsületét ( kifogni a vitorlából az ellen szelet)

Re:OMMINO
« Válasz #115 Dátum: 2015. Január 19. 21:17 »
Attila
Van aki az EB ülésen azt gondolta kutyát ment oltani? Talán Fáskerti úr harapós kedvében volt? Dr. Körmendy sem kímélte a dokit, bár a csuda tudja egyáltalán mit keresett ott? A kocsmára jobban hasonlított az OMME központ gödre, mint egy kulturált intézményre? Az EB teljesen elvesztette a fonalat. Ezt a megbeszélésüket kellett volna zárttá minősíteni, mert az érintettek nem lehetnének bent.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:OMMINO
« Válasz #116 Dátum: 2015. Január 19. 21:46 »
QUQURIQ!!!

RavAs!z

„ Dr. Körmendy sem kímélte a dokit, bár a csuda tudja egyáltalán mit keresett ott?”

Csak egy kicsit kijavítalak!
Dr. Körmendy EB tag. Így kötelessége volt ott lenni!
Bár, szerintem nem nagy szeretettel jár oda, ahol ellenőrizniük kell, mert a hiányosságok számonkérése csak még ejnye-bejnye sem járt!
Pedig vissza lehet nézni az EB jegyzőkönyve itt a klubon, amit a vezérkar titkosítani akart!
Alá nem írt számlák, Áfa fizetgetések ide-oda, Egy egy nyomdaköltség két féle áfa áron…stb sorolhatnám…
A Közgyűlésen meg minden nagyon jó, dübörög az OMME szekere!
Mit gondoltok?
Miért tett írásbeli számonkérést ez egyik EB –tag?
Miért kért Dr. Mészáros László OMME elnök ellen egy etikai bizottsági tag eljárás lefolytatását a közhasznúság elvesztése miatt???
Csávázószer nyilatkozat szakmai vezetés?
Elnöki fizetés?
Csapatépítés a pénzeiteken?
OMME üveg kérdés?
Jaj!
Nem is sorolom, a szakértő vezetés immáron lassan a második évét bitorolja..
Igen az érintett ordít egy nagyot, és mindenki pucolhatja a peluskájukat…
Ezt a stílust valamelyik ólban lehet kamatoztatni, de mi emberek vagyunk, akár vezető akár „ellenzéki”!!!

A suttogó Kiskakas!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 19. 22:05 írta kiskakas »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMMINO
« Válasz #117 Dátum: 2015. Január 20. 12:51 »
Már másfél órája zajlik a tárgyalás a Fővárosi Bíróságon a 2013 októberi OMME OV ügyben. Dr. Lucifer védi az OMME elnökét. 
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMMINO
« Válasz #118 Dátum: 2015. Január 20. 14:09 »
Döntés nem született a tárgyaláson. Mészáros elnökünk és dr. Lucifer védte a védhetetlent. Nagyon sok kérdésre nem válaszoltak, mert inkább hallgatták
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:OMMINO
« Válasz #119 Dátum: 2015. Január 20. 18:24 »
Tisztelt Méhészek!

Akik kíváncsiak, és akik nem.
Most értem haza Budapestről, mert a Fővárosi Törvényszékre volt a mai napra meghívóm.
Elöljáróban szeretném meg köszönni azoknak a MÉHÉSZEKNEK a jelenlétét, akiket érdekli az, hogy mi zajlik a méhészek háta mögött, és önszántukból, vagy szimplán kíváncsiságból eljöttek a tárgyalásra.
Őszintén megmondva, ez nekem nagy lelki erőt ad, mert úgy érzem hogy engem, mint egy kis méhészt támogatnak jelenlétükkel abban a "harcban" melyet a méhészek jogaiért végzek. Vallom, hogy minden méhésznek joga van egy igazságos, törvényt tisztelő és törvényt betartó, demokratikus egyesülethez.
A mai nap ennek irányában tettünk egy jókora lépést.

Üdvözlettel:
Elekes László

 
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 20. 21:24 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.