Alapszabály

  • 521 válasz
  • 193325 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #435 Dátum: 2018. Január 19. 23:03 »
Mi a gond az alapszabállyal? Van alapszabály? Egyáltalán van jövője egy ilyen törekvésnek?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #436 Dátum: 2018. Január 19. 23:05 »
Ha az elnökség bevette a leszarom tablettát, akkor mit izmoztok ezen?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Alapszabály
« Válasz #437 Dátum: 2018. Január 20. 11:01 »

                  Egyetértek Nagyernyei A-val.
Hozzáteszem,lehet hogy nem lesz ekkora létszámú méhész szervezet egyben. A méhészek szervezettségét másképpen, hatékonyabban kell megoldani.
Mindenképpen egyszerűsíteni kell ,és átláthatóvá kell tenni a működést ( A trükközéseket meg kell szüntetni,számon kell kérni a civil működést!)

Pl.A képzést-oktatást;szaktanácsadói rendszert;
    a réteg képviseletet,a támogatási-segítési-rendszert;
    a méh egészségügyet,a méhlegelő ügyét,
    a közös ügyek szolgálatát biztosító köpz. irodát ;
üdv. E. János
   
     

                               E. János

 

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Alapszabály
« Válasz #438 Dátum: 2018. Január 20. 20:12 »
Egyáltalán semmit nem kell okoskodni, csak az érvényes egyesületi törvényt kell betartani.
Először is kizárólag független egyesületek maradhatnak.
 Másodszor, minden egyesület egyenrangú.
 Harmadszor ezeknek a független egyesületeknek kell létrehozni az egyesületek szövetségét, küldöttekkel és országos vezetéssel.

 Most valószínű lesz aki néz mint borjú az újkapura, hogy most nem így van?
 Elárulnám, hogy nem.
Először is vannak független egyesületek. Ezek közül egy az omme. Amint valaki belép akármelyik független egyesületbe, ott van apróbetűvel az lap alján, belép az omme ba is.
Tehát egyből két független egyesület tagja lesz.
 Érdekesség még, hogy az ommen belül vannak fiók egyesületek, amelyek nem felelnek meg az egyesületi törvényben lefektetett egyesületi kritériumoknak, tehát nem egyenragúak a független egyesületekkel, csak abban, hogy ugyan úgy delegálhatnak küldötteket.
 Aztán mindenki hallgatólagosan elfogadja, hogy az omme felsőbbrendű, holott a törvény nem ismer el alsóbb és felsőbb rendű egyesületet.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #439 Dátum: 2018. Január 20. 20:54 »
Vivaldi!

Kivételesen ebben a hozzászólásodban minden igaz és a helyén van. Gratulálok!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Alapszabály
« Válasz #440 Dátum: 2018. Január 21. 06:45 »
Bizony!
Vivaldinak nem sok írásával értettem eddig egyet , de ezzel teljesen!
Amit megfogalmazott az a cél!
Hogy mikor jutunk el idáig most erre senki nem tudja még a választ.
Az a lényeg, hogy legalább az irányt látjuk, hogy merre tovább.
Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Alapszabály
« Válasz #441 Dátum: 2018. Január 21. 07:34 »
Egyáltalán semmit nem kell okoskodni, csak az érvényes egyesületi törvényt kell betartani.
Először is kizárólag független egyesületek maradhatnak.
 Másodszor, minden egyesület egyenrangú.
 Harmadszor ezeknek a független egyesületeknek kell létrehozni az egyesületek szövetségét, küldöttekkel és országos vezetéssel.

 Most valószínű lesz aki néz mint borjú az újkapura, hogy most nem így van?
 Elárulnám, hogy nem.
Először is vannak független egyesületek. Ezek közül egy az omme. Amint valaki belép akármelyik független egyesületbe, ott van apróbetűvel az lap alján, belép az omme ba is.
Tehát egyből két független egyesület tagja lesz.
 Érdekesség még, hogy az ommen belül vannak fiók egyesületek, amelyek nem felelnek meg az egyesületi törvényben lefektetett egyesületi kritériumoknak, tehát nem egyenragúak a független egyesületekkel, csak abban, hogy ugyan úgy delegálhatnak küldötteket.
 Aztán mindenki hallgatólagosan elfogadja, hogy az omme felsőbbrendű, holott a törvény nem ismer el alsóbb és felsőbb rendű egyesületet.
Látom hazajött a lányod, és meg írta a szövegedet.   ;)   Egyébként teljesen rendben van!!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #442 Dátum: 2018. Január 21. 08:41 »
Nem érthető Rádi Tibor tiltakozása, hiszen 100 fő fölötti szervezet képes önálló működésre.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Alapszabály
« Válasz #443 Dátum: 2018. Január 21. 10:29 »
Az OMME ernyőszervezeti felállása egy sajátságos értelmezéshez vezetett. Egy ún. "vízfej" viszi az ügyeket,tereli a méhészeket hol erre , hol arra, érdekei szerint. A szervezeti struktúra értelmezhetetlen,nonszensz .

Ennek egy következménye...

Többek között ezért sem fogadható el ,tehát törvénysértő _nem is beszélve az összekreált szövegre-Csuja L: kizárása az OMME-ból
Ugyanis először is be kellet volna szerezni a Gödöllői Szervezet véleményét.


E. János

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Alapszabály
« Válasz #444 Dátum: 2018. Január 25. 17:16 »
QUQURIQ !!!

Gyerekek!
Nem kellene most a holt időbe rendbe tenni az alapszabályt?
Legalább csak annyit, hogy az önálló egyesületeknek, mint önálló jogi személynek milyen lehetőségei, és kötelezettségei vannak, lesznek az OMME nagy családjában?Mert a helyi szervezetek könnyen az OMME szoknyája mögé tudnak bújni...

Kiskakas

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Alapszabály
« Válasz #445 Dátum: 2018. Január 25. 21:48 »
Azért érdekes emberek vannak itt.
 Leírom ugyan azt amit már öt éve írok, és rajtam kívül nem érdekelt eddig senkit. /Én ugyan is bele ástam magam az egyesületi törvénybe, és nagy kínnal keservel kiszedtem az egyik vezetőségi tagból, hogy valóban , hogyan is néz ki az omme felépítése? Mert ugye ezt egyszerű tagnak nem mondják meg./
 És most felébred néhány ember, aki eddig csak azt fújta amit a központ, most azt mondja hogy "jé milyen igazad van".
Igazam van hát bazmeg, én mindig tudtam, hogy igazam van, csak a te érdeked eddig más volt, és nem voltál hajlandó értelmezni amit írtam.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #446 Dátum: 2018. Január 26. 00:09 »
Az OMME demokratikusan nem tud működni. Ezt tanítani kellene, mert 1984 óta sajnos feudális diktatúrára trenírozta a küldötteket a mindenkori vezetés. Ez lehet hatékony, ha jól irányított. Lehet, hogy jól irányított, de nem jó irányba. Sajnos nem az érdekvédelem a kitűzött cél.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Alapszabály
« Válasz #447 Dátum: 2018. Január 26. 11:20 »
Egyetértek az előzményekkel.

Néhány dologra irányítanám a figyelmünket .
Alaphelyzetben a civil tv. szerinti működés jelenti esetünkben a hatályos magyar törvény- tisztelet minimumát. /Azért ,mert más kötelező törvények is vannak!/
Ugyanakkor :az OMME még mindig nem tudja meghatározni önmagát! Identitás defizit!
Miért?
Az előzőekben említett demokratikus működési elvet keverte mindig a Mészáros vezette OMME a szervezet belső demokratizmusával. Ugyanakkor fennhangon szóltak az önkormányzatiság elvéről.Alkalmazni nem tudták, vagy nem akarták.
Nem voltak képesek felfogni(vagy nem akarták),hogy az "együtt",és "közösen" fogalma az alapszabályra épül. Tehát ez nem valami pletykapadon összetákolt zagyvaság, hanem  a szervezet alaptőkéje.(Szabó Gyuri szerint bibliája)
A szervezeten belüli dokumentumok jogharmonizáióról meg hallani sem akartak/akarnak.
A tagság "kiskorusítása" csendben megtörtént.
Közben a szervezet "megrokkant".
Megbukott az a hallgatólagos elképzelés/vágyálom, hogy az ismert méhész az jó vezető is ! (Vannak kivételek is,de nem ez a jellemző !)
A kapcsolati tőke ki tudja hol kamatozik !
Az legerősebb kohéziós/egybentartó  erőnek tűnő MMNP még tartja magát,de a többségen nem segít.
Mindezt tudták az un. kontroll csoportban ténykedők , akik még időben változást sürgettek!
Akikkel a civilséget lábbal tipró vezetés képtelen volt szóba állni !

A reformok, változtatások természetszerűek. Úgy is kell kezelni azokat. Azt szokták mondani,az ember csak attól fél amit nem ismer.
E. János
 

 
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 26. 11:24 írta Erdélyi János »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Alapszabály
« Válasz #448 Dátum: 2018. Január 28. 15:30 »
Erdélyi János ez mind igaz, de kit érdekel ez rajtam meg rajtad kívül?
 Az omme tagság 99,8%-ának fingja nincs hogy hogyan épül fel az omme. A vezetőség ezt használja ki.
 Ezt az omme-t komoly ember nem veheti komolyan. Csak jót röhög. Ekkora gazemberség láttán.
 És még engem kérdeznek miért nem megyek fel oda, küldöttnek? Azért mert ehhez képeset az én pocsolyám a béka segge alatt tiszta vízű forrás. Ennél a hasonlatnál maradva az omme meg olyan, mint amikor beleszarnak a patakba.

Re:Alapszabály
« Válasz #449 Dátum: 2018. Január 28. 17:55 »
Látod Vivaldi!
Most jöttem rá mi a gondod.
Szerintem ez a patak éppen a te tavadba folyik.
Itt valami bűzlik.
Miért nem vállalsz munkát az alapszabály előkészítésben?
Nagyernyei Attila