Alapszabály

  • 521 válasz
  • 193951 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #315 Dátum: 2016. November 12. 16:13 »
Idézet
Az megint más kérdés, hogy a  tagságra szabott végleges alapszabályt minél hamarabb meg kell alkotnunk!
...és elfogadtatnunk!
Ennek megvalósulására mi a garancia? Ezt a kérdést feltettem Bross Péternek. Választ nem kaptam, tehát szerintem semmi.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #316 Dátum: 2016. November 12. 16:20 »
Idézet
Addig amíg az OMME tagsághoz kötik a Nemzeti Programot, addig az OMME-ből senkit nem lehet kizárni!
Ez nagy valószínűséggel igaz. Ennek az ellentmondásnak a feloldása csak jogi eszközzel lehetséges.

Idézet
Viszont dr. Mészáros László az etikai szabályzatunk szerint, felelősségre vonható a "h", "j", és a "k" pontok alapján a közhasznúság elvesztése miatt!
Elévült vagy nem ezt jogászok tudnák megmondani, ugyanis a bíró levele 2014 szeptemberében érkezett az OMME-hoz. Fáskerti is léphetett volna, de nem tette.
 
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Alapszabály
« Válasz #317 Dátum: 2016. November 12. 18:52 »
QUQURIQ !!!
 
Attól még az OMME nem közhasznú, elévülés ide vagy oda!
Nagyernyei Attila ez ügyben az Etikai Biz elnökének Rádi Tibortól vizsgálatot kért!
Elutasították a kérelmét!
No, akkor mindenki döntse el, hogy van-e összeférhetetlenség...?....

Kiskakas

*

huber

  • ***
  • 144
Re:Alapszabály
« Válasz #318 Dátum: 2016. November 12. 20:13 »
Idézet
Addig amíg az OMME tagsághoz kötik a Nemzeti Programot, addig az OMME-ből senkit nem lehet kizárni!
Ez nagy valószínűséggel igaz. Ennek az ellentmondásnak a feloldása csak jogi eszközzel lehetséges.
Látom Csuja te ebben nagyon bízol. De tévedsz.
Szokás szerint fordítva ülsz a lovon!
Az uniós feltételeknek kell megfelelni a támogatáshoz. Több ilyen van. Ha bármelyiknek nem felelsz meg, nem jár a támogatás. Ez a te problémád, hogy az OMME tagság is ilyen.
TEHÁT A TÁMOGATÁS NEM ALANYI JOGON JÁR!
« Utoljára szerkesztve: 2016. November 12. 20:19 írta huber »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #319 Dátum: 2016. November 12. 20:21 »
Idézet
Az uniós feltételeknek kell megfelelni a támogatáshoz. Több ilyen van. Ha bármelyiknek nem felelsz meg, nem jár a támogatás.
Nincs vitám ebben. Egyetértek. Azért írtam azt amit írtam. Nem félreérteni kell azt amit írtam, hanem érteni.

Idézet
Ez a te problémád, hogy az OMME tagság is ilyen.
Nem tudom, hogy mire gondolsz, de az OMME tagság sokféle lehet a 2005-ös alapszabály szerint. A mostani tervezet ezt még jobban megbonyolítja.

Idézet
TEHÁT A TÁMOGATÁS NEM ALANYI JOGON JÁR!
Egyetértek. OMME tagság a feltétel.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #320 Dátum: 2016. November 13. 00:07 »
Az alábbi idézetek 2016 június 22-én keltek és abból a levélből származnak, amelyet dr. Soós Tibor ügyvéd kapott és október végén tájékoztatta erről az OMME elnökét.
A történet további szépsége, hogy az alábbi idézett levélrészleteket - tudomásom szerint - dr. Soós Tibor ügyvéd nem továbbította az OMME-hoz.
Mindez alapvetően meghatározó a holnapi alapszabály-módosító napirendi pont megtárgyalása tekintetében.

Idézet
V É G Z É S:
A Fővárosi Törvényszék az Országos Magyar Méhészeti Egyesület változásbejegyzési ügyében felhívja a kérlemező egyesületet, hogy az alább megjelölt hiányokat a tájékoztató részben foglalt jogkövetkezmények terhének jelen végzés kézbesítésétől számított 45 napon belül pótolja:

A végzés végén az alábbi figyelmeztetés található:
Idézet
Ha a hiánypótlási határidőt elmulasztották, vagy a hiánypótlást hiányosan vagy hibásan terjesztették elő, a bíróság a kérelmet végzéssel elutasítja, illetőleg azt hiányos tartalma szerint intézi.

Budapest, 2016 június 22.

dr Mikó Sándor sk
bírósági titkár

Gyakorlatilag a napirendi pont megtárgyalása értelmetlen, mert a 45 nap letelt és el fogja utasítani a hiánypótlást a Fővárosi Törvényszék. 

Véleményem szerint dr Soós Tibor ügyvéd úr anyagi és erkölcsi kárt okozott az OMME-nak és az OMME tagságának. Ezért nemhogy megbízási díj illeti meg munkájáért, hanem kártérítést kell fizetnie és bocsánatot kell kérnie az OMME Küldöttgyűlésétől.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Alapszabály
« Válasz #321 Dátum: 2016. November 13. 06:15 »
Hoppáááá!

Hogy mire vagy képes Geddekas!
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #322 Dátum: 2016. November 13. 07:10 »
Az ügyiratot bárki megtekintheti aki veszi a fáradtságot és beballag a Fővárosi Törvényszékre. Az ügyintézők közölték, hogy ezt a levelet csak dr Soós Tibor ügyvédi irodának küldték ki és elektronikusan, tehát június 22-én meg is kapta. Kérdésem: Miért csak október közepén kapott a levélről és ráadásul csak részleges tájékoztatást az OMME elnöke? Megkapta-e az OMME Hivatala az iratot? Ha igen, mikor?

De ha már bemegy akárki is, elolvashatja dr Soós Tibor által írt magyarázkodó leveleket is, amiket 2016 októberében küldött a Törvényszék nek. Ezekből feketén-fehéren kiderül, hogy most bizony a 2005-ös alapszabályt kellene alkalmaznunk, és könyörög, hogy nézze el a bíró az OMME-nak amiért a 2014-est alkalmazza. Továbbá olvashatja azt a hamis állítást ami szerint Csuja nem fogja a törvénysértést peres útra terelni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Alapszabály
« Válasz #323 Dátum: 2016. November 13. 07:19 »
Lesz-e valaki aki belerúg a bilibe?  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #324 Dátum: 2016. November 13. 07:30 »
Ezek után Csuja László beszélt dr Mikó Sándor bírósági titkár úrral csütörtökön 2 órakor, aki közölte, hogy olyan mennyiségű ügytömeg áll előtte, hogy most tart a szeptemberi iratok elolvasásánál, tehát az OMME ügyeiről csak annyit tud, hogy igen, érkezett a Soós ügyvédi irodától októberben levél, az iktatva lett, de tartalmát még nem ismeri, ezért érdemben nem tud a kérdésekre válaszolni.

dr. Mikó Sándor bírósági titkár a törvények szerint kell eljárjon. Tehát aszerint, amit leírt a hiánypótlást elrendelő végzésben.

Kérdések: Elküldte-e dr. Soós Tibor a végzést az OMME-nak? Ha elküldte, akkor az OMME-hoz megérkezett-e? Ha megérkezett, iktatva lett-e? Ha iktatva lett, akkor az OMME elnöke miért nem kapta meg?

Meg kell nézni az OMME és dr. Soós Tibor közötti email forgalmat.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Alapszabály
« Válasz #325 Dátum: 2016. November 13. 08:11 »
Még szerencse, hogy a küldöttgyűlés helyszíne és az OMME központ nincs messze egymástól.

Kedves ellenőrző bizottság esetleg nem kéne autóba szállni az ügyvezető úrral + egy két kiválasztott küldöttel és ellenőrizni ezt a történetet?  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Alapszabály
« Válasz #326 Dátum: 2016. November 13. 11:35 »
Idézet
Addig amíg az OMME tagsághoz kötik a Nemzeti Programot, addig az OMME-ből senkit nem lehet kizárni!
Ez nagy valószínűséggel igaz. Ennek az ellentmondásnak a feloldása csak jogi eszközzel lehetséges.
Látom Csuja te ebben nagyon bízol. De tévedsz.
Szokás szerint fordítva ülsz a lovon!
Az uniós feltételeknek kell megfelelni a támogatáshoz. Több ilyen van. Ha bármelyiknek nem felelsz meg, nem jár a támogatás. Ez a te problémád, hogy az OMME tagság is ilyen.
TEHÁT A TÁMOGATÁS NEM ALANYI JOGON JÁR!

Mint mindenki tudja itt, egyedül a Csuja az, aki úgy fel tud dühíteni, hogy elvesztem a kontrollt.
 Viszont azonban én inkább az igazsághoz ragaszkodom.
 Tehát nekem az a véleményem.
 A./ Az unió nem is tudja , hogy itt a támogatások kifizetése Omme tagsághoz van kötve. Valószínű, ha tudná eljárna ellene. Ez ugyan is ugyan olyan mint a földalapú és egyéb gazdáknak járó támogatás. Ezért az uniós támogatásokhoz való jog, az unió törvényei szerint, az Omme tagság nem feltétel. Ahol ha van földed kapsz, ha nincs nem kapsz elv érvényesül. Sem az állattartóknak sem a földtulajdonosoknak nem kell sehol tagnak lenni a kamarán kívül. Ez csupán egy megállapodás volt, az akkori Omme elnök és az akkori mezőgazdasági miniszter között.
Még mindig értetlenül állok amögött a tény mögött, hogy ezt az Omme-n kívüli méhészek közül nem támadta meg senki. Esetleg nem e fordulhat elő, hogy egyesek úgy is felvehetik az uniós támogatást, hogy nem tagjai az Omménak? Ehhez tudni kéne, hogy hány " nagy méhész nem tag". Nekem az a gyanús, hogy állítólag , hogy 6-8000 méhész Ommen kívüli tag van. Nem tudom elképzelni, hogy ezek nem vesznek fel uniós támogatást.

B./ Van ugyan egy alkotmánybírósági határozat, ami azt mondja ki, hogy az uniós támogatások Omme tagsághoz kötése nem alkotmány ellenes. És nem azt, hogy kötelező. Mindenkinek ajánlom elolvasásra.

C./ Az Omme-nak nagyon nagy szüksége van, hogy úgymond koordinálhassa az Uniós támogatásokat. Ennek híján az omme úgy hullik szét, hogy a varjú se károg utána.

D./ És ez nem jó. mert szükség van egy jó méhész érdekeket védő országos egyesületre. Azonban, ha így haladunk lassan elérkezünk majd ahhoz a ponthoz, hogy mérlegre kell tenni, megéri e foglalkozni az Omme-val? Ezért javasolnám az Uraknak, hogy kapacitálják magukat odafönn, találjanak megoldást, belátható időn belül. Mert ha valaki véletlenül ki lóg a sorból, és felveszi az uniós támogatást Omme tagság nélkül is, akkor igaz lassabban, de az Omme erodálása elkezdődik.

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Alapszabály
« Válasz #327 Dátum: 2016. November 13. 12:14 »
A Csuja gondolkodása,fényévekkel megelőzi a Te gondolkodásodat.
 
Leragadtál a "csujázásnál" ,segítve ezzel a zavarosban halászókat.

A "6-8000 méhész Ommen kívüli tag" nem kever,nem zavar,ott nincs mit halászni.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Alapszabály
« Válasz #328 Dátum: 2016. November 13. 17:17 »
Nyugodtan nézd vissza a facebookon. Én egyszer már lebonyolítottam a Csujával ezt a vitát. Én akkor is ugyan ezt mondtam, az unió a támogatást nem köti egyetlen egyesületi tagsághoz sem. Én akkor is most is következetesen állítom, az omme nem más mint egyesület, olyan amit akárki 10 fővel létre hozhat.
 Akkoriban Csuja, és ez jellemző rá mint emberre, pont az ellenkezőjét állította mint most, hogy ki akarják rúgni. Az Omme-t akkor egy nélkülözhetetlen királyi testületnek állította be, és még azzal se volt tisztába, hogy kik és hogyan lehetnek a tagjai.
 Persze azért írástudó, én nem állítottam soha, hogy buta lenne, és azóta már utána nézett a dolgoknak. Meg amúgy is most már más a hold állása.
 Egyéb iránt maga a kontroll csoportra jellemző volt a Csuja személye. A kontrollcsoport pontosan olyan mint Csuja, ha tetszik ha meg nem.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Alapszabály
« Válasz #329 Dátum: 2016. November 13. 18:10 »
Simon.Z. Nem voltál a mai küldött gyűlésen?
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.