Alapszabály

  • 521 válasz
  • 193882 megtekintés
Re:Alapszabály
« Válasz #255 Dátum: 2016. November 03. 20:01 »
"De hát az Omme tagja igazából az aki nincs önálló egyesületben és az is csak küldötteket küld, holott nekik joguk lenne szavazni, valamint indulni is elnöknek stb."

Jól látod! Én ezt magyaráztam a gödöllői tagságnak, de nem értették meg! Csuja sem!
Rákérdeztem a Nemzetvédelmi Egyetem (ha jól írom a nevét, ahol katona és rendőr tiszteket képeznek)  jogi karán tanító tapasztalt jogásznál aki nekem adott igazat.

A lényeg a mostani felállás szerint az OMME mint egyesület (a helyi szervezetein keresztül) a tagjai által választ magának vezér kart benne az elnökkel. A saját működését meghatározza és fenntartja. Itt jönnek az önállóak aki a saját kis királyságukat szintúgy  elnökkel alapszabállyal kialakítják és működtetik. Mindkét elnöknek ugyan olyan felelőssége van a törvény előtt, csak az OMME nagyobb! Az együtt működési szerződés az kizárólag az országos ügyekben való képviseletre terjedhet ki amit a méret miatt az OMME elnöke lát el de nem a saját belátása szerint, hanem az összes szövetséges önálló egyesület vezetőjének véleménye alapján kialakított álláspontot képviselve (ez volt az OV bár furcsa, hogy ott az OMME elnök mellett még a helyi szervezet vezetők is szavazhattak, pedig az ő véleményüket az OMME küldöttgyűlés után az OMME elnöke képviselhetné a szövetség többi tagja előtt).
Működne ez a dolog csak nem jól vezetik elő az urak.......
Aztán ha mindenki önálló és egy helyi szervezet sincs akkor szövetségi rendszer és minden önállóból is lehetne választani akár OMME elnököt is, de szerintem most csak helyi szervezetben tag lehetne OMME elnök.
A jogász véleménye is ez volt.  :D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Alapszabály
« Válasz #256 Dátum: 2016. November 03. 20:06 »
Üdv. Uraim!
Vivaldi! Valami tényleg történhetett veled!
Nem szoktál Te ennyire értetlenül állni a dolgok felett. Nem értem mi a gondod ezzel a fogalommal(TAG).
Teljesen mindegy hogy valaki az OMME alapszervezet tagja vagy az OMME-tel együttműködési szerződést kötött,egyébként önálló egyesület tagja egyaránt választható és választó,elsőként küldöttet választó.
A közgyűlésen az önálló egyesületet és az alapszervezetet is a tagok által megválasztott küldöttek képviselik.
A küldöttet a tagok azért választják hogy az érdekeiket képviselje a magasabb fórumon nem pedig azért hogy személyes presztízs harcot vívjon bárkivel,nem hiszem hogy van olyan önálló egyesület vagy alapszervezet aki azért fizet tagdíjat és azért tagja az egyesületnek mert itt minden rossz, gonosz és minden vezető bűnözőnek tekinthető ezért aztán perelni kell!
Senkinek nem fogtak kést a torkához belépését követelve!
Mindenkinek jogában áll eldönteni(még a kicsi Reangernek is) akar-é vagy nem OMME tag lenni.
Én úgy gondolom sokakkal ellentétben hogy nem csak a támogatásért kell tagnak lenni,aki ezért tesz szégyellje magát,szerintem a többségünk akkor is tag volt amikor még híre sem volt a támogatásoknak.

Re:Alapszabály
« Válasz #257 Dátum: 2016. November 03. 20:17 »
Ha jól tudom én előbb voltam OMME tag mint Te!  ;D

Te mit is tettél le az asztalra, tudod az OMME asztalára?
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Alapszabály
« Válasz #258 Dátum: 2016. November 03. 20:31 »
Üdv. Uraim!
Mint majdnem mindég most is mellé beszélsz!
Rajtad kívül SENKI nem beszélt asztalról,ha és amennyiben tudsz olvasni gondolkodni,más volt a téma!
De arról is lehetne pár szót váltani hogy ki hogy végezte a vállalt feladatát,csak nincs kedvem vitatkozni sem mocsárról sem az OMME atkáiról amivel oly bőszen megbirkóztál mesterem!

Re:Alapszabály
« Válasz #259 Dátum: 2016. November 03. 20:37 »
Akkor gyöngyszemek az OMME alapszabályából:

VIII/ 5. A Helyi és Területi méhészszervezetek önálló gazdálkodást nem folytatnak.

Lejjebb

VIII/ 12. Kötelezettségeik és jogaik (az önállóknak) azonosak a helyi és területi méhész szervezetekkel.

Megnézném azt az önálló méhészegyesületet aki önálló gazdálkodást nem folytathat, mert erre kötelezi az OMME alapszabálya.....  ;D ;D ;D ;D ;D

izsóka egy pár szóban fejtsd ki légy szíves vajon mire gondolt a költő amikor ezt a papírra vetette?

Az OMME atkáit kedves alelnök méhésztársad intézte ..... panasszal fordulj hozzá!
Esetleg valami írást, OMME pecséttel, hogy nekem ezzel kellett volna foglalkoznom............ :o :o :o :o

Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Alapszabály
« Válasz #260 Dátum: 2016. November 03. 20:49 »
Üdv. Uraim!
Drága Uram!
Azt eddig is láttuk hogy nem érted amit olvasol!
Ha századszorra beidézed akkor is azt fogja jelenteni amit a" költő"gondolt,csak baj van a szövegértéssel.
Ha egyébként mást jelentene akkor azt a bíróság töröltetné,javíttatná,de rajtad és néhány társadon kívül mindenki ismeri e szavak jelentését ezért aztán nem okoz problémát a szöveg értelmezése.

Re:Alapszabály
« Válasz #261 Dátum: 2016. November 03. 20:56 »
izsóka ;D ;D ;D ;D ;D

Most már mindent értek. Bocs hogy zavartalak!  :D



Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #262 Dátum: 2016. November 03. 21:34 »
Ezeket a alapszabály pontokat csak egyféleképpen lehet érteni. Nagyon kíváncsi leszek, hogy milyen utasítást kapnak küldötteink a Küldöttgyűlés témáira. Habár szinte nincs alátámasztó anyag, tehát igennel szavazni nincs mire.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Alapszabály
« Válasz #263 Dátum: 2016. November 03. 21:52 »
Figyeljetek ide. engem nem nagyon érdekel senki, kivétel az igazság. De jobb lenne, ha most nem egymással foglakoznátok.
 Izsókám, te nem is érted, ezért leegyszerűsíted. Ez olyan dolog mint ha vakondtúrással foglalkoznánk a nagy hegy tövében.
 Tudjátok miről van itt szó?
Mi a kis dolgokon a lényegtelen kis hülyeségen összeveszünk, hogy ki mióta tag. Közben ott fenn valakik lemaradtak még a szocializmusban, és mintha őket egyáltalán nem érdekelnék az azóta megváltozott törvények.
 Gondolom valaki szólt nekik, mert tessék lásék változtattak rajta, de mivel a tagság nagyobbik részét ez egyáltalán nem érdekli, maradt minden a régiben.
 Mindenkinek javasolnám, hogy nézze meg a keresőben megtalálja a Polgár őr egyesületek megyei szövetségét.
 Miről van szó egyesületek szintjén? Arról, hogy Egyesület ami a másikkal szövetséget köt nem lehet alárendelt viszonyban.  Most itt van a nagy Omme, tulajdonképpen egy önálló egyesület, mert vannak tagjai, de ezekről később. Aztán vannak olyan egyesületek akik az Egyesületi törvény szerint  megint csak önállóak. Ezek nem lehetnek alárendelve a gödöllői omme központnak a törvény szerint. Lehetne úgy, hogy az önálló egyesületek szövetkeznek és ők választanak egy közös elnököt. Ilyenre van lehetőség, legalább is a megyei polgárőr szövetségekből ez következik.
 No most van a nagy Gödöllői egyesület Brossal az élen, akinek nem lehetnének tag egyesületei, csak tagjai természetes személyek. Mert olyan nincs, hogy van egy egyesület annak meg sok kis egyesület a tagja. Mint a kotlósnak a tyúk. Ezeknek a természetes személyeknek akikre most azt mondják, hogy a tagegyesületből csak küldöttekre szavazhat, az egyesületi törvény szerint joguk van szavazni egyenesen az elnökükre. Ugyan úgy mint bármelyik független egyesületben sincs több kis egyesület, hanem egy az egyben szavazunk az egyesület elnökére.
Itt hatalmas jogi bukfenc van az én értelmezésem szerint, de én nem vagyok jogász. jó lenne ha egy jogász értelmesen elmagyarázná ezt az Omme felépítést mert nem értem.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Alapszabály
« Válasz #264 Dátum: 2016. November 03. 22:09 »
No most, még valaki meg nem kérdezne, hogy miért kavarom itt a sz@rt, annak elmondanám.
 Azért barátocskáim, mert ha nem helyezitek erős lábakra az egyesületet, előbb vagy utóbb de beleköt valaki, akinek az érdekei úgy kívánják.
 És ne adj isten ha nekem van igazam, és nekem eszembe jut itten a békasegge alatt, eszébe fog jutni másnak is ott följebb. És ha az a valaki ártani akar az egyesületnek, netalán meg akarja buktatni, és időt pénzt és ügyvédet szán rá, az meg is fogja, ha törvényileg nem áll erős lábakon.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #265 Dátum: 2016. November 03. 22:12 »
Idézet
engem nem nagyon érdekel senki, kivétel az igazság.
Kivéve, ha én írom le az igazságot.

Idézet
  Izsókám, te nem is érted, ezért leegyszerűsíted.
Egyetértek. Bizony, bizony.

Idézet
Egyesület ami a másikkal szövetséget köt nem lehet alárendelt viszonyban.
Igen, igen.

Idézet
Ezek nem lehetnek alárendelve a gödöllői omme központnak a törvény szerint.
Valamiről lemaradtam? Szerintem Budapesten a Viola utca 50-ben van az OMME székhelye.

Idézet
Lehetne úgy, hogy az önálló egyesületek szövetkeznek és ők választanak egy közös elnököt.
Lehetne, de nem így van.

Idézet
Mert olyan nincs, hogy van egy egyesület annak meg sok kis egyesület a tagja.
Hát igen, de mégis van. Neve: OMME
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Alapszabály
« Válasz #266 Dátum: 2016. November 04. 08:38 »
Figyeljetek ide. engem nem nagyon érdekel senki, kivétel az igazság. De jobb lenne, ha most nem egymással foglakoznátok.
 Izsókám, te nem is érted, ezért leegyszerűsíted. Ez olyan dolog mint ha vakondtúrással foglalkoznánk a nagy hegy tövében.
 Tudjátok miről van itt szó?
Mi a kis dolgokon a lényegtelen kis hülyeségen összeveszünk, hogy ki mióta tag. Közben ott fenn valakik lemaradtak még a szocializmusban, és mintha őket egyáltalán nem érdekelnék az azóta megváltozott törvények.
 Gondolom valaki szólt nekik, mert tessék lásék változtattak rajta, de mivel a tagság nagyobbik részét ez egyáltalán nem érdekli, maradt minden a régiben.
 Mindenkinek javasolnám, hogy nézze meg a keresőben megtalálja a Polgár őr egyesületek megyei szövetségét.
 Miről van szó egyesületek szintjén? Arról, hogy Egyesület ami a másikkal szövetséget köt nem lehet alárendelt viszonyban.  Most itt van a nagy Omme, tulajdonképpen egy önálló egyesület, mert vannak tagjai, de ezekről később. Aztán vannak olyan egyesületek akik az Egyesületi törvény szerint  megint csak önállóak. Ezek nem lehetnek alárendelve a gödöllői omme központnak a törvény szerint. Lehetne úgy, hogy az önálló egyesületek szövetkeznek és ők választanak egy közös elnököt. Ilyenre van lehetőség, legalább is a megyei polgárőr szövetségekből ez következik.
 No most van a nagy Gödöllői egyesület Brossal az élen, akinek nem lehetnének tag egyesületei, csak tagjai természetes személyek. Mert olyan nincs, hogy van egy egyesület annak meg sok kis egyesület a tagja. Mint a kotlósnak a tyúk. Ezeknek a természetes személyeknek akikre most azt mondják, hogy a tagegyesületből csak küldöttekre szavazhat, az egyesületi törvény szerint joguk van szavazni egyenesen az elnökükre. Ugyan úgy mint bármelyik független egyesületben sincs több kis egyesület, hanem egy az egyben szavazunk az egyesület elnökére.
Itt hatalmas jogi bukfenc van az én értelmezésem szerint, de én nem vagyok jogász. jó lenne ha egy jogász értelmesen elmagyarázná ezt az Omme felépítést mert nem értem.

Vivaldi!
Nézd már meg az alábbi linket.
http://www.opsz.hu/az-opsz-kuldottgyulese

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Alapszabály
« Válasz #267 Dátum: 2016. November 04. 12:34 »
 Igen én is ezt néztem.
 No most ez ott különbözik, hogy ezen az alapon persze jól fel lehet építeni egy szervezetet.
 Mert itt mind független egyesület kivétel nélkül.  És ezek választanak küldötteket, és ez a küldött mind egy forma státuszú. De az omméba, van egy csomó nem egyesület is aki megint küldötteket küld, mint a rendes egyesületek. Pedig ezek egy egyesületnek a tagjai, nevezetesen a nagy Omme-nak. És úgy vannak mint azok az 53+1 határon túli egyesület akik valóban független egyesületek. Pedig ezeknek, mivel egy egyesületen belül vannak mind az 56+1 határontúli, tag valami, mert ezek nem lehetnek egyesületek. mivel egyesületen belül nem lehetnek egyesületek. Ezeknek a tagjaiknak joguk lenne egy az egyben szavazni az elnök személyére. mert egyesületen belül nem lehet más egyesület.
 Azonkívül nagy probléma, hogy a szövetkezett egyesületek között nem lehet alá és fölérendeltség.
 Tehát jogilag olyan mint Omme nem is létezhetne. Létezhetne viszont, MESZ. Méhész Egyesületek Szövetsége. Küldöttekkel és elnökkel.
De, ma is beszélgettem emberekkel, és nem érdekel ez senkit. Egyik akivel beszéltem azt mondta,/mézet árult/ Hogy minek ezzel foglalkozni mikor a támogatások 2020-ban úgy is megszűnnek, és akkor az omménak akárhogy is van, kalap kabát. Addig meg befizeti a sápot, amit most tagdíjnak neveznek, oszt kész.

Re:Alapszabály
« Válasz #268 Dátum: 2016. November 04. 12:54 »
" Azért barátocskáim, mert ha nem helyezitek erős lábakra az egyesületet, előbb vagy utóbb de beleköt valaki, akinek az érdekei úgy kívánják."

A sok szabálytalanság már most okot adhatna bármelyik kívülálló rossz akarónak, de vezéreink ennyire nem értik miről szóltak a perek és fognak szólni!

Az alapszabály szerinti működés előfeltétele annak, hogy az egyesület működését fel ne függesszék!
Ha a sajátjaink sem képesek a saját alapszabályunk betartását, betartatását elérni és a tagságunk nem is igényli ezt akkor már nem is kell ide rossz akaró csak idő, hogy a mutatvány bedőljön!  :'(
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Alapszabály
« Válasz #269 Dátum: 2016. November 04. 17:37 »
Elkeserítő az biztos, hogy rajtunk kb 25 emberen kívül nem érdekel az egész senkit, egyetlen tagot sem. Meg sem kísérlik, hogy érdeklődjenek. Bele vannak fásulva, mert nem hiszik, hogy bármin változtatni lehet. Rezzenéstelen arcal beszélnek az omméról, és ugyan így fogadnák a felbomlását is. Az sem érdekelné őket.
 Azt szoktam mondogatni, hogy az omme sóhivatal, de inkább hasonlít a Cosa Nostrához.  Pár ember bulija, és egy rendesebb sóhival nem győzne tiltakozni, hogy hozzá hasonlítják.