Alapszabály

  • 521 válasz
  • 193196 megtekintés
Re:Alapszabály
« Válasz #240 Dátum: 2016. November 03. 00:52 »
xxxFélix!

Hagyd már abba ez a bugyuta, ártatlan madárka szerepet.
Sokkal frankóbb a bandában tökösen részt venni.

Tudod etikai vizsgálatocska Szenttamási bácsika ellen.

Azóta a banda,bandácska szépen megszaporodott.
Régóta itt rontja a levegőt ez a Izsó60 vagy micsoda,most
meg jöttek a bandácskába ezek az újak,úgy hirtelen a Huberka,
meg a málnások (no meg a méhészek) réme az a mackó,ja
mackó a méhesben,most meg Te is.
Na,meg itt van az a főnix nevű "madárka a háztetőről"
Hirtelen Ő is a méhlegelők királya lett.
Annyi mindent idézgetett mint régen az szegény méltatlanul
kitiltott,sok nevű Tomipapa.

Bizony ,nagy lett a banda!
Szépen muzsikálnak,a "nagy csapat".
BÜSZKÉN vállald őket,ne színészkedj!


Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2016. November 03. 07:24 írta Csányi Antal »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Alapszabály
« Válasz #241 Dátum: 2016. November 03. 09:51 »
Figyelj már aranybarátom Antikám.
 Ha eszed van, /és Attilának van, úgy látom/. Akkor tudod, hogy minden fórumot , kivétel nélkül, bárhol van, a vita éltet. A facen ugyan úgy mint a ződön vagy máshol. Amikor a  szöveg egysíkú, mert mindenki mindenkivel egyetért, az a fórum barátom érdektelenné válik és meg hal.
 Érdemes lenne össze számolni, a hozzászólások számát a ződön meg itt, pedig ez a fórum sokkal később is indult.
 Más részt, az okos vezető ilyenekből tanul, ha nem fafejű. Ugyan is ilyenekből le lehet szűrni, hogy kik az ellenségek.
Sokkal veszélyesebb a hallgatag ellenség, mint az aki elmondja, hogy mit tud, vagy mit akar csinálni.
 Ezért az ellenvéleménynek inkább örülni kéne , mint kiakadni rajta.
 De, én tudom azt gondoltátok az elnökkel együtt, hogy ugyan az lesz mint az előző ciklusaiban, hogy a nép befogja a száját és kuss neki. Akkoriban egyébiránt a zöld fórum falazott neki, mert a moderátorok rögtön letiltottak, ha bármilyen kritika megfogalmazódott Brossról.
 De a világ változott. Van két fórum is és a face, amire semmi befolyásotok nincs. Ha itt letiltotok, abban biztosak lehettek, hogy rögtön nyitok egy oldalt a facen az omme viselt dolgait illetően, és garantálom pár hónap múlva ugyan annyian leszünk mint itt.
 Elmondanám neked, hogy az a világ megszűnt amikor saját magam képére saját magamnak csinálok egyesületet, meg annak alapszabályt minden kritika nélkül. Ha a kritikát nem viselitek talán előbb vagy utóbb el kell gondolkodni a lemondást illetően, mert mint mondtam a múlt már nem fog visszatérni.
Amúgy meg lenne egy kérdésem. Mikor fogtok már valamit fizetni nekem, hogy időnként életet lehelek a fórumotokba, amikor az már kezd ellaposodni?
/Mielőtt bevörösödne a fejetek, ez utóbbit viccnek szántam./

Re:Alapszabály
« Válasz #242 Dátum: 2016. November 03. 11:20 »
Bocsánat, most látom, hogy itt is van egy nekem való oldal. Szóval kérdésem lenne.
Az egyesületi törvény kimondja, hogy minden egyesület önálló jogi személy. Tehát a tagok szavazhatnak, megválaszthatók bármely tisztségre, de kívülről nem szólhat bele senki az egyesület dolgába. No most itt az Omme-ban van ugye 16 vagy 17 önálló jogállású egyesület. A többi az nem önálló, hanem tag egyesület. A miénk is önálló a Palóctáj.
 A kérdésem megvilágítanám egy konkrétummal. ha én a Februári nagy Egyesületi gyűlésen, olyan indítványt terjesztek elő, mert jogomban áll, én itt tag vagyok, miszerint ne adjunk a központnak annyi pénzt, vagy ne adjunk semennyit mert nem csinálnak semmit és csak elherdálják amit felküldünk, és ezt a tagság megszavazza, bele szólhat e ebbe az Omme vezetőség Brossal az élen?
Muszály vagyok a kérdést ilyen konkrétan feltenni, nevezetesen amiatt mert akárhogy kérdezek senki nem válaszol nekem, pedig ez nagyon fontos az egyik legfontosabb.
 Tehát, mennyire önállóak az önálló egyesületek? Ez a kérdés. Meg az, hogy az egész Omme felépítés az Omme csúcsszervvel, nem e ellentétes a hatályban lévő egyesületi törvénnyel?
 Jó lenne, ha valaki válaszolna rá Csuján kívül, mert rá nem vagyok kiváncsi.

Re:Alapszabály
« Válasz #243 Dátum: 2016. November 03. 12:23 »
Kedves Vivaldi!

Az OMME egy egyesület.
Ennek az lesz tagja, aki az akar lenni és az alapszabályban leírt szabályoknak eleget tesz!
Ha tag akarsz lenni, tagdíjat kell fizetni.
Miért?
Mert így határozott a KÖZGYŰLÉS!
Nem Bross, nem Kis Pista, nem Csuja!
Érted?
Ha nem fizetsz tagdíjat akkor nem leszel tag az OMME-ban!
Ennyire egyszerű.


Egyébként pedig javaslom elolvasni a civil törvényt. Ezt is elmondtuk már kismilliószor, de sajnos hiába!
Vagy nem akarod vagy nem tudod megérteni.

És ha lehet hagyd már abba az állandó Bross fikázást!
Nem veszed észre, hogy kezdesz nevetséges lenni?

Re:Alapszabály
« Válasz #244 Dátum: 2016. November 03. 12:39 »
Bocsánat, most látom, hogy itt is van egy nekem való oldal. Szóval kérdésem lenne.
Az egyesületi törvény kimondja, hogy minden egyesület önálló jogi személy. Tehát a tagok szavazhatnak, megválaszthatók bármely tisztségre, de kívülről nem szólhat bele senki az egyesület dolgába. No most itt az Omme-ban van ugye 16 vagy 17 önálló jogállású egyesület. A többi az nem önálló, hanem tag egyesület. A miénk is önálló a Palóctáj.
 A kérdésem megvilágítanám egy konkrétummal. ha én a Februári nagy Egyesületi gyűlésen, olyan indítványt terjesztek elő, mert jogomban áll, én itt tag vagyok, miszerint ne adjunk a központnak annyi pénzt, vagy ne adjunk semennyit mert nem csinálnak semmit és csak elherdálják amit felküldünk, és ezt a tagság megszavazza, bele szólhat e ebbe az Omme vezetőség Brossal az élen?
Muszály vagyok a kérdést ilyen konkrétan feltenni, nevezetesen amiatt mert akárhogy kérdezek senki nem válaszol nekem, pedig ez nagyon fontos az egyik legfontosabb.
 Tehát, mennyire önállóak az önálló egyesületek? Ez a kérdés. Meg az, hogy az egész Omme felépítés az Omme csúcsszervvel, nem e ellentétes a hatályban lévő egyesületi törvénnyel?
 Jó lenne, ha valaki válaszolna rá Csuján kívül, mert rá nem vagyok kiváncsi.
Válaszolni akartam, csak a gépem megtréfált : Elnézést ! Az itt felvetettek-egyébként-bő magyarázatot igényelnek!
üdv. Erdélyi János  Privátban szívesen leíroma véleményemet.


Re:Alapszabály
« Válasz #245 Dátum: 2016. November 03. 13:18 »
Nem biztos hogy pontosan értelmeztem Vivaldi felvetését, de értelmezésem szerint azt pedzegetné hogy az önálló egyesületek akár dönthetnének úgy is, hogy nem fizetnek az OMME kasszájába egy fillért sem. Válaszul, kritakaként? Igen de akkor nem volna "ingyen píz". Bár valaki írta hogy van eleve 6000 méhész, aki nem tagja egyik egyesületnek sem. Ezen is el lehetne gondolkodni, mert ez közel egy harmad, hogy mi tartja távol az egyesületektől ezeket a méhészeket?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #246 Dátum: 2016. November 03. 14:03 »
Vivaldi!

Jobb ha igazodsz a főnöködhöz Fekete Józsihoz és óvatosabban fogalmazol Bross Péterről akit Fekete József jó barátnak tekint. Fekete József gond nélkül el tudja fogadni Bross Pétert és lehet, hogy Fekete József reálpolitikus lévén nem Mészáros Lászlóra adta szavazatát választáskor sem. 

A legutóbbi elnökségi ülésen is Fekete József és Bross Péter egyformán szavazott arról, hogy legyen-e pályáztatva a kft ügyvezetői állása 2016 január 1-től. A HATOK közül most Fekete József kilépett és átszavazott Bross Péter mellé. Mészáros László és a megcsonkult hatok csoportja azt szerette volna, ha Mészáros József mindenféle pályáztatás nélkül továbbra is a kft főnöke. Ami persze eddig is összeférhetetlen volt, tehát nem lett volna szabad megtenni, de a határozatlan időre való meghosszabbítás végképp értelmetlen lett volna.

Mészáros József és dr. Mészáros László igen jól együtt tudott működni. Emlékeztek biztos arra, hogy milyen hosszú beszédet mondott a Küldöttgyűlésen Mészáros József az informatikai ügyekről. Volt abban minden kérem szépen csak az objektivitás hiányzott. dr. Mészáros László ezt a munkát dupla munkabér elszámolhatóságával jutalmazta.

Azaz bocsánat! Tévedtem!
Az OMME ügyvezetőjének a bérét nem az Ellenőrző Bizottság elnöke és nem is az OMME elnöke utalványozza, hanem az OMME ügyvezetője saját magának!

Mikor ezt megtudtam, nagyon megvilágosodott az agyamban, hogy miért is van ennyi titkolózás az OMME ügyeiben. A 13 500 tagú OMME valóságban egyáltalán nem érdekképviselet, hanem egy nagyon szűk csoportnak pl. az alkalmazottaknak, a tisztségviselőknek és holdudvaruknak a magánérdekeit képviselő szervezet, ha az OMME mindenkori ügyvezetője, nevezetesen most éppen Mészáros József saját magának utalványozhatott. Ebben a szervezetben tényleg bármi igaz lehet, sőt akár annak az ellenkezője is.

Ezért nem áll ki az OMME a méhészek legégetőbb problémáinak megoldása érdekében. Nem véletlen, hogy a neonikotinoid témában Tóth Péter és dr. Cserényi Péter úgy szavazott, ahogy és olyan nyilatkozatot tett, amit tett. Megvezették még a földművelési minisztert is, hiszen a miniszter az OMME nyilatkozatát lobogtatja mindig neonikotinoidok elleni tiltakozások esetén. Azt a nyilatkozatot idézi, aminek a lényegét Tóth Péter írta és mondta, majd pedig szavazatával is megerősítette.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Alapszabály
« Válasz #247 Dátum: 2016. November 03. 16:00 »
Erdélyi János. igaz, hogy több síkon is megyünk, de látod most derülnek ki dolgok. Nem úgy van , hogy van egy király egyesület a királlyal, és van a többi. hanem, én legalább is úgy olvastam az egyesületi törvényben ami az Omme-ra is és a többi egyesületre is érvényes, hogy az egyesületek köthetnek szövetséget, de nincs alárendelt tag egyesület.
 Egyetlen megoldás van szerintem. Ha valaki tud mást azt szivesen veszem, ha leírja. Egy nagy országos egyesület, ahol 13000 tag szavaz egyenesen a vezetőségre és az elnökre. És mind a 13000 tag választó és választható. Most sem értem, hogy a nem önálló egyesületek tagjai miért nem szavazhatnak egyenesen az elnökre, hiszen az egyesületi törvény kimondja, minden tag választó és választható. Mivel ők nincsenek külön egyesületbe, elvileg nekik joguk lenne szavazni az elnökre, meg a vezetőségre.
 Van két gyanúm. Az egyik, hogy ez a küldötti felépítés nem törvényes, és azért lehet így, mert a vezetőség körül lévő jogtudósoknak nem volt érdeke, ezt  a tagság tudomására hozni.
 De, lehet , hogy én tévedek nem lévén jogász. Azt azonban érzékelem, hogy valami bibi van.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Alapszabály
« Válasz #248 Dátum: 2016. November 03. 16:15 »
Nézd Csuja. Eleinte jöttetek a lányommal, most jössz Fekete Józsival.
 Nekem Józsi nem ad fizetést, és nem is hinném, hogy tartoznák neki valamivel.
 Más részt nem is igen beszélgetek vele. Azt én nem tudom mit csinál Józsi, kinek barátja és kinek nem, ezért nem is igen a Józsihoz való viszonyom határozza meg a hozzászólásaim tartalmát.
Ami engem Józsiból érdekel az a szaktanácsadói minősége, és a Palóc Méhész Egyesületben végzett munkája, amiben én nem látok semmi kivetnivalót, ezért támogatom amennyire tudom.
De térjünk vissza hozzád. Nagy igazság, hogy mindenki magából indul ki. Az, hogy valaki érdekből befogja a száját az neked természetes, mivel te ilyen vagy, és úgy képzeled mindenki ilyen. Ezért aztán ezzel be lehet fogni a száját.
Ahogy hallom ez nálad így működik, mert te befogod, meg vissza lépsz, mert neked az igazság nem nagyon fontos.
 No barátom talán neked meglepő, de nem mindenki olyan mint te.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #249 Dátum: 2016. November 03. 16:52 »
Idézet
Egyetlen megoldás van szerintem. Egy nagy országos egyesület, ahol 13000 tag szavaz egyenesen a vezetőségre és az elnökre. És mind a 13000 tag választó és választható.
Ez van most. Annyi eltéréssel, hogy te a küldötteden keresztül tudsz szavazni, de választható vagy minden posztra akkor is, ha nem vagy küldött. De a küldött személyéről viszont te döntesz. 13 000 tag esetén - ha minden tagnak közvetlen választójoga lenne - lehetetlen lenne a közgyűlést levezetni. Még a 400 küldött esetén is rettenetesen nehéz feladat. Nehogy azt hidd már, hogy a mutyizás érdekében van a küldötti rendszer bevezetve! Egyszerűen a Homo sapiens pszichikai terhelhetősége ennyi. Tudományos szakemberek megállapították, hogy 4-600 ember még olyan létszámú közösség, ami képes egyszerre, egy időben, egy témában közös akarattal dönteni. 13 000 ember csak szórakoztatni lehet, ha egy kupacban van.

Idézet
Most sem értem, hogy a nem önálló egyesületek tagjai miért nem szavazhatnak egyenesen az elnökre, hiszen az egyesületi törvény kimondja, minden tag választó és választható.
Persze. Te választható vagy elnöknek akkor is, ha nem vagy küldött. Választó jogod is van, de közvetett, mert belépéskor elfogadtad az OMME alapszabályt és abban az vagyon írva, hogy küldötten keresztül gyakorlod a döntési jogodat. De küldött te is lehetsz.

Idézet
Van két gyanúm. Az egyik, hogy ez a küldötti felépítés nem törvényes, és azért lehet így, mert a vezetőség körül lévő jogtudósoknak nem volt érdeke, ezt  a tagság tudomására hozni.
 De, lehet , hogy én tévedek nem lévén jogász. Azt azonban érzékelem, hogy valami bibi van.
A küldötti rendszer törvényes. Nagy taglétszám esetén ez a járható út.
A "bibi" nem a küldötti rendszerben van, hanem a demokratikus működtetési ismeretek hiányába. Egy küldöttgyűlést nem lett volna szabad így összehívni, ahogy jelenleg történt. Nem lett kiküldve semmilyen döntést előkészítő anyag. Hasraütéses alapon fog dönteni minden napirendi pontban 400 ember. Így volt ez eddig is, de ha nem józanodik ki a vezetés, akkor így fog történni ez után is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #250 Dátum: 2016. November 03. 16:58 »
Idézet
Azt én nem tudom mit csinál Józsi, kinek barátja és kinek nem
Azért írom, hogy tudd.

Idézet
Az, hogy valaki érdekből befogja a száját az neked természetes,
Ha közérdekből fogja be a száját, akkor természetes, de ha magáűnérdekből, akkor nem természetes. Érthetőbben: Én nem fogtam be a számat, láthatod. Ezt a Küldöttgyűlést is szarul hívták össze, ahogy tette Mészáros. Elhallgattam és befogtam a számat? Nem! Akkor meg ne nyafogj és ne mószerolj!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Alapszabály
« Válasz #251 Dátum: 2016. November 03. 17:22 »
Erdélyi János. igaz, hogy több síkon is megyünk, de látod most derülnek ki dolgok. Nem úgy van , hogy van egy király egyesület a királlyal, és van a többi. hanem, én legalább is úgy olvastam az egyesületi törvényben ami az Omme-ra is és a többi egyesületre is érvényes, hogy az egyesületek köthetnek szövetséget, de nincs alárendelt tag egyesület.
 Egyetlen megoldás van szerintem. Ha valaki tud mást azt szivesen veszem, ha leírja. Egy nagy országos egyesület, ahol 13000 tag szavaz egyenesen a vezetőségre és az elnökre. És mind a 13000 tag választó és választható. Most sem értem, hogy a nem önálló egyesületek tagjai miért nem szavazhatnak egyenesen az elnökre, hiszen az egyesületi törvény kimondja, minden tag választó és választható. Mivel ők nincsenek külön egyesületbe, elvileg nekik joguk lenne szavazni az elnökre, meg a vezetőségre.
 Van két gyanúm. Az egyik, hogy ez a küldötti felépítés nem törvényes, és azért lehet így, mert a vezetőség körül lévő jogtudósoknak nem volt érdeke, ezt  a tagság tudomására hozni.
 De, lehet , hogy én tévedek nem lévén jogász. Azt azonban érzékelem, hogy valami bibi van.
A harmadik sorra reagálok csupán:valójában kimondva nincs alárendeltség ! De a megállapodás a az OMME és az önálló szervezet között "rendezi a sorokat "!  Ez azt jelenti,hogy a szervezet nem térhet el az OMME alapértékeitől,és érvényesek ránézve az alapdokumentumok .  Viszont az önálló  szervezetek dönthetnek bármikor, hogy létrehoznak egy más felépítésű szervezetet ! A nagy  kérdés, hogy ez esetben mi lesz a megszerzett OMME jogokkal/lehetőségekkel !   üdv. E. János

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Alapszabály
« Válasz #252 Dátum: 2016. November 03. 18:33 »
Nem, ilyen nem lehet. a törvény azt mondja két szövetséges Egyesület közül egyik se lehet alárendelt. Törvény ellen nem lehet hallgatólagos egyezséget kötni.  Ez csak akkor működik, ha egyáltalán nem létezik ellenzék, és ellenérdekeltség egy szervezeten belül. Most itt más a helyzet nagy összefeszülés van ami borítani fogja a bilit.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Alapszabály
« Válasz #253 Dátum: 2016. November 03. 19:06 »
Hát emberek, egyre hülyébb vagyok. Ennek biztos sokan örülnek. De, amikor olvasom az alapszabályt, nagyvonalúan tekintenek el a független egyesületek közti jogi eljárásokról. Nem arról van szó, amiről szó van, hogy két egymástól független egyesület milyen jogállásban van egymással, hanem az egyik küld küldöttet, és, hogy ki a küldött.
 Aztán leírják, hogy az egyesület tagja szavazhat. De hát az Omme tagja igazából az aki nincs önálló egyesületben és az is csak küldötteket küld, holott nekik joguk lenne szavazni, valamint indulni is elnöknek stb.
 Hát kutya legyek ha értem. De, ha egyszer tőlem sokkal okosabb elkezdi értelmezni, illetve összehasonlítani az egyesületi törvénnyel, biztos lesz nagy katyvaz.

Re:Alapszabály
« Válasz #254 Dátum: 2016. November 03. 19:37 »
Nem, ilyen nem lehet. a törvény azt mondja két szövetséges Egyesület közül egyik se lehet alárendelt. Törvény ellen nem lehet hallgatólagos egyezséget kötni.  Ez csak akkor működik, ha egyáltalán nem létezik ellenzék, és ellenérdekeltség egy szervezeten belül. Most itt más a helyzet nagy összefeszülés van ami borítani fogja a bilit.
A felvetésed valós dilemma, racionálisan gondolkodó emberre vall !
A szóhasználat viszont- a kontroll csoportot illetően- helytelen . Mi a törvény szelleme szerint gondoltuk át az OMME jövőjét.     Most....Gondolkodjunk közösen : Miért baj, ha valakinek elképzelése van a jelent,a  jövőt illetően, és azt alá is tudja támasztani ? Sohasem a "bólogató jánosok" vitték előre közös ügyeinket !  Van jövőképünk ,sohasem vagdalkoztunk,nem fújtunk lufikat...stb.    Tényszerűen állapítunk meg dolgokat!  Nem illik ránk,nem húzható ránk, semmiképp az ellenzékiség kifejezés, ezt hagyjuk meg az azt lejáratóknak. Nem vagyunk ellenérdekeltek sem,ugyanis mi az OMME törvényes működése mellet állunk ki, amit Te is helyeselsz ! Jól látod a törvényi "összekacsintás" problematikáját is !
üdv. E. János