Alapszabály

  • 521 válasz
  • 193279 megtekintés
Re:Alapszabály
« Válasz #165 Dátum: 2015. December 29. 12:14 »
Tisztelt "eltérő kultúrájú" Fűrészes!

A volt családommal való mocskolódása után, azért elárulhatná végre

melyik alapszabály érvényes a mai napon az OMME honlapon szereplő 4 közül?

Tisztelt Méhésztársak szerintetek mi bántó van abban, hogy megszeretném tudni melyik alapszabály szerint működik az az egyesület ahová a tagdíjamat befizetem?

Vagy ez ennyire gáz?  ;)

A baltás hölgytől elnézést kérek azért, hogy bármilyen kapcsolatot mertem feltételezni róla Önnel!  :-[

Belőle árad a szívjóság!  ;D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Alapszabály
« Válasz #166 Dátum: 2015. December 29. 12:51 »
Na akkor még egyszer csak neked és feltételezhetően az "eltérő kultúrád" miatt lassan, hogy értsd!

1. Én soha nem kértem azt, hogy az általad említett  személyt munkahelyéről elbocsássák.
(Aki ilyet mondott neked az hazudik!)

2. Szerintem a mai világban normális az, ha szemtől szembe megmondjuk valakinek, hogy mi a problémánk!
(Az viszont, hogy ezt az érintett a saját javára kihasználja.....ezt mond meg Te!)

3. Miért gondolod, hogy Én annyira értékes lennék az OMME számára, hogy a lemondásom a működését, megítélését   megváltoztatná a világ előtt. Megjegyzem nem zsaroltam senkit, hogy csak ekkor meg akkor vállalom tovább. Csak annyit közöltem a nevezett személlyel nem kívánok egy helységben tartózkodni.
Bíztam a Legdrágább Elnök Úr szavában, hogy ilyet, hogy a munkavállaló nem vegyen részt a gyűléseken, nem tud elintézni.
Nagyon örültem, hogy ezzel pont kerül az ügy végére.
Mivel a nagy testvér szavamat vette a legnagyobb csodálkozásomra a Legdrágábbnak a köpönyege megfordult és már lehetséges volt az amire én nem számítottam. Mivel Én állom a szavam, nem úgy mint a Legdrágább, hát maradnom kellett...... :-[
Nagyon nagyon nagy hiba volt bízni benne! A zászló miatt meg különösen nagy!  :-[

4. A többit már leírtam, de a lényeg szerintem nem az Én személyem volt, hanem Csuja Lászlóé! Mindenképpen el akarták kerülni nagyjaink, hogy esetleg a Gödöllői Méhészegyesület elnökeként kínos témákat feszegessen.
Bár velem sem jártak jobban!  :D

Hát így állunk Kedves Méhésztársak!

Az "eltérő kultúrájú" Fűrészes ezért feni rám a fogát, az OMME urainak megbízásából, mert mi közös ügyem lehet egy gönyűi kertésszel?
Igaz "eltérő kultúrájú" Fűrészes?

Legalább Te jól keresel ezen az ügyön! Hajrá, még nincs vége!  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Alapszabály
« Válasz #167 Dátum: 2015. December 29. 18:30 »
Üdv. Uraim!     atya!    Gyönyörű az idézet és talán még igaz is löhetne ha az igazság nem lönne relatív. De már az is figyelemre méltó hogy egy jóérzésű emberi szó el nem hagyja senki száját, nincs az agyába egy szép, egy jó gondolat, kizárólag idézetek idézetek hátán. Köszönjük szépen!
Geddekas! Ha a Te véleményed semmiféle külső ill. belső behatásra soha semmikor nem változik akkor egyszer nagy bajba kerülhetsz miattad!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #168 Dátum: 2015. December 29. 20:06 »
Hol állítottam olyat, hogy a véleményem soha semmilyen körülmények között nem változik?

Változhat a véleményem, ha van rá alapos ok, tehát olyan új körülmény merül fel, ami egyértelműen más szemszögből világítja meg a dolgokat és eléggé súlyos ahhoz, hogy valóban figyelemre méltó legyen. Például nem tekintem Tomipapa mostani megnyilvánulásait semmilyen tekitetben figyelemre méltónak. Most épp elgurulét a gyógyszere és szimplán mocskolódik. Mint egy robot, utasításra kiöklendezi ide elénk mindazt, amit ott bent beletöltöttek. Nyílván az az ember is nagyon rosszindulatú lehetett, aki beletáplálta mindezt az ő agyába, de ő ezt még cifrán túl is teljesíti. Igazi sztahanovista a szentem. Meg is érdemelne egy kitűnő üdülést valamelyik kiérdemesült szocreál üdülőkomplexumban.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Alapszabály
« Válasz #169 Dátum: 2015. December 29. 20:50 »
izso60!

Az igazságról alkotott véleményed igaz lehet, mert minden relatív. Mindenki úgy értelmezi a világot (dolgokat) ahogy  saját maga akarja.
Tehát attól hogy valaki másként értelmez, lát dolgokat,  attól még megütheti a te intelligencia szintedet is.
Egyébként a humor jó dolog, és vannak olyan helyzetek, amikor a humorérzék segíthet.  :-[
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Alapszabály
« Válasz #170 Dátum: 2015. December 29. 20:53 »
Izso60!

A jóérzésű emberi szavakat hiányolod. Szenttamási István Tamás, Petronius arbiter néven elkövetett vállalhatatlan sértegetései miatt én kértem elnézést és nem a sértegető. Valamennyi felelősséggel sajnos tartozunk a ténykedése miatt, mert korábban mi biztattuk a megnyilvánulásra. Nagy hiba volt, mert mára egy elfogadhatatlan, útszéli morál mentén nyilvánul meg. Az írmagját is kiírtja az ilyen sértegetésekkel annak, hogy később egy értelmes párbeszéd kialakulhasson. Feltéve, ha hagyjuk és a háttérben még a markunkat is dörzsölgetve egy kívülállót biztatunk az igazi méhészek ellen. Gondolkodj el ezen! 

Re:Alapszabály
« Válasz #171 Dátum: 2015. December 29. 21:09 »
Tisztelt Uraim, hölgyeim!

A Geddekas felsorolt néhány ÓVODÁS problémát, és ahogy a leírtakból kitünik, bizony cseppet sem nevezhető egyik sem óvodás "problémának. Aki úgy gondolja, hogy az, az azon gondolkodjon el, vajon ezek az óvodás problémák az egyesületnek +-t, vagy - -t jelentett-e anyagilag, és erkölcsileg egyaránt. És a Geddekas felsorolása messze nem TELJES KÖRŰ  !
Aki az OMME újság alapján próbál egy-egy OV-ról vagy KGY-ről tájékoztatót kapni, annak a figyelmébe ajánlom a bankok fő tájékoztató mondatát, mely így hangzik:  A TÁJÉKOZTATÁS NEM TELJES KÖRŰ  !!!
Zárójelbe írom: SAJNOS !!!

A tisztelt "legdrágább" az OMME ujságban "őszintén" kinyilatkozza: AZ ELNÖK NEM HAZUDIK. !!
Az igazság az, hogy talán a vehemensen a Kontroll csoportot támadó "elvtársak" közül akiket tudom kicsodák,- tehát személyesen  ismerem őket - még soha nem láttam egyetlen egy OV-én, vagy KGY-en SEM !

Ha ezek  az ÓVODÁS problémák nem lennének (hangsúlyozom ismét, a problémák felsorolása amit a Geddekas leírt messze nem teljes körűek) akkor a kontroll csoportnak nem lenne feladata, sőt egészen biztosra veszem, talán meg sem alakul.

Már várom a január 05.-ét, amikor is útjára indul a LOVAGREGÉNY.

Jó éjszakát!

Re:Alapszabály
« Válasz #172 Dátum: 2015. December 29. 21:14 »
Még egy ÓVODÁS probléma: MELYIK ALAPSZABÁLY vonatkozik most az egyesület minden egyes tagjára???????????

Re:Alapszabály
« Válasz #173 Dátum: 2015. December 30. 14:26 »
Tisztelt Méhésztársak!

 :o nem hiszek a szememnek!

Tisztelt Szabó György Úr!
Kedves Gyuri!

A részemre 2015. december 28-án elektronikus úton továbbított megkeresésére reagálva, a következőkről kívánom tájékoztatni:

Az OMME honlapján, az OMME hírek felületen, az ügyben érdeklődők által, időrendi sorrendben, az OMME Küldöttgyűlések által elfogadott és folyamatában megerősített alapszabályunk tekinthető meg.
A 2015. március 28-i Küldöttgyűlésünkön elfogadott OMME alapszabály, a 2015. november 14-én megtartott Küldöttgyűlésünkön megerősítésre és a közhasznú jogállásunk visszaszerzése érdekében módosításra került.

A fentiek értelmében, az OMME jelenleg a 2015. november 14-én, a közhasznúság visszaszerzése érdekében elfogadott alapszabály alapján működik.

Tájékoztatom, hogy a Karácsonyi Ünnepeket megelőzően a 2015. december 16-án kelt levelemben valamennyi tagszervezetünk elnökét írásban is tájékoztattam, hogy az alapszabályunk érdekében eljáró Dr. Soós Tibor Ügyvéd úr által, a 2015. november 14-én elfogadott és a közhasznúsággal módosított alapszabályunk és annak mellékletei a Fővárosi Törvényszéken 2015. december 10-én benyújtásra és lajstromozásra kerültek.

Remélem, hogy a leírtakkal az Ön által feltett kérdés vonatkozásában megfelelő és megnyugtató válasszal szolgáltam.

Egyúttal Sikerekben és Méhészkedésben Gazdag Boldog Új Esztendőt Kívánok!

Üdvözlettel,

Mészáros József
OMME Hivatalvezető

Tisztelt Hivatalvezető Úr!

Köszönöm a korrekt és gyors választ!

Bár csak mindenki így végezné a dolgát!

Boldog Új Évet Kívánok Neked is!

Méhésztársak így még érdekesebb lesz...

LOVAGREGÉNY január 5-től!  ;D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Alapszabály
« Válasz #174 Dátum: 2015. December 30. 16:14 »
Akkor menjünk tovább!

Kérdeznék egy olyan OMME Helyi szervezeti vezetőt, aki az elmúlt időszakban hívott meg előadót, hogy az előadás költségeit miként számolták el és hogy nyújtották be azt az MVH felé?

Lehetőleg olyan írjon, akinek az egyesülete csak OMME tagdíjat szed és küld a központ felé!
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #175 Dátum: 2015. December 30. 18:54 »
Mészáros József hivatalvezető úr következetes a következetlenségben.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Alapszabály
« Válasz #176 Dátum: 2015. December 30. 20:18 »
Akkor menjünk tovább!

Kérdeznék egy olyan OMME Helyi szervezeti vezetőt, aki az elmúlt időszakban hívott meg előadót, hogy az előadás költségeit miként számolták el és hogy nyújtották be azt az MVH felé?

Lehetőleg olyan írjon, akinek az egyesülete csak OMME tagdíjat szed és küld a központ felé!
Elég sokan többet szednek, hogy  is  számolják el azt  meg  hova  teszik a  többit amit be szednek meg  milyen nyugtát kap a  méhész

Re:Alapszabály
« Válasz #177 Dátum: 2015. December 31. 09:31 »
Nyugalom!

Én nem szeretnék egyik OMME Helyi szervezet kasszájában sem turkálni, csak a Hivatalvezető úr által érvényesnek vélt alapszabály azon pontját kezdeném körüljárni:

12. Az önálló jogi személyiségű méhész tagszervezetek az Elnökséggel kötött Együttműködési  Megállapodás alapján lépnek be és működnek együtt az Egyesülettel. Kötelezettségeik és jogaik azonosak a helyi és területi tagszervezetekkel.

mely az egyenlő kötelezettségeket és jogokat taglalja.

Most akkor egyenlőek vagyunk vagy nem?  ;)

Unió vagy Konföderáció?

Az OMME Helyi szervezetei az Unió fenntartásában érdekeltek az önálló egyesületek a Konföderációt támogatnák!

Nos akkor:

Kérdeznék egy olyan OMME Helyi szervezeti vezetőt, aki az elmúlt időszakban hívott meg előadót, hogy az előadás költségeit miként számolták el és hogy nyújtották be azt az MVH felé?
Lehetőleg olyan írjon, akinek az egyesülete csak OMME tagdíjat szed és küld a központ felé!



Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #178 Dátum: 2015. December 31. 13:57 »
2005 óta egyetlen alapszabály elfogadó küldöttgyűlés se volt szabályosan összehívva. A legutóbbi küldöttgyűlés se volt szabályosan összehívva, következésképpen egyetlen határozata se érvényes.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Alapszabály
« Válasz #179 Dátum: 2016. Január 01. 13:26 »
Üdvözöllek Dicső Lovag!
Szép a ruhád, szép a lovad!
Mi szél hozott mondsza erre?
S mi vajon a szíved terve?


Még 4 nap!  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!