Alapszabály

  • 521 válasz
  • 193314 megtekintés
Re:Alapszabály
« Válasz #90 Dátum: 2015. December 17. 13:16 »
Kérdezném ismét a hozzáértőket az OMME honlapon szereplő 4 alapszabály közül melyik alapján működik az egyesület a mai napon????     

Fűrészes??? (Nem kell a virágnyelv, csak egyszerűen, közérthetően!)

Ügyvéd Úr??? (A 4 milliós keretből csak kitelik egy egyszerű válasz, vagy nem??)

Legdrágább elnök Úr??? (Ez lenne a 7 millió forintos kérdésem!!!)

Szeretném megtudni milyen szabályok szerint működik jelenleg az az egyesület ahová közel 20 éve fizetem a tagdíjat!!

Lehetséges volna megtudnom??? 
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Alapszabály
« Válasz #91 Dátum: 2015. December 17. 19:17 »
Szerintem 2016 január 26-án megtudjuk!!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Alapszabály
« Válasz #92 Dátum: 2015. December 17. 19:55 »
És addig mi alapján hozzák a döntéseket az igen tisztelt megválasztott tisztségviselőink???

Engem csak ez érdekel!!!

Mi alapján???
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Alapszabály
« Válasz #93 Dátum: 2015. December 17. 20:13 »
Hát nem értitek?
Az OMME-ban most az a szabály mint az MMA-ban.
Ez egy olyan újkori méhész "harcművészet" ahol két fél küzd.
Az egyik nem is meri el, hogy szabályok is léteznek, a másik pedig szinte követeli azt.
Ez úgy hívjuk O-MMA!
Nagyernyei Attila


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #94 Dátum: 2015. December 17. 20:26 »
Szerintük mi az alapszabály? Hát az erőszak.

Közös érdekké emelt magánérdekek szerint működnek.

A válaszom folytatását olvashatjátok a kft ügyek topicban.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Alapszabály
« Válasz #95 Dátum: 2015. December 18. 09:11 »
Attila
Minek a rövidítése az MMA  ????

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Alapszabály
« Válasz #96 Dátum: 2015. December 18. 10:00 »
Szia Jani!
Igaz nem nekem szólt a kérdés de válaszolnék rá. Ha jól sejtem MMÁ az egy küzdősport amiben az a szabály, hogy alig van szabály :D
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Alapszabály
« Válasz #97 Dátum: 2015. December 18. 10:07 »
Attila
Minek a rövidítése az MMA  ????

Kevert harcművészet.
Üdv:robi

Re:Alapszabály
« Válasz #98 Dátum: 2015. December 18. 14:57 »
Kérdezném ismét ( harmadszorra) a hozzáértőket az OMME honlapon szereplő 4 alapszabály közül melyik alapján működik az egyesület a mai napon????

Úgy látom ez egy fogós ravasz kérdés!!!

Pedig 7 + 4 millióért vágni kéne a választ!!!

Esetleg Fűrészes???

Ja éppen gyógyászati segédeszköz átalakítással fenyeget valakit.....

Szóval elfoglalt!!!

Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Alapszabály
« Válasz #99 Dátum: 2015. December 18. 16:53 »
QUQURIQ !!!

Jó a kérdés, és egyszerű a válasz!
Mindig azt az alapszabályt alkalmazzák, amiből előnyüket lehet megszilárdítani.
Az a mérvadó alapszabályuk, amiben zavarosan és kétértelműen tudnak lavírozni.
Az az alapszabály amit a Kontroll csoport kidolgozott (Erdélyi János) konkrét, félre nem magyarázható méhészbaráti, de főleg demokratikus!
Na ez az az alapszabály amitől irtózik az OMME vezetése, mit az ördög a tömjéntől...

A szerzetes Kiskakas!

Re:Alapszabály
« Válasz #100 Dátum: 2015. December 18. 17:50 »
Esetleg Fűrészes???

Hagyjatok már ezzel a „fűrészessel”! Telefonon tényleg kap az egyik emberünktől rágcsálni való információkat, de köze nincs a döntésekhez. Mi is tudjuk, hogy egy ilyen kérdés magas már neki, mint szamárnak a lórács. Azt is elmondtuk már neki finoman, hogy ne nagyon lovalja bele magát az észosztó szerepébe, mert ebben a játszmában ő csak egy egyszerű Petronius albitang.

Re:Alapszabály
« Válasz #101 Dátum: 2015. December 19. 06:30 »
Kérdezném ismét ( harmadszorra) a hozzáértőket az OMME honlapon szereplő 4 alapszabály közül melyik alapján működik az egyesület a mai napon????

Úgy látom ez egy fogós ravasz kérdés!!!

Pedig 7 + 4 millióért vágni kéne a választ!!!

Esetleg Fűrészes???

Ja éppen gyógyászati segédeszköz átalakítással fenyeget valakit.....

Szóval elfoglalt!!!

Kedves Chuck!

Annyit emleget, hogy a végén még én is elkezdek"chucklani"...

Persze, hogy fene elfoglalt vagyok, a múltkor is adott annyi munkát, hogy a felével sem végeztem. A DNS-kérdésben igyekeztem tájékozódni, azt hallottam, hogy a kérdéses esetben alaposan mellélőtt, azaz helyesen nem is "lőtt mellé". A végén még én is belékeveredek... Bonyolult dolog ez a DNS-vizsgálat, nem is értek hozzá igazán. Mindenesetre azt is mondták, hogy erről állítólag papírja is van, meg valami pénzeket is emlegettek, de azok nem nemzeti programos pénzek, meg mintha nem az MVH utalná. A pontosabb információkat várom még.

A zászló, amit kiadott a kezéből, úgy láttam, megvan még. Szép nagy zászló, annyi csillag meg csík van rajta, mint a fene. Ha gondolja, szívesen segítek vigyázni rá, s azt is mondták, hogy nem mindegy, milyen fegyverrel őrzik. Elég sok a fafejű manapság, azok ellen a láncfűrész a leghatásosabb. Majd egyeztetünk, de nekem az tetszene, ha együtt őriznénk a zászlót.

Viszont van egy örömhírem is: megtaláltam a tégláját a Viola utcában. Gondolom ez lehet az, egy rohadt nagy kupac alján leltem rá. Mondom az uraknak: -Ennek nem a falban lenne a helye?
-Dehogy nem, csak van egy csapat, amelyik folyamatosan ide jár, oszt' bontják a székházat, mint a hejderménkű... Már alig maradt ép rész a hivatalban, csak néhány szekrény, az meg mind tele van csontvázakkal... Fura figurák járnak mostanában a hivatalba, az egyik periodikusan valami olyat mormolt, hogy "monnyonle", meg talán azt, hogy kutat ás, de nem ásóval, hanem valami elegáns görbe bottal esett a falnak, de megüthette a bokáját, mert erősen bicegett. Ja, meg volt vele egy másik is, láncfűrésszel, no azon hegesztőszemüveg is volt (azt mondta, a fűrészportól óvja a szemit), hát az tényleg egy fura figura, az egyfolytában téglajegyet lobogtatott, valami Alapszabályról motyogott és az íróasztalokon lefele forgatta a fényképeket...
Mindenesetre a tégla itt van, nem mertem otthagyni, mert valami új székházról pusmogtak a Hivatalban... Azt mondják, az már igazán demokratikus székház lesz, valami új kerál akar székelni benne, mert az OMME nemsokára átalakul demokratikus monarchiává, csak még várják, hogy a Duna fenékig befagyjon, mert annak a jegén akarják megválasztani a kerált.

Szóval eddig jutottam, de rengeteg a dolgom, sajtóügyeletet kell tartanom, mert ha egy percre is félrefordulok, mindjárt a gyors és precíz tájékoztatás látja a kárát. Szerencsére most sikerült gyorsan elcsípni azt a hírt, amit Jani Bátya annyira hiányolt a múltkor. Sajnos nincs időm most neki is levelet írnom, megkérném, mondja meg neki, hogy továbbra is látogassa bátran a Fórumot, megpróbálok szárnyakat adni a vágyainak. Ezután is gyors és precíz lesz a tájékoztatás, a jó kundschaftokért mindent...

Re:Alapszabály
« Válasz #102 Dátum: 2015. December 19. 07:45 »
Tisztelt Fűrészes!

Személyeskedés meg volt!

Szó fosás meg volt!

Akkor egy egy sorosba, melyik alapszabály érvényes a mai napon?
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Alapszabály
« Válasz #103 Dátum: 2015. December 19. 08:05 »
Kérdezném ismét ( harmadszorra) a hozzáértőket az OMME honlapon szereplő 4 alapszabály közül melyik alapján működik az egyesület a mai napon????

Úgy látom ez egy fogós ravasz kérdés!!!

Pedig 7 + 4 millióért vágni kéne a választ!!!

Esetleg Fűrészes???

Ja éppen gyógyászati segédeszköz átalakítással fenyeget valakit.....

Szóval elfoglalt!!!

.................................................
Viszont van egy örömhírem is: megtaláltam a tégláját a Viola utcában. Gondolom ez lehet az, egy rohadt nagy kupac alján leltem rá. Mondom az uraknak: -Ennek nem a falban lenne a helye?
-Dehogy nem, csak van egy csapat, amelyik folyamatosan ide jár, oszt' bontják a székházat, mint a hejderménkű... Már alig maradt ép rész a hivatalban, csak néhány szekrény, az meg mind tele van csontvázakkal...
 Fura figurák járnak mostanában a hivatalba, az egyik periodikusan valami olyat mormolt, hogy "monnyonle", meg talán azt, hogy kutat ás, de nem ásóval, hanem valami elegáns görbe bottal esett a falnak, de megüthette a bokáját, mert erősen bicegett. Ja, meg volt vele egy másik is, láncfűrésszel, no azon hegesztőszemüveg is volt (azt mondta, a fűrészportól óvja a szemit), hát az tényleg egy fura figura, az egyfolytában téglajegyet lobogtatott, valami Alapszabályról motyogott és az íróasztalokon lefele forgatta a fényképeket...
Mindenesetre a tégla itt van, nem mertem otthagyni, mert valami új székházról pusmogtak a Hivatalban...
.................................................

Tetszik ez a fránya, fanyar, ámbár beismerő írás, amiből kiragadtam ezt a részletet.

Talán minden ágazatban ismert az a fogalom; - állagmegőrzés.
Erről a fogalomról már biztos hallottak Gönyün és Gyulán is. Talán az értelmezéssel van probléma??
Kezdjük az elejéről úgy sokaknak érthetőbb leszek.
Pár éve a kényszerváltáskor látni vélték, hogy repedések jelentek meg a falon. A kőműves brigád szakképzett tagja azt mondta : Az épület alapja jó, a falon lévő repedés, az csak hajszál repedés. Nem kell vele foglalkozni, állítsunk oda egy hosszú embert, aki majd eltakarja ködösítéssel a hibákat.
Így is tettek. Viszont így a védelem nélküli falat, nagymértékben kitették a viszontagságos időjárásnak.
Az elmúlt évek alatt, az évszakok, kellőképpen megtették hatásaikat, és a téglák közötti kötőanyagot nagyon meg gyengítették. Jó pár téglán, már a salétromosság nyomai is észlelhető. Ezeket a téglákat ki kell cserélnyi. (dobni)
Az a véleményem, "mert egy picit értek ehhez is"; a szóban forgó falról-falakról, le kell verni az összes vakolatot, a tartó-merevítő szerkezetben lévő hibás, tönkrement falazó elemeket ki kell cserélnyi, persze a megfelelő  biztosítás mellett. (omlásveszély) Első lépésben, szakvéleményt kell kérni az illetően, hogy a falakban milyen mérvű a károsodás, lehetséges-e még a renoválás, más új anyag felhasználásával.
Ha a szakvélemény azt eredményezi, hogy a renoválásra fordított energia többe kerül, mit maga a megmentett érték, akkor meg kell kérni a bontási engedélyt azon falszakaszokra, amiket nem érdemes javítani. Csak a teljes feltárással (vakolatleveréssel) lehet az érdemi munkát elkezdeni a hibás falon, vagy falszakaszon!
Addig is jó lenne ha a kőműves brigád, elvégezné a dúcolást az érintett szakaszokon, mert a végén mér rájuk dől a fal, és akkor tényleg kell a kereső kutya.
 


A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Alapszabály
« Válasz #104 Dátum: 2015. December 19. 11:30 »
Tisztelt Fűrészes!

Az alábbi hozzászólásodhoz mellékelt kép melynek a felirata "Székház" a Te gondolkodásodat takarja a méhészek közadakozásából összegyűjtött és megvásárolt Székházáról vagy a Főnökeidét????

Ha a Tied akkor sajnállak a közőzösségünk nevében, mert ebből is látszik, hogy Te milyen ember vagy!

Ha ezt parancsra tetted akkor az súlyosabb, mert akkor vannak olyan vezetőink akik a méhészek közösen elért eredményét így minősítik!!!

Sajnos a másik általad említett kérdésben viszont felhívnám a figyelmedet, hogy van olyan, hogy Kötelező.
Ami kötelező az nem választható, mert ha az lenne 1 Ft-ot sem utalnék ilyen embernek.
Beszélgess még vele, mert az igazi mélységekbe még nem értél le!!!
De Téged ismerve ez nem fog elmaradni!!!

Addig is...

Kérdezném ismét ( negyedszerre ) a hozzáértőket az OMME honlapon szereplő 4 alapszabály közül melyik alapján működik az egyesület a mai napon?
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 19. 12:20 írta Texas Ranger »
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!