Alapszabály

  • 521 válasz
  • 193240 megtekintés
Re:Alapszabály
« Válasz #30 Dátum: 2015. Január 21. 19:42 »
Kiskakas!

Ha csak egy laikus /nem hozzáértő/ elolvassa ezt a tervezetet , hát bizony ő is hamarosan  már első olvasatra ,nem kevés ellentmondással találkozhat benne. Szakértőről meg még nem igazán kaptunk információt ezzel kapcsolatban. Az OMME honlapon még nem jelent meg ezzel kapcsolatban semmi hír elfogadták avagy nem. Ha nem akkor újabb küldöttgyűlés várható a változtatások miatt? Hiszen senki nem változtathat meg benne egy mondatot sem önhatalmúlag. Az OMME honlapon ennek ellenére már az IB helyett az Elnökség megnevezést használják, pedig még a régi alapszabály van érvényben, vagy nem?

Üdv. jani bátya

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Alapszabály
« Válasz #31 Dátum: 2015. Január 21. 21:31 »
QUQURIQ!!!

„Az OMME honlapon ennek ellenére már az IB helyett az Elnökség megnevezést használják, pedig még a régi alapszabály van érvényben, vagy nem?”

Ez egy nagyon kemény agymosás!!!
Nekik meg kellene egy nagyon kemény fülmosás!
Azzal, hogy elhintik az IB titulus helyett az elnökség szót, tudat alatt akarják a 12 000 méhészt hipnotizálni…
Minden áron el akarják kerülni a titulus újító népszavazást!
Miért?
Szerintetek hányan maradnának közülük?
Mindenki láthatja, hogy lilulnak az ujjaik a székeik szorításában!!!
Ott szeretnének végleg megaszalódni…
A rejtett titkokról még nem is beszéltem…
Az maradjon adunak…
Szóval, senki ne dőljön be az IB-EB reklámanyagnak…
A törvény szerint is tisztségválasztást kell kiírni.
Az alapszabályunk pedig addig a régi, ameddig az újat a bíróság alá nem írja!
Tetszik – nem tetszik, lehet ordítani…..
Mert ugye az IB –ken, EB –ken ez a társalgási szalon stílus…

Az illemtanár Kiskakas!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 21. 21:38 írta kiskakas »

Re:Alapszabály
« Válasz #32 Dátum: 2015. Január 21. 22:52 »
Fiúk!
A volt államtitkár sztár ügyvéd ezt nem tudja?
Én ezt nem értem.
Azért mert politikai hátszele van az OMME-nak, nem kéne ennyire magabiztosnak lenniük, mert a vitorlát lassan más szelek fújják.
Az IGAZSÁG szele mindent elsöpör.
Volt még egy "csúsztatása" is ami a KFT-vel kapcsolatos?
Állítólag azt mondta, hogy a KFT-t alapítását gondos előkészítés előzte meg.
Biztosan nem olvassa Soós ügyvéd Úr a Méhészklubot, mert ezt sokszor, én személyesen is kifogásoltam.
Azon az ominózus küldöttértekezleten az ügyvezető éppen azt jelentette be, hogy hajnalig dolgoztak a KFT anyagán. Ez volt a gondos előkészítése a méhészek átvágásának.
Abbahagyom mert kimegy az álom a szememből.
Ekkora hablatyolást amit levernek. Nem tudom ez meddig fog menni, vagyis mikor búrul végleg a bili.
Inkább arra törekednének, hogy szabályosan működjön az OMME.
 
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 21. 22:58 írta Nagyernyei Attila »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Alapszabály
« Válasz #33 Dátum: 2015. Január 21. 23:26 »
QUQURIQ!!!

Nem céljuk a szabályos működtetés, mert úgy mindenki láthatná, hogy a harcsa fogja a horgászt!
 
A villantós Kiskakas!

Re:Alapszabály
« Válasz #34 Dátum: 2015. Január 21. 23:32 »


"Bármennyire fáj is, tudnunk kell, hogy az igazság gyógyít. Aki gyógyulni akar, azt szeretettel átöleljük, de azt, aki a szakadék felé szalad, kötelességünk figyelmeztetni.
Böjte Csaba"

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Alapszabály
« Válasz #35 Dátum: 2015. Január 21. 23:33 »
QUQURIQ!!!

...Vagy belelökni!

A zuhanó Kiskakas!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Alapszabály
« Válasz #36 Dátum: 2015. Január 21. 23:38 »
QUQURIQ!!!

„Aki másnak vermet ás,” azt azért ássa, hogy hátha valaki bele esik…

Kiskakas

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Alapszabály
« Válasz #37 Dátum: 2015. Január 21. 23:47 »
QUQURIQ!!!

Kedves késői Vendégek!

Üdvözöllek benneteket!
Regisztráljatok, és kérdezhettek Kiskakastól, hátha tud válaszolni...

Üdv: Kiskakas!

Re:Alapszabály
« Válasz #38 Dátum: 2015. Január 22. 07:15 »
Kiskakas!
Ezt a vermet ők ássák folyamatosan, maguknak.
Minél jobban magyarázkodnak, annál mélyebb a verem.
Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Alapszabály
« Válasz #39 Dátum: 2015. Január 22. 07:29 »
Ezt még hajdanán a nagy "Furfangos Frigyes" is feltette kérdésként. Nem tudták rá a választ.
A kérdés úgy hangzott; Mi az; minél többet veszel el belőle, annál nagyobb lesz?
A válasz;  a GÖDÖR    ;D  ;D

A helyzetünkre fordítva: minél többet vesznek el a méhészek jogaiból, a gödör annál nagyobb lesz számukra.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Alapszabály
« Válasz #40 Dátum: 2015. Január 22. 09:43 »
Az OMME és tagjai, tagszervezetei mostani döntéseiben irányadó Alapszabály érvényességére, hatályosságának kezdő időpontjára két egymással ellentétesnek tűnő szabályozást mondott nekem két jogász.
1.
A 2014 november 30-án küldöttgyűlés által elfogadott új alapszabály akkor fog majd hatályba lépni, ha bírói végzés jogerőre emeli. Az pedig jó ha ez év végéig megszületik, de az is lehet, hogy még jövő évben se lesz hatályos az általunk is jelzett hibák javítgatása miatt.
2.
A 2014 november 30-án küldöttgyűlés által elfogadott új alapszabály visszamenőlegesen fog hatályba lépni, ami visszamenőlegességet és annak határidejét a bíró jogerős végzésben fog megállapítani.

Kérdem a nálam jártasabbakat, hogy akkor most milyen helyzetekben mi az irányadó?
 - Mikor az új és mikor a régi?
 - Most IB van vagy Elnökség?
 - Ha elnökség van, akkor ugyanis teljesen újra kell választani a tisztségviselőket.
 - Ha a régi alapszabály van érvényben, akkor ugyan nem kell új tisztségviselőket választani, de akkor viszont az OV jogkörei sem változtak még meg?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Alapszabály
« Válasz #41 Dátum: 2015. Január 22. 13:04 »
Attila!

Azt mondta volna az ügyvéd "Úr", hogy a Kft. alapítása gondosan elő lett készítve!
Hol mondta és mikor?
Ekkora hazugságot még életemben nem hallottam! Hát én is ott voltam!!! Hallottam, ahogy a Kft. jelenlegi ügyvezetője mondta, hogy éjfél után dobta össze az üzleti tervet!

Ja!
 és nem küldöttértekezleten, hanam OV-én hangzott el és azonnal meg is szavaztatták!!!
hoppá!
hát nem küldöttgyülésnek kellett volna ezt jóváhagyatni?????

Vagy valamiről lemaradtam, vagy amnéziám van????

Várom sürgős reagálásotokat!

Üdv: Bercsényi

Re:Alapszabály
« Válasz #42 Dátum: 2015. Január 22. 15:57 »
Szia János!
A tárgyaláson mondta!
Ki is akadtak a jelen lévő méhészek.
Én ezt nem nevezem részéről hazugságnak. Ő csak azt közvetíti amit neki mondtak.
"Kapott anyagból" dolgozik. Amikor a szakács megfőzi az ebédet, kap egy alapanyagot hozzá.
Ő olyant kapott ami tele van zöldséggel, ebből kéne neki kihozni valami ehetőt.
Őt is átvágták, csak még nem tudja.
Így lesz érdekes a per továbbra is, ha saját ügyvédjüknek nem mondanak igazat.
Egyre mélyebbre süllyednek morálisan.
Nagyernyei Attila


Re:Alapszabály
« Válasz #43 Dátum: 2015. Január 22. 16:41 »
"Azt mondta volna az ügyvéd "Úr", hogy a Kft. alapítása gondosan elő lett készítve!"

Ez a mondata csak értelmezés kérdése. Ha azt vesszük alapul, hogy miről szólt a szavazás a küldöttgyűlésen, akkor ténylegesen gondosan előkészítette valaki azt hogyan lehet megvezetni a méhészeket. Emlékezve arra hogy a pénzügyi beszámolóban kft alakítás szerepelt nem pedig a méhészet újság megvásárlása mint amiről a szavazás folyt.

Üdv. jani bátya

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Alapszabály
« Válasz #44 Dátum: 2015. Január 22. 19:28 »
János!

Teljesen igazad van.
Egyébként a napokban is végig elemeztük, a 2013 tavaszi küldöttgyűlés jegyzőkönyvét, és az erről készült hangfelvétellel is összehasonlítottuk. A kettő között  érdemi eltérést eddig nem tapasztaltunk.
A Méhészet szaklap megvásárlásáról volt szó, és arról szavaztunk!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 22. 19:42 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.