Gödöllői üzenet-előzetes

  • 211 válasz
  • 74695 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Gödöllői üzenet-előzetes
« Válasz #30 Dátum: 2015. November 08. 17:04 »
QUQURIQ !!!

Csak egy kis leegyszerűsítés, hogy mindenki megértse...

Körmendy, volt EB tag vizsgálataiból, amit észrevételezett Fáskertinek az OMME EB elnökének!

"Valótlan-e a megállapításom, hogy a Magyar Méhész kft 8,427 millió forintos veszteséggel zárt, amelyet az OMME az utolsó fillérig kifizetett? Nem lehet valótlan, mert ez került benyújtásra a NAV-nak. AKkor a méhészek miért nem tudhatják meg?"

Ha ezt az igen nagy összeget elosztjuk az OMME tag létszámával, fejenként a jelen vezetés 702 ft-unkat a tagdíjunkból elpazarolt, a kukába dobott!
Szegényebb családnak ez egy heti betevő kenyerének az ára!
Az OMME akár 12 000 szegény családnak oszthatott volna szét egy heti kenyeret!
Mennyivel jobban hangzik, hogy nem a kukában van a pénz, hanem szegények lennének boldogok...

A boldogtalan Kiskakas!

Re:Gödöllői üzenet-előzetes
« Válasz #31 Dátum: 2015. November 08. 17:11 »
Én nem támogatom  a könnyvizsgálói jelentés nyilvánosságra hozását, azt viszont igen, hogy a közgyűlés tagjainak a küldötteknek, a méhészek képviselőinek lehetőségük legyen azt megismerni.
A nyilvánosságra hozás és a küldöttek tájékoztatása két külön dolog.

Én azt javasolom, hogy azon emberek, akiknek a könyvvizsgáló címezte a jelentést megismerhessék. Ezek a vezetők. A legfőbb vezetők a küldöttgyűlés résztvevői, ugyanis a küldöttgyűlés a legmagasabb szintű szerve az egyesületnek. Tehát nem nagy nyilvánosságra hoznám én sem, csak nyilvánosságra azoknak, akiknek jár ez az információ::) A nyilvánosságra hozatalt én a titkosítással szemben használtam, egyetértek Veled.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Gödöllői üzenet-előzetes
« Válasz #32 Dátum: 2015. November 08. 19:30 »
Tisztelt Méhészek tisztelt OMME vezetők!
Körmendy-Rácz János írása "lebilincselő"!
Köszönettel tartozom neki, hogy mellém ált ezekkel a tényszerű adatokkal, mert szükségem is van rá.
Dr.Cserényi Péter súlyosbításért fellebbezett az "OMME bűnös galerije" kijelentésem miatt, és sérelmezte, hogy ez ragályos, egyre többen használják.
Hát ha végigolvassa KRJ írását, lehet visszavonja fellebbezését?
Mondtam már többször, hogy az OMME elnökének kelletett volna címeznie az etika vizsgálat kezdeményezését!
Természetesen kijelentésemet továbbra is fenntartom, de soha nem gondoltam, hogy még büszke is lehetek rá.
Vállalom érte a meghurcolást, megalázást, csupán azért, hogy rend legyen, és a méhészek vagyonával ne fél vállról bánjanak.
A jelenlegi galeri minden tagja tudott ezekről a súlyos pénzügyi szabálytalanságokról?
Semmi mást nem kell tennünk, megnézni kik írták alá a titoktartási nyilatkozatot!!!
Azonnal el kell tiltani őket a méhészeti közélettől, és kártérítés fizetésére kell mindazokat kötelezni, akik aláírták a közös felelősségvállalási nyilatkozatot!
Ez olyan elrettentő lenne mindeni számára, hogy soha többet ne forduljon meg senki fejében a tagdíjunk ilyetén való hűtlen kezelése!
Most aztán ismét indíthatják ellenem az újabb etikai vizsgálatot.
Állok elébe!
Nagyernyei Attila

Re:Gödöllői üzenet-előzetes
« Válasz #33 Dátum: 2015. November 08. 21:16 »
Igen, követeljük a KGY-en a könyvvizsgálói jelentés teljes ismertetését, a felelősök megnevezését.
Ha erre a KGY nem hajlandó, akkor hozzunk létre egy olyan egyesületet, ahol a küldöttek felelősen gondolkodnak

Re:Gödöllői üzenet-előzetes
« Válasz #34 Dátum: 2015. November 08. 21:35 »
János!
Ha ilyeneket mondasz még a végén meg fognak vádolni az OMME szétverésével. ;)

Üdv. jani bátya

Re:Gödöllői üzenet-előzetes
« Válasz #35 Dátum: 2015. November 09. 08:07 »
Szükség lenne, egy olyan összeállításra amely a küldöttek jogait részletezi. Ezt az OMME-nak már régen el kellett volna készítenie, és terjesztenie, megjelentetnie a Méhészújságban, kiosztania a közgyűlések előtt. A demokratikus gondolkodás, a méhész önkormányzatiság fejlesztése érdekébeni elkötelezettségét fémjelezné. A Kontroll Csoport egy ilyen összeállítás elkészítéséhez vajon mit szólna? Érdemes lenne a küldötti jogok, a demokratikus döntéshozatali, jegyzőkönyvezési technikák gondolatát csak úgy általában terjeszteni.

Re:Gödöllői üzenet-előzetes
« Válasz #36 Dátum: 2015. November 09. 08:15 »
Szia Péter!
Az OMME már rég elkészítette, hogy a küldöttekre milyen jogok érvényesek.
"Azt kell megszavazni amit az IB akar"!
A többieknek, akiknek esetleg más a véleménye, KUSS, aztán csend lesz.
Ez az OMME-ban a demokratikKUSS gondolkodás.
Nagyernyei Attila


Re:Gödöllői üzenet-előzetes
« Válasz #37 Dátum: 2015. November 09. 13:21 »
Azt értem, hogy most ez van, de továbbra is azt gondolom, hogy az egyesületi demokrácia növelésének, éppen egy módja, a küldöttek demokratikus szemléletének növelése.Ne gondoljuk azt, hogy a helyi egyesületi vezetők, küldöttek, csak azért mert ahonnan jöttek ott szerezhettek ilyen tapasztalatot, ezekkel a tapasztalatokkal ténylegesen is rendelkeznek. Az én helyi egyesületemből, hívtak volna már úgy küldöttgyűlésre, hogy gyere el küldöttnek, van hely az autóban.
Szemléletformálásra lenne szükség, éspedig arra hogy valaki nem azért küldött, hogy hazavigye a helyieknek a központi információkat, vagy hogy ki tudjon járni valamit, amint ez az előző rendszerben működött, hanem hogy ténylegesen, akarjon dönteni és beleszólni országos ügyekbe.A helyi egyesületi elnökök, automatikusan küldöttek is, sok olyannal beszéltem akinek épp elegek a helyi dolgok, és nem is akar beleszólni országos ügyekbe. a küldötti státusza afféle jutalom a helyi munkájáért, amely munka értékét ugyan senki sem vonja kétségbe, de sokszor ő maga is örülne ha megszabadulna Küldöttgyűlés műintézményétől. Néha eljön rá, többször nem, az alacsony részvételi arány ennek is magyarázható.
Több értelmét látnák, ha fel lennének készítve rá, s ő maguk is észrevennék, ha egyes személyek, testületek túlterjeszkednek a hatáskörükön, és nem úgy élnék meg, hogy az egyesület nem más, mint csupán személyi kapcsolatok hálózata.Egy szervezet szolgáló jellegét az mutatja meg a legjobban, hogy kezeli a szervezete alsóbb régióiból történő írásbeli, szóbeli kezdeményezéseket. Tudja valaki hány küldötti aláírás szükséges ahhoz, hogy egy kezdeményezést az IB, Elnökség, saját összejövetelén, napirendi pontként, akár zárt ülés keretében megtárgyaljon és arról határozatot hozzon?


« Utoljára szerkesztve: 2015. November 09. 13:31 írta Malya Péter »

Re:Gödöllői üzenet-előzetes
« Válasz #38 Dátum: 2015. November 09. 18:54 »
Péter!
Szinte mindenben egyetértek az utóbbi hozzászólásodban is.
De azért megkérdezem : szerinted, ha a küldöttek megkapnák az általad szükségesnek vélt felvilágosítást, akkor változna a szavazáskor a véleménye ? (természetesen nyílt szavazásra gondolok)

Azon is el lehetne gondolkodni, hogy a küldött gyűlés levezető elnökeként biztos, hogy Mészi a legmegfelelőbb?
Hiszen szinte minden eddigi vezetői fórumon legalább egyszer félretájékoztatta a tisztelt publikumot!
És sajnos ezt a küldöttek nyolcvan %-a benyalja.
Vagy nem figyelnek oda? ,  vagy a hazugságokkal azonosulni képesek??.
Ezt én egyszerűen nem tudom elfogadni.

Jani bátya!
Ne vedd a szívedre amit írtam, tudod, hogy én sem gondoltam komolyan, csak kicsit elkalandoztam?!

Re:Gödöllői üzenet-előzetes
« Válasz #39 Dátum: 2015. November 09. 19:14 »
"Tudja valaki hány küldötti aláírás szükséges ahhoz, hogy egy kezdeményezést az IB, Elnökség, saját összejövetelén, napirendi pontként, akár zárt ülés keretében megtárgyaljon és arról határozatot hozzon?"

Mivel az alapszabály ezt nem taglalja, az IB azt vehet a saját ülésén napirendre amit éppen akar.
Az elmúlt idők pedig bebizonyították, hogy a küldöttek több mint 10 % írásbeli véleményét is a szemétbe lehet dobni.

"Több értelmét látnák, ha fel lennének készítve rá, s ő maguk is észrevennék, ha egyes személyek, testületek túlterjeszkednek a hatáskörükön, "

Ne hidd, hogy nincsenek felkészítve, pont az általad említettek védelmében.

Üdv. jani bátya

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Gödöllői üzenet-előzetes
« Válasz #40 Dátum: 2015. November 09. 19:32 »
Tudja valaki, hogy hány küldött van?

Ha jól sejtem, még ezt se lehet egyértelműen megállapítani. Akkor a Hofi híres kérdései ide illenek:
 - Mennyi?
 - 30.
 - Mi 30?
 - Mi mennyi?
De félre a tréfával. Tényleg mennyi küldöttel határozatképes a Küldöttgyűlés?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Gödöllői üzenet-előzetes
« Válasz #41 Dátum: 2015. November 09. 19:32 »
Ezt írod!
Azon is el lehetne gondolkodni, hogy a küldött gyűlés levezető elnökeként biztos, hogy Mészi a legmegfelelőbb?
Hiszen szinte minden eddigi vezetői fórumon legalább egyszer félretájékoztatta a tisztelt publikumot!
És sajnos ezt a küldöttek nyolcvan %-a benyalja.
Vagy nem figyelnek oda?
Többször elmondtam már ez ügyben a véleményemet nektek.
A küldöttek nagyobb része,legyen 80 %-a,pontosan látja a vetítéseket,
félre tájékoztatásokat,ugyanis ekkora tömegben az emberek nem sötétek.
Azért nincs lázadás ,mert még mindig nem állítottuk fel,nem állt fel,egy
normális,tisztességes,alternatív vezetés.
Amennyiben ez megtörténik a jelenlegi leszerepelt vezetés mögül
kihátrál az a bizonyos,józan,józanabb 80 %.
Amíg csak a jogtalanságokra próbáljuk felhívni a figyelmet nem fognak
a jelenlegi vezetés mögül kihátrálni,mert nem látják biztosítva a további
működést,és elnézik inkább a hibákat.
Ez ilyen egyszerű.

Csányi Antal


Re:Gödöllői üzenet-előzetes
« Válasz #42 Dátum: 2015. November 09. 19:51 »
Anti!

Legyen igazad! Vázoljuk fel az alternatívákat! Mérettessék meg ! Győzzön a jobbik!

Re:Gödöllői üzenet-előzetes
« Válasz #43 Dátum: 2015. November 09. 20:10 »
Szerintem óriási gond, hogy nagyobb az OMME közgyűlése, mint a magyar parlament. Képzeljétek, ha az OMME kibérelné a parlamentet, és nagyrésze a küldötteknek eljönne, akkor nem férnénk be a magyar parlamentbe!  Ez azt is jelenti, hogy vitázni nem nagyon lehet. Hiszen ha a 400 küldött mindegyike egyetlen kétpercesben hozzászól, az maga 800 perc, ami meg több, mint 13 óra.

Az értelmes vitához kevesebb létszámú vitapartner kell, mert így egyetlen szempont van, senki ne nagyon szóljon hozzá, mert nagyon telik az idő. Ha 8 százaléka a küldötteknek megszólal két percre, akkor az egy óra netto hozzászólás.

Ebből sajnos az is következik, hogy 13 napirendi pontot értelmesen megtárgyalni lehetetlen egy olyan egyesületnél, ahol sokan vannak, akik 4 órát utaznak a küldöttgyűlésre. És ugye ők is haza szeretnének érni biztonságban, köd előtt. Őket is várják szeretteik! Legyünk már rájuk is tekintettel! Most 5 kor koromsötét van és kezdődik a köd, ha olyan az idő. Ez 13 órakor történő hazaindulást jelent a legtávolabb lakó méhésztársaknak.

Persze úgy is lehet, hogy csak emelgessétek a kezeiteket, szavazzatok, aztán megyünk haza. Ezt viszont lehetett volna a levélben történő szavazással!

Arcpirító ennyi napirendi pontot betenni egy téli napra, korai sötétedéskor!
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Gödöllői üzenet-előzetes
« Válasz #44 Dátum: 2015. November 09. 20:12 »
Csányi Antal: most teljes mértékben egyet értek veled.
A Megváltó klub a folyosón már jelentős támogatottsággal bír, de a szavazóteremben nagyon vesztésre áll.