Etikai és fegyelmi eljárás kezdeményezése Dr. Mészáros László ellen

  • 102 válasz
  • 59719 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Etikai és fegyelmi eljárás kezdeményezése Dr. Mészáros László ellen
« Válasz #45 Dátum: 2016. Augusztus 01. 15:16 »
Idézet
Az Omme-t mindenképpen fenn kell tartani ameddig vannak Uniós pénzek, és lehetőség van ennek koordínálására.
 Más dolga az Omme-nak nincs.
Tévedés!
Az OMME 1983 óta létezik, sőt a II. világháború előtt is létezett, tehát léte nem függ az EU támogatások lététől, sőt nem is az EU támogatások tartják életbe.

Idézet
az Omme csúcsszervének, de főleg az elnöknek semmiféle kötelezettsége nincs az őt fenntartó tagdíjat fizető tagsággal szemben.
Tévedsz!
Mindig volt és lesz számos kötelezettsége a tagsággal és az nem tag méhészekkel szemben is. És ezek a feladatok teljesen függetlenek az EU támogatások lététől.

Idézet
Ebben az esetben a tagdíj amiből az Omme-t fenntartják az a "sáp," ami a tagságnak járó uniós támogatásból tagság az Omme felé leró.
Rossz, hibás a kiinduló feltételezésed, a következtetésed még rosszabb.

Idézet
Az elnöknek feladata nincs.
Tévedés! Az elnöknek sok feladata van. Ezeket az alapszabály és a döntéshozó szervek, tehát a Küldöttgyűlés, az OV és az elnökség határozza meg.

Idézet
A fizetése és a többi kiadás ebből a "sápból" kifizetendő, úgy hogy ahhoz a tagságnak sem másnak semmi köze nincs.
Tévedés! A tagságnak igenis van köze az elnök javadalmazásához. Másnak viszont nincs köze az OMME elnökének javadalmazásához.

Idézet
A fentebb leírt ok, /az uniós pénzek osztogatása/ kötelezővé teszi, hogy ebben az egyesületben, illetve ennek csúcsszervében, olyan személyek üljenek egy asztalhoz akik egymást halálosan utálják.
Ez az álításod nem következik az előző mondatokból, pedig következtetésnek szánod.

Idézet
Szóval kedves barátaim, ha össze foglaljuk a hozzászólásaitokat ezt állítjátok. Ez a végső leegyszerűsített konzekvencia.
/Annyira jó, hogy még a facebookra is felteszem./
 Ezt még cáfolni sem lehet. Ez így van, vissza lehet keresni. Ezt állítjátok ti.
Ezek a te állításaid, tehát ha felteszed bárhova, magadra vess!

Idézet
Kedves Attila. Nem látod a fától az erdőt. Azt nehezményezed, amit én Brossról leírok, de az egy vélemény. Az én véleményem, illetve egy minősítés eddigi munkájáról. Ezt a véleményt eddig még senki nem bírta megcáfolni közületek.
Ezt meg honnan veszed? Ezer cáfolatot olvashattál. Itt csak arról lehet szó, hogy te el se olvasod a cáfolatokat. Ha meg   elolvasod, akkor nem érted vagy nem akarod megérteni.

Idézet
Ami igazából pereskedésre adhatna okot az az amit ti Mészárosról írtok, ugyan is ítéletet mondotok róla már az ítélet előtt.
Írj rá példát.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Etikai és fegyelmi eljárás kezdeményezése Dr. Mészáros László ellen
« Válasz #46 Dátum: 2016. Augusztus 01. 15:25 »
Kedves Attila!

Mi köze van ennek a nem méhésznek, ennek a ajtófélen ácsorgónak, ennek a trágyás talicskát tologató fóliasátor-lakónak, lótetű hajkurászó levél-tetvetlenítőnek, lisztharmat hajtogatónak, ennek a nem méhésznek, a méhészek belső ügyeihez?

Mi se szólunk bele a dísznövénytermesztők belső életébe, miért engeded ennek az embernek, hogy beleszóljon közösségi életünkbe? Láthatóan, nyilvánvalóan itt éli ki rosszindulatát. Lehet, hogy szakmabeli társai már megunták személyeskedő vegzáló magatartását?

Többször kértelek, hogy legalább küld el őt parkolópályára.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Etikai és fegyelmi eljárás kezdeményezése Dr. Mészáros László ellen
« Válasz #47 Dátum: 2016. Augusztus 01. 15:47 »
"Aki ilyen bátor, az viszont legyen elég bátor alkalomadtán bíróság elé is állni, viselve elhamarkodott és esetleg igaztalan módon hangoztatott személyes véleményének következményeit."

Ha a Legdrágább is úgy gondolja, semmi akadálya.

Én vállalom a szavaim következményeit, a becsület szavam mellett meg kiállok legyen annak bármi következménye, mert ugye Úriemberek között a becsület szónak.....nem kell írásba foglalni.....emlékszel úgy-e?

Kíváncsian várom a felsorolásodat mely kijelentéseimet nem tudnám megvédeni az ex elnök úrral szemben és mi bánthatja annyira a lelkét, hogy bíróságra adná a dolgot.
Tudod én még OMME Etikai vizsgálatot sem kértem a hazugságai miatt.
Látod nem vagyunk egyformák, szerencsére.

Az viszont helyesen írtad, hogy ítélet fog születni, de azt hol írtam, hogy meg fogják büntetni???  :o
Én azt gondolom, hogy hagyjuk futni a pénzzel, mert isten igazából az Ellenőrző Bizottság a hunyó aki engedte ezt az egészet, annak az elnöke meg már megtette azt amit a becsület diktált. (Nagyot is nőtt a szemembe!)
Ezt kéne neki is tenni.
Vagy szerinted minden rendben van az ex elnök úr körül?  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Etikai és fegyelmi eljárás kezdeményezése Dr. Mészáros László ellen
« Válasz #48 Dátum: 2016. Augusztus 01. 20:52 »
Akkor kezdem Vivaldival!
Ő ezt írja:
"Ami igazából pereskedésre adhatna okot az az amit ti Mészárosról írtok,...."
Ne aggódj nem fog beperelni.
Az, hogy leírom többször, hogy hazudik, valótlanságokat állít, simán tudom bizonyítani, papírom van róla!
Egyet megemlítek, amely személyemet érintette, és akkorát hazudott mint a nagyágyú, valamint a hatóságot is félrevezette!!!!!
Dr.Mészáros László az "Elekes féle" perben azt állította, hogy én egy sértődött ember vagyok, mert a szaktanácsadói pályázatomat elutasították!
Ez szemen szedett hazugság, egy óriási pofátlanság volt részéről!
Kértem, hogy mutassa meg a pályázatomat, mert én nem tudok róla, ugyanis nem pályáztam.
Nem folytatom.
Hazug, hiteltelen ember, örüljön annak, hogy még közöttünk lehet!
A Kft. pénzügyi dolgai, autópálya kapukba chip leolvasók, hagyjuk.....

Nézzük mit ír Lousicide aki mindenbe belekotyog, és annyira mellette van a dolgoknak, hogy a szörnyű.
Emiatt nem is kéne a következő soraira válaszolnom de legyen:
"A személyektől való függetlenségen túl azt is leírtam, hogy nem egyezik a véleményem a tiéddel: nem Mészáros és Fekete szakította ketté a tolnai egyesületet anno, hanem te, ti, akik nem tudtatok és nem is akartatok egy egyesületbe tartozni."
Ez egy szemen szedett hazugság, látszik, hogy egy tőről fakadsz Mészárossal.
Jó a tanító mestered.
Amikor a Babits Mihály Művelődési Központban a szakadás előtti utolsó egyeztetésünk volt, én voltam egyedül aki a végsőkig kitartott, hogy maradjunk egyben!
Mindenki ígéretet tett arra, hogy a választástól függetlenül nem szakadunk szét!
Amikor szembesültek azzal, hogy az elnökválasztáson jelen lévők elsöprő többsége ismét nekem szavazott bizalmat, kirohantak a teremből.
Nekem a szakadás nagyon fájt akkor, most már örülök neki, mert az "enyémeiem" ismét örvendezhetnek a családias hangulatnak, mivel az ordibálók, a nagyhangúak a másik egyesületbe távoztak.
Nagyon szépen megkérlek, ha valamit nem tudsz a Tolna Megyei Méhész Egyesületről kérdezz meg, tudok segíteni.
Mészáros-Fekete asszisztált a szakadáshoz, sőt szorgalmazta.
Többet erről nem kívánok írni, köszönjük szépen jól vagyunk, és a taglétszámunk ismét közelít a csúcshoz.
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Etikai és fegyelmi eljárás kezdeményezése Dr. Mészáros László ellen
« Válasz #49 Dátum: 2016. Augusztus 02. 13:25 »
Csuja, te akkora lózungoló vagy, hogy elmehetnél politikusnak. Leírsz egy fél oldalt amiben nincs semmi, csak nagy süketség, a nagy általánosságok, aminek a valósághoz semmi közük. Ezeket a lózungokat mindenki ismeri. Ez babla barátom.
Felteszek neked egy nagyon egyszerű kérdést, hátha így jutunk valamire.
 Szerinted mi a dolga, vagy feladata az Omme-nak?
Ettől egyszerűbben már nem tudok kérdést fogalmazni.
 

Re:Etikai és fegyelmi eljárás kezdeményezése Dr. Mészáros László ellen
« Válasz #50 Dátum: 2016. Augusztus 02. 15:22 »
Egy régi tagnak ezt tudni kéne!  :-[

http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2015/12/Alapszabaly_151114-benyujtott.pdf

I. pont 5. szakasz.

Jó olvasást!  ;D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Etikai és fegyelmi eljárás kezdeményezése Dr. Mészáros László ellen
« Válasz #51 Dátum: 2016. Augusztus 02. 16:22 »
Ez a mostani aktuális alapszabály?

Re:Etikai és fegyelmi eljárás kezdeményezése Dr. Mészáros László ellen
« Válasz #52 Dátum: 2016. Augusztus 02. 17:14 »
Nem tudom, de a célok tekintetében nem hiszem, hogy sok eltérés lenne. A kérdés meg arra vonatkozott.

Különben jó kérdés, mert úgy ahogy Én sem tudom melyik alapján működik az egyesület, úgy a honlapra látogató sem tudja meg, vagy mindenki az érdekei szerint választ?

Ha ráérne az OMME ügyvédje megmondhatná és azt kéne fenn hagyni!

A többi meg történelem!
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Etikai és fegyelmi eljárás kezdeményezése Dr. Mészáros László ellen
« Válasz #53 Dátum: 2016. Augusztus 02. 17:54 »
Vivaldi:
Idézet
Leírsz egy fél oldalt amiben nincs semmi, csak nagy süketség, a nagy általánosságok, aminek a valósághoz semmi közük.
Tényeket írtam le. Ha te a tényekre azt válaszolod, hogy semmi közük a valósághoz, akkor javasolom, hogy ismerd meg a valóságot.

Idézet
Szerinted mi a dolga, vagy feladata az Omme-nak?
A kérdés nagyon egyszerű, de a válasz nagyon összetett, mert a méhészeknek nagyon sok közös érdeke, közös ügye van és az OMME feladata ezeknek a közös érdekeknek az érvényesítése. Ezekből te rendszeresen két témát emlegetsz:
 - állami támogatási rendszer
 - mézár
Az előbbire elég erős hatása van az OMME-nak, de a másodikra minimális. Az a minimális is csak közvetett. A többi közös érdeken meg gondolkodj és rá fogsz jönni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Etikai és fegyelmi eljárás kezdeményezése Dr. Mészáros László ellen
« Válasz #54 Dátum: 2016. Augusztus 02. 19:21 »
Nem is amiatt kérdeztem, hanem tovább olvasgattam és az szerepel benne, hogy a hivatali dolgozók megbízásáról és felmentéséről a hivatalvezető javaslatára az elnök dönt (XIII. fejezet). Akkor most miért az elnökség döntött a programkoordinátor személyéről? Vagy ő nem számít hivatali dolgozónak?

Re:Etikai és fegyelmi eljárás kezdeményezése Dr. Mészáros László ellen
« Válasz #55 Dátum: 2016. Augusztus 02. 20:45 »
Ha az összes alapszabályt elolvassuk akkor a legrégebbi szerint az ügyvezető gyakorolja a munkáltatói jogokat (felvesz, dolgoztat, elbocsájt).
Az összes többiben viszont ahogy Te írtad az elnök dönt.
Semelyik alapszabályban nem szerepel az alkalmazottak tekintetében (aki nem az ügyvezető, mert róla az IB, Elnökség döntött mindig is) még javaslat tevő, meghallgató szerepkörben sem az elnökség, vagy IB.

Arról szól a fáma, hogy az ügyvezető javaslatára az elnök dönt.

Csak nem azt akarod mondani, hogy nem így lett elbírálva a program koordinátori pályázat?  :o

Ha az elnökség szavazott a program koordinátorról akkor alapszabályt sértett.
Mindegyiket, bármelyik van éppen használatban.  :-[

Ez nagyon gáz!  ;D

Hasznos olvasmány az alapszabály főleg annak akinek a mindennapi munkáját meghatározza.
Pl. Ügyvezető.....  vajon olvasta ezt a részt? Lesz ejnye bejnye?   ;)   Vagy vigyorgunk tovább mint a vadalma?
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Etikai és fegyelmi eljárás kezdeményezése Dr. Mészáros László ellen
« Válasz #56 Dátum: 2016. Augusztus 02. 21:41 »
Biztos én vagyok a hülye,de én ezt nem érzem problémának.  :-[ (Amit egy személynek is jogában állt volna eldönteni,azt többen döntötték el.Ez szerintem nem gáz,legalábbis a józan paraszti ész szerint.) Inkább az a necces,amikor egy szűkebb kör dönt olyasmiről,amiben egy szélesebb grémiumnak van döntési jogköre.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Etikai és fegyelmi eljárás kezdeményezése Dr. Mészáros László ellen
« Válasz #57 Dátum: 2016. Augusztus 02. 21:49 »
Az alapszabály szerint kell dolgozni az egyesületben, mert akkor az ugyan minek?

Amit meg pontosan szabályoz, azt meg csak úgy lehet intézni!

Legközelebb melyik szabályt lesz felesleges betartani?  :o

Bár lehet, hogy ez csak nekem probléma.  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Etikai és fegyelmi eljárás kezdeményezése Dr. Mészáros László ellen
« Válasz #58 Dátum: 2016. Augusztus 02. 22:07 »
Tiltja azt az alapszabály,hogy egy lejjebb delegált döntést magasabb szinten hozzanak meg?(mármint a mi kis fejre állított piramisunkban)Tiltja azt az alapszabály,hogy pl a következő év budipapír beszállítójának személyéről szavazgassatok a küldöttgyűlésen?Szerintem nem,de kaparnák a fejüket a küldöttek,ha ilyen piszlicsáré dolgokkal kellene foglalkozni.Szerintem,ha az írja alá az illető munkaszerződését,akinek kell,akkor baromira mindegy,hogy hányan döntöttek,ha az is ott volt,akinek döntenie kellett.Elvileg több demokráciát akartunk,ha meg az van már az is baj? :-\
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Etikai és fegyelmi eljárás kezdeményezése Dr. Mészáros László ellen
« Válasz #59 Dátum: 2016. Augusztus 02. 22:20 »
Ahhoz módosítani kell az alapszabályt és mehet, addig nem!

Furcsa gondolat meneted van a demokráciáról.
Az a szabály, hogy nincs szabály, vagy az hogy bárki a saját szája íze szerint értelmezi azt és cselekszik?  :o
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!