Rendkívüli Küldöttgyűlés

  • 70 válasz
  • 47880 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Rendkívüli Küldöttgyűlés
« Válasz #45 Dátum: 2014. November 28. 20:24 »
QUQURIQ!!!

Sietünk, sietünk, de a jó munkához is idő kell!!!
Engem  nem érdekel az OMME felhalmozott pénze, amin most az osztozkodás megy,  az összeférhetetlenség…
Én akkor is fizetős  OMME tag voltam, amikor az OMME a telefonszámláját sem tudta kifizetni!!!
Így ha elveszik a Nemzeti Programot, és újból csóró lesz az OMME, én akkor is OMME tag leszek!!!
Miért?
Mert csak azok maradnak OMME –tagok, akik nagyon régen pénz nélkül is OMME tagok voltak, Így voltunk egy nagy család….
A Hiénák elmennek harácsolni oda, ahol mások pénzén lehet gazdagodni!!!

A szegény Kiskakas!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Rendkívüli Küldöttgyűlés
« Válasz #46 Dátum: 2014. November 28. 22:16 »
Mikor jön már vissza Bross Péter? Most épp olyan szegény lesz az OMME, mint volt, amikor ő kezdte az elnökséget. Kezdhetné újra a csóróságból felépíteni a szervezetet.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Rendkívüli Küldöttgyűlés
« Válasz #47 Dátum: 2014. November 29. 17:31 »
Temlomban voltál már?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Rendkívüli Küldöttgyűlés
« Válasz #48 Dátum: 2014. November 29. 18:20 »
QUQURIQ!!!

Kellemes szombat estét Mindenkinek!

Vihar előtti csend?
Mindenki csendben, érzelmektől nem mentesen készülődik a holnapi megmérettetésre.
Tudjátok, így bele gondolva nagyon nagy baj ez!
Valamikor mindenkinek a méhészek a példaképei voltak!
Ez egységünk, a szakma szeretetünk, a nézeteink, az összetartozásunk, a családiasságunk, az egymás megbecsülése és tisztelése. Sorolhatnám még!
Abban a nagy megtiszteltetésben volt részem, hogy mindezeknek a részese lehettem. (valamikor)
Most is szeretnék egy olyan közösségnek az aktív, (nem funkcionális) tagja lenni, aki az OMME egységét, és megbecsülését erősíti.
A hibákat gyorsan rendbe kell hozni, a feldúlt érzelmeket le kell csillapítani.
Szakmánkat előtérbe kell helyezni, programot készíteni, a méhek védelmében, a mézeink minőségének javítása érdekében általános technológiát kidolgozni. Nagy hangsúlyt fektetni a belföldi mézfogyasztás emelésére.
Sokat kell dolgoznunk a méhlegelőink javítása érdekében!
Nekünk gyakorlott méhészeknek példát kell mutatni, és segíteni a kezdőket.

A Kiskakas!

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Rendkívüli Küldöttgyűlés
« Válasz #49 Dátum: 2014. November 29. 19:24 »
Lásd OMME vezetése. Totálisan érzelmektől mentesen, egyéni érdekeket szemelőt tartva működik, még!
Ez addig megy így, míg a tagság engedi!! Kik a legnagyobb vesztesei ennek a történetnek: a MÉHÉSZEK.
Idézet
A hibákat gyorsan rendbe kell hozni, a feldúlt érzelmeket le kell csillapítani.
A szerviz munkával meg lehet birkózni, mert vannak okos ügyes szerelők nálunk is.
Ha jól működik a kocsiban a motor, az  utasok is biztonságban érzik magukat, mert mindenki eléri a célját.
Van amikor nem segít más csak a motor csere! MOST PONT EZ VAN!!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Rendkívüli Küldöttgyűlés
« Válasz #50 Dátum: 2014. November 29. 20:04 »
Vivaldi!

Ha tovább szidod Brosst,akkor leírom miért utálod,
és nagyon nem fogsz szeretni.
Nem vagyunk jóban,valószínű nem bírod a burámat.
Nem szeretnélek bántani, mert nagyon sok mindenben
egyetértek veled.
Viszont amiért utáljátok Brosst, abban nincs igazatok.
Bross minden idők legjobb,legigazságosabb OMME elnöke.
Nem muszály egyetértened velem, de ne szíd,
mert nem volt igazatok.

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 29. 20:11 írta Csányi Antal »

Re:Rendkívüli Küldöttgyűlés
« Válasz #51 Dátum: 2014. November 29. 21:01 »
Szia Anti!

Azért utálják Brosst mert a többet tett az OMME-ért mint az egész mostani bagázs.
Óriási a kapcsolati tőkéje, és ezt irigylik tőle.
Mit tesz a mostani elnökünk? Mindenki megtapasztalhatja.
Lást a gödöllői és a holnapi összejövetelt. Mossuk a sz@... gatyáját?
Hát ki baltázta el a közhasznúságunkat, kik vétett a tagság a méhésztársadalom ellen?
A pénz mindenek előtt, és ez visszataszít. Ha valaki pénzért védi az érdekemet az már gyanús.
Bross Péter ügyvezetőként kapott nagy unszolásra fizetést.
Fáskerti mondta egy OV-n.
"Péter ez nem mehet  így tovább, hogy ingyen dolgozz!"
Amikor megkapta öt évre visszamenőleg a javadalmazását, amit a küldöttek egyhangúlag megszavaztuk, mi volt a következő beszólás.
Hogy lehet ennyi pénzt egyszerre felvenni? Osszuk el öt évere, tizenkét hónapjával, és nem is olyan kiugró a lóvé.
Most ketten próbálják ugyan azt csinálni háromszor annyiért.
A jelenlegi elnöknek ki szavazta meg a fizetését?
Én minden küldöttgyűlésen részt vettem soha nem hiányoztam.
Erről nem volt szavazás!
A jogtalanul felvett pénzt minek is mondják?
Ezzel kéne holnap kezdenünk, hamarabb végeznénk.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Rendkívüli Küldöttgyűlés
« Válasz #52 Dátum: 2014. November 29. 22:24 »
Csak nehogy holnap felébredjen a törvénytisztelet az OMME vezérkarában és nehogy felvesse a jelenlegi elnökünk fizetésének megszavazását.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:Rendkívüli Küldöttgyűlés
« Válasz #53 Dátum: 2014. November 30. 18:56 »
Tiszteletem  ! Még senki nem ért haza a küldöttek közül ? Várjuk a tudósítást ! Üdv:nyuszt

Re:Rendkívüli Küldöttgyűlés
« Válasz #54 Dátum: 2014. November 30. 19:19 »
Szia nyuszt!
Most írom!
Üdv:Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Rendkívüli Küldöttgyűlés
« Válasz #55 Dátum: 2014. November 30. 19:55 »
Az OMME fekete napja volt a mai nap 2014 november 30-a. Az OMME vezérkara teljesen szabad kezet kapott a diktatúrához. Ami most következik azt nem fogják az OMME történelmében a legdicsőbb napok között emlegetni.

Csipolla mester (Mészi-bészi) méltó társat kapott egy ügyvéd személyében maga mellé. Ketten lyukat beszéltek a tagok hasába, akik csak arra figyeltek, hogy mikor kell igent szavazni a vezérkar mellett. Soha semmit nem mérlegeltek. Legegyszerűbb legközérthetőbb és az OMME érdekét védő javaslatot sem lehetett elfogadtatni a tagsággal. Például javasoltam, hogy állítsuk felső határt a kötelezettségvállalásban 20 millió Ft értékben. Azt javasoltam, hogy afölötti már a küldöttgyűlés jóváhagyása legyen szükséges. Nem kellett ez sem a tagságnak. Gyakorlatilag a jelen szabályok szerint akármiylen mértékű szerződést az elnök gátlástalanul megköthet.

A küldöttek olyan alapszabályt fogadtak el, ami szerint soha nem lesz lehetőség a vezérkar által meghirdetett napirend módosítására.

A költségvetés módosítására nincs lehetőség, tehát egy fillérrel se térhetnek el az egyszer megszavazott költségvetéstől.

Az OMME-vel megállapodást kötő egyesületek valamennyi tagja köteles OMME tag lenni(a pártoló tag is). Ha az OMME kizár bárkit, akkor a tagegyesület is köteles kizárni az illetőt a tagok (a pártoló tagot is) sorából.

Ez csak néhány a számtalan hibából.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 30. 23:09 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Rendkívüli Küldöttgyűlés
« Válasz #56 Dátum: 2014. November 30. 20:04 »
Tisztelt Méhészek!
Megszületett az OMME új alapszabálya!
Talán sikerült kiköszörülni azt a csorbát, amelyet az OMME elnöke okozott a tagságnak.
Száz küldöttel kevesebben voltunk mint Gödöllőn.
Olyan 234-re emlékszem.
Ismét működött a szavazó gép.
Az elnökség (IB) teljes tejhatalmú lett.
Döntései fölött nincs pénzügyi korlát!
Nincs az OMME-ban összeférhetetlenség.
Nem számítottak Körmendy Rácz János intő szavai, veszélyre felszólító előrejelzései.
Mi végig mondtuk, hogy új alapszabály kell, az OMME elnöke meg váltig állította, hogy ráérünk.
Most már ő siettetett bennünket. A küldöttek nem érzik át még mindig a veszélyt.
Ma megszűnt az utolsó remény is arra, hogy féken lehessen tartani az IB-t, az alapszabály elfogadása után az elnökséget.
Az OV (Országos Vezetőség) megmaradt, de egy teadélutánon kívül mást nem ér. Az elnökök találkozója formális, mivel döntési jogkörét elvették. Ez a nesze semmi fogd meg jól politika.
Kíváncsian várjuk az új felállást, de ettől a vezetéstől én már sok jót nem várok.
Ha kárpit lett volna a székük ülőpadján, most cafatokban lógna.
Ennyire szeretnek érdeket védeni?
Holnap bővebben.
Nagyernyei Attila

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Rendkívüli Küldöttgyűlés
« Válasz #57 Dátum: 2014. November 30. 20:30 »
Sziasztok!

Sok megdöbbentő dolgot tapasztaltunk ma... Már az első fél órában rá lehetett jönni, hogy itt ma az elnök és csatlósai akaratán kívül semmi sem fog érvényre jutni! A különböző alapszabálytervezetek beterjesztése után esély sem volt (vagy csak ritkán) a hozzászólásra. Gyakorlatilag semmibe vették a jelentkezőket. Pedig nem akárkik jelentkeztek. Jogászok, nagy egyesületek vezetői... Ezt követően tudatosan mindent elkövettek, hogy olyan gépies és száraz legyen a téma, hogy a küldöttek mással ne foglalkozzanak, minthogy mikor lesz kaja, utána meg az, hogy ne aludjanak el és mikor lehet már haza menni...Egymást oldalba bökve, vagy még a kérdés elhangzása előtt már feltették a kezüket, szavaztak. Hátulról nézve tisztán látszott, hogy sokan beszélgetés közben emelgették a kezüket. Fogalmuk sem volt, hogy miről van szó, csak az elfogadásról jelentkeztek. Az már nem számít, hogy holnap akár 100 millió forinttal is rövidebb lehet az OMME bankszámlája!!

Nb18
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 30. 20:40 írta Nb18 »

*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:Rendkívüli Küldöttgyűlés
« Válasz #58 Dátum: 2014. November 30. 20:45 »
Nem végeztem jogot, így nem ismerhetem az összeférhetetlenség szabályrendszerét,de mindenképpen ellentmond a józan paraszti észnek,hogy valaki egy egyesületben tisztségviselő és ugyanakkor egyben fizetett alkalmazott is lehessen. Ha ez egy magánvállalkozásban történik akkor talán nem aggályos ,de egy egyesület életében sérelmezhető.Mindez a magánvéleményem,majd a jogban jártas fórumtársak talán megteszik észrevételeiket.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Rendkívüli Küldöttgyűlés
« Válasz #59 Dátum: 2014. November 30. 22:56 »
Nem tudom, hogy miért mondjátok, hogy van új alapszabályunk. A mai napon megszavazott alapszabály csak akkor lesz érvényes, ha  jogerőre emelkedett. Ennyi. Azért még nagyon sokat kell még hipnotizálnia Csipolla mesternek.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.