Méhek Napja "Marketing"

  • 10 válasz
  • 8351 megtekintés
Méhek Napja "Marketing"
« Dátum: 2016. Április 26. 18:43 »
Joggal kérdezitek miért indítok egy új témát? Véleményem, hogy a marketingbe más felállásba jelenik meg mint bármely marketing fogás. Nem vagyok marketinges, de mikor a gyerekekkel beszélgettek és olyan kérdéseket tesznek fel, hogy a gondolataidat össze kell szedni a válaszadásra az nem semmi.
Ma Patak községében, Szent Ambrus Általános iskolában tartottam Méhek Napja alkalmából előadást, prezentáció, bemutató üveg kaptár( melyet a Palóctáj lovagrend adományozott az iskolánk a gyerekeknek) Tudom méhek napja április 30. a de az igazgató nő kérésére a mai napra  lett áthelyezve, így a föld napjával együtt tartottuk meg.
Miért is indítom ezt a témát? Kis község kis támogatottság, sőt semmi, én vagy velem egy kaliberű méhész nem tudja felvenni a versenyt egy olyan várossal mint Gyula, nem akarom őket bántani, de nem hiszem, hogy az OMME támogatására lenne szüksége, ( vagy kitudja? Igaz közel 1 millió) De nekünk biztos nagy segítség lenne 10-15 méhész kalap és kesztyű.
Gyerekek sarokba szorítottak, mikor tudunk kimenni a méhekhez, mert ők kíváncsiak az igazi valós méh családokra!!!
Sajnos erre a válaszom nem egyértelmű, én mindent megteszek, hogy ez megtörténjék.
Szeretném, ha az új OMME vezetése felmérné az én kis igényemet és ezt a marketingjében beépítené( tudom kell kifestő, lovagi támogatás, rendezvény támogatás, szóró anyag, videó film) de mi is hozzáteszünk a marketinghez önzetlenül!!!
Tisztelettel: Konopás István
                    Palóctáj méhész és környezetvédő egyesület Alelnök
                    Palóctáj mézlovagrend tagja
                    Méhész mester
konihoney

Re:Méhek Napja "Marketing"
« Válasz #1 Dátum: 2016. Április 27. 16:33 »
Mielőtt Pista megindította volna az új témát, megkérdezett, hogy támogatom e.
Természetesen jó ötletnek tartom, és biztos vagyok abban, hogy az új vezetés is figyelembe fogja venni a helyi kezdeményezéseket.
Sok aktív méhész nélkül semmit nem ér a reklám.
Attól nem kell tartani, hogy ezzel méhészek sokaságát toborozzák a szervezők.
A reklámok nagy része a gyerekeket célozza meg, mert a szülők nem tűrik el, ha a gyereke nyavalyog, pláne akkor, ha egy egészséges élelmiszer a vágya.
Szerintem jó ötlet.
Én teljes mellszélességgel támogatom, nálam is sok gyerek megfordult már a méhészeteben.
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhek Napja "Marketing"
« Válasz #2 Dátum: 2017. Május 12. 21:57 »
QUQURIQ !!!

Ki tud híreket?
Mi volt méhek napján?

Kiskakas

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek Napja "Marketing"
« Válasz #3 Dátum: 2017. Május 13. 00:16 »
Kellemes meleg napos idő volt. Jót beszélgettünk.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhek Napja "Marketing"
« Válasz #4 Dátum: 2017. Május 13. 13:25 »
QUQURIQ !!!

A kíváncsi közönségről, a sajtóról és a marketingről nem írtál?

Kiskakas

Re:Méhek Napja "Marketing"
« Válasz #5 Dátum: 2017. Május 13. 18:40 »
Méhek napja április 30 ezt az OMME indította sok évvel ezelőtt. Nem akarok neveket említeni, de egyet még is kiemelek, mert már nincs közöttünk, Hunya Lacit.
Sajnos, nem Magyar kezdeményezés mögé beállt az OMME és az akkori vezetőség, hol ott ezt mi is megtehettük volna, "mint méhész nagyhatalom"!!!! Már nekünk volt MÉHEK napja. , csak kikellet volna bővíteni, több marketinget belevinni ( pl a mézes kenyért minden gyereknek, szakköröket, ismeret terjesztő előadásokat, gyerek táborokat létre hozni...)
Pataki Szent Ambrus általános iskola 15 végzősének ballagási tarisznyájukba a kis üveg méz, mint minden évben emlék ként ott lesz. 
"Az államtitkár emlékeztetett: a mézes reggeliket eredetileg Szlovénia indította el, majd több uniós tagország, köztük Magyarország is csatlakozott a kezdeményezéshez."
Behódolás a Kormánynak az Uniónak a politikának!!!!
Méhek napja??? volt..... esetleg a Városligetben, pár sátor, nagy helypénz, biznisz!!!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhek Napja "Marketing"
« Válasz #6 Dátum: 2017. Május 14. 08:17 »
QUQURIQ !!!

konihoney, Pista!

Igen, ezekből a magán kezdeményezésekből lett mindig valami, ami a méz hírnevét öregbíti!
Több településen is jól működik a Méhek Napja, csak csendben teszi mindenki a dolgát. Nincsen TV. rádió, de vannak gyerekek és érdeklődő felnőttek.
Ti is ezek közé tartoztok.
Kár, hogy nem hamarabb beszélgettünk erről a témáról, mert éppen a minap találkoztunk.
Ne vegyed tolakodásnak, de Kiskakas felajánl egy méhész kalap árát a gyerekeknek.
Ha jöttök a lányodhoz unoka látogatásba, keress meg, tudod, hogy hol találsz, és odaadom az árát.
Bízom abban, hogy mások is szívesen segítenének, add meg az elérhetőségedet.

Baráti üdvözlettel: Kiskakas

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhek Napja "Marketing"
« Válasz #7 Dátum: 2017. Május 15. 12:30 »
QUQURIQ !!!

A kíváncsi közönségről, a sajtóról és a marketingről nem írtál?

Kiskakas
A MOM Kulturházban volt április 30-án mézédes nap néven megtartva.

Sok méhész hozta a gyönyörűbbnél gyönyörűbb választékát az budai úri közönség száma. Rengeteg család jött ki a rendezvényre. Igazán jó hangulat volt, de szerintem kicsit túlzsúfolt volt programmal. Volt kint a nagyszínpadon, de az épületben is. Közben sok sátor és játszótér.

A ragyogó napsütés miatt az emberek nem, az előadásokra és a méhészek beszélgetésére figyelt. De aki akart az tanulhatott sokat. Művelődés és szórakozás volt összekapcsolva.

Talán egy kicsit jobban kellett volna reklámozni városban és a méhészek között is.

Szó volt arról, hogy a mai emberek sokkal jobban félnek a méhektől, mint régen. De hogyan oldjuk a félelmet, ha ki sincs téve legalább egy méhcsalád?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhek Napja "Marketing"
« Válasz #8 Dátum: 2017. Május 25. 05:33 »
QUQURIQ !!!

A kíváncsi közönségről, a sajtóról és a marketingről nem írtál?

Kiskakas
A MOM Kulturházban volt április 30-án mézédes nap néven megtartva.

Sok méhész hozta a gyönyörűbbnél gyönyörűbb választékát az budai úri közönség száma. Rengeteg család jött ki a rendezvényre. Igazán jó hangulat volt, de szerintem kicsit túlzsúfolt volt programmal. Volt kint a nagyszínpadon, de az épületben is. Közben sok sátor és játszótér.

A ragyogó napsütés miatt az emberek nem, az előadásokra és a méhészek beszélgetésére figyelt. De aki akart az tanulhatott sokat. Művelődés és szórakozás volt összekapcsolva.

Talán egy kicsit jobban kellett volna reklámozni városban és a méhészek között is.

Szó volt arról, hogy a mai emberek sokkal jobban félnek a méhektől, mint régen. De hogyan oldjuk a félelmet, ha ki sincs téve legalább egy méhcsalád?

Igen nagy sikere volt a kiállított üvegkaptárnak. Nem reprezentatív felmérésem szerint a gyerekes családok 80 %-a megállt ott.

Méhész kolléga másképp is kitett magáért, füstölt egész nap. At is megcsodálták sokan, egyébként marketingnak sem semmi, messziről látni lehetett, hogy ott van valami...


Azon gondolkozom, hogy ilyen rendezvénynél nem lehetne-e egy üveg fallal, meg hadsereg álcával határolt területet kialakítani, előtte pár nappal odavándorolni egy szelíd családdal, hogy a tájoláson túl legyenek, és akkor nem csak a kaptárban látják a családot, hanem azt is, hogy kirepülnek, és visszatérnek virágporral... Nem kell nagy kifutó, kisebb mint a csirkéé, vagy a pónié.

Vagy a német minta szerint extra szelídségre szelektált családot a gyerekek megsimogathatnak. MÉHSIMOGATÓ!

Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:Méhek Napja "Marketing"
« Válasz #9 Dátum: 2017. Május 30. 20:05 »
Meghívást kaptam, egy óvodába méhecske napra! Próbáltam helyt állni a jelen és jövő mézfogyasztói előtt! Persze a közönséget "lezsíroztam" akarom mondani le méz-kenyereztem! Először 15 perces "előadás" a méhekről, mézről. Majd "terepszemle" tisztes távolból. Kis labdajáték. Feltűnően sok kérdés. Nagyon élveztem, örülök, hogy ott lehettem. Pár kép.

*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:Méhek Napja "Marketing"
« Válasz #10 Dátum: 2017. Május 30. 20:09 »
Még pár kép!