kis kaptárbogár (Aethina thumida)

  • 51 válasz
  • 35060 megtekintés
*

ata67

  • *****
  • 521
Re:kis kaptárbogár (Aethina thumida)
« Válasz #30 Dátum: 2014. Október 16. 19:51 »
A terelőmezes megoldásra Bükk hívta fel a figyelmet a Zöld fórumon. Én is ötletesnek találom.

Fészekmézkamrás méhésztárs alighanem Fülig Jimmy-től tanulta a helyesírást... A "Piszkos Fred a kapitány" hangulata jutott eszembe az írásáról...
Fiúk! Ne "pofoszkodjatok"!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:kis kaptárbogár (Aethina thumida)
« Válasz #31 Dátum: 2014. Október 16. 20:02 »
Lygo67!
Egyetértek veled. A válaszom a Gőzölgőbe tettem.

Antal!
Amit eddig kiderítettem a kiskaptárbogárról, az szerint egyféle eszközzel nem lehet sikerrel védekezni. Például a fenékvályú se tökéletes megoldás, mert a kiskaptárbogár a kijárón bejutva ha nem a fenéken megy, hanem a falon megy felfelé, akkor akadálytalanul eljut a lépekhez.

Az általam belinkelt filmek között van egy feromoncsapdás megoldás, azt látom a leghatékonyabbnak, de a gyakorlat bizonyít.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:kis kaptárbogár (Aethina thumida)
« Válasz #32 Dátum: 2014. Október 16. 20:53 »
Az általam belinkelt filmek között van egy feromoncsapdás megoldás, azt látom a leghatékonyabbnak, de a gyakorlat bizonyít.


Bízzunk benne ,hogy  minél később kell bizonyítani a gyakorlatban.

Re:kis kaptárbogár (Aethina thumida)
« Válasz #33 Dátum: 2015. Április 01. 13:50 »
http://www.vdrb.ch/fileadmin/user_upload/pdf/Verdachtsfall_Kl._Beutenkaefer_31-03-15_B_Reihl.pdf
Itt egy kicsit bővebben írnak arról,amit már tegnap is említettem.Számomra több ponton nagyon nem kerek a történet...Viszont érdekelne,hogy hány családot fognak még elpusztítani,amire rájönnek,hogy akkor fogjuk ezt a dögöt kipucolni a kontinensről,amikor az atkát... :-[ Ha a fele igaz annak,amit a német fórumokon beszélnek,akkor lesznek még meglepik az elkövetkező pár hónapban. :( Lassan el kellene kezdeni a kényszerű együttélésre koncentrálni az égetés helyett.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:kis kaptárbogár (Aethina thumida)
« Válasz #34 Dátum: 2015. Április 01. 17:49 »
QUQURIQ !!!

Kiakakas könnyen van, mert a csőrével gyorsan össze tudja kapkodni a kis kaptárbogarat!
Fránya egy falat, ettem már jobbat is, de ez van, ezt kell szeretni!....

Ez sajnos nem vicc. ez a való világ!
Igen, az OMME szakmai vezetésének, már különböző alternatívákat kellett volna kidolgoznia, hogy mit is tegyen a magyar méhész, ha megjelenik a kis kaptárbogár!!!
Ne azt nézze a Cserényi úr, hogy ki mire szavaz, hanem törje a fejét a jó tanácsokon!...
Én, a hozzá nem értő mezei kapirgálós Kiskakas, arra gondoltam, mi lenne, ha a kaptárakat kőrbe szórnánk talajfertőtlenítővel?
Bele kell a szert gereblyézni a talajba, ott elgázosodik és mindent kórokozót elpusztít.
Minden esetre én már vettem is talajfertőtlenítőt és kint van a méhesemben, hogy bármikor  azonnal bevethető legyen!
Vagy lehet, hogy a klórmész is megteszi?
Segítsünk egymáson, ha az OMME szakmai vezetése nem segít! (vagy csak a Kiskakas nem tud róla)??

Jobb falatokra vágyó Kiskakas!

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:kis kaptárbogár (Aethina thumida)
« Válasz #35 Dátum: 2015. Augusztus 17. 08:31 »
Sziasztok!
Kis kaptárbogár ügyben lehet hallani pozitív eredményeket(visszaszorítás)? Kell tartanunk, hogy felüti  fejét kis hazánkban?
Bross, Szekszárdon tartott előadásában említette, hogy nem véletlen kis kaptárbogárnak hívják! Mert létezik testvére is, a nagy kaptárbogár :-\
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:kis kaptárbogár (Aethina thumida)
« Válasz #39 Dátum: 2016. Május 02. 18:07 »
Ez sajnos várható volt. Az erőfeszítések ellenére egyre nagyobb teret hódít. Nincsenek illúzióim.  :(

Re:kis kaptárbogár (Aethina thumida)
« Válasz #40 Dátum: 2016. Május 02. 18:22 »
Nekem sincsenek.De még mindig égetnek...
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:kis kaptárbogár (Aethina thumida)
« Válasz #41 Dátum: 2016. Május 02. 18:34 »
Ha eljut hozzánk, akkor nálunk mi lesz az intézkedési terv a nem mondom, hogy megállítására, de lelassítására? Úgy járunk, mint egyes olasz tartományokban, teljesen kiirtják a méheket? USA-ban pl hogyan kezelik ezt a dolgot, mert nem nagyon hallani róluk, hogy akkora katasztrófát okozott volna? 

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:kis kaptárbogár (Aethina thumida)
« Válasz #42 Dátum: 2016. Május 02. 18:39 »
A mi éghajlatunkon olyan intenzíven szaporodni nem tud, mint Calabriában, tehát szerintem első intézkedés a karantén és elégetés, talajfertőtlenítés. A zárlat nem 5 km sugarú kör lesz, hanem jóval nagyobb.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:kis kaptárbogár (Aethina thumida)
« Válasz #43 Dátum: 2016. Május 02. 18:51 »
Kb a fél ország lesz a kör szerintem,de amire észrevesszük már mindenhol ott lesz...Fognak egy ideig égetgetni gondolom,aztán majd megunják.
Erős családokat kell tartani,na meg a méhmentesített mézes kereteket minél hamarabb kipörgetni,nem napokig kerülgetni.
Asszem főleg a bábállapotban lehet szívatni a kis drágát...Próbálkoznak ilyen szórt köves megoldással,amit csatoltam.Ja a vizes talajt úgy hallom nem igazán szeretik a rohadékok,meg a fény is irritálja őket. ;)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:kis kaptárbogár (Aethina thumida)
« Válasz #44 Dátum: 2016. Május 02. 18:59 »
Ha az amerikai fertőzöttséget vesszük alapul, nem válogat éghajlat és éghajlat között