2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS

  • 62 válasz
  • 64663 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #30 Dátum: 2014. November 14. 13:29 »
Hallom, hogy az ellenzéki felszólalókat erőszakos,  tehát nem demokratikus eszközökkel erőszakkal akarják elhallgattatni. Gödöllőn

Pontosan a fentiek miatt - akár tetszik, akár nem - hangfelvételt fogunk többen is készíteni, hogy legyen némi bizonyítékunk a történtek hitelesítésére.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 14. 13:50 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #31 Dátum: 2014. November 14. 14:06 »
QUQURIQ!!!

Kedves Geddekas!

Azt szeretnéd, hogy az ajtóban letolassák veled a gatyádat?
Ha igen, úgy sokkal több Hölgyet küldöttet szeretnék látni...

A Kiskakas!

Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #32 Dátum: 2014. November 14. 16:48 »
A stáb úgy is felvesz mindent..

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #33 Dátum: 2014. November 16. 00:11 »
Mit találtam a legújabb alapszabály-tervezetben?
Idézet
JJavaslatok összeférhetetlenségi esetkörökhöz – IB javasolja, hogy csak az IM állásfoglalást követően tárgyalják
Ez alapján az a gyanúm, hogy a mostani rendkívüli küldöttgyűlésen az Intéző Bizottság nem akarja, hogy döntés szülessen az új alapszabályról.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #34 Dátum: 2014. November 16. 16:15 »
Csipolla mester újra nagyot alakított. Megérdemelte volna, hogy most a küldöttek leharapják a fejét, amiért félrevezette őket. Túlélte ezt is. Pedig Őmiatta kellett most 340 embernek az ország különböző részéből ideutaznia, mert Ő vezette félre tavasszal a küldötteket és tette azt az állítást, hogy 2016-ig semmi alapszabály változtatási kényszer nincs. Sőt két hét múlva újra össze kell jönnünk és folytatjuk a küldöttgyűlést, mert nem értünk a végére gyakorlatilag semminek.

Most is több ponton félrevezette Csipolla a társaságot. Cserényi pedig szépen vezényelte a szavazást. Az emberek  nem is tudták, hogy mit szavaznak meg, csak ha már Cserényi feltette a kezét, akkor természetesen ők is.

A tagi jogállás eddig se volt rendesen megfogalmazva az alapszabályunkban, most se módosítottak rajta jottányit se. Pedig a Gödölői Méhészegyesület ezt kifejezetten kérte levélben és itt a küldöttgyűlésen mint a gödöllői egyesület tagja kértem szóban is.

Olyan mértékben jogszerűtlen dolgokat szavaztatott meg Mészáros, hogy az megdöbbentő. Ezt az alapszabályt, amit most itt összelapátoltak, lehetetlen a bíróság torkán lenyomni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #35 Dátum: 2014. November 16. 16:20 »
Üdv.!

Tehát akkor ezekszerint a küldöttek elfogadták az alapszabályukat?

Nb18

*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #36 Dátum: 2014. November 16. 16:22 »
Tiszteletem  !Lehetne többet is megtudni az  Alapszabály módosításról ?Üdv: nyuszt

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #37 Dátum: 2014. November 16. 18:20 »
QUQURIQ!!!

Majd a pletyka lapokban...

Kiskakas!

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #38 Dátum: 2014. November 16. 18:58 »
Köszönjük!
Reméljük, hogy azért majd többet is megtudunk a mai nap történéseiről!
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 16. 19:02 írta Nb18 »

Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #39 Dátum: 2014. November 16. 19:03 »
Tisztelt Klubtagok!
Tartsatok ki most írom az "élménybeszámolómat"!
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 16. 19:50 írta Nagyernyei Attila »

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #40 Dátum: 2014. November 16. 19:05 »
Köszi!
Én már személy szerint nagyon kíváncsi vagyok! ;D

Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #41 Dátum: 2014. November 16. 19:15 »
Mészáros: mesterség, mely az élő állatot iparszerűleg öli, feldolgozza és a nyers húsnak élelmi cikk gyanánt kereskedésbe hozataláról gondoskodik.

Értem, és ha máig nem értettem volna, megvilágosodott az iparszerűség is, az élő állat is, no meg az is, hogy ez egy mesterség. Az is, hogy öli. Profin kell űzni. Élelmi cikk, igen, valakinek ebből élelem lesz... Jó sok!

feldolgozás, pl. bedarálja...

forrás: http://www.kislexikon.hu/meszaros_a.html

Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #42 Dátum: 2014. November 16. 19:48 »
Tisztelt Méhészklub olvasók!

Szomorú vagyok a mai rendkívüli küldöttgyűlés után.
A mai rendkívülinek egyetlen napirendi pontja volt az új OMME alapszabály megalkotása.
Természetesen ez nem jött össze!
Először is többen jeleztük az elnöknek, hogy nem szerencsés a Gödöllői Kongresszusra rászervezni, mert másfél óra alatt lehetetlen ezt a tetemes anyagot érdemben megtárgyalnunk!
Tudjátok mikor készítették?
Dr. Mészáros László a mikrofont elfelejtette kikapcsolni és szó szerint idézem amit mondott:
"Józsi ismered a szakbizottsági kérdéskört, még este 11-kor egyeztettünk!"
Gratulálunk! Akkor a küldöttek, hogy tudtak ebből az anyagból felkészülni? Ezt többen szóvá is tették, de az elnök arra maximálisan alkalmas, hogy ezt ne hallja meg!
Az OMME vezetőinek arroganciája, és antidemokratikus viselkedése ma csúcsosodott ki igazán!
Ezért vagyok szomorú, hogy küldöttáraim, köztük sok elnökkel, ezt nem teszik szóvá.
Úgy szavaztak mint egy automata. Az elnök általában megtiltotta a hozzászólásokat, néhány kivételével.
Nekem alapvetően az volt ma a gondom, hogy az IB és az alapszabály módosító bizottság javaslatai kerültek előtérbe, azt nyomta az elnök, az egyéni módosító indítványok csak elvétve lettek megszavazva!
Ő úgy állította be nagy részüket, hogy az mind hülyeség!
Az első pillanattól kezdve éreztem, hogy ez mindenki számára fontos iránymutató szabályzat nem nekünk íródik! Egyszer sem hangzott el az elnök szájából, hogy
"Tisztelt küldöttek más javaslata kinek van?"
Nyomta a rizsát, ebben nagy menő az elnökünk.
Annyit tudok most sebtiben állítani, hogy amíg a valós információkat nem közlik a küldöttekkel, addig bizony mi csak egy bekiabáló, lázadó kisebbség maradunk. Ez az OMME vezetőinek célja! Minél kevesebb valóság, annál több jól csengő jelentéktelen reklámfogás. Megvan rá az orvosság, ez a nyilvánosság, amitől rettenetesen félnek!
Tisztelt Méhészklub olvasók!
Talán az a bajom magammal, hogy én sok mindent tudok! Nem kell ennyire felvilágosultnak lenni, akkor jó így minden ahogy van?
Sokan azt mondták a folyosón, hogy ez kabaré ami a teremben folyt. Aztán a szavazásnál mégsem érvényesítették  akaratukat.
A színfalak mögött, most ünnepelnek az OMME vezetői. Úgy érzik megnyertek egy csatát, de ez csalóka öröm.
Az OMME családias hangulatát átvette a diktatúra!
Itt szavazni kell uraim, amit az IB akar.
Ezt mondta egy Király nevű méhész, hogy ne legyen itt paprikás hangulat!
Meg kell szavazni amit az IB javasol.
Tehát meg kell szavazni.
Megkérdeztem Király urat, talán párttitkár voltál? Ott nem volt mese amit a pártelnök mondott bólintani kellett, mert vége volt a párttagnak!
Itt demokráciában, a véleményeket ütköztetik.
Sok ilyen Király gondolkodású van most a porondon.
Ha ez megfelel a küldötteknek ám legyen.
Én a párbeszéd alapú konferenciák híve vagyok. Szinte erőszakosan kellett közbekiabálnunk, hogy mi is itt vagyunk elnök ÚR, szóhoz szeretnénk jutni.
Nem találok szavakat, mert annyira szomorú ez a vasárnap!
Két hét múlva újra összejövünk, mert azt már mindenki elfelejtette, hogy mi néhányan mit javasoltunk.
Ne tegyük Gödöllőre a kongresszus idejére ezt a komoly értekezletet.
Ismét anyagi hátrány (terembérlet) érte az OMME-t és utazás kiadások a közel 400 küldöttet, mert olyan emberek irányítanak, akik esze sokszor............

Nagyernyei Attila

*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #43 Dátum: 2014. November 16. 20:29 »
Köszönjük a tájékoztatást ! Egy kérdésem adódik, a levezető elnök egy egyesületi gyűlésen kinek adhat szót általában ,és kinek tilthatja meg a felszólalást ?  Üdv: nyuszt

Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #44 Dátum: 2014. November 16. 20:43 »
Nyuszt!
Az ilyen gyűlések OV, Küldöttgyűlés azzal kell, hogy kezdődjön:
"Most pedig megválasztjuk tanácskozásunk levezető elnökét."
Szerintetek volt ma ilyen?
Egy óra múlva, amikor egy jelenlévő ügyvéd, aki egy Somogy megyei küldött is egyben, ezt szóvá tette!
Hagyjuk, ez apróság.
Ma K1-et játszott velünk az elnök.
Ismeritek ezt a brutális küzdősportot?
Nincsenek szabályok. Ezt játsszák a küldöttekkel.
Meddig mehet ez így?
Nagyernyei Attila