2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS

  • 62 válasz
  • 64656 megtekintés
*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #45 Dátum: 2014. November 16. 20:53 »
Sziasztok!

Hát erre lennék én is kíváncsi! Meddig mehet ez még?

Nb18

*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #46 Dátum: 2014. November 16. 20:57 »
Elszomorító és egyben vérlázító, valószínűleg csak az Ügyészség tehet pontot valamikor a jövőben az ügy végére.Addig csak a vegetálás marad. Üdv:nyuszt

Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #47 Dátum: 2014. November 16. 21:00 »
Ameddig a küldöttek hagyják meg mi is akik nem vagyunk küldöttek. Azért azt megjegyezném , ha én küldött lennék és felmerülne a dolog , hogy levezető elnököt illetve jegyzőkönyv vezetőt kellene ugyan választani és ez "apróság" címszóval elmarad, bizony balhé lenne nem pedig csendes ott ülés. Tisztelt Attila azért tudják még ezt a játékot játszani az OMME vezetésben mert az a keménymag nem elég kemény és erélyes. A valós vagy vélt igazamért kiállok és ha egy napirendi pont nincs a helyén , mint ahogyan a levezető elnök megszavazása és a jegyzőkönyv vezetésével megbízott is szavazás útján nem kerül érvényesítésre nincs tovább ülés, mert kihúzgálom a mikrofonokat, lekapcsolom a főkapcsolót , felülök a Mészáros úr mellé a pódiumra, de biztos balhé van egy darabig, de hát én kis pont vagyok és sodródom az árral.

Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #48 Dátum: 2014. November 16. 21:12 »
Sziasztok!

Nyugalom, hibát hibára halmoztak ma is, ráadásul birkának nézték a küldötteket is.

Igazából nagy áttörés nem történt, de nem is várhattunk túl sokat ettől a naptól.

Majd utólag meglátjuk mi is történt a mai eseményről az elkövetkezendő napokban összehozott jegyzőkönyveik szerint.

Amit már megszokhattunk!

Dőljenek csak nyugodtan hátra..., alkalmatlan amatőr banda!


*

kas62

  • ***
  • 146
Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #49 Dátum: 2014. November 16. 21:28 »
Bogaras!

"Ameddig a küldöttek hagyják meg mi is akik nem vagyunk küldöttek."
Igen!
Meg ameddig a méhészek tájékoztatása elmarad,sőt még segítséget is kapnak tájékozatlanság elősegítésére!
Értem ezalatt azt,hogy írásod a zöldön már törölve lenne!
Az egyik oldalon harcolunk a másikon meg bólogatunk? ::)

Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #50 Dátum: 2014. November 16. 21:43 »
Kas 62!
Így igaz.
Egyáltalán a teremben ülők közül hányan tudták azt, hogy miért van rendkívüli küldött értekezlet?
Azért mert az OMME elnöke nem végezte a dolgát!
Ezt titkolják!
60 napot adott az ügyészség a "drágáknak" ezért volt ez a nagy felhajtás.
Hu de ki vagyok rájuk bukva! És egyes  IB tagoktól jövő kaján vigyorok? Ez mindent visz.
A rosszindulatuk a húsomba vágott!
Hogy ülhetnek olyanok a vezetésben akik alapból a másiknak rosszat kívánnak?
Erre adjon valaki érdemi választ!
Erőből "politizálnak" és ez nagyon felháborít!
Hol van részükről a tagság iránti alázat?
És tőlünk várnak tiszteletet.
Befejezésül egy idézet Csaba testvértől:
"Én azokat szeretem ingyen, akiket más pénzért sem szeret. Akiket pénzért sokan szeretnek, tanítanak, szolgálnak, én azok körül nem lihegek.
Böjte Csaba"

Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 16. 21:51 írta Nagyernyei Attila »

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #51 Dátum: 2014. November 16. 21:49 »
Nagyernyei Attila!

Tőlünk nem tiszteletet várnak hanem a tagdíjat!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #52 Dátum: 2014. November 16. 21:58 »
Szürke Veréb!

Nem tetszik nekem a te szájkaratéd. Mészáros vezetéknévvel sokszázezer ember él és sok embert tisztelek ezek közül. Lettél volna harcos ma ott, ahol kellett volna harcosnak lenned (ha egyáltalán ott voltál). Ehelyett széttártad a kezed és élvezted a helyzetet.

Az uszítást és manipulálást hagyd abba.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #53 Dátum: 2014. November 16. 22:20 »
JUBILEUMI RENDEZVÉNY GÖDÖLLŐN
by Mészáros József • 2014-11-14
Tisztelettel meghívjuk a méhésztársakat, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület alapításának 135. és újjáalakulásának 30. évfordulójára, amely 2014. november 16-án kerül megrendezésre.
A rendezvény helyszíne: Gödöllő, Szent István Egyetem (2100 Gödöllő, Páter Károly utca 1.)
Az OMME központi rendezvényéhez, a korábbi évekhez hasonlóan, méhészeti eszközbemutató és vásár is kapcsolódik.
PROGRAM:
10.30              Mézkirálynő bevonulása a Mézlovagrendek kíséretében
Himnusz
10.40 – 11.00  OMME történelmi zászló felszentelése
11.00 – 11.15  Ünnepi köszöntő: Dr. Mészáros László OMME elnök
11.15 – 11.25  Az OMME történelme képekben
11.25 – 12.00  Visszaemlékezés az egyesület elmúlt 30 esztendejére
12.00 – 12.20  Székelyhidi Tamás – Gödöllői Méhészeti Központ
12.20 – 12.40  Dr. Hegedűs Dénes – Az atka elleni védekezés tapasztalatai 2014-ben
12.40 – 13.00  Dr. Cserényi Péter – A méhek takarmányozása
14.00             Dr. Vicze Ernő emléktáblájának avatása a gödöllői méhészmúzeumnál
Minden érdeklődőt, sok szeretettel várunk a rendezvényen.
OMME Vezetőség

Gratulálunk az elnök úrnak. Rendesen el...... rendezvény volt.
Szerencsére Dr Hegedüs Dénes előadása kárpótolta a jelenlévőket.
Kár volt az ünnepet tönkre tenni.

Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #54 Dátum: 2014. November 17. 05:42 »
Tisztelt Gondolkodó!

Előre jeleztük, hogy ez lesz!
Mi tudunk még gondolkodni, de más fejével nehezen.
Ez a csodálatos történelmi évforduló, a méhészek és a küldöttek gyalázása volt!
Ezt akartuk elkerülni, de mivel az ellenzék javasolta, az az ördögtől való gondolat.
Az eszközforgalmazókról nem is beszélve.
A zászlót Illés Kálmán nem avatta fel, és Buchinger György alapító elnök sem volt ismét jelen.
Nagyon nehezen tudom felfogni, hogy ez folyton csak nekem tűnik fel.
Nézzük mit ígért  személyemnek az OMME elnöke az OV előtt a bejáratnál.
"Figyelj komám. Itt lesz Buchinger György majd meglátod. Illés Kálmán társaságában."
Ennyit az elnökünk újabb a valóságtól elrugaszkodott rózsaszín álmairól.
Tényleg mi a saját álmom?
Az, hogy az összes elnök egyszer egy teremben ünnepelhessen.
Ahhoz viszont az kell, hogy a jelenlegi tisztségviselők ne legyenek ott.
Tisztelt Gondolkodó!
Aki egy kicsit is jobban belelát a dolgokba ezt tudja, és az ok ismert.
Egyáltalán tudja rajtam kívül valaki miért bojkottálják a volt elnökök az OMME rendezvényeit?
Dögei Imre írhatja az újabb cikkét.
ISMÉT EGY ÜNNEPSÉG ELNÖKÖK NÉLKÜL.
Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #55 Dátum: 2014. November 17. 07:37 »
Mészáros: mesterség, mely az élő állatot iparszerűleg öli, feldolgozza és a nyers húsnak élelmi cikk gyanánt kereskedésbe hozataláról gondoskodik.

Értem, és ha máig nem értettem volna, megvilágosodott az iparszerűség is, az élő állat is, no meg az is, hogy ez egy mesterség. Az is, hogy öli. Profin kell űzni. Élelmi cikk, igen, valakinek ebből élelem lesz... Jó sok!

feldolgozás, pl. bedarálja...

forrás: http://www.kislexikon.hu/meszaros_a.html

Köszönöm szépen soraidat, de én személy szerint nem tartok rá igényt ebben a topic-ban. Ez nem tartozik ide!! Tudomásom szerint, 2014.11.16-án reggelére egy pár ember szeretett volna összejönni és átbeszélni a jelen történéseit. Volt is rá jelentkező aki vállalta, hogy a legjobb tudása szerint összefoglalja, és összegzi a dolgokat. De valamiért nem ért oda. :-[ 
Mivel a várakozók kitartottak a megállapodásuk mellett, így sikerült megtanulniuk egy igen fontos leckét: inkább legyenek kevesen de azok oroszlánok. Akinek nem inge nem veszi magára!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #56 Dátum: 2014. November 18. 09:18 »
Tisztelt Elnökök, Tisztelt küldöttek!

A 2014. november.16.ai rendkívüli küldöttgyűlésen az ASZ MÓDOSÍTÁS TÁRGYÁBAN HOZOTT MINDEN DÖNTÉS JOGI ÉRTELEMBEN SEMMIS !!!!

Indoklás:
Az érvényben lévő ASZ ebben egyértelműen határoz - 15 nappal a KGY előtt ÍRÁSBAN MINDEN KÜLDÖTTET ÉRTESÍTENI KELL, jelen esetben az ASZ módosító javaslatokkal együtt.

EZ A MINIMUM AMIT TÖRVÉNY SZERINT MEG KELL TENNI!!

Ez pedig 2014. november 15.én az OMME honlapján jelent meg a fent említett tartalmi kötelezettséggel. (SZABÁLYTALANUL, EGY nappal a KGY előtt, és NEM ÍRÁSBAN)

A 15 nap nem véletlenül van az ASZ-ban rögzítve.

Ahhoz hogy érdemlegesen szavazni tudjon a küldött olyan kérdésekben ami az OMME működését a feladatának megfelelően- ÉRDEKÉRVÉNYESÍTŐ  SZEREPÉT - el tudja látni, összefüggéseiben átgondoltan kell szavazni.

A küldötteknek ERRE NEM VOLT LEHETŐSÉGE!

Erre próbálta volna rávezetni a LEVEZETŐ ELNÖK "URAT" egy, a jogban több fokkal többet tudó ügyvéd méhész kolléga - mint a  levezető elnök és az IB együttesen - és egy agilis söjtöri küldött.

Megjegyzem, hogy a küldöttek torkán addigra már több mint 10 indítványt lenyomott a levezető elnök "ÚR", annak ellenére, hogy folyamatosan tiltakozások folytak a részükről - SZÓT KÉRVE - AMIT ADDIG NEM KAPTAK MEG!!

Tisztelt ELNÖKÖK, Tisztelt KÜLDÖTTEK!

ISMÉT és ISMÉT egy alapszabály ellenes VÉTSÉG  a "Tisztelt" Elnökünk és a "Tisztelt" IB részéről, már megszámolni sem lehet a szabálytalanságok számát.

TI  még mindig hisztek abban, ha megszavaztok egy torkotokon lenyomott alapszabályt, és úgy szavaztok - idézve KIRÁLY "méhésztársat" ( bár ettől kezdve Király "úr" előttem se nem úr, se nem méhésztárs ) - ahogy az IB mondja, akkor majd ezért cserébe veletek lojálisak, igazságosak lesznek és érdekeiteket maximálisan szem előtt tartva végzi majd dolgát a jelenlegi IB ???

A KGY -en "páholyból" fentről volt lehetőségem végig állni-ülni a történteket. Láttam szinte minden résztvevőt, láttam a küldötteket éppúgy mint az IB tagjait és az EB elnökét.

A SZAVAZÁS MENETE : Szavazzunk erre és er...... , egy IB tag keze ÚGY LENDÜLT a magasba, hogy ha nem lett volna támla a székén akkor a lendület hanyatt vágta volna székestől.!!
Csak erre vártak "Király" féle szavazók. Ha a kéz lendül "Én" is lendülök!

Mit is szavaztatok meg???  Példa
  - hogy az egyesület megszűnésekor a egyesületi vagyont nem a befizetett tagdíjatok arányában kapjátok meg??!! , hanem a hasonló tevékenységet folytató egyesületek között lesz szét osztva??
-   hogy az IB kizárólag a KGY-nek van alárendelve?? Nektek Elnököknek nincs jogotok kontrollt gyakorolni a "Tisztelt" IB felett??

HÁT MI EZ,  HA NEM KIRÁLYSÁG?

Tisztelt Elnök Urak!
Hát ki ismeri jobban az OMME viselt dolgait Ti vagy a Küldöttek?? Kinek kell naprakésznek lennie, ha egy egyesületet vezetsz?? A küldöttnek, vagy Neked??
Vagy Te sem vagy TÁJÉKOZTATVA???

Akkor szavazz lelkiismereted szerint, ha napra kész VAGY, ha nem akkor inkább maradj otthon, legalább ne tetézd a BAJT!

Köszönettel és Tisztelettel: Bercsényi János

 

Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #57 Dátum: 2014. November 18. 19:24 »
Hát igen a Király meztelen. Hallgattál volna bölcs maradtál volna, és egyéb mondások jutottak eszembe Király úr beszólásáról. Ezért a kirohanásért lehet magasabb honoráriumot fog kapni az IB újságtól ha ír bele. Azért remélem bele fog kerülni ezzel a viselkedésével és remélem a kimondott szavait is szó szerint idézik, mert ez így illik a demokráciában címszóval.

Üdv. jani bátya

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #58 Dátum: 2014. November 19. 07:02 »
.......................... Ezért a kirohanásért lehet magasabb honoráriumot fog kapni az IB újságtól ha ír bele. Azért remélem bele fog kerülni ezzel a viselkedésével és remélem a kimondott szavait is szó szerint idézik, mert ez így illik a demokráciában címszóval.

Üdv. jani bátya
Ha benne lesz az IB újságban, akkor csak annak fényét fogja emelni ez a nyilatkozat. Körülül belül úgy mint Ökrös kolléga megnyilvánulását, aki még az Alapszabályt sem ismeri. Dr Mészáros többek között tőle is kért segítséget a remekmű megalkotásához.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Veszti1982

Re:2014 NOVEMBER 16. RENDKÍVÜLI KÜLDÖTTGYŰLÉS
« Válasz #59 Dátum: 2014. November 19. 07:02 »
.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 19. 07:54 írta Veszti1982 »