OMME OV 2014 október 11

  • 42 válasz
  • 29400 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME OV 2014 október 11
« Válasz #30 Dátum: 2014. Október 11. 21:21 »
H. Mészáros Laci naponta 24 000 Ft-ot kap a tagdíjunkból. Neki minden egyes nap sima nyereség befektetés és kockázat nélkül. Ezért a pénzért részesít bennünket Csipollát megszégyenítő hipnotizőr mutatványban. MEDDIG LESZ MÉG SIKERES? Rajtatok múlik. Nem veszitek észre, hogy folyamatos hipnózis alatt álltok? Mikor jön már el Márió, aki ... Szóval aki olvasta Tomas Mann "Mario és a varázsló" című regényét, az tudja miről beszélek.

Senkinek nem tűnt fel, hogy miket mondott H. Mészáros?
Azt mondta, hogy május 22-én küldött levelet a Bíróságnak közhasznúság tárgyában. Mi a fene van abban a levélben, ha mi nem döntöttünk semmit?
Akkor is meghipnotizált szinte mindenkit és az OV és a küldöttek elhitték, hogy nem kell alapszabályt módosítani 2016-ig. Szerintetek igaz az amit kérdez? Nyugi én és a gödöllői küldöttek ellene szavaztak.
Nem tűnt fel senkinek, hogy nem osztotta ki a bíróságtól múlt héten kapott levelet?
Ha azt nem hiszem el amit kérdez, akkor miért higgyem el azt amit állít?
A dokumentumot nem tette le az asztalra és nem olvasta fel!
Miről is szavaztunk? Hogy a fenébe is fog megszületni az új alapszabály?
Nem tűnt fel nektek, hogy semmi normális érdekegyeztetés nem lesz az OMME új alapszabályáról?
Gyakorlatilag úgy rángatja dróton az OV tagokat és küldötteket H. Mészáros, ahogy az úri jókedve tartja.
MIÉRT? Mert udvariasak vagytok, MERT HAGYJÁTOK?
Hányszor nem fog még nektek igazat mondani és még mindig hisztek neki?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME OV 2014 október 11
« Válasz #31 Dátum: 2014. Október 11. 21:30 »
Attila
A mai OV-nem tapsoltak?Hol voltak a fizetett talpnyalók?Szaktanácsadók alig lézengtek, a vezetőjük is hiányzott. 119 elnökből 63 volt az OV elején jelen, majd szünet után 48-ra zsugorodtak. Fendrik doktor Úr jól nyomta, ki is akasztotta elnök Lacit, de Fekete sem rejtette  véka  alá, hogy elég volt ebből a bandából. Éva néni, Gyula Bácsi, Imre Bácsi csendben volt, miközben Lendvai Pál szunyókált, Szabó Gyuri háttal ült egy hegesztő szemüvegben, zavarta a napsütés, vagy a szemfényvesztés. Kelemen Bálint szerénysége, higgadt, nyugodt személyisége már a múlté. Ma volt az OV-n utoljára. Nem bír mindent szegény gyomra, nagy veszteség számunkra. Bross mellett állt fel, egy kemény szavahihető szakember. Nagy kár érte a méhészközösséget távozása.Egyed Árpád a fejét fogta mikor kérdezték tőle, hová tünteti az OMME Kft. a 2 Ft-okat. Csuja László napja volt a mai, hülyét csinált az egész IB-ből. Mészáros már tojást festene, csak ne legyünk közhasznúak, hozzá illő szétszórt ötleteléseit még az ügyvédnő is megrökönyödve hallgatta. Az IB legnagyobb ötlete, hogy az OMME logó legyen a cukros zsákokon. Nagy baj az agybaj. Az OV-t szavaztatták az apportról, de ez közgyűlési hatáskör, még jó hogy Ficzere ott volt, mert elnök jogász megint lenyomta volna az OV tagok torkán a szabálytalanságokat. Napi 24.000 ft a gázsija, nem törődik semmivel.

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:OMME OV 2014 október 11
« Válasz #32 Dátum: 2014. Október 11. 21:51 »
Milyen apportról akartak szavaztatni?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME OV 2014 október 11
« Válasz #33 Dátum: 2014. Október 11. 22:47 »
A forgalmazási jogot eredetileg a kft. alaptőke apportjában szerepeltetni akarták. Most nem fogják szerepeltetni. Nagy nehezen rájöttek, hogy erről csak a küldöttgyűlés szavazhat. Csak azt nem értem, ha nem apportja az üvegforgalmazás, akkor milyen joga is lesz az üveg forgalmazására?

Az se tetszett H. Mészáros úrnak, hogy megemlítettem a 20 millió Ft utáni kamatok megfizetési kötelezettségét. Ja meg megemlítettem, hogy a kft ne csak a 20 millió Ft utáni kamatokat fizesse meg nekünk, hanem fizesse be az OMME kasszájába az üvegek értékesítése utáni 2 forintokat is. Ha ez után is pozitív eredménnyel zár a kft. akkor megemelem a kalapom a gazdálkodásuk előtt.

Érdekes módon nem tetszett sem H. Mészáros, sem Egyed úrnak a javaslatom. Tehát sürgősen tárgyalás nélkül át is léptek rajta.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME OV 2014 október 11
« Válasz #34 Dátum: 2014. Október 11. 23:05 »
Gyerekek! Elmaradt a szekszárdi vörösboros koccintás. Ajjaj! Ekkora hanyagságot nem lett volna szabad elkövetni. Súlyos megrovás, sőt etikai eljárás ennek az eredménye.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME OV 2014 október 11
« Válasz #35 Dátum: 2014. Október 12. 10:33 »
Május 22-én OMME elnökünk benyújtotta a közhasznúsági jelentést. A bíróság most válaszolt rá és azt írta, hogy a közhasznúsági jelentés a követelményeket kielégíti, de az alapszabályunk nem. 60 napot adott a korrekcióra.

Ennek alapján teljesen öngyilkos akció a közhasznúság megszüntetésére törekedni. Aki józanul gondolkodik, hogy a közhasznúság olyan előny, aminek alapján bármikor olyan lehetőségekhez jut az OMME ami a méhészek javát szolgálja.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:OMME OV 2014 október 11
« Válasz #36 Dátum: 2014. Október 12. 20:30 »
Ezt az írást a ződről hoztam át ide.
Lehet, hogy itt is sok elnök olvassa.
ficzpet írta
Idézet
Nagy nyilvánosság előtt elkövetett hülyeségem korrigálása:

A tegnapi OV-n az adó 1%-ról adott közlésem - miszerint minden bejelentkezett egyesület gyűjthet 1%-nyi adó felajánlást - téves. A tavaly őszi "közhasznúsági mizéria" idején alaposan utána néztem, így biztos voltam a dolgomban.
Sajnos, egy december végén kihirdetett, idén életbe lépett törvénymódosítás ezt felül írta, így a 2014-es adó évre vonatkozóan már csak közhasznú szervezetek gyűjthetnek ilyen adó felajánlást.
Remélem sok elnök olvassa.
Mea culpa!

Nem baj ficzpet!
A baj az, hogy nem így került bele a jegyzőkönyvbe.
Ha jól tudom pont ezzel érveltél a közhasznúság ellen.
Tudom ez olyan virtuális, mint a nyereség, vagy a veszteség. :D :taps
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:OMME OV 2014 október 11
« Válasz #37 Dátum: 2014. Október 12. 20:42 »
QUQURIQ!!!

Ficzpetnek így kötelessége beballagni az OMME irodába, és kérni, hogy a jegyzőkönybe a törvényes jogállást közölje. Ezt kutya kötelessége a jegyzőkönyv vezetőnek kijavítani!
Ha nem teszi meg, ficzpet a joghoz köteles fordulni...
Tudom, megteszi, mert egyenes embernek ismerem!

Köszönjük!

A Kiskakas!

Re:OMME OV 2014 október 11
« Válasz #38 Dátum: 2014. Október 12. 20:55 »
Kiskakas, a jegyzőkönyvben annak kell szerepelnie, ami ott elhangzott!
MAJD a rendkívüli küldöttgyűlés jegyzőkönyvének kell tartalmaznia azt a napirend előtti felszólalást, amelyben Ficzere Péter helyreigazítja az OV-n elhangzott állítását.

Re:OMME OV 2014 október 11
« Válasz #39 Dátum: 2014. Október 12. 21:07 »
Kiskakas!
Ez egy nagyszerű emberi tulajdonság, ha  belátta, hogy hibázott!
Leírta, hogy tévedett és kész.
Ficzere Péter előtt virtuálisan megemelem a kalapom.
A hír viszont nem csekély, mivel ez tovább erősíti azt a vágyunkat, hogy közhasznúak legyünk újra.
Hányan mondhatják el a vezetők közül ugyan ezt? Hibáztam, elnézést.
Makacsul védik pozíciójukat, pedig minden nap ettől súlyosabb hibákat vétenek.
Ficzere Péter az OV utolsó pillanatában is helyretette az elnököt, amikor olyan kérdésben kívánta az OV-t szavaztatni, ami küldöttgyűlési hatáskör.
Én "majdnem OV tagként" jelentkeztem, közben megkaptam a választ.


*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:OMME OV 2014 október 11
« Válasz #40 Dátum: 2014. Október 12. 21:10 »
QUQURIQ!!!

Igazad van, de friszpet nyilatkozhat az OMME honlapján, hogy mi a törvény!
Nem a gyors információ átadásra tartjuk az OMME honhapot???
Régen, Hírlevelet kaptunk, de kaptunk valami információt!

Kiskakas!

Re:OMME OV 2014 október 11
« Válasz #41 Dátum: 2014. Október 12. 21:38 »
Egyetértek Attilával, de azért kíváncsi lettem volna a Magyar Méhész kft virtuális /8 milliós/ veszteségének anyagi forrására és arra is,hogy ez miért nem szerepelt a pénzügyi beszámolóban.
De zümmögő méhecske legyek ha értem, hogyan van az,hogy az OMME kft kizárólagos üvegforgalmazási és üvegszerszám használati jogát az egyesület nem adja át a kft-nek./10+6,9 millió/. Így megspórolható a társasági adó /10%/.
Ez egy olyan huszárvágás amit szerintem nem sok mindenki ért, aki tudja vagy érti mondja már el.

Üdv. jani bátya

Re:OMME OV 2014 október 11
« Válasz #42 Dátum: 2014. Október 13. 06:39 »
Jani bátya!
Minek volt ott az ügyvédnő?
Talán még fizettek is neki.
Persze ha ő is úgy látja, hogy civil szervezetek ülései nem nyilvánosak, akkor nagy baj van.
A jogászkodás egy furcsa ága a méhészetnek.
Én ezt is betenném a szakmunkás vizsga kérdések közé.
A fiataloknak mindenképpen kell érteni a joghoz, mert különben nem tudnak méhészkedni.
Már csak a méhekkel kell közölni, hogy jogosan látogatják e szomszéd gyümölcsfáit. Hát nem mi ültettük.
Nagyernyei Attila