Ősz

  • 21 válasz
  • 13972 megtekintés
Ősz
« Dátum: 2014. Szeptember 13. 00:15 »

Re:Ősz
« Válasz #1 Dátum: 2014. Szeptember 13. 06:46 »
Hú ez jó volt !

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Ősz
« Válasz #2 Dátum: 2014. Szeptember 13. 10:16 »
Itt a méhegészségügyi zárlatok ideje. Vajon hány településen lesz áthúzódó zárlat?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Ősz
« Válasz #3 Dátum: 2014. Szeptember 15. 15:45 »
Borostyán

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Ősz
« Válasz #4 Dátum: 2014. Október 10. 20:34 »
Ma átvizsgáltam több családot, fiasítás kevés van.
Van viszont rengeteg friss méz. Több keretnyi főleg az alsó lépsoron. Befedik még ilyenkor télire? Rendezgetik még ilyenkor a téli fészket?





*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Ősz
« Válasz #5 Dátum: 2014. Október 10. 20:52 »
Rendezgetik, de nem fedik le
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Ősz
« Válasz #6 Dátum: 2014. Október 10. 20:54 »
Hát az gond, mert a fedetlen méz úgy tudom megromlik télen, vagy akár nosema forrása is lehet. Több méhésztől is olvastam, hogy ne hagyjunk bent télire fedetlen mézet.

Re:Ősz
« Válasz #7 Dátum: 2014. Október 11. 10:50 »
Szia Ata. Legelőször azt eszik meg, talán nem lesz ideje megerjedni.

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Ősz
« Válasz #8 Dátum: 2014. Október 11. 12:51 »
Kösz Mortimer, bízom benne, hogy így lesz. Nekem most nagyon soknak tűnik a nyitott méz. Szeptember 10.-én befejeztem az etetést, utána néhány családnak adtam szeptember 21.-22.-én. sűrű szirupot kiegészítésként, mert a sok fias miatt felették a mézet! A törzscsaládoknál is látok sok friss mézet...
A jövő évben megpróbálom úgy, hogy az általam megítélt takarmánykiegészítést augusztus utolsó harmadában nagy adagokban etetem fel. Akkor egyből lefedik, és úgy vélem, kevésbé lesz "nyitott méz" problémám..., bár ez az időjárástól is függ..., szerintem.
Jelenleg 10 keretpáron vannak a méhek, a nagy családok 3 fiókon (így is telelnek), higienikus aljdeszkán. Most fogom ezeket megnyitni alulról, mert eddig alattuk volt a tálca az atkaszámolás miatt. 17 családból már csak kettőnél van napos pete. Tegnap néztem.
Ma Pécsen 12.45-kor 25 fok volt árnyékban.
Üdv: Ata

Re:Ősz
« Válasz #9 Dátum: 2014. Október 11. 19:04 »
Sziasztok ! Nálunk is nyár van, a méhek pedig jőnnek - mennek  jó volt nézni . Hordják a virágport , és  a vad virágból a nektárt . Már ami virágzik, de a kertek és a házaknál is virágoznak a nővények .  Némelyik családon fent van a harmadik fiók, és az Istennek sem akar lekőltőzni. Az eggyik családot le szorítottam 2 fészek fiókra, egy hét múlva kimentem kaját adni a gyengébbeknek. Gondoltam ha már kint vagyok bele néztem a leszóritott családhoz . A fél menekűlőt kiépitették, és hodtak bele nektárt ! Mikor ezt megláttam át villant az agyamon milye hónapot is írunk, és ezt az anya is tudja ? Gondolom másoknál is vannak sztorik , nálam ez volt az eggyik fúrcsa dolog.  Űdv.  Antal

Re:Ősz
« Válasz #10 Dátum: 2014. Október 11. 19:13 »
Idézet
Ma Pécsen 12.45-kor 25 fok volt árnyékban.

Általában nem a besugárzást mérik hanem a levegő hőmérsékletét  így azt árnyékban mérik.
A levegő hőmérséklete függ a besugárzástól és a besugárzás kisugárzásából

Re:Ősz
« Válasz #11 Dátum: 2014. Október 11. 20:39 »
Ma néztem, nálam is sok friss nektár vagy méz van a keretekben, mintha most etettem volna. Mondjuk eddig ez mindegyik évben ilyenkor ősszel így volt, mióta méhészkedem, de eddig még nem volt belőle nosema. Ami itt most nagyobb tömegben virágzik, az egy fehér, sokvirágú, fészkesvirágzatú növény. Messziről kicsit olyan, mint a kamilla. Ez lehet a kolduskrizantém?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Ősz
« Válasz #12 Dátum: 2014. Október 11. 21:02 »
QUQURIQ!

Igen!

Re:Ősz
« Válasz #13 Dátum: 2014. Október 12. 05:44 »
Köszönöm Kiskakas!
Vajon erről van most hordás, vagy valami másról is lehet?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Ősz
« Válasz #14 Dátum: 2014. Október 12. 10:24 »
QUQURIQ!!!

Igen lehet, egészen a fagyokig.
Az Aszter félékről is gyűjtenek virágport és nektárt is.
Láttam még virágozni gyermek láncfüvet is.
A marhatökök is virítanak.

Kiskakas