Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/

  • 272 válasz
  • 134713 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #15 Dátum: 2014. Szeptember 02. 10:01 »
Szép napot mindenkinek!

Szerintem majdnem mindegyik gazdaboltban megvásárolható ez a darázs és légyfogó.
Én most vásároltam, és szerintem az ára is elfogadható, főleg annak fényében, hogy 2 db van ezért az árért, és mert  nem vágjuk szét az ujjunkat a pet flakon faragcsálása közben.
Persze van nekem is pet flakonos variáció, és sajnos el is vágtam az ujjam a készítése folyamán. (saját példa, lehet nem mindenki @ mint én)  :D
Most fogom feltölteni, és teszem ki a méhesbe, Puding próbája az evés.( Összehasonlítás.)
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #16 Dátum: 2014. Szeptember 02. 10:11 »
QUQURIQ!

Kellemes napot!

Ugye úgy tanultuk, hogy a méhek szürkületig repülnek.
De!
Érdekes, hogy hárs alatt ha jó a nektár képződés, már korán, éppen csak pirkadatkor, szinte sötétben  már jönnek haza a kaptárakba. Tudom, hogy kint éjszakáznak!
De félig sötétben haza repülnek!
Aki ismeri a Ligetszépét, az tudja, hogy sötétedéskor nyílik ki a virága a szemünk előtt 1-2 perc alatt!!!
Már alig lehet látni a sötétben, amikor még mindig járják a méhek!!!
Szinte fürdenek a virágporába. Felemelő látvány!!!
A nemes változatával elég sokat telepítettem a tanyámba! (ez jóval magasabb minta vadon élő).
Nektár cukortartalmát nem ismerem, és azt sem, hogy mi vonzza ki a méheket.
Egy biztos, hogy szinte sötétben térnek haza kaptáraikba.
Ezt a szezonban az Attilával is kitárgyaltuk.

Kiskakas!

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #17 Dátum: 2014. Szeptember 02. 11:01 »
Geddekas!
Rendben nem felfűtik, hiszen még sosem láttam. Csak annyit láttam, hogy megölték. Szinte kivétel nélkül a menekülőtérben voltak ezek a lódarazsak. Azért gondoltam, hogy próbáltak menekülni a méhek elől. Lehet, hogy leszúrták őket.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #18 Dátum: 2014. Szeptember 02. 16:43 »
QUQURIQ!

Leírok egy esetet ami pont egy évvel ezelőtt történt!
Nem írok várost,
Hívtak a méhészek, hogy vettek 1 l Taktikot. Szétmérették öt egyenlő részre a gyógyszertárossal.
Három, még aznap elkedte a kezelést. Nem tudom, hogy Furettóval, vagy égetéssel csinálták.
Másnapra mind a háromnak nagy méhveszteségei lettek. A kettő megnézte a Taktikot és teljesen zavaros volt.
Azoknak is akik lemérgezték a méheiket.
Azért is telefonáltak nekem, mert tudták, hogy én is ott vettem egy l Taktikot, nehogy használjam!!!
Tüzetesebben szemúgyre vettem a bontatlan palackot!
Mit is láttam!
Kerestem a dárumot! kétszer vokt leragasztva.
Akor vettem észre, hogy az egész palack le van ragasztva egy fénymásolt cimkével, ami alól átderengett az eredeti csomagolás felírata!
Telefonáltam a gyógyszertárba, hogy vegyék vissza! Nem akarták!
Amikor a fogyaszóvédelmisekkel kedtem fenyegetőzni, belementek, és visszakaptam a pénzemet.
Még előttem a többi méhész is visszavitte a Taktikot, meg is kapták az árát!
Talán le is fényképeztem.
Az idén egy méhész kolegától vettem 3 dl amit Ő már használt!

Következtetés?

Mindig csak pár családon próbáljátok ki az új, nem ismert szereket!!!!!!!!!!

Az elővigyázatos Kiskakas!

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #19 Dátum: 2014. Szeptember 02. 17:13 »
Sziasztok ! Csak azért érdekes, hogy méh tetemet soha nem láttam a lódarázs hullája kőrűl. De nem is vittek ki a kaptárból . Már pedig kellet volna lenni, mert hát azért a lód... még is csak erősseb, nem ?        Az emlősők ,is látnak a sőtétben. Pl  a macska félék, kutya félék ,hogy mást ne mondjak. Miért pont a bogarak ne látnának? Szerintem. Lehet hogy rossz példát mondok, de teszem azt ha egy vak embernek meg mutatod hogy tud haza menni gyalog  biztossan haza is ér. Űdv. Antal

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #20 Dátum: 2014. Szeptember 22. 20:31 »
Sziasztok ! A darázs csapdámba tőbb legyet fogtam mint darazsat . Emlékeztek a régi légy papirra ,ami az asztal főlé kőzépről logattak le?  Na úgy van tele .

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #21 Dátum: 2014. Szeptember 24. 17:24 »
Sziasztok ! Kérdeznék, valakinek a lódarazsak elpusztítottak méheket a kaptárban ? De úgy hogy nem maradt ott semmi, csak a keretek érinttetlenűl . Ma kint voltam  a méhesemben ,  és a méhek igen támadóak voltak az eggyik oldolon. Gondoltam most tomboljatok jó az idő.  Feltűnt hogy az egyik kaptárban nem repkednek, nincs mozgás . A darázs csapda tele volt lódarázsal , igy egy gyors vizitet megejtettem, űres volt a fészek  . Már raktam is a  kerti traktorra, majd othon megnézem mitőrtént, megnéztem. Egyedűl csak az anyát találtam , egyetlen méhecskét sem, semmit ! Az aljon egy padlás darazsat ami el volt púsztitva . Ja és az volt a fúrcsa hogy az anya elrepűlt . Semmi betegségre  útalo jel, az atkát pedig rendessen írtottam .  A keretek tiszták semmi atka nyom, olyan mintha kirajzot volna . Maradt egy kevés fias igy utánuk, igy tudtam  a pálcikával ellenőrizni nem kőltéses -e . Nem !  Igy maradt a darázs , ami lerendezte Őket , vagy tévednék?     Údv .  Antal

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #22 Dátum: 2014. Szeptember 24. 21:41 »
Képesek családok elpusztítására.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #23 Dátum: 2014. Szeptember 24. 22:21 »
A darázs csapda tele volt lódarázsal...

Írd le légy szíves Tóni, hogy pontosan mit raktál a darázscsapdába, mert az idén csak legyeket fogok vele zömével.

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #24 Dátum: 2014. Szeptember 24. 22:55 »
Szia !  Gondolom Magad szoktad a keretekből  a viaszt ki olvasztani .  Mikor a viaszt formára őntőd ,  alatta van az a folyadék ami barna szinű víz . Azt őssze gyűjtőm és azt teszem a csapdába. Semmi mást,de nagyon harapnak rá . Érdekes , mert a méhek a kőzelébe sem mennek, ha az ''űvegbe ''teszem  . De ha olvasztom, és formába őntőm csak úgy hemzsegnek .  Tudod nálam két helyen vannak a méhek, ithon a csapdában nálam is legyek vannak benne , de rengeteg . De kint ,  az írásom után nem bírtam magammal és kimentem a méhesbe és megnéztem ,és megszámoltam a dőgőket .  Az ősszes csapdában 42 db lódarázs volt !  Fel tőltőttem a csapdákat újra , remélem tőbb nem lesz!   Probáld ki, nekem nagyon bevált .  Űdv .  Antal

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #25 Dátum: 2014. Szeptember 25. 10:42 »
Köszönöm, ki fogom próbálni.

*

Bee

  • *
  • 2
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #26 Dátum: 2014. Szeptember 29. 20:36 »
Sziasztok!
Nálunk is nagyon sok a darázs,de most úgy néz ki, hogy sikeresen védekezünk ellenük. 1,5 literes ásványvizes üvegbe töltök 1 dl cukros szirupot és 0,5 liter sört. Efelett vágok kisollóval 3 lyukat és kilószámra fogom a darazsakat, naponta kell cserélni a csapdákat. Szívesen elküldeném a képet, de nem tudom, hogy kell feltenni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #27 Dátum: 2014. Szeptember 30. 20:58 »
Ha áprilisban már irtottad volna, akkor most nem kellene tele üveg darazsat látnod.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Bee

  • *
  • 2
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #28 Dátum: 2014. Szeptember 30. 21:11 »
Áprilisban nem voltak itt a méhek, most költöztek ide,a darazsakkal egyetemben. :-/

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #29 Dátum: 2014. Október 31. 08:07 »
Ez pedig az en modszerem  ;D [evek ota] sor+cukrosviz+ecet-[pici ecet hogy a mehek ne menjenek bele]
Skype: nagyati74

A földi javak közül a legigazságosabban az ész van elosztva. Mindenki azt hiszi, neki van belőle a legtöbb.