Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/

  • 272 válasz
  • 134718 megtekintés
*

wr

  • *****
  • 890
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #225 Dátum: 2018. Október 08. 08:38 »
Keresd nyugodtan az atkát, fogadni is mernék rá hogy egyet sem fogsz rajtuk találni.

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #226 Dátum: 2018. Október 08. 08:50 »
Arra is kell gondolni, hogy akkor pont az ellenkezőjét látjuk igazoltnak. Ez nem jutott eszedbe?

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #227 Dátum: 2018. Október 08. 12:19 »
ŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ!
Mármint, hogy az atkákon kellene keresnie wr-nek  a darazsakat?  :o Hagyd ezt meg a kutatóknak! ;D erre valók...

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #228 Dátum: 2018. Október 09. 09:01 »
Arra is kell gondolni, hogy akkor pont az ellenkezőjét látjuk igazoltnak. Ez nem jutott eszedbe?
Nem értelek. Ha több ezer, tízezer számra elpusztított darázson, egyetlen méhész sem talált még soha egyetlen atkát sem, akkor az azt bizonyítaná, hogy mégiscsak élősködik a darázson is?  :-\ A nemrég betett, vitatárgyát képező kép minden csak nem bizonyíték.  :-[ Teljesen biztos vagyok benne, hogy az atkáink nem élősködnek a darazsakon. Ha élősködnének már nem lennének darazsak. És ugye milyen sok van?  :)

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #229 Dátum: 2018. Október 09. 13:53 »
Fülemüle azt mondja, ha nem talál egyetlen atkát sem az ezer darázson, akkor az nagy biztonsággal amelletti bizonyíték, hogy a darázs nem terjeszti az atkát.

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #230 Dátum: 2018. Október 10. 17:45 »
Ma kb. 2dl darazsat /padlás vagy kecskedarázs/ zsíroldós, mosogatószeres vízben összeráztam, kimostam, leszűrtem, majd a ruhaanyagon maradó darabokat vizsgáltam. Egy atkát sem találtam rajtuk. A fogó alját átvizsgálva azon sem volt semennyi. Ez nekem a második kísérlet volt, mindegyik eredménytelen atkára nézve!

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #231 Dátum: 2018. Október 10. 17:57 »
.....

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #232 Dátum: 2018. Október 10. 19:56 »
Sajnos kicsit életlen a felvétel, de a rugdalózó atka lábán láthatók az oxálsav kristályok. A következőnél már gyakorlottabb leszek. https://youtu.be/GWaM2-v97hY

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #233 Dátum: 2018. Október 10. 20:01 »
Még egy magyarázattal tartozom. Az atka lába végén a tapadó korongok vannak, beljebb és a tapadó korongok mellett van az oxálsav.

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #234 Dátum: 2019. Január 19. 08:08 »
Sziasztok! Atka kérdésben Fülemülét tàmogatom. Viszont a daràzs kàrtételét nem becsülhetjük alà semmiképpen. A vírusok és betegségek hordozàsàn kívül, rablàsuk okoz komoly problémàt amit sajnos sajàt bőrömön tapasztaltam első szezonom végén. A betelelés előtt tàmadtak meg. Először csak néhány. Aztàn a falu darazsànak nagyrésze a kaptàraim körül. Borzasztó làtvàny volt nézni az elkeseredett méhek harcàt. Hàzi csapdàkkal próbàltam gyéríteni őket. A telelő méz fele eltűnt... Pedig volt bőven...

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #235 Dátum: 2019. Január 19. 08:17 »
Lódaràzsról pedig ne is beszéljünk. Több megkeresés volt a falubeliek-ismerősök részéről daràzsírtàs ügyben. Ezek közül egyet càllaltam el, egy ólpadlàson lévő lódaràzsfészket. Több szàz daràzs és làrva... Kemény volt.

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #236 Dátum: 2019. Január 23. 20:25 »
     
      Sajnos ez lesz a következő ellenség, már most lehetne védekezni ellene. Hónap elején mikor volt egy kis jó idő  ki mentem a méhekhez, kicsit rendezkedtem. A félretett fiókok ,és tetők között találtam darazsakat, teljesen le voltak hibernálódva. Mivel szép idő volt, sütött a nap kíváncsiságból ki tettem ezt a 2 nagyobbacskát, gondoltam had melegedjenek. Meg lepődtem mert 10-15 perc után elég élénkek lettek. Véleményem szerint most, ha van rá lehetőségünk keressük meg a fészküket mert még most nálunk van az előny,és lehet ritkítani.                                                                   
                         https://www.youtube.com/watch?v=TVlnv6Heafs

  Albert

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #237 Dátum: 2019. Január 23. 20:27 »
  20-25 perc után már nagyon jól érezték magukat

 Albert

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #238 Dátum: 2019. Január 23. 21:43 »
Most
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 18:30 írta oszkár »

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #239 Dátum: 2019. Január 29. 18:03 »
Most azt mondhatjátok, hülyeséget írok.

Augusztus végen elrakott fiókokat megtalálták nálam is,az ablak keret föle fészkeltek. Be be jártak kifelé meg nem találták az utat.

Amikor átnéztük a kereteket, egyetlen keretben sem találtunk viaszmoly hernyót! Lehet megették azokat is!?

Na ezzel nem azt akarom mondani,hogy nyilvánítsuk védetté,de akkor úgy meglepett a dolog!
Az átnevelésükről kellene valami használható információ, mert nálam eddig csak a tollaslabda ütőre hallgattak. Pedig kértem őket szépen, hogy ne predálják a méheimet a kijáronál. Csak az ütővel tudtam őket meggyőzni.  ;D