Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/

  • 272 válasz
  • 134759 megtekintés
*

barger

  • ***
  • 173
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #30 Dátum: 2014. November 21. 12:48 »
5 keretes fészek

kicsit másképp :)
Baranyi Gergely

*

barger

  • ***
  • 173
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #31 Dátum: 2014. November 21. 12:49 »
másik oldal
Baranyi Gergely

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #32 Dátum: 2014. November 21. 14:36 »
Ez igen!

Itt aztán tették a dolgukat a darazsak is, meg a molyok is! Gondolom ez az egykor méhesnek látszó objektum jó ideje nem látott méhészt.... Te csináltad a képeket?

Nb18

*

barger

  • ***
  • 173
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #33 Dátum: 2014. November 21. 15:02 »
Én igen.
Körülbelül 5-6 éve még lézengtek méhek néhány kaptárban. Volt még egy darázsfészek, azt sajnos nem fényképeztem le, meg a kaptárakat sem, pedig megért volna egy misét.
Baranyi Gergely

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #34 Dátum: 2014. December 17. 21:02 »
Jó estét !
Azt szeretném megkérdezni, hogy ha már itt kártevőkről van téma, akkor az egér is kártevő, hogy ha a kaptárban lévő keretet vagyis a lépet megrágta az egér, akkor magát a keretet meglehet hagyni és új lépet belerakni vagy meg kell semmisíteni?
Vagy esetleg fertőtleniteni lehet? És hogyan?
Kifőzéssel vagy milyen módszerrel?
Köszönöm szépen.

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #35 Dátum: 2014. December 17. 21:16 »
Magnólia!
Az öreg keretet nem azért kell megsemmisíteni, mert az egér megrágta, vagy valami baja lenne a méheknek tőle.
Alapvető dolognak tartom, hogy egy 100-120 Ft-os új keretléc árán nem szabad spórolni.
Tűzbe vele!
Nem szabad kapargálni, főzőcskézni, megpróbálni fertőtleníteni.
Nem szép látvány, hogy kaptárbontás után "világítanak" az új keretlécek?
Méhegészségügyi szempontból nem kívánatos az újra műlépezés.
Egy jó macska a méhek körül sokat ér.
Nagyernyei Attila

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #36 Dátum: 2014. December 18. 06:04 »
Sziasztok!

Szerintem, ha összeadjuk a régi léc égetésének (fertőtlenítését), kapirgálásának, újrafúrásának idejét és költségét lehet, hogy többre jövünk ki, mintha új lécet vennénk. Attila által említett szempontokon kívül az sem elhanyagolandó, hogy a használt keretléc kiválóan alkalmas a kályhába begyújtani! Ha egy méhészet nem bír ki 6-700 forintot évente családonként új keretlécre, akkor nincs miről beszélni.....

Nb18

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #37 Dátum: 2014. December 22. 22:43 »
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, mi is elégettük őket, igy találtuk egyszerűbbnek :)
És mivel a férjem univerzális ember, igy tud helyette másikat késziteni a fiamnak.
Jó éjszakát és Kellemes Karácsonyt kívánok minden Méhésznek :)

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #38 Dátum: 2014. December 23. 07:05 »
Vissza térve a keretekre . A kereteimet fenyő hulladékból csinálom /raklap / és ragasztom és szőgelem . Az olvasztás pedig gőzős - viaszolvasztóval végzem. De majd mindegyik keretem igy-úgy de dobja magát . Egyszerűbb újjakat csinálni . Űdv. Antal     Boldog Karácsonyt  Mindenkinek !

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #39 Dátum: 2015. Január 12. 11:52 »
Tiszteletem Mindenkinek. Én a cinkék távoltartására szeretnék valamit kitalálni a madárhálón kívül esetleg van valami megoldás? Köszönöm a választ!

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #40 Dátum: 2015. Január 12. 12:47 »
Tegyél ki madáretetőt a méhestől távolabb eső helyen, hogy inkább oda járjanak eleségért.

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #41 Dátum: 2015. Január 12. 13:15 »
Üdvözlet. Milyen messzire legyen rakva a madáretető?

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #42 Dátum: 2015. Január 12. 19:13 »
Sziasztok!


Lehet 1-2száz méterre.Fontos ha eteted a madarakat folyamatos legyen ne fogyjon ki az etető mivel az odaszoktatott madártömeg nehogy utána kárt okozzon.Javaslom naprafogó ill sótlan sertésszalonna etetését a kenyér nem jó mivel madárpusztulást okozhat.Én szoktam venni virágkötéshez használt ezüst színű 2-4cm szélességű szalagot és felkötözöm a kaptársor mögé a legkisebb szél is mozgatja kb1-1,2m hosszú darabokra vágva egy tekercs sokáig elég.

ÜDV Karcsi

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #43 Dátum: 2015. Április 02. 14:49 »
Ezt a tájékoztató anyagot a tropilaelapsról nemrég kapták a német kollégák az állategészségügytől.
Kisebb,gyorsabb,ügyesebb, szaporább,mint a jó öreg varroa destructor.(Itt legalább van pár sztárfotó a dögről.)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #44 Dátum: 2015. Április 02. 15:07 »
Ezt a tájékoztató anyagot a tropilaelapsról nemrég kapták a német kollégák az állategészségügytől.
Kisebb,gyorsabb,ügyesebb, szaporább,mint a jó öreg varroa destructor.(Itt legalább van pár sztárfotó a dögről.)

Huh nagyon durva az új dög. Van arra info, hogy hol van belőle?
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!