Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/

  • 272 válasz
  • 134828 megtekintés
*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #60 Dátum: 2015. Június 06. 10:07 »
Belphegor !  Köszönöm a leírást.Valamelyik módszert kipróbálom. Üdv:nyuszt

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #61 Dátum: 2015. Június 14. 09:00 »
Nektárt gyűjtő darázs .  Az apró sárga darazsakat az érett gyűmőlcsről és a méhes kőrnyékéről jól ismerjűk . Ha tehetik, a méhcsaládok mézét is megdézsmálják . 1958. szeptemberében és 1959. augusztusában  meglepedéssel láttam , hogy egy darázsfaj a méhekkel versenyezve ugyan olyan számban gyűjti a nektárt ,hozzáertéssel őltőgetve szájrészeit a virágokba. Néhány példányt Gődőllőre kűldtem nevének  megállapítására  .  Írta : Pusker Ferenc                   A válasz : A kűldőtt darázs neve ,, francia darázs '', tudományosan  Polystes gallicus .Családban él . Magyarországon kőzőnséges . Arról ismeretes , hogy a legtőbb hazai családos darázstól eltérően néha nektárt raktároz sejtjeibe, rossz időre . Ez a kevés nektár hamar elfogy , tehát ritkán tűnik fől . Dél-Amerikában olyan családos darazsak is élnek , melyeknek bőven raktározott mézét a bennszűlőttek piacon árulják . Tenyészteni nem lehet , de fészkét a fa ágával levágva hazaviszik, és a kerti fákra fűggesztik .- A mi francia darazsunk nem nagy versenytársa a méheknek . Nagyon kicsi családban él . Csak sekély virágok nektárját éri el . Más , hosszú szipokás rovarok nagy ritkán kellemetlenek lehetnek . Például a Szovjetuniban egy nagy rajokban , megjelenő lepkéről panaszolják , hogy kiszívja a nektárt a méhek elől .      Ő . P . Z .             1959 októberi. Méhészet   Űdv .  Antal

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #62 Dátum: 2015. Június 18. 02:05 »
A fecskékkel nincs gondotok? Néhány éve rákaptak a méhekre, főleg szeles időben. Szóval folyamatosan a méheinket vadásszák. Próbáltam vészjelzésüket rögzíteni, de a szerencsétlen ideiglenesen fogságba ejtett példány  semmiféle hangot nem adott ki. Így csak tehetetlenül nézhetem őket. Igaz, ha el is tudnám riasztani a méhes közeléből őket, távolabb a gyűjtési útvonalon is ott vannak folyamatosan.

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #63 Dátum: 2015. Június 19. 07:22 »
Sajnos a mezőgazdasági növényvédelem óriási pusztítást visz végbe adott élőhelyeken a rovarvilágban. Nemcsak a "célfajok" tekintetében. Mi méhészek a méheket „pátyolgatjuk”, pótoljuk a veszteséget, de a közvetlen emberi gondoskodást nem „élvező” rovarfajok magukra maradtak a mérgekkel szemben. Vesztésre vannak ítélve, ha nem lesz változás. Drasztikusan csökken a számuk, így a rovarokat fogyasztó madarak nagyobb arányban pusztítják a számukra elérhető méheket.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #64 Dátum: 2015. Június 19. 12:59 »
Ez így van ahogy mondod!
Felháborítónak tartom, hogy néhány emberkén kívül ezt senki nem veszi észre, senki nem tesz ellene lépéseket. Vajon miért kell megvárni amíg visszafordíthatatlanná válik?
Nem is beszélve a hamarosan aktuálissá váló tudományos országos szúnyogírtásokról. Na az aztán mindent visz.
Egyébként a darazsaknál sem lehet minden rendben, mert már tavasszal tele volt a méhesem velük, szó szerint hemzsegtek mostanra viszont eléggé eltűntek. Nagyon ritkán látok pedig volt idejük szaporodni.
Nem mintha hiányoznának, csak egy apró megfigyelés.
Fecskéket én is úgy látom, hogy méhészkednek de ne bántsuk őket!

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #65 Dátum: 2015. Június 22. 08:35 »
Nem bántom a fecskéket, de  ha akarnám sem tudnám hogyan, nagyon gyorsak.  Semmitől nem félnek. Csak keserűen szemlélhetem hogy folyamatosan zabálják a méheim. A saját telephelyemről elköltözni nem akarok, de sejtésem hogy bárhol megtalálnák a fecskék a méheket. Most ráadásul elvileg, nem is mozdulhatunk mert zárlat van.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #66 Dátum: 2015. Július 24. 14:34 »
 :( Kedd este nagy nap volt!  :(
Már többször értesítettek, hogy szúnyoggyérítés lesz, szíveskedjek bezárni a méheket , 3 féle vegyszert fújnak méhekre veszélyes.
A múlt alkalommal 8 körül jött a repülő .
Este hétkor néztem, hogy döglesztő meleg 34 fok a méhek hatalmas szakállakban lógnak a kijárókon és szépen járnak.
Na mondom nem lesz ez így jó gondoltam begyújtom a füstölőt és mivel jobb ötletem nincs kicsit megfüstölöm őket hátha beljebb vonulnak a kaptárba.
Épp készítem elő a füstöt mikor 19óra 10-kor feltűnik a sárga repcsi.
Mérgemben kiterítettem egy nagy lepedőt a diófa alá, megnézem potyog-e az atka.
Fél 9 kor néztem néhány katica kapálózott.
MÁSNAP délelőtt már más volt a helyzet, 11körül néztem, több katica volt már és mindenféle rovar a legtöbb még csak akkor kapálózgatott és ki tudja mit szedegettek föl róla a madarak. Hurrá!
Végül is nem hullott sok bogár mégpedig azért nem mert már nem nagyon van.
Hozzáteszem előző nap este kaszáltam egy másfél órát ezalatt 4db szúnyog csípett meg.
Mi értelme van ennek????? Miért nem elég csak a földi védekezés?????

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #67 Dátum: 2015. Augusztus 30. 19:34 »
Rengeteg a darázs , a csapdákat ki tettétek? Az egyik már megtelt nálam újra kellet tőlteni  . Nem tudom mi az oka de sok felénk a lódarázs .

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #68 Dátum: 2015. Augusztus 30. 21:20 »
Felénk is súlyos a helyzet, 4 csapdát helyeztem ki a 37 családra, és már szinte mindegyik tele van, jórészt lódarázzsal. Sajnos folyamatosan portyáznak, naponta többször is megyek és vadászom őket, de hiába, nem akarnak elfogyni. Ennyi még talán sosem volt, mint az idén.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #69 Dátum: 2015. Augusztus 30. 21:28 »
Ha a darázscsapdát márciusba kiteszed és rendszeresen fel is töltöd, akkor nem alakul ki válságos helyzet. Saját káromon tanultam ezt meg. Ugyanazon a helyen van a méhállományom néhány éve. Volt olyan év, amikor sok családomat kivégeztek a lódarazsak, de ez évben már tavasz óta kint van a csapda és most se fog több darazsat, mint nyár elején.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #70 Dátum: 2015. Augusztus 30. 21:38 »
adamez2!

Biztos, hogy ott van valahol a közeledben a fészek! Próbáld meg felderíteni,mert ha megjön a hűvösebb idő, még nagyobb károkat fognak okozni!

Nb18

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #71 Dátum: 2015. Augusztus 31. 07:19 »
Mit tesztek a csabdába? Mert nálam a sörbe nem mennek bele. Egyenlőre csak a legapróbb ( talán német) darazsak vannak nálam, néha 1-2 megkűzd a méhekkel.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #72 Dátum: 2015. Augusztus 31. 07:37 »
1,5 dl sör
1 evőkanál ecet
1 evőkanál cukor
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #73 Dátum: 2015. Augusztus 31. 08:52 »
Köszönöm.

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #74 Dátum: 2015. Szeptember 06. 21:24 »
Nálam a mostani hűvös időjárás indította be a darazsakat. Eddíg még nem okoztak problémát . Holnap újabb csapdákat kell kihelyeznem.
Hihetetlen mennyiségben támadják a kijárókat.
Pár évvel ezelőtt 5 feletetett családomat intézték el így szeptemberben. Ha nem láttam volna nem hittem volna,hogy milyen pusztításra képesek, pedig kiló számra fogtam akkor is őket. Az idén nem szeretnék ugyanígy járni.

Üdv. jani bátya