Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/

  • 272 válasz
  • 134756 megtekintés
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #165 Dátum: 2016. December 18. 19:41 »
 Csuja DR !!!!

Ha vissza nézzük az OMME honlapon meteorológiai adatokat akkor decemberbe GÖDÖLLŐN 2 napra lehet mondani ,hogy talán repültek a méhek illetve a darazsak de nem éjszakai mínusz  8 fokba és délutáni +1 fokba amit Nagyernyei Attila említett !!!

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #166 Dátum: 2016. December 18. 19:45 »
Gyurika!
Na most már elég!
Szerinted szikrázó napsütésben a NAPON hány fok van, amikor árnyékban plusz 1?
A képek a méhesházam előtt készültek.
Nagyon aggódom érted.
Hagyjuk abba, mert tök ciki lettél.
A Fekete-Fehér Méhészklub színvonalát ne veszélyeztesd tovább!

Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #167 Dátum: 2016. December 18. 19:47 »
Soha nem hallottál még arról, hogy akár 500 m-en belül is lehet akár 10 C fokos eltérés a domborzat, szélvédettség stb. miatt?

Sőt Gyurikám, olyan is történhet tavasszal, hogy mindenhol csodálatos langyos idő, virágokra szállnak a méhek a domboldalon, de lent a völgyben köd van és még dér borít mindent. Ehhez még 500 m se kell.
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 18. 19:52 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #168 Dátum: 2016. December 18. 19:49 »
 Attila

Nem állod a kritikát !!
Sajnos

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #169 Dátum: 2016. December 18. 19:59 »
Szerintem meg a diliházba szeretnétek Tomipapát üldözni. Jó úton haladtok írásaitok segítségével.

 Tegnap este beszéltem vele is és "hubika" (Bálint után szabadon ;D) is elcsodálkozott.
Jenő!

Miről szólt a skype beszélgetésed a két kedves fórumozóval? Mitől van kiakadva a mi kedves soknevű Tomipapánk? Tényleg nagyon csendben van. Talán csak nem megbetegedett a sok mikulásos melóba?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #170 Dátum: 2016. December 18. 20:12 »
Wenhardtgy!

Te valóban hiszel a különböző meteorológiai oldalaknak? Amikor húsz kilométeres körzetben van egy mérőállomás, nem valószínű hogy a hiteles adatokat fogod látni... Néhány éve Szlovákiában voltunk síelni, a panzió előtt rövid ujjas pólóban napoztak a csajok, én meg amikor kiléptem az épület takarásából és átmentem az út túloldalán lévő kocsmába két pulóverben is belém fagyott a pálesz.. Egyébként a kocsmánál a hőmérő mínusz 5 fokot mutatott. 20 méterre meg ment a napozás.
A méhesem egy dél-keleti fekvésű domb oldalában van. Rengetegszer jártam úgy, hogy télen kimentem körülnézni és meglepetésemre mozogtak a méhek.
Szóval óvatosabban a vélemény nyilvánítással másokról, mert még a végén visszafelé sül el a dolog. Előbb tájékozódj rendesen, aztán kezdj el kételkedni.

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #171 Dátum: 2016. December 18. 20:23 »
Attila minek foglalkozol agyatlan emberekkel? Tényleg a tanítványod volt? Ilyen emberekre pazaroltad az idődet? Akármit írsz ennek a fajtának úgysem veszi be az agya. Lépjetek túl a témán mert az ellenség új hangja szól ebből az emberből.

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #172 Dátum: 2016. December 18. 20:33 »
Attila

Azért engem ne kicsinyítsél le mert amikor meglettél választva legutóbb akkor én szavaztam utoljára és rád szavaztam,különben nem nyertél volna. 2010 be ha nem segítettelek volna ki április elején táblás hunor fias keretekkel akkor a mai napig rajtad maradtak volna a hunor méhcsaládok  azt hozzá teszem hogy tanultam tőled néhány jó fogást amit a mai napig használom illetve a fias kereteket honoráltad 

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #173 Dátum: 2016. December 18. 20:50 »
A gőzölgőben folytassuk!
Én szívesen állok elébe!
De szerintem ez a nagyérdeműt nem érdekli.
A fias keretek a tartalék családjaim termelőre való hozására kellettek.
Kicsit rosszul emlékszel, azért mondom, hogy valami történhetett veled.
Egyébként a Te méheid akkor gyönyörűek voltak, én pedig a saját törzsállományomat nem akartam gyengíteni, ezért vittem tőled hozzájuk "tuningot", mert azok viszont a fejés híján megrajzottak volna.
Előbb kérdezz, utána írj.
Jobban jártál volna darázs ügyben is ha ezt teszed.
Az, hogy Te begubózva éled világod, és nem hiszed le, hogy tőled 20-25 Km-re más időjárás is lehet, a te bajod.
Éppen múltkor írtam le, amikor Miskolcon jártam mekkora volt a különbség a kicsi országunkon belül.
Kétségbe vontad írásom, sőt lehülyéztél, amit viszont én nem tolerálok.
Semmi hasznom nem származik abból, hogy valótlanságokat írogassak.
Sőt odáig bátorkodtál, hogy a fórum (hála az égnek) nem a Méhészklub hitelességét kérdőjelezted meg, amikor arról számoltam be, hogy a napokban aktívak voltak méhesemben a darazsak.
Sajnos most az időjárásjelentés végig fagyokat mutat, még nappal is, így nem tudok szólni, hogy gyere nézd meg a darázsmozgást.
Ezt nem vártam tőled, ennyi az egész.
A kritikát, ha jogos simán viselem, de te ettől messzebb mentél.
A szavazatodat köszönöm, de 2/3-os többséggel lettem elnök, abból valóban az egyik rám szavazó te lehettél.
Nyitott vagyok, kínos kérdés nincs számomra.
Nagyernyei Attila

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #174 Dátum: 2016. December 18. 21:12 »
Egy kis lélekmelegítő, a béke nevében!
Ezekből a családokból fejtünk.
A képeket én készítettem, repcén, Medina szőlőhegyen.
Nagyernyei Attila

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #175 Dátum: 2016. December 18. 21:29 »
WENHARDTGY!

 Feltételezem nem az a legnagyobb bajod vele hogy látott darazsakat mozogni  ;).

 "2010 be ha nem segítettelek volna ki április elején táblás hunor fias keretekkel akkor a mai napig rajtad maradtak volna a hunor méhcsaládok"

A "szennyest" nem szoktuk kiteregetni koma.
Én is írhatnék benyögéseket "górékról", három komám is van fent az omme-ban, az egyik még földim is, a méhészetét is jól ismerem, tudnék több mint érdekeseket írni, de nem teszem mert az az övé, ugyan úgy mint a felesége vagy a gyereke.
Üdv:robi

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #176 Dátum: 2016. December 18. 21:37 »
A gőzölgőben folytatom!
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #177 Dátum: 2016. December 20. 21:18 »
Szia Attila!

Döbbenten olvastam, hogy még mindig küzdesz a darazsakkal. Nálam ez a probléma megszűnt legalább egy hónapja. Pedig előtte sokat kínlódtam én is velük.
(Olyan kölyökcsaládokat raboltak szét, amiket máskor simán átteleltettem.) Talán a napok óta tartó fagyok pusztítják őket. Sokat találok ledermedt állapotban a tűzifa hasábok közt.. Ezeket a találkozásokat nem élik túl. ;) Sajnos a klímaváltozással az ilyen dolgokra is készülnünk kell. :(

Üdv: Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #178 Dátum: 2016. December 21. 00:26 »
Egy kis lélekmelegítő, a béke nevében!
Ezekből a családokból fejtünk.
A képeket én készítettem, repcén, Medina szőlőhegyen.
Nagyernyei Attila
Ezekre a kaptárakra még ránézni is jó
Én találtam ki,én csináltam meg.
Tőlünk vehette a kolléga.
Fillérekből készült,hulladékfa,két farost közt hungarocell
és sok szögből.
Akkor még 17-18 éve olcsó volt a munkaerő.

Csányi Antal


* Wenhardt méhészet 2010.04.21. 008.jpg (151.91 kB, 640x480 - megtekintve 66 alkalommal.)

* Wenhardt méhészet 2010.04.21. 001.jpg (142.44 kB, 640x480 - megtekintve 66 alkalommal.)
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 21. 08:53 írta Csányi Antal »

Re:Darázs és egyébb más kártevők! /védekezés/
« Válasz #179 Dátum: 2016. December 22. 10:08 »
Az első farostlemez / hungarocell kaptáramat, 97-ben készítettem ez NB15-ös volt, és  néhány Hunor fiókot is szintén ezzel a technológiával. Majd egy kisebb 10db os szintén NB 15-ös szériát készíttem és állítottam a sorba. Erős és jó hőszigetelt kaptárak voltak, durván 10 év volt a tartósságuk, utánna szinte egyyszerre váltak használhatatlanná. Elsősorban a farostlemez extrém mértékű hullámosodása miatt. Ilyen helyeken nem maradt méhjárat, sőt még akár a keretek is beszorultak, méh tömeg gyilkossá váltak. Kár mert egyébként jó a hőszigetelésük.

Az ezredforduló környékén, két előadó is hozott hasonló bemutató kaptárakat előadásaikra . Bross a minimalizált kialakítású rakodó kaptárait, és Tóth E.  az NB 24-es taposórácsos, atkaszámoló tepsivel ellátott kaptárát. Akkor már legalább tudtam hogy más is próbálkozik hasonlóval. Mert az ismerős méhészek véleménye, nagyjából az volt, hogy ... ,szóval szerintük alkalmatlan méhészkedésre. Nállam 10 évig mégis működött.