OMME IB 2013 február 8-i ülés

  • 6 válasz
  • 6575 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
OMME IB 2013 február 8-i ülés
« Dátum: 2014. Július 22. 15:02 »
1.
A KÁTKI kutatási programjainak támogatását az OMME IB maximálja évi 15 millió Ft-ban.

2.
magyar Növényvédelmi Társaság kéri az OMME-t, hogy az OMME adjon ki egy újabb nyilatkozatot a neonikotinoidok használatának védelmében. Tóth Péter ragaszkodik ahhoz, hogy az OMME adjon ki támogató nyilatkozat a Növényvédelmi Társaság álláspontja mellett.

Az OMME IB-ből 4 tag a Növényvédelmi Társaság kérését elutasítja, 2 tag tartózkodik és 1 tag szembehelyezkedik az OMME IB álláspontjával.

Megjegyzésem:
Idézet
A támogató nyilatkozat burkoltan mégiscsak megjelenik abban a formában, hogy Tóth Pétert küldi az OMME minden olyan esetben, amikor növényvédelem ügye szóba kerül. Továbbá az OMME hivatalos lapjának címoldalán is olvasható.
[/b]

3.
Fekete József javasolja, hogy készüljön levél a méhmérgezéssel kapcsolatos eljárással kapcsolatos problémákkal kapcsolatban.

4.
OMME IB dönt, hogy a gyógyhatású készítmények támogatása válogatás nélkül, tehát az APIOX is kerüljön át a gyógyszer oldalról a cukor oldalra.

Megjegyzés: Ez egy tipikus előítéletes döntés. A bioméhészetek támogatása ezen a soron lenullázódott

5.
200 000 Ft kutatási támogatást kapjon a Vasvarjú Alapítvány. Egyhangúan megszavazták.

Megjegyzés: Milyen kutatásra?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME IB 2013 február 8-i ülés
« Válasz #1 Dátum: 2014. Július 23. 12:48 »
4.
OMME IB dönt, hogy a gyógyhatású készítmények támogatása válogatás nélkül, tehát az APIOX is kerüljön át a gyógyszer oldalról a cukor oldalra.

Megjegyzés: Ez egy tipikus előítéletes döntés. A bioméhészetek támogatása ezen a soron lenullázódott

El szoktam gondolkodni, hogy javítgassam -e tévedéseidet, de többnyire - sok értelmét nem látván - hagyom a fenébe.
Nem részletezném nagyon most sem.. Api-Bioxal.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME IB 2013 február 8-i ülés
« Válasz #2 Dátum: 2014. Július 23. 19:42 »
Nem sértődök meg. Nyugodtan javítsd.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME IB 2013 február 8-i ülés
« Válasz #3 Dátum: 2014. Július 23. 19:49 »
Por alakú, oxálsav hatóanyag tartalmú, engedélyezett állatgyógyászati készítmény, a mézelő méh Varroa destructor okozta fertőzésének kezelésére.
 
Api-Bioxal   35 gr -   10 család kezelésére - 4500,- Ft
Api-Bioxal 175 gr -   50 család kezelésére - 18500,- Ft
Api-Bioxal 350 gr - 100 család kezelésére - 31500,- Ft
 
Támogatott !!
Vényköteles készítmény

Kérjük, megrendelésével kapcsolatban vegye fel ügyfélszolgálatunkkal a kapcsolatot!
 

Ha majd megőrültem, akkor vásárolok ilyen drága atkairtószert.

Az én módszerem szerinti atkaírtás költsége sacc 10 Ft/méhcsalád/kezelés. 
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME IB 2013 február 8-i ülés
« Válasz #4 Dátum: 2014. Július 24. 16:30 »
Árban az Api Ox sem volt, és nem is lesz versenytársa a szimpla oxálsav di-hidrátnak, nem árproblémát vetettél fel eredetileg.
Api-Bioxal esetén a méhész megválaszthatja a bejuttatási módot (csurgatás, szublimálás), míg az Api Ox csak egyféleképpen használható.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:OMME IB 2013 február 8-i ülés
« Válasz #5 Dátum: 2014. Július 24. 17:27 »
Szép napot mindenkinek!
Én úgy gondolom, hogy a bejuttatási alternatívák közül, mindenkinek szíve joga azt választani amelyik számára a  szimpatikus. Ha emiatt keletkezik, mármint a más bejuttatási alternatívák miatt van árkülönbség, az elfogadható.
Szerintem az alapvető probléma az az, hogy nem csak a hatóanyag, ill a hatóanyag megengedett mennyisége lett meghatározva egy egy támogatott készítményben, "gyógyszernél".
Miért kell a készítményt támogatni?? Ezáltal azok a gyártók akik a támogatott készítményeket forgalmazzák igen igen erős pozícióba kerülnek, akár az árak tekintetében is. Van erre példa.
És azért, mert az árak az égig emelkedtek, a méhész otthon pancsol, és kísérletezi ki, az olcsó  de esetleg nem kellően hatásos löttyeit. Erre is van példa. TISZTELET A KIVÉTELEKNEK.
 
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME IB 2013 február 8-i ülés
« Válasz #6 Dátum: 2014. Július 24. 23:27 »
Zombee!

Az OMME vezetése eléggé elítélhető módon lekezelő hangnemben nyilatkozik rendszeresen a bio méhészeti módszerekkel kapcsolatban. Ennek adtam hangot. Tévedtem ugyan, hiszen egy bio szer VÉLETLENÜL benne maradt a támogatott listában, de az meg drága, hiszen alsó hangon 300 Ft/kezelés költséget jelent, tehát átlag méhész szemében nem versenytársa a durva és szermaradványt okozó (taofluvalinát, kumafosz, amitráz) szereknek. Szerinted hány kezelés kell egy tisztességes hatékonyság eléréséhez ebből a bio szerből?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.