Műanyag keret,lép

  • 9 válasz
  • 11337 megtekintés
Műanyag keret,lép
« Dátum: 2014. Június 26. 17:52 »
próbából vettem 50 db műanyag keretet .mennyire kell bevonnom viasszal hogy kedvezően fogadják?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re: Műanyag keret,lép
« Válasz #1 Dátum: 2014. Június 26. 18:37 »
Egyenletesen és vékonyan.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re: Műanyag keret,lép
« Válasz #2 Dátum: 2014. Június 26. 20:11 »
Sziasztok!

Youtube-on volt egy videó, ahol ezt készítik. Pár pillanatra belemártják az olvadt viaszba és rázva lecsepegtetik. Mármint a lépalapokat, keret nélkül.Sajna nem találom már a fevételt! Nagyon vigyázz a forró viasszal! Jó munkát!

Üdv.:Nb18

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re: Műanyag keret,lép
« Válasz #3 Dátum: 2014. Június 26. 20:16 »
Végülis találtam egy videót. Nem azt amire gondoltam, de az elv ugyanez!

http://youtu.be/zcXRp9VHHkQ

Re: Műanyag keret,lép
« Válasz #4 Dátum: 2014. Június 27. 07:21 »
ez a videó a müanyag lépröl készült amit én vettem az kerettel együtt van valami hasonlo: http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/images/DSCI0450.JPG

ennél a mártogatás nem tökéletes hiszen a keret is viaszos lenne...ecsettel próbáltam de a sejtek alja nem lesz viaszos ma megyek veszek egy kis teddy hengert hátha azzal jobb lenne.de szerintem azzal is kérdéses hogy teljesen fedi a viasz na de majd kiderül...

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re: Műanyag keret,lép
« Válasz #5 Dátum: 2014. Június 27. 10:10 »
Üdv.!

 Igazad van, nem olvastam el elég figyelmesen az hsz.-t. :-[

Nb18

Re: Műanyag keret,lép
« Válasz #6 Dátum: 2014. Június 29. 20:33 »
Én teddy hengerrel szoktam, hibátlanul működik. Ha az alja nem viaszos, nem baj. A műanyag bölcsőnek sem viaszos az alja.

Re: Műanyag keret,lép
« Válasz #7 Dátum: 2014. Szeptember 07. 21:05 »
Üdv Fülemüle!
Sikerült a Pohl féle lépesméz?
Írnál róla Nekünk?

Re: Műanyag keret,lép
« Válasz #8 Dátum: 2015. December 13. 13:59 »
Sziasztok!

Használtok műanyag lépeket? Ha igen akkor léci osszátok meg a véleményeteket!

Re: Műanyag keret,lép
« Válasz #9 Dátum: 2015. December 13. 19:27 »
Ne haragudj, csak most láttam a kérdést! A Pohl-féle lépesméz termelés megfelelően csinálható, de kissé időigényes és mézigényes dolog. Viszont jól eladható, ez pedig a mai helyzetben nagy dolog. Mi érdekelne?