IDŐJÁRÁS

  • 946 válasz
  • 398789 megtekintés
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #825 Dátum: 2019. Június 01. 10:42 »
Oszkár,
én is értek egy lényeget, csak szerintem sarkítasz egy kissé.
A témához kapcsolódóan meg annyit, hogy ha naiv volnék, azt mondanám, még mindig jobb, ha valaki önös érdekből környezettudatos, mint ha önös érdekből nem az, és minél többen tartoznának az elsőbe, annál több esélyünk van túlélni ezt a katyvaszt, ami a gyerekeinkre és unokáinkra vár. De nem vagyok naiv, és azt mondom, amíg nem lesz a Földön fele- vagy bőven harmadennyi ember, mint most, addig tökmindegy, milyen programokkal próbálkozunk meg miféle címkét ragasztunk mindenre...
A méhek nem hazudnak.
Sem arról, hogy mivé kellene változtatnunk a környezetünket, sem arról, hogy végül mivé sikerül.

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #826 Dátum: 2019. Június 01. 12:57 »
Megszólalt a bolygónk "megmentője"! :) Te biztos mindent "zölden" csinálsz!

Meghagylak hitedben!  Te, biztosan tudod,hogy én hogyan csinálom!??

Már leírtam erről a véleményem!

El sem bírod képzelni ,hogy lehet máshogy is csinálni! Neked "üldözési" mániád van ezekkel kapcsolatban! Azért azt mégsem képzeled,hogy a búzát kapálják ugye,vagy kézzel húzgálják a gyomokat?

Tudod,ha mindenki úgy élne ahogy én csinálom, nagyon sokan lehúznák a "rolót"! Sok mindenre nem lenne fizetőképes kereslet!

De Te, ezt is jobban tudod nálam!  ;)
Oszkár!

Ha hiszed,ha nem az előző írásommal a célom az volt,hogy az eszement mai termesztési tecnológiák rettenetes vegyszer terhelésére és annak következményeire “rávilágítsak”.Nem a Te piszkálásod volt a tervem,nem leszek boldogabb tőle.
Abban hiszek,hogy úgy fognak ezek a “ganyé” vegyszerek eltűnni -vagy csak akkor fogják használni okszerűen őket,ha élelmezési gondot okozna egy-egy kórokozó- ha beszélünk róla.

Sajnos tényleg nem én vagyok a bolygó megmentője,viszont igyekszem lehetőleg minél “zöldebben” élni.Még sok mindenen kell változtatnom.Amit a legfontosabb azt megtettem.Hamarosan rakják fel a napelemeimet,amivel megpróbálok napközben minél több akumlátoros gépezetet megtölteni,autó,fűnyíró,hőtárolás,stb.
A méhészet központi telephelyein is készülnek a napelemes rendszerek,így a télen a műhely munkák áramellátása napenergiával
lesz megoldva.
Erdőket ültettem és ültetek most is és ami pénzt ki tudok venni a cégből(méhészetből),abból erdő lesz.
Mindig és mindenhol a vegyszerek kártékonyságáról és a klíma válságról papolok,hogy ezzel is tegyek valamit a szemlélet váltás érdekében.El kell szomoritanom érzékeny lelked,mindez teljesen tudatos részemről, egy cseppet sem vagyok kattant.

A búza termesztéshez valóban egy cseppet sem értek,de annyi eszem van,hogy lássam,hogy a b..i vegyszeres cégeknek nem glifozát érzékeny búzát,szóját,stb kellett volna nemesíteni,hanem a betegségekre rezisztens fajtákat.
Nincs kedvem utána nézni,foglalkozzon az vele aki búzát termel.
A pécsi szőlészeti kutatóban olyan szőlőket nemesítenek ami rezisztens a betegségekre és nem kell vegyszerezni.Szerencsére sikerült szerezni belőlük.
Miért nem tud a “világ” ilyen irányt venni?
Azért amit te is feszegetsz szokásos módodon,kifordítva a normalitást.
A profit miatt.Ebben a kérdéskörben teljesen rosszak a gondolataid.Azt nem lehetne egy normális rendszernek sem engednie,hogy pár % profit miatt az egész természetet lenyírjátok
A búzára visszatérve.
https://www.biokontroll.hu/az-oekologiai-buzatermesztes-biologiai-alapja/

Csányi Antal

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #827 Dátum: 2019. Június 01. 15:00 »
M



« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:54 írta oszkár »

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #828 Dátum: 2019. Június 02. 03:46 »
Sok mindenben igaza van Csànyi úrnak. Viszont egy koràbbi hozzàszólàshoz térnék vissza. A népesség. A legfőbb problémàja jelen pillanatban az emberiségnek saját maga. A világ élelmezéséhez hely kell, ezért erdőt vàgunk ki, mennyiség kell ezért vegyszerezünk mindent mindennel, tartósítjuk, becsomagoljuk szemetet teremtünk ami nem bomlik le. Ördögi kör ez uraim. Aki megoldja az nóbel díjas lesz. De egy biztos, jelenleg a vilàgpolitika nem a népességcsökkenés felé halad.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #829 Dátum: 2019. Június 02. 10:47 »
N
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:52 írta oszkár »

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #830 Dátum: 2019. Június 02. 13:19 »
Oszkár.
A megtermelt élelmiszer kb. 30%-a kidobásra kerül.

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #831 Dátum: 2019. Június 02. 13:48 »
Ördögi kör ez uraim. Aki megoldja az nóbel díjas lesz. De egy biztos, jelenleg a vilàgpolitika nem a népességcsökkenés felé halad.
Megoldódik az Nobel-díj nélkül is, ahogy a népességcsökkenés is, csak nem fog tetszeni senkinek. Ha ugyanis volna elég belátás az emberekben, már egy ideje nem lenne napirenden ez a téma. Állítólag értelmes faj vagyunk, és minden eszközünk meg is volna a más irányba forduláshoz, ha ennek ellenére tovább döcögünk a kátyús úton, magunkra vessünk.  A Föld ellesz nélkülünk is, ahogy George Carlin is elmagyarázta :)
https://youtu.be/NDgwrAxHoRA
A méhek nem hazudnak.
Sem arról, hogy mivé kellene változtatnunk a környezetünket, sem arról, hogy végül mivé sikerül.

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #832 Dátum: 2019. Július 19. 11:34 »
Dávid Mihály,aki az időjárási előrejelzéseket csinálja,nem csak mi vagyunk a hibáztathatók szerinte
https://www.baon.hu/egyperces/nem-ember-muve-a-homerseklet-ritmikus-valtozasa-2042771/
« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 20. 11:34 írta szabomehesz »

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #833 Dátum: 2019. Augusztus 25. 14:42 »

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #834 Dátum: 2020. Március 16. 07:09 »
Sziasztok!

Ez azért nem túl jól néz ki.......

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #835 Dátum: 2020. Március 23. 09:54 »
Budakeszin szakad a hó...  :'(

*

T82

  • **
  • 68
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #836 Dátum: 2020. Március 23. 12:20 »
Itt még süt a nap, de a reggeli -5C  :'(

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #837 Dátum: 2020. Március 23. 12:37 »
A homokhátságon is fehér a táj,csak most már legyen borult a következő néhány éjszaka,bár lehet hogy leszüretelte már ma reggelre a gyümölcsöt és az akácvirágot is .

szs

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #838 Dátum: 2020. Március 24. 09:45 »
Nagyapám mindig azt mondta, hogy a kutya nem eszi meg a telet. A helyzet hasonlít 2013-ra.. Azzal a különbséggel, hogy most a természet is jobban megindult. Ez van. A többit meglátjuk.
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #839 Dátum: 2020. Március 25. 08:22 »
Nem örülünk az ilyen lehűléseknek.
Igyekeztem megtenni a tőlem telhetőt. Múlt héten jobban leszűkítettem, megkapták a virágporos-fehérjés lepény további pótlását, legalább fél kilót, csütörtök-pénteken még jött be virágpor és nektár is. Takarás felülről kb. 9cm. Oldalszűkítő: NB keretben 4cm nikecell nejlonba csomagolva. Gyengébbeknél mindkét oldalon. Plusz a kaptárak kicsit jobban betakarva szél és hideg ellen. Zacskós szirupot kapnak hetente 7-8dl. Ezen a héten ez csúszik a hideg miatt. A fűtött itatót járják tülekedve 7-8°C-ban is.
Kajszi a napokban virágzik, van már kinyíló mirobalán szilva is.
Errefelé hétfőn nem tudtak kimenni egyáltalán, havazott egy kicsit.
Vasárnap a délebbi telephelyen tudtak csak kimenni, illetve tegnap is, másik helyről nincs infó, de fűtött itató ott is megy.
Üdv.: Attila
dél-Borsod