IDŐJÁRÁS

  • 946 válasz
  • 398715 megtekintés
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #795 Dátum: 2019. Március 20. 08:09 »
Megint fagy volt hajnalban.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #796 Dátum: 2019. Március 22. 09:51 »
á
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:26 írta oszkár »

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #797 Dátum: 2019. Március 29. 07:14 »
Április elejére esőt jósolnak.
,,...úgy tűnik, április elején teljesen átalakul a nagytérségű időjárási helyzet Európában, és..."
https://www.met.hu/ismeret-tar/meteorologiai_hirek/index.php?id=2469

https://www.met.hu/idojaras/elorejelzes/valoszinusegi/

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #798 Dátum: 2019. Április 06. 11:06 »
M
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:32 írta oszkár »

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #799 Dátum: 2019. Április 15. 07:24 »
Ha az időjárás forgató könyvét írhattam volna akkor sem kívánhatnék mást.
Ez a lehűlés, és csapadékos idő rendkívül kedvezett a növények, és a méhcsaládok belső munkájának.
Ha valaki abban reménykedett, hogy majd ez a hideg kicsit megfogja az akácot, véleményem szerint óriásit téved.
Az akác az elmúlt időszak aszályára úgy reagált, hogy kicsit "elaltatta" a méhészeket, hogy ej rá érünk azzal még foglalkozni.
A héten jó idő lesz, sok napsütéssel.
Húsvét után kíváncsi leszek, hogy mit fogunk ebben a rovatban írogatni, mekkora is az akácvirág?
Egy másik témában írtam róla, hogy szerintem az idén működni fog a régi megfigyeléseken alapuló iránymutató.(Szent György napi.)
Aztán ahogy közeledünk a hordás kezdetéhez, lehet picit módosítok rajta.
Tavaly teljesen becsapott, de tegyük hozzá április extrém meleget produkált.
Akkor április 2-án indítottam a családokat, ás 29-én már mértem akácról.
Most sokkal másabb a helyzet, szerintem jobb.
A repcéről nem is beszélve.
Egy hete olyan nyamvadt, semmirevaló növényt szinte meg sem ismerni.
Egészen normális méreteket kezd ölteni a csapadék hatására.
A méhcsaládoknak több idejük volt a felfejlődésre, csak tudjuk meg is tartani főhordásig az erőt.
Nagyernyei Attila


Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #800 Dátum: 2019. Május 05. 21:20 »

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #801 Dátum: 2019. Május 06. 06:43 »
Ezt írja odaát a rőt szakállú fóliasátras 2 családos "méhészmester".
Hát ki is lehetne más mint Arisztaiosz.
"Ja, és este tekertem egyet a termosztáton, ezt a hozzászólást már +25 C fokban pötyögöm... Most meg a meleg miatt nem jön álom a szememre..."
Lehet valóban álmodott már csak nem tud róla mikor ilyent ír?
"Persze ha arra gondolok, hogy a jó Agyernyőke a nagy hozamok zálogaként a hajnali derektől ropogós gyöpöt jelölte meg, akkor kezd csak hurrá-hangulat eltölteni, ha röggeltájt Fifi kutyus foga vacog, 9-10 órára már egyenleg várható, s a nap folyamán 10 kg nektárhordásnál alább nem is adja a Klubtulajdonos..."
Ezt a témát valóban ezerszer kitárgyaltuk, de egy olyan ember mond valamiről véleményt aki soha nem vándorolt, és halvány lilája sincs miket írogat álmaiban.
Ezerszer leírtam, hogy Nógrád megyében az akácvirágzás idején sokszor voltak a hajnalok igen hidegek, de egy extrém hidegre akkori vándortársaim is emlékeznek..
Erről írt ez a.....
Na tehát akkor Romhányban hajnalban deres lettt a fű!!!!
És mi lett belőle estére?
Közel 10 kiló aznapi hordás.
Talán ha nem magam élem meg ezeket a dolgokat én is kételkednék benne, de így, hogy velem történt meg és sorolhatnám vándortársaimat is, maximálisan visszautasítom.
Mást tenni nem tudok, de azok a méhésztársak akik ismernek engem mind tudják, nem szoktam a levegőbe beszélni.
Nekem nem kell bizonyítanom igazamat, viszont Arisztaiossszal nem találkoztam akkor (meg soha sem) Romhányban.
A nyílott akácvirágnak több halálos ítélete is van, ebbe a hajnali deres fű nem tartozik bele.
Ellenben a nyílott virágra hulló eső után jövő viharos szél katasztrófát okoz.
A virágok olyanok lesznek mint a cigaretta papír, megbarnulnak a további mézelés megáll.
A köd sem tesz neki jót.
Álmatlanság ellen van egy jó receptem Arisztaiosztnak.
Igyon meg lefekvés előtt egy pohárka szekszárdi vörösbort, de utána már ne írjon semmit.
Ha józanul ezt hozta össze, miket kopácsolna poharazgatás után.
Nagyernyei Attila

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #802 Dátum: 2019. Május 06. 07:41 »
Az éjszakai hidegek annyiban jelentenek gondot, hogy délelőtt akkor később indul meg a hordás. De attól nektározik, mert a nektár termeléshez NAPSÜTÉS kell. Ha hüvösebb van, de napsütéses az idő, már nekünk jó. Figyeljük meg, borult időben áll a mérleg, esetleg dekázik. A kilók tiszta időben jönnek!

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #803 Dátum: 2019. Május 06. 07:56 »
Ezt írja odaát a rőt szakállú fóliasátras 2 családos "méhészmester".
Hát ki is lehetne más mint Arisztaiosz.
"Ja, és este tekertem egyet a termosztáton, ezt a hozzászólást már +25 C fokban pötyögöm... Most meg a meleg miatt nem jön álom a szememre..."
Lehet valóban álmodott már csak nem tud róla mikor ilyent ír?
"Persze ha arra gondolok, hogy a jó Agyernyőke a nagy hozamok zálogaként a hajnali derektől ropogós gyöpöt jelölte meg, akkor kezd csak hurrá-hangulat eltölteni, ha röggeltájt Fifi kutyus foga vacog, 9-10 órára már egyenleg várható, s a nap folyamán 10 kg nektárhordásnál alább nem is adja a Klubtulajdonos..."
Ezt a témát valóban ezerszer kitárgyaltuk, de egy olyan ember mond valamiről véleményt aki soha nem vándorolt, és halvány lilája sincs miket írogat álmaiban.
Ezerszer leírtam, hogy Nógrád megyében az akácvirágzás idején sokszor voltak a hajnalok igen hidegek, de egy extrém hidegre akkori vándortársaim is emlékeznek..
Erről írt ez a.....
Na tehát akkor Romhányban hajnalban deres lettt a fű!!!!
És mi lett belőle estére?
Közel 10 kiló aznapi hordás.
Talán ha nem magam élem meg ezeket a dolgokat én is kételkednék benne, de így, hogy velem történt meg és sorolhatnám vándortársaimat is, maximálisan visszautasítom.
Mást tenni nem tudok, de azok a méhésztársak akik ismernek engem mind tudják, nem szoktam a levegőbe beszélni.
Nekem nem kell bizonyítanom igazamat, viszont Arisztaiossszal nem találkoztam akkor (meg soha sem) Romhányban.
A nyílott akácvirágnak több halálos ítélete is van, ebbe a hajnali deres fű nem tartozik bele.
Ellenben a nyílott virágra hulló eső után jövő viharos szél katasztrófát okoz.
A virágok olyanok lesznek mint a cigaretta papír, megbarnulnak a további mézelés megáll.
A köd sem tesz neki jót.
Álmatlanság ellen van egy jó receptem Arisztaiosztnak.
Igyon meg lefekvés előtt egy pohárka szekszárdi vörösbort, de utána már ne írjon semmit.
Ha józanul ezt hozta össze, miket kopácsolna poharazgatás után.
Nagyernyei Attila

A Zöld fórumon Arisztaiosz fikázza egyik írásomat.
Szeretnék rá reagálni, meggyőzni nem akarom, ő sem tud engem.
Tehát közlök néhány tényt.
Olyan 10 évvel ezelőtt Romhányba voltak a méheim, okkoriban 300 fölötti Hunorral vándoroltam oda.
Hajnalban arra ébredtem, hogy a vizsla kutyám a lakóautónkban vacog, szabályosan kocogtak a fogai.
Kilépve a kocsiból nem is csodálkoztam.
A fű mindenhol DERES volt!!!!!
Érted Arisztaiosz?
Azon a napon 12 kiló 60 dekát mértem.
Ezt megtapasztaltuk kollégáimmal is még egyszer Szécsénykében, akkor csak 9 kiló volt az emelkedés aznap.
A hideg hajnalok kitolják a virágzási időt és bomba mézelést okoznak.
Minden méhésztársamnak ezt kívánom!
Az akác alatti köd egy átok, és még sorolhatnám.
Ezzel fejezi be szánalmas írását:
"Tehát fel a fejjel, nincs itt komoly baj, csak eszerint a tapasztalat kevés még... Olvasgassák tehát a "Nagy Tanítót", a méhlegelők felkent szakértőjét, s nyugodjanak meg: az akác és a méhek tudják a dolgukat. A leírás szerint ma legalább 10 kg gyarapodással számolhatnak!"
Igen, ha dandár lenne Te nagy okos!!!!!
És ma hány fok is volt?
Amiről én beszélek, akkor nappal 27 fok!!!!!!!!!!!!!!
Majdnem csúnyát írtam, de megbántam volna.
Most már csak azt szeretném tőle megkérdezni mit akar elérni ezzel az ócska trükkel?
Aki nem méhész, soha nem vándorolt minek kotyog bele a nagyok dolgába?
Szánalmas.
Fája vereség és így tombolsz?
Nagyernyei Attila

Geddekas!
Lemásolod a 3 évvel ezelőtti írásaidat?
Nagyernyei Attila

 ;D

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #804 Dátum: 2019. Május 06. 08:07 »
Az éjszakai hidegek annyiban jelentenek gondot, hogy délelőtt akkor később indul meg a hordás. De attól nektározik, mert a nektár termeléshez NAPSÜTÉS kell. Ha hüvösebb van, de napsütéses az idő, már nekünk jó. Figyeljük meg, borult időben áll a mérleg, esetleg dekázik. A kilók tiszta időben jönnek!

Később indul meg valóban, és korábban le is áll. Mondjuk sokszor úgy kilenc után kezdenek kinézni. Amikor az árnyékban is már eltűnik a dér. Majd ha esetleg -a dandár idejében is- legfeljebb ha 1-2 kiló emelkedés, aztán 5 óra után elülés, nem ám tíz kiló. Tudod Te is, hogy mikor születnek a nagy napi eredmények, mert biztosan megértél már mindent, ami lehetséges, és mondjuk ki őszintén, nem ez az első rossz időnk akáckor. Majd lesz valami. Amikor reggel hatkor már 18-20 fok van, és kilenckor dicsekszem a Bekes Misinek, hogy képzeld a tegnapi 6 kilóra már most egyenlegem van, és erre felröhög, hogy CSAK? Nála már egy kiló. Na akkor vannak a nagy napok. Szél nulla, és a távolban mintha ködös lenne az idő. Nem ár roppanó deres hajnal után. ::)
 Ott valami nagyon össze lett mosva abban az írásban, mint a 131 kiló / cs, aztán nem volt már kiút. De szórakoztató örökzöld ez nekünk.  ;D

*

neo

  • *****
  • 939
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #805 Dátum: 2019. Május 06. 08:20 »
Szél nulla, és a távolban mintha ködös lenne az idő.
Vagy felnézel az égre, felhő nincs, mégsem kék az ég, a siklóernyősök élénk narancssárga ernyőit is alig látod, reggel negyed kilenckor van egyenleg, igen akkor van tíz kiló felett a napi hordás. Talán idén is lesz egy ilyen nap.

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #806 Dátum: 2019. Május 06. 12:25 »
Ezt írja odaát a rőt szakállú fóliasátras 2 családos "méhészmester".
Hát ki is lehetne más mint Arisztaiosz.
"Ja, és este tekertem egyet a termosztáton, ezt a hozzászólást már +25 C fokban pötyögöm... Most meg a meleg miatt nem jön álom a szememre..."
Lehet valóban álmodott már csak nem tud róla mikor ilyent ír?
"Persze ha arra gondolok, hogy a jó Agyernyőke a nagy hozamok zálogaként a hajnali derektől ropogós gyöpöt jelölte meg, akkor kezd csak hurrá-hangulat eltölteni, ha röggeltájt Fifi kutyus foga vacog, 9-10 órára már egyenleg várható, s a nap folyamán 10 kg nektárhordásnál alább nem is adja a Klubtulajdonos..."
Ezt a témát valóban ezerszer kitárgyaltuk, de egy olyan ember mond valamiről véleményt aki soha nem vándorolt, és halvány lilája sincs miket írogat álmaiban.
Ezerszer leírtam, hogy Nógrád megyében az akácvirágzás idején sokszor voltak a hajnalok igen hidegek, de egy extrém hidegre akkori vándortársaim is emlékeznek..
Erről írt ez a.....
Na tehát akkor Romhányban hajnalban deres lettt a fű!!!!
És mi lett belőle estére?
Közel 10 kiló aznapi hordás.
Talán ha nem magam élem meg ezeket a dolgokat én is kételkednék benne, de így, hogy velem történt meg és sorolhatnám vándortársaimat is, maximálisan visszautasítom.
Mást tenni nem tudok, de azok a méhésztársak akik ismernek engem mind tudják, nem szoktam a levegőbe beszélni.
Nekem nem kell bizonyítanom igazamat, viszont Arisztaiossszal nem találkoztam akkor (meg soha sem) Romhányban.
A nyílott akácvirágnak több halálos ítélete is van, ebbe a hajnali deres fű nem tartozik bele.
Ellenben a nyílott virágra hulló eső után jövő viharos szél katasztrófát okoz.
A virágok olyanok lesznek mint a cigaretta papír, megbarnulnak a további mézelés megáll.
A köd sem tesz neki jót.
Álmatlanság ellen van egy jó receptem Arisztaiosztnak.
Igyon meg lefekvés előtt egy pohárka szekszárdi vörösbort, de utána már ne írjon semmit.
Ha józanul ezt hozta össze, miket kopácsolna poharazgatás után.
Nagyernyei Attila

A Zöld fórumon Arisztaiosz fikázza egyik írásomat.
Szeretnék rá reagálni, meggyőzni nem akarom, ő sem tud engem.
Tehát közlök néhány tényt.
Olyan 10 évvel ezelőtt Romhányba voltak a méheim, okkoriban 300 fölötti Hunorral vándoroltam oda.
Hajnalban arra ébredtem, hogy a vizsla kutyám a lakóautónkban vacog, szabályosan kocogtak a fogai.
Kilépve a kocsiból nem is csodálkoztam.
A fű mindenhol DERES volt!!!!!
Érted Arisztaiosz?
Azon a napon 12 kiló 60 dekát mértem.
Ezt megtapasztaltuk kollégáimmal is még egyszer Szécsénykében, akkor csak 9 kiló volt az emelkedés aznap.
A hideg hajnalok kitolják a virágzási időt és bomba mézelést okoznak.
Minden méhésztársamnak ezt kívánom!
Az akác alatti köd egy átok, és még sorolhatnám.
Ezzel fejezi be szánalmas írását:
"Tehát fel a fejjel, nincs itt komoly baj, csak eszerint a tapasztalat kevés még... Olvasgassák tehát a "Nagy Tanítót", a méhlegelők felkent szakértőjét, s nyugodjanak meg: az akác és a méhek tudják a dolgukat. A leírás szerint ma legalább 10 kg gyarapodással számolhatnak!"
Igen, ha dandár lenne Te nagy okos!!!!!
És ma hány fok is volt?
Amiről én beszélek, akkor nappal 27 fok!!!!!!!!!!!!!!
Majdnem csúnyát írtam, de megbántam volna.
Most már csak azt szeretném tőle megkérdezni mit akar elérni ezzel az ócska trükkel?
Aki nem méhész, soha nem vándorolt minek kotyog bele a nagyok dolgába?
Szánalmas.
Fája vereség és így tombolsz?
Nagyernyei Attila



Na most akkor melyik a valóság?

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #807 Dátum: 2019. Május 06. 13:21 »
De jó---- már megint tudtatok ütni egymáson egy jót.Inkább ezen rágódjatok, ne azon mi volt régen és ki hogy emlékezett.
http://www.wetterzentrale.de/en/show_diagrams.php?geoid=55451&model=gfs&var=93&run=0&lid=OP&bw=

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #808 Dátum: 2019. Május 07. 22:00 »
Holnap reggelre 3 fokot mond az időkép.
Érdekesség, hogy 1909-ben a rekord Dobogókőn mínusz2.8fok volt reggel.
Valószínű akkor sem voltak nagy pörgetések.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #809 Dátum: 2019. Május 08. 05:53 »
Sok helyen fagy is volt hajnalban. Most lehet majd rázogatni a fákat, bár szerintem anélkül is potyogni fog a virág. Ugyanis  véleményem szerint csakis ilyenkor tud megfázni, amikor kinyílt. Zöldbimbós állapotban biztosan nem (maximum elfagy), a babos virág esetében pedig bizonytalan vagyok. Azzal pedig egyetértek, hogy a megfázott virág potyog már a virágzás kezdetén is. Ebből nem is szokott hordás lenni. Szerintem csak az ezt követően kinyílt virágok tudnak nektárt adni, tehát a babos virág sem tud nagy valószínűséggel megfázni. Aztán pedig az is bizonytalan, hogy a megfázás egy talajmenti fagy esetén milyen magasságig érvényes.