IDŐJÁRÁS

  • 946 válasz
  • 398863 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #585 Dátum: 2017. Február 21. 07:42 »
QUQQURIQ !!!

Remélem nem olyan év ez is, hogy szinte  levirágzik a fűz, hogy a méheink nem is látják.
A mogyoró meg jó lemaradt. Leget, hogy együtt fognak virágozni?

Kiskakas

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #586 Dátum: 2017. Február 28. 20:09 »
Szívatja az ember fiát ez a nyomorúlt szél....

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #587 Dátum: 2017. Március 01. 19:02 »

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #588 Dátum: 2017. Március 10. 07:25 »
Ugye a legegyszerűbb dolog ráfogni az időjárásra, hogy.... azért gyengék a méhek mert ilyen kemény tél volt, meg egyebek.
Most viszont ebben a változékony, olykor borús, esős, néha szűrt napfényes időben jogosan panaszkodhatunk.
Eddig ez a tavasz(?) egyáltalán nem kedvezett a méheknek.
Vagy lenne 3 fokkal hűvösebb, vagy 3-al melegebb, de ez a 10 fok körüli idő nagyon nagy bajt okoz.
A gyenge méhcsaládoknak mindegy, mert azok úgyis a méhész segítségére szorulnak, főként a cukorlepényre.
Az erős családok viszont izgágábbak, akkor is kimennek amikor veszély leselkedik rájuk.
Ebben az átmeneti gyalázatos időjárási körülményben a ledermedés szedi a legtöbb áldozatot.
Sajnos ezzel nem tudunk mit tenni, amolyan üzemi baleset, de rohadtul nem hiányzik.
Azok a méhészek akik eddig "döngették a mellüket", hogy bomba családokkal teletek ki, kicsit szerényebben kezdenek nyilatkozni.
Tegnap a paksi méhészklubon gyakorlatilag telt ház volt.
Ott is beszéltem erről a nem kívánatos jelenségről, és akkor nem is szóltak hozzá a jelenlévők.
Amikor vége lett a klubnak az utcán viszont sokan odajöttek hozzám, hogy a téli veszteségeik nem átlagosak, és a virágporos méhektől sárga a kaptárak előtt a fű, mit lehet ilyenkor tenni.
Semmit.
Ezért vagyok óvatos, és csak akkor merem kijelenteni, hogy milyenek a méhek, amikor megtörtént a generációváltás.
Most még csak reménykedünk, hogy addig szépen eljutnak a méhek.
A gondos takarásnak, a jó helyen lévő élelemnek, az életet adó víznek óriási szerepe van most.
Minden apró részletnek passzolni kell, hogy sikeresen fel tudjuk készíteni a méhcsaládokat repcére, akácra.
Most nem jól áll a szénánk!
A kiakasztó időjárás miatt szomorúak a méhészek.
Naponta hívnak fel, és árad belőlük a panasz.
Tőlem is kérdezik, hogy milyen az én méhészetem.
Én nem panaszkodok.
A meleg vizes itatót lepik, csak az idő lehetne kegyesebb.
Jövő hét végéig kell kibírnunk, akkor talán már a meteorológusok is eltalálják, mert most nagyon mellé nyúltak.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #589 Dátum: 2017. Március 12. 23:47 »
Egyelőre az akácot még nem bántotta semmi.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #590 Dátum: 2017. Március 13. 05:41 »
De, az ember! Sok helyen a kitermelést hamarabb elkezdték. Az országban több helyen is van erdész barátom, Ők mind arról számoltak be, hogy egyszerűen hiány van belőle.... Így aztán ,,le csippentenek egy kicsit" az életükből. Nem csak nógrádot érintette ez a dolog..... A nagy laposon is ugyan ez a helyzet....

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #591 Dátum: 2017. Március 13. 06:15 »
Ha hinni lehet az elörejelzésnek, nem lesz márciusban gatyarohasztó meleg, az már biztos hogy 15.-én nem fogunk rövid gatyában felvonulni a megemlékezésekre.
Illetve ki lehet menni de fázni fog a magyar.
Ezek a tavaszok kifejezetten moslékok a régiekhez képest, vagy csak az emlékeim szépültek meg? a fene tudja.
Hiszen a kisgyerekek na meg a süldök most sem panaszkodnak az idöjárásra :D.
Üdv:robi

Re:Etetés
« Válasz #592 Dátum: 2017. Március 13. 06:50 »
Áttettem az etetés topicba, ahova Sajnyi szánta. Bicska
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 13. 07:14 írta Bicska »

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #593 Dátum: 2017. Március 27. 10:29 »
Ma reggel kitekintettem a nyitott ablakon. Szánkózásra és strandlabdázásra egyaránt alkalmatlan az idő. Megfelelő öltözék mellett viszont kvaterkázásra alkalmasnak ítélem. Ha az éjszakai fagy esetleg károsította a megpattant akácot, az miatt csak az aggódjék, akinek az akáca kint aludt az éjjel. Aki bent aludt az akácával a lakásban és még álomkép látványa sem zavarta, az ilyen bagatell dolgokkal egyáltalán ne foglalkozzék…

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #594 Dátum: 2017. Március 28. 21:55 »
QUQURIQ !!!

A méhek itatóvize teljes felületén befagyott. -3 C egy méter magasságban.

kiskakas

Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #595 Dátum: 2017. Április 01. 20:42 »
Nem tudom milyen időjárás lesz akác alatt, de lehet ezt a mostani időszakot visszasírjuk.
Már le sem írom, hogy mi minden virágzik egyszerre.
Elképesztő, hogy mit tud produkálni két hét alatt a természet.
A gyönyörű időben öröm volt ma méhészkedni.
Nagyernyei Attila

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #596 Dátum: 2017. Április 03. 11:22 »
Tegnap meleg rekordok dőltek meg. Budapesten közel 25C, Hajdúsámsonon, még Április másodikán soha nem mértek több mint 26C meleget.
Nagyon vártuk már a tavaszt :)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #597 Dátum: 2017. Április 03. 21:07 »
Csak böjtje ne legyen!
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #598 Dátum: 2017. Április 03. 23:03 »
Bicska!

A böjtje már megvan.
A méhlegelő témában a mellékelt képen látható.....

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #599 Dátum: 2017. Április 04. 14:51 »
Lehet, hogy rövid tavaszunk, rövid nyarunk és hosszú aszályunk lesz?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.